Limundo !

gost 199422

Ističe se
Poruka
2.230
Bilo bi super kad bi ova tema otisla gore u lepljive.. Jer nema ni jedna tema od Limudu...Da ljudi mogu da pitaju sta im nije jasno i tako to.. Da diskutujemo malo o Limundu.. Dobre , lose strane.. itd... ;)

Interesuje me nesto oko onog Limundo Agenta...

1. Prodaje "djingla" neki artikal.. pocetna cena 10din... e sad.. ako ja ponudim 10 000din.. hoce li se to odmah prikazati ili ne.. posto sam negde procitao da taj limundo agent samo poveacva za 1din kad neko ponudi.. sve do cene koju sam ja ponudio...
Znaci... :lol: Hoce li biti prikazano da sam ponudio 10 000din.. ??

2. Ako sam ja ponudio 10 000din... a poslednja ponuda je bila 6 000din... Hocu li ja morati da kupim artikal po ceni od 10 000din ili 6 001din ???

Hvala unapred... :hvala:
 
Tesko da ce tema otici u lepljivu,reklama se mora uredno platiti ,a video si da imaju banere na krsti ,sto se tice nejasnoca evo pojasnicu to posto mogu reci da sam se dosta ispraksao koliko sam ovih par meseci aktivan na tom "sajtu" .

Pocetna cena od 10din,recimo da niko nije nudio,ti kucas 100din,cena koja se prikazuje kao vodeca je 11din,znaci 1din vise od predhodne,e sad ja vidim tih 11din,kucam 50din,izbacuje mi onu poruku da moja ponuda nije najveca i ti si automatski ispred mene sa vodecom cenom od 51din,ja kucam sada 200din,izlazi da je moja ponuda najveca i prikazuje 101din,time ja znam da si ti kucao 100din a ti nemas pojma koliko sam ja sada kucao,mozes se nadmetati samnom ili odustati ako ti cena ne odgovara.

Sistem je prost i povoljan ,platices samo 1din vise od predhodnog ponudjaca,moj savet ti je da ne kucas nikada onoliko koliko ne bi dao za nesto samo da bi pobedio,ako nesto po tvom misljenju ne vredi vise od 500din nemoj kucati 2.000 jer se moze desiti da na kraju pobedis a moras da platis 2000 za nesto sto ne vredi tih para,automatski ako odustanes sledi negativna ocena.

Zatim,pazi se prevaranata,teren je kao stvoren za njih,provera podataka i licnih karta ne znaci nista,to ih nece spreciti da prevare ljude. Gledaj ocene ljudi,ali i to je nebitno posto vidim da je postala praksa da i iskusni prodavci dizu cene sa dvojnih naloga,pa nekad nesto kupis po ceni koju on diktira a ne realnu koja bi bila da se nije utrkivao

Skoro sam postavio nesto na zanimljivim slikama i klipovima ,zalosno ili smesno prosudi sam
http://forum.krstarica.com/showthread.php/226697-Zanimljive-slike-i-klipovi?p=17572311#post17572311
 
Poslednja izmena:
Nema sta jedni kazu, ti verovatno nagadjaju, samo ti pogledaj post od fox_87 i lepo procitaj sve ti je covek objasnio.

problem je u tome sto ni njega nisam shvatio.. rekao je da ne pisem 10 000din ako nisam spreman toliko da platim.. ali nije direktno odgovorio hocu li platiti 10 000din ili 6 001din... :/
 
Sistem je prost i povoljan ,platices samo 1din vise od predhodnog ponudjaca,moj savet ti je da ne kucas nikada onoliko koliko ne bi dao za nesto samo da bi pobedio,ako nesto po tvom misljenju ne vredi vise od 500din nemoj kucati 2.000 jer se moze desiti da na kraju pobedis a moras da platis 2000 za nesto sto ne vredi tih para,automatski ako odustanes sledi negativna ocena.


mozda je i rekao.. moja greska... :/

Hvala svima ! :)
 
Placa se onoliko koliko je ponuda..bzvz mi je sto traze skeniranu licnu kartu..ono nema para da bih to radio nebuloza nevidjena..i kad istice recimo licitacija..u poslednjoj sekundi neko moze posle mene ponuditi dinar vise i svo smaranje pada u vodu
 
