Atomska bomba pre 4000 godina?

Ordačni Bužap

Domaćin
Banovan
Poruka
3.407
U Indiji, oko 2300. godine pre naše ere, oko 35.000 ljudi živi i radi u gradu Mohendžo Daro, u dolini Inda, na teritoriji današnjeg Pakistana. Mir i spokoj vladaju do trenutka užasa, do trenutka u kome će taj narod nestati bez traga kao da ga nikada nije ni bilo. I tek početkom XX veka arheolozi uspevaju da pronađu nešto ostataka: 24 skeleta, poneki predmet i ceo jedan pokopani grad.

O ovoj nesreći govori i “Mahabharata”, čuveni staroindijski ep u stihovima (veoma slobodan prevod):

“Iznenada, podiže se veliki vetar od koga se zatresoše planine i pojavi se vatreni plamen koji se kretaše vazduhom. Na nebu ugledasmo nešto što je ličilo na svetleći oblak poput plamenova usijane vatre.”

Ko je ili šta je uništilo sve stanovnike Mohendžo Dara? Mnogi naučnici sigurni su: pošto su pronađeni skeleti radioaktivni, narod je pobilo neko nuklearno oružje.

Mesto na kome je pokopan Mohendžo Daro otkrio je 1872. godine britanski arheolog Aleksander Kaningem. Godine 1920. indijski arheolog Raj Bahadur Daja Ram Sahni proširio je iskopavanja na susedni grad Harapu. Zašto su žitelji Harape oko 2000. godine pre naše ere napustili svoja staništa? Da li se možda ispostila obradiva zemlja ili je reka Ind skrenula tok i oterala ih? Možda je ipak nešto drugo u pitanju?

Pretpostavka o nuklearnoj katastrofi nastala je kada su pronađeni skeleti 70-tih godina prošlog veka podvrgnuti ispitivanjima, pri čemu je utvrđeno da su veoma radioaktivni, čak 50 puta više nego što bi bilo prirodno.

Nuklearni fizičar Surendra Gadakar smatra da su skeleti ozračeni tokom nuklearne probe 18. maja 1978. u oblasti Pokhranu, gde se nalazi Mohendžro Daro, kao sve drugo što je iskopano iz njega. Ipak, radioaktivnost skeleta daleko je veća od radioaktivnosti svega drugog u provinciji Pokhranu.

Istoričari ne isključuju mogućnost da je u “Mahabharati”, poemi koja u više od 100.000 distiha sadrži epske, filozofske i mitološke priče i rasprave, opsan pad i eksplozija nekog meteora.

Ostaje činjenica da je stihove o velikoj eksploziji opisanoj u “Mahabharati” govorio niko drugi do slavni fizičar Robert Openhajmer (1904-1967.) glavni čovek projekta “Menhetn”, za vreme eksplozije prve u istoriji atomske bombe u Alamogordu 16.jula 1945. godine. Openhajmer, strastveni ljubitelj hinduističke kulture i umetnosti, naučio je sanskrit i govorio je, u originalu, ono što se događalo, rečima boga Krišne, otelovljenja boga Višnu, iz knjige Bhagavad-gite, jedne od nekoliko desetina koje sačinjavaju “Mahabharatu”.

“Činilo se kao da je nastupio smak sveta. Sunce se vrtelo u krugu. Opaljen žarom oružja, svet se u groznici rušio. Slonove je osmudila vrućina, pa su mahnito jurili tamo-amo tražeći zaklon pred užasnom jarom. Voda postade vruća, životinje ugibahu, neprijatelj bijaše pokošen, a razbesnjela vatra rušila je stabla jedno za drugim, kao kad šuma gori. Slonovi su užasno rikali i u širokom krugu rušili se, ugibajući, na zemlju. Konji i bojna kola izgoreše, i sve je izgledalo kao posle požara. Na hiljade kola bijaše uništeno, a onda se na more spustila duboka tišina. Počeše duvati vetrovi, i na zemlji postade svetlije. Pred očima se ukazao grozan prizor. leševi poginulih bijahu strašnom vrućinom tako unakaženi da više nisu ličili na ljude. Nikad pre toga nismo videli tako stravično oružje niti smo ikada pre toga čuli nešto o takvom oružju.”

C. Roy, Drona Parva, 1889.

Za sad ću se uzdržati od zakjučaka. Samo da napomenem da je prema nekim procenama Mahabharata stara i 5000 godina.
 
