filoloski - pomagajte!

N

NeVenA *

Gost
zelela bih da upisem filoloski...pa me zanimaju stvari vezane za prijemni... koliko bodova je potrebno da bi bila primljena...koji prosek iz srednje skole...pripreme...i kakvi su prijemni. ustvari skoro sve... znam da ce vecinu mrzeti da odgovara ovoliko ali stvarno ne znam nikog ko bi mogao da mi odgovori na ova pitanja. molim vas !!! kissic :(
 
pa ja sam mislila na spanski a drugi jezik engleski
mada vidim da se svi interesuju za spanski...


sto se tice testova ja sam ih kupila na fakultetu a mogu ti reci da ja sutra idem da se raspitam za pripreme koje se daju u XIV beogradskoj gimnaziji i pripreme drze profesori sa filoloskog..za koju jos ne znam gde se nalazi...
na spanskom koliko sam se ja raspitala primaju 40...mada ko zna
 
Lady:
Zbirke sa testovima mogu da se kupe u skriptarnici fakulteta,nove ce izaci za nekih mesec-dva. Vrlo koristan savet: zapitaj se sta ces da radis kad zavrsis Filoloski,ali STVARNO se zapitaj... :!:

A i ti si koleginica?
Znas kako, skoro sve koje znam sa faxa, drze casove, i imaju lepe parice...
Kad se fax zavrsi, moze da uleti lep poslic, a dok se to ne desi, uvek mozes deci da drzis casove. Takodje, privatne skole jezika samo nicu...
 
schatje:
Lady:
Zbirke sa testovima mogu da se kupe u skriptarnici fakulteta,nove ce izaci za nekih mesec-dva. Vrlo koristan savet: zapitaj se sta ces da radis kad zavrsis Filoloski,ali STVARNO se zapitaj... :!:

A i ti si koleginica?
Znas kako, skoro sve koje znam sa faxa, drze casove, i imaju lepe parice...
Kad se fax zavrsi, moze da uleti lep poslic, a dok se to ne desi, uvek mozes deci da drzis casove. Takodje, privatne skole jezika samo nicu...
Tacno!

Koleginica NS :wink:
 
nsbee:
schatje:
Lady:
Zbirke sa testovima mogu da se kupe u skriptarnici fakulteta,nove ce izaci za nekih mesec-dva. Vrlo koristan savet: zapitaj se sta ces da radis kad zavrsis Filoloski,ali STVARNO se zapitaj... :!:

A i ti si koleginica?
Znas kako, skoro sve koje znam sa faxa, drze casove, i imaju lepe parice...
Kad se fax zavrsi, moze da uleti lep poslic, a dok se to ne desi, uvek mozes deci da drzis casove. Takodje, privatne skole jezika samo nicu...

HVALA! :)
Tacno!

Koleginica NS :wink:
 
Zanima me da li je ucenje engleskog jezika podjednako....ukoliko se uzima kao drugi jezik. Kako su predavanja onda organizovana...da li su sva vezana za prvi izborni jezik..tj glavni ili kako? :?:
 
Cao svima! Evo i mene najzad (ne posecujem cesto ovaj forum).

Na spanskom je velika konkurencija (bar je bila kad sam ja upisivala, a sad moze samo gore da bude) i trebalo bi da je negde OKO 85 poena za budzet (nisam u potpunosti sigurna jer je mozda i vise, ali verovatno ne manje). Naravno, najveca konkurencija je uvek bila i bice na engleskom.

Sto se tice ucenja engleskog kao drugog jezika... mislis na kvalitet? Ne verujem da je isto. Ako ga ucis kao prvi, imas i fonologiju, knjizevnost... a ovako samo dosadnu gramatiku. Da ne kazem da nemas gde da sednes, koliko studenata ima (posebno na prvoj godini) a uvek se predavanja drze u nekim malim ucionicama...

Ma Filoloski je jada jedna. :(
 
Kanizsa84:
Cao svima! Evo i mene najzad (ne posecujem cesto ovaj forum).

Na spanskom je velika konkurencija (bar je bila kad sam ja upisivala, a sad moze samo gore da bude) i trebalo bi da je negde OKO 85 poena za budzet (nisam u potpunosti sigurna jer je mozda i vise, ali verovatno ne manje). Naravno, najveca konkurencija je uvek bila i bice na engleskom.

Sto se tice ucenja engleskog kao drugog jezika... mislis na kvalitet? Ne verujem da je isto. Ako ga ucis kao prvi, imas i fonologiju, knjizevnost... a ovako samo dosadnu gramatiku. Da ne kazem da nemas gde da sednes, koliko studenata ima (posebno na prvoj godini) a uvek se predavanja drze u nekim malim ucionicama...

Ma Filoloski je jada jedna. :(



? pa kad bi mogla ponovo da biras sta bi upisala?....filoloski ili?
 
Ne mozes "ravnopravno" uciti spanski i engleski posto ti uz spanski ide obavezno i hispanska knjizevnost...
Ja sam nekada davno pokusala da studiram spanski a da ispratim engleski fakultativno ali je bilo potpuno nemoguce - poklapaju se predavanja i toga ima toliko da zaista pocnes da studiras dva fakulteta...
Engleski kao drugi je skroz neozbiljna varijanta - polozis ta dva ispita (na samom faksu ne naucis nista sto vec nisi znala)i to je sve...Jedino sto na kraju imas potvrdu da ti je engleski drugi jezik (i to ako trazis da ti je izdaju).

