Kako izdati knjigu?

Ako tvoja knjiga lici na bilo sta od one spodobe zvane Vidojkovic,neces imati nikakvih problema sa objavljivanjem.
Ali ako pises nesto sto nije bas toliko svakodnevno,moj savet ti je da pokusas (kao i ja pre par godina) preko granice SCG,jer u toj zemlji knjizevnost vise i ne postoji.
 
A ako neko pise naucnu fantastiku??? Mislim, nemam dovoljno iskustva (a ni znanja) da pisem sad tu nesto izuzetno poucno, ali planiram da napisem SFi knjigu i mislim da mi prilicno dobro ide. Samo, mislim da ce nastati problemi kada (i ako) je zavrsim. Kome da se obratim??? Da li je glupo iskucati knjigu na kompjuteru i onda text poslati nekom izdavacu preko maila??? Ako neko ima savjet...
 
Moony Angel:
A ako neko pise naucnu fantastiku??? Mislim, nemam dovoljno iskustva (a ni znanja) da pisem sad tu nesto izuzetno poucno, ali planiram da napisem SFi knjigu i mislim da mi prilicno dobro ide. Samo, mislim da ce nastati problemi kada (i ako) je zavrsim. Kome da se obratim??? Da li je glupo iskucati knjigu na kompjuteru i onda text poslati nekom izdavacu preko maila??? Ako neko ima savjet...
Nije glupo. Samo, mislim da svako od vas ko ima kakv tekst ili bilo kakav materijal za eventualnu knjigu, treba prvo da kontaktira telefonom nekog od izdavacha, pa konkretno urednika za tu vrstu literature, a onda se sa njim dogovori kako ce mu dostaviti tekst. To je moje iskustvo.
Pozdrav i svako dobro.
 
Komshinica:
Moony Angel:
A ako neko pise naucnu fantastiku??? Mislim, nemam dovoljno iskustva (a ni znanja) da pisem sad tu nesto izuzetno poucno, ali planiram da napisem SFi knjigu i mislim da mi prilicno dobro ide. Samo, mislim da ce nastati problemi kada (i ako) je zavrsim. Kome da se obratim??? Da li je glupo iskucati knjigu na kompjuteru i onda text poslati nekom izdavacu preko maila??? Ako neko ima savjet...
Nije glupo. Samo, mislim da svako od vas ko ima kakv tekst ili bilo kakav materijal za eventualnu knjigu, treba prvo da kontaktira telefonom nekog od izdavacha, pa konkretno urednika za tu vrstu literature, a onda se sa njim dogovori kako ce mu dostaviti tekst. To je moje iskustvo.
Pozdrav i svako dobro.
aaa, hvaaala :D :wink:
 
Sto zezate coveka? Ovako, uzni rukopis u Wordu i dizajn korica koje moze svako da ti napravi ko zna fotosop ili neki drugi program. stavi to na CD ili posalji emajlom nekom izdavacu, obicno mani izdavaci lakse prihvataju i plati po knjizi jedan euro. Znaci 350 knjiga 350 eura. Pa to kad odstampas daj nekoj knjizari ili privatniku da ti proda ili ukoliko si u inostranstvu, daj oglas na ebaju ili nekim novinama na netu da te reklamiraju i teraj. Tesko da ce neko da ti stampa o svom trosku, jedino ako ih bas ne odusevis ili imas vezu.
Toliko i sve najbolje
 
Da li neko zna nesto o zastiti autorskih prava u Srbiji? Da li autor sam treba da zastiti svoje delo, pa tek onda da ga ponudi izdavacu, ili je to posao izdavaca? Ili to u Srbiji ne postoji? Ako neko zna, molim da mi odgovori. Pozdrav svima.
 
galaxy:
Da li neko zna nesto o zastiti autorskih prava u Srbiji? Da li autor sam treba da zastiti svoje delo, pa tek onda da ga ponudi izdavacu, ili je to posao izdavaca? Ili to u Srbiji ne postoji? Ako neko zna, molim da mi odgovori. Pozdrav svima.

To pitanje je regulisano Zakonom o autorskim i drugim srodnim pravima.
Pod pisanim delima se, osim knjiga, podrazumevaju brošure i članci.
Sa izdavačem autor sklapa AUTORSKI UGOVOR.
U njemu su precizirana lična (moralna) i materijalna prava autora nakon, kao i njegova prava do objavljivanja dela.
 
HeBePoBaTaH_:
galaxy:
Da li neko zna nesto o zastiti autorskih prava u Srbiji? Da li autor sam treba da zastiti svoje delo, pa tek onda da ga ponudi izdavacu, ili je to posao izdavaca? Ili to u Srbiji ne postoji? Ako neko zna, molim da mi odgovori. Pozdrav svima.

To pitanje je regulisano Zakonom o autorskim i drugim srodnim pravima.
Pod pisanim delima se, osim knjiga, podrazumevaju brošure i članci.
Sa izdavačem autor sklapa AUTORSKI UGOVOR.
U njemu su precizirana lična (moralna) i materijalna prava autora nakon, kao i njegova prava do objavljivanja dela.

Hvala na informaciji.
 

Back
Top