Heh , ova tema je bila bas, bas davno koliko se secam, sto se tice ovoga sta znam , svasta je moguce, ne moze se izvuci ni jedan konkretan zakljucak, ali kako je moguce da su skeleti ozraceni a zemljiste nije? Malo nerealno zvuci oko sve te nuklearne tehnologije, jer svaka civilizacija sa takvom tehnologijom ako je nestala 80% verovatnoce je uzrok njenog nestanka bas ta ista tehnologija, ipak smo mi ljudi, destruktivni u svakom pogledu. Trebalo bi da bude dokaza na sve strane, ne volim to cesto da govorim ali takodje se ne iskljucuje mogucnost "spoljnog" faktora :) :think:
 
Računa se, u Indiji (zapadni indolozi istoričari se ne slažu uvek sa indijskim), da je Krishna živeo oko 3500. godine pre naše ere, pa odatle možda 5000. godina. Računa se da je Rama živeo dosta pre njega, pa događaji iz Ramajane ne bi spadali u istu kategoriju. Ako se govori o tome kad su epovi pisani to je već druga priča.

Indijske Vede su prema nekim najnovijim procenama stare i do 7000, a možda čak i 10000 godina, jer preveden je samo mali deo toga. Ko zna šta sve piše u njima. Možda će nam nakon toga sve biti jasnije. Recimo kakve su to letelice koje se mogu učiniti nevidljivima i kakva su to oružja koja ubijaju plod u ženama?

“Naprava što se svojom snagom kreće kao ptica, bilo u vodi ili u vazduhu, zove se - Vimana...

...koja se može kretati nebom, od mesta do mesta...

...od zemlje do zemlje, od sveta do sveta...

...prozvaše je vimanom sveštenici nauke...

...Tajna građenja letećih naprava...

...koje se ne lome, ne mogu se rastaviti, ne pale se...

...i ne mogu se uništiti...

...Tajna zaustavljanja letećih naprava.

...Tajna stvaranja letećih naprava nevidljivima.

...Tajna prisluškivanja zvukova i razgovora u neprijateljskim letećim napravama.

...Tajna dobijanja slike iz unutrašnjosti neprijateljskih letećih naprava.

...Tajna utvrđivanja smera leta neprijateljskih letećih naprava.

...Tajna onesvešćivanja bića u neprijateljskim letećim napravama i uništavanja neprijateljskih letećih naprava...”

Kasnije se navodi 16 vrsta ruda od kojih su napravljene “leteće naprave”, a mi danas poznajemo samo tri.

“...U krajnjoj opasnosti, radi spašavanja života...
Pokrenuo sam to oružje...
I sad više na mogu da ga zadržim!
ali tvoj zahtev, gospodaru, ispuniću odmah:
Evo blaga, i mene... travka će se održati,
Ali plod u ženama ono će ubiti!
Ne može delovati na prazno!
Nisam u stanju, gospodaru, da zadržim
Oružje koje sam pokrenuo.
Sad će se ono zabosti u embrione, o gospodaru,
Ali tvoju volju ću ispuniti!...”
 
Projekat 'menhetn' puta filadelfijski eksperiment, jednako Mahabharata. :lol:

Šta ovo znači?

Heh , ova tema je bila bas, bas davno koliko se secam, sto se tice ovoga sta znam , svasta je moguce, ne moze se izvuci ni jedan konkretan zakljucak, ali kako je moguce da su skeleti ozraceni a zemljiste nije? Malo nerealno zvuci oko sve te nuklearne tehnologije, jer svaka civilizacija sa takvom tehnologijom ako je nestala 80% verovatnoce je uzrok njenog nestanka bas ta ista tehnologija, ipak smo mi ljudi, destruktivni u svakom pogledu. Trebalo bi da bude dokaza na sve strane, ne volim to cesto da govorim ali takodje se ne iskljucuje mogucnost "spoljnog" faktora :) :think:

Kad i gde je bila? Skeleti su bili zakopani duboko u tlu. A zemljište (bar onaj površinski deo) je stalno pod uticajem atmosferilija i ispiranja. Da li su “spoljni faktor” bili “bogovi” koji su se vozili u “gvozdenim pticama”? I koji su “došli iz drugog sveta”?
 
Navešću sada primere delovanja fantastičnih oružja na istorijsku stvarnost
Dundalk - tvdjava istopljena do temelja !
Nan madol - svedočanstvo kolosalne energije koja se tu upotrebila !
Sete citades - avetinjski predeo bazaltne pustinje, u kojoj je do temelja sravnjen grad bogova !
Sodoma i Gomora - svedočanstvo nuklearnog udesa !
Jerihon II - jedan od sedam slojeva, sravnjen kolosalnom energijom još neidentifikovane vatre !
Troja IV - četvrti sloj grada star 1.000 godina, pre Odiseja, bukvalno zbrisan iz povesti !
Šurupak - spaljen i zagonetno mrtav, 3.000 godina pre Hrista !
Mohendžo Daro IV - grad koji je doslovno sravnjen nuklearnom energijom, što je naučno utvrđena činjenica !
 