Evo nekih caka iskusnog limundovca ako se to tako moze nazvati ,nacice se ko ce ceniti ovo :

***Nemoj nikada kucati npr. 2dana pre kraj licitacije neku cifru,osim ako u trenutku zavrsetka neces biti za kompom,onda kucaj max koju bi dao za nesto pa se nadaj da ces pobediti a i da ti drugi nece nagurati cenu bas do te granice koju si zacrtao (mozda ti jesi kucao 2.000 i spreman si toliko da das al zar nije lepsi osecaj ako nesto platis u pola jeftinije,to i jeste poenta licitacije,ne da KUPIS nesto po realnoj ceni vec i da prodjes jeftinije,to ti govorim sa aspekta kupca,kao prodavac naravno uvek zelis da dobijes i vise od ocekivanog ). Najbolje je kucati ponudu 20sek pred kraj licitacije,pa ili si dobio ili izgubio,nikom nista,ali time nisi otkrivao da si zainteresovan za artikl,a i licno nisi dizao cenu utrkujuci se sa nekim.


****Zatim,NIKADA ali nikada ne kucaj okrugle iznose,tipa,100din,850din.... uvek stavi koji dinar preko npr 126,872din,jer vecina kuca tako ili 101,a time izgubi jer neko "iskusan" zna kako se kuca,20 i koji dinar preko okrugle cifre odlucuje da li pobedjujes ili gubis,tako da je nebulozno npr kucati 980-990,uvek kucaj preko npr .1017din


***Ovaj podatak sada vredi ZLATA,malo ko ovo gleda a i zna,vidis da je cifra npr.500din koji minut pred kraj u glavnom prozoru,skeptican si koliko je taj neko kucao i ne daje ti se vise preko toga,al opet si u nedoimici ,sta ako je kucao 510din ispalio bi se zbog 10din a dao bi za toliko,par sekundi do kraja ti ne kucas licitacija za zavrsila za 500din. Sta si propustio a nisi morao???
Udjes lepo u ponude i ako vidis dve vodece ponude da su istog isnosa npr. u ovom slucaju 500din,video si protivnikove karte,znas da su oba clana kucala po 500din,ali vodeci je onaj koji je prvi kucao taj iznos,ako niko nece nuditi vise ti opustenoo mozes kucati 501din i pobedjujes :) ,ovo mozes iskoristiti ina drugi nacin,neko je ispred tvoje ponude a vidis da su vam obe istog iznosa,kucas koji din preko njegove i pobedjujes

2ynnddf.jpg



***E sad,mozda znas a mozda i ne da ljudi imaju dvojne,trojne ili jos 10 naloga pored onog sa koga prodaju,jedan clan odozgo te moze uputiti u tajne tog zanata :mrgreen: ,stavi pocetnu cenu od 10din vidi da par minuta pred kraj iznos nije onaj koji mu odgovara i uloguje se na drugi nalog kuca neki iznos i ako ga niko ne predje prodao je samom sebi,nista ne gubi ,vraca ga na licitaciju pod izgovorom da je clan iz opravdanih razloga odustao,ako je GLUP dace sam sebi pozitivnu ocenu i vratice ga na aukciju pod istim nalogom. Onda se normalan covek zapita pa dobro ako si prodao kako je sad ponovo na aukciji?
Ponekad ni limundo ne moze da ulovi "prevarante" (ili mozda bolje receno iskusne prodavce) i ako su im sve cinjenice prezentovane,slucaj je ovaj:

Decko prodaje telefon neka mu nik bude User1,udjem mu na nalog i vidim da je kupio taj telefon skoro,vidim i od koga,nazovimo ga User2,udjem u ponude i vidim da prodavac licitira tel koji mu je prodao tj.User 2,nema sta da mislim,dvojni nalog koji se vidi na kilometar,ide prijava limundu a oni mi javljaju kako je sve ok,nije nista prekrseno.Aukcija se zavrsava i naravno pobedjuje User2 ,i onda u toku dana User1 postavlja na kupindu po fiksnoj ceni isti taj telefon za cenu 1000din vecu od izlicitirane sume,u prevodu 2 puta prodaje telefon i vidi da ne moze da predje 4000din ako se dobro secam,i obmanjuje sistem. Sto je najgore dao je sebi pozitivnu ocenu kao da je prodao tel a prodaje ga na kupindu i dalje :dash:

