kompleksi

nsbee

Aktivan član
Poruka
1.757
Ispravite me ako gresim, ali devojke koje rade u trgovini (butici, prodavnice i sl.) imaju nevidjenu potrebu da odmeravaju ljude! Sad me u prodavnici izodmeravase dve, a sto je najcrnje, sasvim normalno izgledam i normalno se oblacim, ne kontam u cemu je fora! :shock: Osim ako nisu nastrane, u tom slucaju bih i mogla da shvatim... :? Ne mozes ni spagete kupiti mirno! :roll:
 
zamisli da 8 sati dnevno stojis okruzena tamo nekim spagetama... slusas reklame na lokalnim radio stanicama...
i onda u tvoj dosadni zivot, 8 sati dnevno razapet izmedju spageta i tranzistora ulazi neko... normalan, normalno obucen... i ne kapira u cemu je fora
:wink:
 
nsbee:
Ispravite me ako gresim, ali devojke koje rade u trgovini (butici, prodavnice i sl.) imaju nevidjenu potrebu da odmeravaju ljude! Sad me u prodavnici izodmeravase dve, a sto je najcrnje, sasvim normalno izgledam i normalno se oblacim, ne kontam u cemu je fora! :shock: Osim ako nisu nastrane, u tom slucaju bih i mogla da shvatim... :? Ne mozes ni spagete kupiti mirno! :roll:

A što se čudiš, kad u prodavnice i butike ulaziš mormalno obučena, sa crnom čarapom na glavi, u vijetnamki i rukavicama, da kupiš špagete ?!?
 
pa tu se ne zna ko je vise iskompleksiran,da li one sto zveraju ili ti sto obracas paznju na to! :?: salim se,al' znas kako kazu u sta se ne gleda...ma,njima je bre DOSADNO!zamisli tek kako odmeravaju tipove! :wink:
 
nsbee:
Ispravite me ako gresim, ali devojke koje rade u trgovini (butici, prodavnice i sl.) imaju nevidjenu potrebu da odmeravaju ljude! Sad me u prodavnici izodmeravase dve, a sto je najcrnje, sasvim normalno izgledam i normalno se oblacim, ne kontam u cemu je fora! :shock: Osim ako nisu nastrane, u tom slucaju bih i mogla da shvatim... :? Ne mozes ni spagete kupiti mirno! :roll:


Mene su jednom u Planeti ispratili sa recenicom" Ne drzimo velike brojeve".....sto je sve ok ali ja sam visoka 1.60 i imam 47 kila.......pa ono....bas sam se super osecala :D
 
nsbee:
Ispravite me ako gresim, ali devojke koje rade u trgovini (butici, prodavnice i sl.) imaju nevidjenu potrebu da odmeravaju ljude! Sad me u prodavnici izodmeravase dve, a sto je najcrnje, sasvim normalno izgledam i normalno se oblacim, ne kontam u cemu je fora! :shock: Osim ako nisu nastrane, u tom slucaju bih i mogla da shvatim... :? Ne mozes ni spagete kupiti mirno! :roll:

...i ne samo da odmeravaju. Slobodno neka mi kaze ko hoce da imam predrasude, ali ako nesto ne podnosim, to je onda kategorija ljudi u koje spadaju prodavacice u buticima i konobari. Naravno, ne svi, ima medju njima normalnih ljudi - mislim na one koji rade u "fensi" buticima/kaficima, pa zaboravljajuci da su oni tamo samo eksploatisana (na razne nacine, hm) radna snaga, imaju Bog zna kakvo visoko misljenje o sebi, kao da su oni neka novosadska elita. Kad leti prosetam Ulicom Modene, pa vidim kako u izlozima i ispred njega vise sve same prodavacice iz Planete, Lupusa ili cega vec, odmah ta mesta padnu u mojim ocima - jadna su mi "fensi" mesta kad su u njima "uvazeni" gosti takve pltikoumne spodobe. Onda lepo odem i sednem u bastu Bistroa, onako doterana, iz inata. :D