Pored Mohendza Dara, ovde se mogu uvrstiti i Sodoma i Gomora, posto su i ovi gradovi predmeti slicnih rasprava, tj. Da li su unisteni atomskom bombom?

Licno, podrzavam Denikenovu teoriju da su pre nas na Zemlji ziveli vanzemaljci, te su verovatno posedovali neku natprosecnu tehnologiju kojom su mogli da sravne gradove sa zemljom.
 
Pored Mohendza Dara, ovde se mogu uvrstiti i Sodoma i Gomora, posto su i ovi gradovi predmeti slicnih rasprava, tj. Da li su unisteni atomskom bombom?

Licno, podrzavam Denikenovu teoriju da su pre nas na Zemlji ziveli vanzemaljci, te su verovatno posedovali neku natprosecnu tehnologiju kojom su mogli da sravne gradove sa zemljom.


Deniken je prvi "provalio" u sobu sa drugacijim razmestajem. Kad je drugima pokazao tu sobu, sve je zainteresovao :)

U Istoriji Galaksije, koju vi tako puno citate, izmedju ostalog mozete procitati da su programeri uma (naucnici) koji rade za njih (Iluminate) uspeli da ubede ljude da su to samo price i legende. Kolonizacija ove planete je sacuvana u jednom vaznom i starom dokumentu zvanom "Enuma-Elis" sumersko - akadski ep o stvaranju. Potice iz 3 milenijuma pre nove ere. Tu se govori o vanzemaljskoj rasi reptila koja je dosla ovde i nazvana je Anunnakki, sto doslovno znaci "oni koji su sleteli sa neba".

E pazi sad ovo:

mayan_rocket.jpg


pacalline.jpg


ancient%20astronauts.jpg


flyingobjects22_02a.jpg



Ako ove slike ne predstavljaju letelice i njihove pilote, ja onda ne znam...


Zanimljiva je pricao Jezekiljevom tocku: http://wwwyu.com/biblija/26jzk001.htm
 
Koliko je meni poznato, nije NEMOGUCE da kometa bude radioaktivna, ili da u sebi poseduje radioaktivne materijale, koji su se rasirili po okolini u trenutku udara. Mada opet... :think:
Ne da nije nemoguce, nego je cesta pojava. Dodatno, ako meteor sadrzi visoke kolicine deuterijuma, moze da podlegne prirodnoj nuklearnoj fuziji, ukoliko su uslovi pogodni. To je u sustini, hidrogenska bomba.
 
Ne da nije nemoguce, nego je cesta pojava. Dodatno, ako meteor sadrzi visoke kolicine deuterijuma, moze da podlegne prirodnoj nuklearnoj fuziji, ukoliko su uslovi pogodni. To je u sustini, hidrogenska bomba.

Da li onda moze i ljudsko telo da bude pod delovanjem nuklearne fuzije i da na neki nacin pa makar i na subatomskom nivou postane hidrogenska bomba?

Pitam zato sto je 70% ljudskog tela voda,a voda koja se pije sadrzi deuterijum.
 
Ne da nije nemoguce, nego je cesta pojava. Dodatno, ako meteor sadrzi visoke kolicine deuterijuma, moze da podlegne prirodnoj nuklearnoj fuziji, ukoliko su uslovi pogodni. To je u sustini, hidrogenska bomba.

Ovo je bas smesno........
Ja nisam fan ni jedne ni druge "strane"(mislim pri tom na one tvrde naucnike ili mistike), ali je trazenje objasnjenja za nesto samo po sebi veoma neobicno, tako da se uklopi u neka danasnja nacuna saznanja veoma smesno......
Daj malo i jedni i drugi ukljucite mozak, i razmisljajte logicno.A ja mislim da je verovatnoca da je davno postojala neka napredna civilizacija, pre danasnje i istorijske ljudske mnogo veca od verovatnoce dogadjaja da je deo komete pao na zemlju koja je uz to jos bila radioaktivna, i jos da gle cuda pogodi bas naseljeni deo, i unisti jedan grad.......
Mnogo nategnuta ta "naucna " prica.....
Kako kaze Kevin Kostner u filmu "JFK": Danas ce svaki fizicar lako dokazati da slon moze da visi nad liticom tako sto ce se drzati repom za travku.
Ali zato covek ima mozak i ume da razmislja.....
 
Poslednja izmena:
Daj malo i jedni i drugi ukljucite mozak, i razmisljajte logicno.A ja mislim da je verovatnoca da je davno postojala neka napredna civilizacija, pre danasnje i istorijske ljudske mnogo veca od verovatnoce dogadjaja da je deo komete pao na zemlju koja je uz to jos bila radioaktivna, i jos da gle cuda pogodi bas naseljeni deo, i unisti jedan grad.......