I sad se zapitas zasto je limun piglu,provere ip adrese logovanih naloga,da li su istovremeno bili logovani sa istog ili u sto vreme,kada je koji nalog napravljen,njegovu aktivnost,dal su isti passwordi,gradovi,a ako neko pokusa da licitira sa dvojnog naloga koji je napravio preko svog ( da bi dobio limundo kredit) taj je tek smesan. Po meni ni oni nisu "glupi" jer mislim da sve vise zmure na ovo,prodas sam sebi ,njima ide provizija,ti opet stavljas na lim ili kupindo ,opet dobijaju proviziju,nisu ni oni naivni.
-Meni bi bila cimacina da mi limundo uzima proviziju za neprodat predmet a i da ga ponovo vracam na aukcoju,em gubis vreme em novac,ako mislis da ono sto nudis nije trazeno stavi fiksnu cenu ili 70% od ocekivane,ili budi spreman da ode i za 10din ako treba


**Da se nadovezem na prehodnu stavku,neko prodaje npr. laptop,nisu male pare u pitanju. Idi na google kucaj limundo i model laptopa,koliko sam puta naleteo na iste slike sa razlicitih naloga,pohvatas malo konce,za koliko su prodati,kada,kome,dal ga je neko uzeo havarisanog pa nesto sredjivao ili je dvojni nalog bio u igri itd.


I za kraj,par sitnica,nikad nista ne ocekuj-vec proveri i pitaj,slika ume da prevari i ulepsa i te kako,ako neko prodaje stalno iste stvari (ima ih pun dzak) vidi u ocenama dal je nekome prodao isto to pa pitaj kupca dal je zadovoljan artiklom,kakav je i ostalo,ako se on ispalio ti neces,zastiti sam sebe jer ni limundo ni pravosudni organi ne mogu ti mnogo pomoci ako ostanes prevaren i bez para,ponekad je osecaj pevarenosti gori od cinjenice da si pukao za kintu,i kao sto vidis,treba jos mnogo da ucis,na limundu stvarno mozes proci jeftino,kupiti svasta od igle do lokomotive i upoznati prave prodavce :hvala:
 
A cekaj ko tera onog koji prodaje da proda ako nije zadovoljan licitacijom?

Niko ne tera kupca da kupi izlicitirano a ni prodavca da proda ali tu je NEGATIVNA ocena,ako ja vidim komentar negativne ocene od kupca da prodavac nije hteo da proda po izlicitiranoj ceni,sto bih ja kod njega licitirao sledeci put,to isto moze da uradi meni,ili da dize sa drugog naloga,uzme pare a ne posalje predmet i td.

Ovaj sistem ostavljanja ocena je veoma dobar,prakticno iz komentara ljudi provalis karakter osobe,dal laze,mulja,il je iskren,posten,predstavi sve onako kao jeste....

Kupovao ili prodavao na limundu susresces se sa radom kurirskih sluzbi,poste,ziro racuna,postnet uplata i ostalog,kao sto znas licno nalazenje i placanje je najsigurnije,uveris se koliko toliko u opisano stanje ,platis i to je to.
Zatim imas ono da prvo platis pa ti se salje paket,jeste rizicno al opet broj pozitivnih ocena ti uliva sigurnost u necije namere i da neces izvisiti.
Placanje pouzecem je kao sigurnije ali moze da da se obije o glavu i prodavcu i kupcu:
ti kao kupac dobijas paket pouzecem,dolazi kurir prvo mu placas(izlicitirani iznos + troskove slanja) a zatim smes da otvoris paket,i u paketu moze da bude ono sto si platio (telefon od 150e) ili krntija od 100din :roll:,imas kao neku adresu na adresnici al tesko da je onda ona prava,prevarantu neces uci u trag
kao prodavac,ako posaljes nekom pouzecem a on ne bude na adresi da preuzme ili ne uzme u roku od 5dana u svojoj posti,tebi se vraca paket i placas postarinu u oba smera,u prevodu,poslao si nesto sto vredi 500din a zbog tezine postarina je 250din,kupac ne preuzme, tebi se vraca paket i placas postarinu 500din,na nuli si