Ti ljudi svasta sebi dozvoljavaju, ophode se neprijatno prema musterijama, kad hoces da udjes u prodavnicu, prvo prevrnu ocima sto moraju da ugase cigaretu koju su upravo pripalile da bi mogle da sa koleginicom iz susednog butika onako na vratima procaskaju i razmene najnovije traceve uz kaficu. :x Isto vazi i za konobare/ konobarice, koji isto vrlo ocigledno prevrcu ocima kad ih posle ko zna koliko vremena cekanja konacno pozoves da narucis pice. Nije ni cudo, niko od njih nije zavrsio skolu za zanimanje kojim se bavi. U tim skolama postoji predmet na kom se uci kako se prema musterijama ponasa.

A sad biseri:

1. Butik u Dunavskoj, u nekom od pasaza:
PRODAVACICA:Izvoli? (Sta bi sa persiranjem?)
JA:Htela bih da pogldam suknje, gde su izlozene?
PRODAVACICA:Evo ovde.
JA:Imate li jos modela ili su svi ovde izlozeni?
PRODAVACICA:Pa ja stvarno ne znam sta ti ocekujes vise!? :shock:
JA:Pa recimo nesto sto bi mi se svidelo. Hvala, do vidjenja!

2.Basta Makijata:
KONOBARICA:Devojke, ako necete vise nista da popijete...znate, guzva je, a nema slobodnih stolova.
(A zar nije moglo samo: "Devojke, da li cete jos nesto narucivati?"? Shvatile bismo poruku.)

3. Basta Modene:
MOJA DRUGARICA: Mogu li da dobijem racun?
KONOBAR: (Besno ostavlja na nasem stolu tacnu sa picem i odlazi negde ... vraca se sa rucno ispisanim racunom, iako su za ostalim stolovima dobili uredno fiskalne racune) Evo, izvoli, jesi li sad zadovoljna? (Vrlo neprijatnim tonom)
MOJA DRUGARICA: Hvala! (Placa racun) Do vidjenja! (Ustajemo i odlazimo)
KONOBAR: (Kad smo se vec udaljile od baste): Pokazi ga mami!!! :shock:

4. Trokadero u Budvi:
KONOBARICA: Devojke ste cete popiti?
MI: Narucicemo malo kasnije, samo da odlucimo gde cemo stajati.
KONOBARICA: Ako necete nista da pijete, mozete salobodno da idete.
MI: Do vidjenja!

5. Bilo koji butik (to se stalno ponavlja)
PRODAVACICA: (Pomera slusalicu da kaze nesto, posto upravo tracari preko telefona)Izvoli?
JA: Trazim suknju/pantalone. (Recimo)
PRODAVACICA: Za tebe nema nista. (Nastavlja razgovor)

6. Soba:
KONOBARICA: 220 dinara.
MOJA DRUGARICA: Izvoli. (Daje 400 dinara)
KONOBARICA: Izvini, nemam sitno, donecu ti kusur kad usitnim.
I nikad vise ne donese. A to je bilo u ono vreme kada se u Sobi naplacivala usluga kao posebna stavka na racunu! :evil:

7. Sistem:
MOJ DRUG: (Prica nama) Kad sam radio u Sistemu, mogao sam da imam koju god sam konobaricu hteo, toliko su bile lake da sam mogao samo da pitam da mi p... tamo iza sanka, ne bi se nijedna bunila.
 
E storm, meni se redovno desava da prodavacice telefoniraju kad udjem u butik, ali REDOVNO! I prva stvar- odmeravanje, a onda nadrkana sto je drugarica i ja prekidamo, IZVOLITE?! -"Nista hvala, samo da pogledamo!" (A ovo kad kazemo, jos jedno prevrtanje ocima). Pa tacno da joj ispreturas svu robu i ljubazno kazes "Ne, nista mi se ne svidja!"
Ali ubedljivo najvece curke su na filozofskom fakultetu koje rade u kopirnici! Uvek, ali uvek imaju neki komentar! Srecom sto kod mene u grupi sad vec svi znaju da ih ne podnosim (vecina nas, zapravo), pa kad treba nesto da se kopira uglavnom saljemo muski deo, jer njima puca za sve! Ja sam vec na ivici da udarim neku od njih :evil:

Na konobare stvarno ne mogu da se zazim, ali zato k o n o b a r i c e !!! Takvim nadrndanim curkama, ako je racun 115 din dajem 15 u gvozdenjacima bez problema!

