Kako izdati knjigu?
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kako izdati knjigu?

Početnik devour (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako izdati knjigu?

Da li je iko od vas izdao knjigu? Kako to uciniti ovde kod nas i koliko to kosta?
    Hvala

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano

Ako tvoja knjiga lici na bilo sta od one spodobe zvane Vidojkovic,neces imati nikakvih problema sa objavljivanjem.
    Ali ako pises nesto sto nije bas toliko svakodnevno,moj savet ti je da pokusas (kao i ja pre par godina) preko granice SCG,jer u toj zemlji knjizevnost vise i ne postoji.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

A ako neko pise naucnu fantastiku??? Mislim, nemam dovoljno iskustva (a ni znanja) da pisem sad tu nesto izuzetno poucno, ali planiram da napisem SFi knjigu i mislim da mi prilicno dobro ide. Samo, mislim da ce nastati problemi kada (i ako) je zavrsim. Kome da se obratim??? Da li je glupo iskucati knjigu na kompjuteru i onda text poslati nekom izdavacu preko maila??? Ako neko ima savjet...

Primećen član Komshinica (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio Moony Angel
    A ako neko pise naucnu fantastiku??? Mislim, nemam dovoljno iskustva (a ni znanja) da pisem sad tu nesto izuzetno poucno, ali planiram da napisem SFi knjigu i mislim da mi prilicno dobro ide. Samo, mislim da ce nastati problemi kada (i ako) je zavrsim. Kome da se obratim??? Da li je glupo iskucati knjigu na kompjuteru i onda text poslati nekom izdavacu preko maila??? Ako neko ima savjet...
    Nije glupo. Samo, mislim da svako od vas ko ima kakv tekst ili bilo kakav materijal za eventualnu knjigu, treba prvo da kontaktira telefonom nekog od izdavacha, pa konkretno urednika za tu vrstu literature, a onda se sa njim dogovori kako ce mu dostaviti tekst. To je moje iskustvo.
    Pozdrav i svako dobro.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Citat Original postavio Komshinica
    Citat Original postavio Moony Angel
    Nije glupo. Samo, mislim da svako od vas ko ima kakv tekst ili bilo kakav materijal za eventualnu knjigu, treba prvo da kontaktira telefonom nekog od izdavacha, pa konkretno urednika za tu vrstu literature, a onda se sa njim dogovori kako ce mu dostaviti tekst. To je moje iskustvo.
    Pozdrav i svako dobro.
    aaa, hvaaala :wink:

Obećava
    Učlanjen
    28.12.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Knjiga

Sto zezate coveka? Ovako, uzni rukopis u Wordu i dizajn korica koje moze svako da ti napravi ko zna fotosop ili neki drugi program. stavi to na CD ili posalji emajlom nekom izdavacu, obicno mani izdavaci lakse prihvataju i plati po knjizi jedan euro. Znaci 350 knjiga 350 eura. Pa to kad odstampas daj nekoj knjizari ili privatniku da ti proda ili ukoliko si u inostranstvu, daj oglas na ebaju ili nekim novinama na netu da te reklamiraju i teraj. Tesko da ce neko da ti stampa o svom trosku, jedino ako ih bas ne odusevis ili imas vezu.
    Toliko i sve najbolje

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Aaaa
    razliciti su savjeti, ali ima jos vremena dok se odlucim (tj. dok ne zavrsim knjigu)...
    Svejedno, i tebi PUNO HVALA u svakom slucaju :wink:

Zainteresovan član galaxy (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Da li neko zna nesto o zastiti autorskih prava u Srbiji? Da li autor sam treba da zastiti svoje delo, pa tek onda da ga ponudi izdavacu, ili je to posao izdavaca? Ili to u Srbiji ne postoji? Ako neko zna, molim da mi odgovori. Pozdrav svima.

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

Citat Original postavio galaxy
    Da li neko zna nesto o zastiti autorskih prava u Srbiji? Da li autor sam treba da zastiti svoje delo, pa tek onda da ga ponudi izdavacu, ili je to posao izdavaca? Ili to u Srbiji ne postoji? Ako neko zna, molim da mi odgovori. Pozdrav svima.

To pitanje je regulisano Zakonom o autorskim i drugim srodnim pravima.
    Pod pisanim delima se, osim knjiga, podrazumevaju brošure i članci.
    Sa izdavačem autor sklapa AUTORSKI UGOVOR.
    U njemu su precizirana lična (moralna) i materijalna prava autora nakon, kao i njegova prava do objavljivanja dela.

Zainteresovan član galaxy (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Citat Original postavio HeBePoBaTaH_
    Citat Original postavio galaxy

To pitanje je regulisano Zakonom o autorskim i drugim srodnim pravima.
    Pod pisanim delima se, osim knjiga, podrazumevaju brošure i članci.
    Sa izdavačem autor sklapa AUTORSKI UGOVOR.
    U njemu su precizirana lična (moralna) i materijalna prava autora nakon, kao i njegova prava do objavljivanja dela.
    Hvala na informaciji.

Obećava wirbelbet (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    22

Podrazumevano Re: Kako izdati knjigu?

ja knjigu nikad neću izdati niti će ona izdati mene

to bi bila izdaja
    www.zlatnigrad.blogspot.com

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pomoć za knjigu

Imam jednu završenu knjigu sa mogućim nastavcima...
    ne znam kome da se obratim kako bi je zaštitio od zloupotrebe. Ako neko zna proceduru i koliki su troškovi zamolio bih vas da mi pomognete

hvala unapred

Nov član
    Učlanjen
    03.04.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pomoć za knjigu

Molim vas za savet.Imam jako dobru teen knjizicu.Mnogi koji su je citali bili su odusevljeni.Htela bih neku dobru izdavacku kucu,jer knjigu stvarno vredi pogledati. Ima li neko ideju kako da je izdam?

Početnik gospoica (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Pomoć za knjigu

Citat Original postavio Andjela Arsic Pogledaj poruku
    Molim vas za savet.Imam jako dobru teen knjizicu.Mnogi koji su je citali bili su odusevljeni.Htela bih neku dobru izdavacku kucu,jer knjigu stvarno vredi pogledati. Ima li neko ideju kako da je izdam?
    Književni konkurs koji je u toku: http://www.kosrbije.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=436:-v-2013-&catid=18:2011-11-30-10-34-28&Itemid=37

Slične teme

1. Kako izdati knjigu?
    Autor teica11 u forumu Književnost
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 29.07.2015., 09:03
  2. Kako da napišem knjigu?
    Autor spirittt u forumu Književnost
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 10.07.2011., 17:41
  3. Kako izdati knjigu u USA
    Autor zorkov u forumu Književnost
    Odgovora: 12