Od skoro postoji limundo cach,mnogo dobra stvar ali vidim da je malo ko praktikuje

prosto receno ti platis nekom u napred na ziro limunda,on vidi da si uplatio i salje,tebi paket stigne ,pregleldas i ako je sve ok,to i potvrdis,e tek tada prodavac moze da podigne novac,ako nije ok,tebi se vraca novac a ti si duzan da vratis paket,al svaki korak je pod njihovim "nadzorom",deluje ako komplikovanije ali nije,za vece vrednosti gde se ne moze ostvariti licni kontakt veoma povoljna opcija zastite i kupaca i prodavaca
 
***Nemoj nikada kucati npr. 2dana pre kraj licitacije neku cifru,osim ako u trenutku zavrsetka neces biti za kompom,onda kucaj max koju bi dao za nesto pa se nadaj da ces pobediti a i da ti drugi nece nagurati cenu bas do te granice koju si zacrtao (mozda ti jesi kucao 2.000 i spreman si toliko da das al zar nije lepsi osecaj ako nesto platis u pola jeftinije,to i jeste poenta licitacije,ne da KUPIS nesto po realnoj ceni vec i da prodjes jeftinije,to ti govorim sa aspekta kupca,kao prodavac naravno uvek zelis da dobijes i vise od ocekivanog ). Najbolje je kucati ponudu 20sek pred kraj licitacije,pa ili si dobio ili izgubio,nikom nista,ali time nisi otkrivao da si zainteresovan za artikl,a i licno nisi dizao cenu utrkujuci se sa nekim.

Zlatno pravilo eBay-a, još kad ovih naših domaćih nije bilo:ok:

Ne kapiram ljude, kad npr., njih dvojica se nameću i danima dižu cijenu jedan drugom, umjesto da sačekaju zadnjih par sekundi licitacije i daju ponudu;)
 
Pa po toj koju ponudis..jer bi onda neko ponudio 100 soma a kupio za 6001:lol:

Nije tacno. To je koliko si spreman da platis. Licitacija, tj iznos koji si postavio je "aniniman" i zna ga samo server da tako kazem. Ako si ti ponudio 10K dinara a poslednji iznos je bio 6K pisace 6001din ( recimo ). JA ponudim 8K nece vise pisati 6001din vec 8001din a ti ces i dalje biti highest bidder jer si ponudio 10.000din. Vrslo jednostavno. Po tom pitanju funkcionise slicno kao Ebay
 
Placa se onoliko koliko je ponuda..bzvz mi je sto traze skeniranu licnu kartu..ono nema para da bih to radio nebuloza nevidjena..i kad istice recimo licitacija..u poslednjoj sekundi neko moze posle mene ponuditi dinar vise i svo smaranje pada u vodu

A da ih predjes po tom pitanju ti treba sat vremena posla i PS. I mozda jos program da proveri validnost maticnog broja....
 
Nije tacno. To je koliko si spreman da platis. Licitacija, tj iznos koji si postavio je "aniniman" i zna ga samo server da tako kazem. Ako si ti ponudio 10K dinara a poslednji iznos je bio 6K pisace 6001din ( recimo ). JA ponudim 8K nece vise pisati 6001din vec 8001din a ti ces i dalje biti highest bidder jer si ponudio 10.000din. Vrslo jednostavno. Po tom pitanju funkcionise slicno kao Ebay
Sta slicno?Pa Limundo je SVE kopirao od eBay-a.....samo sto su na eBay-u prodavci i kupci "malo drugaciji".
 
Brate treba da bude ako je nesto 3 soma..ja ponudim moju krajnju cifru 8 na pr..da uvek bude moja ponuda ta validna..da se ne cimamo ko je na kraju brzi i koga usere da klikne u poslednjoj sekundi
 

Back
Top