Nikad mi nije bila jasna ta trgovina, Pero ajd postuj taj tvoj rad, mozda uspes sve da nas prosvetlis. Mislim, ja sam inace jako los trgovac, jer kad sam radila u "Sve po 75" pre par godina, ulazi neki deda i trazi Domestos (zena ga poslala). Devojka s kojom sam radila ga je poslala u moj sektor. Uglavnom, kazem mu da toga nema u radnji kao i to gde moze da ga kupi. Covek presrecan ode iz radnje, a ova s kojom sam radila podivljala sto mu nisam utrapila neko sr***. Mislim da mi se svaki dan desavalo da neko trazi nesto sto bas i nije za kupovinu (nije vredno tih para), pa sam ih slala u "Proton", "Battery Shop", "Novel" i sl. Nisam dobila otkaz nego sam prestala da radim zbog faksa :lol:
 
wild_child:
nsbee:
Ispravite me ako gresim, ali devojke koje rade u trgovini (butici, prodavnice i sl.) imaju nevidjenu potrebu da odmeravaju ljude! Sad me u prodavnici izodmeravase dve, a sto je najcrnje, sasvim normalno izgledam i normalno se oblacim, ne kontam u cemu je fora! :shock: Osim ako nisu nastrane, u tom slucaju bih i mogla da shvatim... :? Ne mozes ni spagete kupiti mirno! :roll:


Mene su jednom u Planeti ispratili sa recenicom" Ne drzimo velike brojeve".....sto je sve ok ali ja sam visoka 1.60 i imam 47 kila.......pa ono....bas sam se super osecala :D

Vidis,a mene uzasno nervira kad me ubedjuju da mi neke pantalone "Bas stoje!" a nogavice do clanaka, ili ok nogavice a u struku jos jedna ja da stane, jer sam XXX visoka i imam X8 kg.
 
meni je najbolja varijanta kad dodjesh neshto odredjeno da kupish i onda ti provadac kad zatrazhish to, kazhe : " Pa da, imamo to, ali znate to je skupo " :shock:
grafoprom
ja : dobar dan, imate li foliju.. bla bla...
on: NE
ja : a imate li neshto slichno ?
on : NE
ja : a da nemate mozda isto to samo veci format ?
on : DA imamo , ali to je skupo :!:
ja : pa mogu li da pogledam ?
on : znate to je SKUPO :!:
ja : IZVINITE , ALI JA BIH ZAISTA DA POGLEDAM TU FOLIJU DA VIDIM DA LI MI ODGOVARA :!: :evil:
on: pa evo vam , pogledajte :!:

mislim YEBOTE :!:
i onda se ja kao chudim shto mi svaki nasmejan i exra ljubazan trgovachki putnik uvek uvali gomilu govana , na vratima od stana, koja mi u zhivotu nece zatrebati, samo zato shto je ljubazan :?
 
a kad udjete u radnju i pitate npr: A jel imate istu ovaku majicu, ali da je crna? A sledi odgovor: Ne, ali imamo narandzastu :roll: !