Starija koleginica vam toplo NE preporucuje filoloski fakultet, osim ako vec imate neku zanimljivu kombinaciju od najmanje tri jezika...
U svakom slucaju - SVE najbolje :)
 
Zoe88:
Ne mozes "ravnopravno" uciti spanski i engleski posto ti uz spanski ide obavezno i hispanska knjizevnost...
Ja sam nekada davno pokusala da studiram spanski a da ispratim engleski fakultativno ali je bilo potpuno nemoguce - poklapaju se predavanja i toga ima toliko da zaista pocnes da studiras dva fakulteta...
Engleski kao drugi je skroz neozbiljna varijanta - polozis ta dva ispita (na samom faksu ne naucis nista sto vec nisi znala)i to je sve...Jedino sto na kraju imas potvrdu da ti je engleski drugi jezik (i to ako trazis da ti je izdaju).

Starija koleginica vam toplo NE preporucuje filoloski fakultet, osim ako vec imate neku zanimljivu kombinaciju od najmanje tri jezika...
U svakom slucaju - SVE najbolje :)


zasto ne?....kako je... sto se tice posla? s obzirom da si zavrsila spanski...
 
Iako sam zavrsila spanski - najvise posla imam sa ruskim i engleskim...Mozda se sada pojavi i nesto ozbiljnije sa italijanskim...(toplo se nadam :)
Moja prica je atipicna posto sam ja dosta vremena provela van zemlje i vratila se pre godinu i po dana.No u vreme kada sam odlazila posla nije bilo nikakvog (sa spanskim apsolutno nista, osima za onaj uzan krug ljudi koji su napravili neku vrstu monopola,a i pokrivali veci deo potreba)
Sada su mi se nudile spanske serije...i to je - to,sto se spanskog tice...

Priznajem da ja od kako sam se vratila jos uvek tezgarim (i drzim casove svega pre svega svojoj deci - ne bi li se uklopili u BG),ali nije mi se ni pojavilo nesto sto bi zazvucalo dobro...ili bar pristojno.
Vidim da su ovde poceli svi da prevode (a i da drze casove),jer to "svako moze" sto je prilicno tuzno.
Inace,moja kombinacija od 4 jezika je sticaj "sretnih" okolnosti i zaista smatram da bez neke neobicne kombinacije vise jezika danas neko jako tesko da moze da racuna na neki dobar&lep posao...
Ima jako puno ljudi koji govore jezike i koji uz to znaju i nesto drugo da rade...Naravno da to nije nivo koji zahteva prevodjenje,ali ozbiljnog prevodjenja kod nas i nema bas mnogo (nema se para) i jos dugo nece biti...

Da ne gusim - ja da mogu sada ponovo da biram nikada ne bih ponovo upisala Filoloski...Ucila bih jezike uz neki drugi fakultet...
 
hardly:
Kanizsa84:
Cao svima! Evo i mene najzad (ne posecujem cesto ovaj forum).

Na spanskom je velika konkurencija (bar je bila kad sam ja upisivala, a sad moze samo gore da bude) i trebalo bi da je negde OKO 85 poena za budzet (nisam u potpunosti sigurna jer je mozda i vise, ali verovatno ne manje). Naravno, najveca konkurencija je uvek bila i bice na engleskom.

Sto se tice ucenja engleskog kao drugog jezika... mislis na kvalitet? Ne verujem da je isto. Ako ga ucis kao prvi, imas i fonologiju, knjizevnost... a ovako samo dosadnu gramatiku. Da ne kazem da nemas gde da sednes, koliko studenata ima (posebno na prvoj godini) a uvek se predavanja drze u nekim malim ucionicama...

Ma Filoloski je jada jedna. :(



? pa kad bi mogla ponovo da biras sta bi upisala?....filoloski ili?


Nuklearnu fiziku, biohemiju, astronomiju, FON, (nesto od toga sto sam oduvek zelela da upisem :))
 
Kanizsa:
hardly:
Kanizsa84:
Cao svima! Evo i mene najzad (ne posecujem cesto ovaj forum).

Na spanskom je velika konkurencija (bar je bila kad sam ja upisivala, a sad moze samo gore da bude) i trebalo bi da je negde OKO 85 poena za budzet (nisam u potpunosti sigurna jer je mozda i vise, ali verovatno ne manje). Naravno, najveca konkurencija je uvek bila i bice na engleskom.

Sto se tice ucenja engleskog kao drugog jezika... mislis na kvalitet? Ne verujem da je isto. Ako ga ucis kao prvi, imas i fonologiju, knjizevnost... a ovako samo dosadnu gramatiku. Da ne kazem da nemas gde da sednes, koliko studenata ima (posebno na prvoj godini) a uvek se predavanja drze u nekim malim ucionicama...

Ma Filoloski je jada jedna. :(



? pa kad bi mogla ponovo da biras sta bi upisala?....filoloski ili?


Nuklearnu fiziku, biohemiju, astronomiju, FON, (nesto od toga sto sam oduvek zelela da upisem :))


pa sta ti bi da odes na filoloski kad si zelela sve to pored njega?...
 

Back
Top