Moje misljenje je da po zakonima logike prica sa meteorom pije vise vodu zato sto po zakonima verovatnoce tako nesto je apsolutno moguce da se dogodi nekoliko puta u duzem vremenskom periodu.

Sa druge strane prica o nekoj Atlantidi i pricama o napredno - mozdanoj rasi i duhovnim gigantima,ne pije vodu sa stanovista logike iz jednostavnog razloga koji se namece.Da su bili toliko jaki intelektom i pravili cuda sa tehnologijom,genima,zivotom i drugim stvarima nebi unistili sami sebe i celu planetu.

Da su bili napredniji barem pedalj od danasnje civilizacije ne bi dozvolili da ih Tanatos nagon za samounistenjem pobedi i zavlada njima.Osim ako ih nije opalila neka kometa kao kazna odozgo :mrgreen:
 
Ovo je bas smesno........
Ja nisam fan ni jedne ni druge "strane"(mislim pri tom na one tvrde naucnike ili mistike), ali je trazenje objasnjenja za nesto samo po sebi veoma neobicno, tako da se uklopi u neka danasnja nacuna saznanja veoma smesno......
Daj malo i jedni i drugi ukljucite mozak, i razmisljajte logicno.A ja mislim da je verovatnoca da je davno postojala neka napredna civilizacija, pre danasnje i istorijske ljudske mnogo veca od verovatnoce dogadjaja da je deo komete pao na zemlju koja je uz to jos bila radioaktivna, i jos da gle cuda pogodi bas naseljeni deo, i unisti jedan grad.......
Mnogo nategnuta ta "naucna " prica.....
Kako kaze Kevin Kostner u filmu "JFK": Danas ce svaki fizicar lako dokazati da slon moze da visi nad liticom tako sto ce se drzati repom za travku.
Ali zato covek ima mozak i ume da razmislja.....

Samo da se razumemo. Ne mozes da kazes da je necije misljenje smesno samo zato sto ti imas suprotno. Mislim, mozes, ali nije korektno.

Ne slazem se sa tvojim misljenjem iz prostog razloga sto bi se do sada pojavili neki dokazi o postojanju bilo kakve napredne civilizacije. Mislim, ako smo iskopali kosti dinosaurusa starih nekoliko milijardi godina, kako ne mozemo da nadjemo moderne puske, ostatke modernih gradova?
Komete su u proslosti mnogo cesce padale nego sada. I uopste nije nemoguce da kometa pogodi naseljeni deo.
Pa i dan danas komete padaju po naseljenim mestima, samo sto nisu velike i opasne kao tada, i sagore u atmosferi, pa na zemlju padnu delovi debeli par santimetara.
 
Ovo je bas smesno........
Ja nisam fan ni jedne ni druge "strane"(mislim pri tom na one tvrde naucnike ili mistike), ali je trazenje objasnjenja za nesto samo po sebi veoma neobicno, tako da se uklopi u neka danasnja nacuna saznanja veoma smesno......
Daj malo i jedni i drugi ukljucite mozak, i razmisljajte logicno.A ja mislim da je verovatnoca da je davno postojala neka napredna civilizacija, pre danasnje i istorijske ljudske mnogo veca od verovatnoce dogadjaja da je deo komete pao na zemlju koja je uz to jos bila radioaktivna, i jos da gle cuda pogodi bas naseljeni deo, i unisti jedan grad.......
Mnogo nategnuta ta "naucna " prica.....
Kako kaze Kevin Kostner u filmu "JFK": Danas ce svaki fizicar lako dokazati da slon moze da visi nad liticom tako sto ce se drzati repom za travku.
Ali zato covek ima mozak i ume da razmislja.....
Dao sam realnu mogucnost i pojavu koja je zabelezena i u modernoj istoriji. To sto ne shvatas osnove toga kako radi univerzum je tvoj problem.
 
Moje misljenje je da po zakonima logike prica sa meteorom pije vise vodu zato sto po zakonima verovatnoce tako nesto je apsolutno moguce da se dogodi nekoliko puta u duzem vremenskom periodu.

Sa druge strane prica o nekoj Atlantidi i pricama o napredno - mozdanoj rasi i duhovnim gigantima,ne pije vodu sa stanovista logike iz jednostavnog razloga koji se namece.Da su bili toliko jaki intelektom i pravili cuda sa tehnologijom,genima,zivotom i drugim stvarima nebi unistili sami sebe i celu planetu.

Da su bili napredniji barem pedalj od danasnje civilizacije ne bi dozvolili da ih Tanatos nagon za samounistenjem pobedi i zavlada njima.Osim ako ih nije opalila neka kometa kao kazna odozgo :mrgreen:


U Istoriji Galaksije pise zasto i kako je Atlantida propala.
 

Back
Top