najbolje mi je da cute i nek odmeravaju samo nek se ne trude da budu extra ljubazni jer od "ljubaznosti" njihove najcesce popizdim
 
raindog:
meni je najbolja varijanta kad dodjesh neshto odredjeno da kupish i onda ti provadac kad zatrazhish to, kazhe : " Pa da, imamo to, ali znate to je skupo " :shock:
grafoprom
ja : dobar dan, imate li foliju.. bla bla...
on: NE
ja : a imate li neshto slichno ?
on : NE
ja : a da nemate mozda isto to samo veci format ?
on : DA imamo , ali to je skupo :!:
ja : pa mogu li da pogledam ?
on : znate to je SKUPO :!:
ja : IZVINITE , ALI JA BIH ZAISTA DA POGLEDAM TU FOLIJU DA VIDIM DA LI MI ODGOVARA :!: :evil:
on: pa evo vam , pogledajte :!: A ti pogledaš, i naravno, NE KUPIŠ, jer ti je bilo SKUPO, kao što ti je čovek lepo rekao, još na početku !!! :lol:

mislim YEBOTE :!:
i onda se ja kao chudim shto mi svaki nasmejan i exra ljubazan trgovachki putnik uvek uvali gomilu govana , na vratima od stana, koja mi u zhivotu nece zatrebati, samo zato shto je ljubazan :?
 
a shto je najbolje to neko sranye je koshtalo "chitavih" 300 i neshto dinara,a ja u ruci nosim neke papirchine na koje sam pukla 1500, i on ce meni sad : "pa skupo vam je to "

mislim yebi se :!:
 
nsbee:
wild_child:
nsbee:
Ispravite me ako gresim, ali devojke koje rade u trgovini (butici, prodavnice i sl.) imaju nevidjenu potrebu da odmeravaju ljude! Sad me u prodavnici izodmeravase dve, a sto je najcrnje, sasvim normalno izgledam i normalno se oblacim, ne kontam u cemu je fora! :shock: Osim ako nisu nastrane, u tom slucaju bih i mogla da shvatim... :? Ne mozes ni spagete kupiti mirno! :roll:


Mene su jednom u Planeti ispratili sa recenicom" Ne drzimo velike brojeve".....sto je sve ok ali ja sam visoka 1.60 i imam 47 kila.......pa ono....bas sam se super osecala :D

Vidis,a mene uzasno nervira kad me ubedjuju da mi neke pantalone "Bas stoje!" a nogavice do clanaka, ili ok nogavice a u struku jos jedna ja da stane, jer sam XXX visoka i imam X8 kg.

kada sam kupovala patike (inace imam prilicno veliku nogu, ali nisam ja kriva za to), svideo mi se jedan mogel, pitam - imate broj 42?
ova me gleda, kaze - ali, to je zenski model!

doslo mi da joj uguram onu patiku u usta!!!
 
MOJ DRUG: (Prica nama) Kad sam radio u Sistemu, mogao sam da imam koju god sam konobaricu hteo, toliko su bile lake da sam mogao samo da pitam da mi p... tamo iza sanka, ne bi se nijedna bunila.


Negooo gde sada rade te konobarice ???
Mislim u kom lokalu ??? :lol:
 
Anja :*:
nsbee:
wild_child:
nsbee:
Ispravite me ako gresim, ali devojke koje rade u trgovini (butici, prodavnice i sl.) imaju nevidjenu potrebu da odmeravaju ljude! Sad me u prodavnici izodmeravase dve, a sto je najcrnje, sasvim normalno izgledam i normalno se oblacim, ne kontam u cemu je fora! :shock: Osim ako nisu nastrane, u tom slucaju bih i mogla da shvatim... :? Ne mozes ni spagete kupiti mirno! :roll:


Mene su jednom u Planeti ispratili sa recenicom" Ne drzimo velike brojeve".....sto je sve ok ali ja sam visoka 1.60 i imam 47 kila.......pa ono....bas sam se super osecala :D

Vidis,a mene uzasno nervira kad me ubedjuju da mi neke pantalone "Bas stoje!" a nogavice do clanaka, ili ok nogavice a u struku jos jedna ja da stane, jer sam XXX visoka i imam X8 kg.

kada sam kupovala patike (inace imam prilicno veliku nogu, ali nisam ja kriva za to), svideo mi se jedan mogel, pitam - imate broj 42?
ova me gleda, kaze - ali, to je zenski model!

doslo mi da joj uguram onu patiku u usta!!!



Verujem :D :D :D :D :D :D :D :D
 

Back
Top