net igrice - avanture

BLUE CHAMBER je dosta laka igra, reklo bi se tek zagrevanje za CRISMON ROOM. Ispod sam napisao uputstvo, ali ipak probajte prvo sami preći.


1) Treba naći olovku (u fioci), papir (u fotelji) i ono čudo u cevi.
2) S olovkom ispišete HELP ME na papiru i pošaljete kroz cev. Poruka će se vratiti za nacrtanom kosturskom lobanjom.
3) Ovaj treći korak je najverovatnije i jedina muka u igri, a to je kako koristiti telefon? Lepo, uzmete telefon ispred sebe (mobilni ili fiksni) i vidite na tastatuti raspored slova. Ukucajte HELP ME (koristite * umesto razmaka). Znači biće 4357*63. Zatim se javlja neko i kaže OK.
3) treba rasklimati sliku tako da otpadne sa zida (kliknite prvi put u gornji levi ćošak, drugi put u gornji desni ćošak i treći put na doljni ram).
4) pokupite novčanicu sa zida, išarajte je olovkom i pošaljite kroz cev.
5) Primićete ključ od sobe koji otvara vrata.
 
Hmmm,
12.gif


Viridian room nema nikakvog smisma. :? kakvu ulogu vrši limenka piva i kutija od CD-a? Šta treba raditi sa onim karticama sa kineskim znakovima?
 
Da, u pravu si. Mada, razmislite samo koliko je to nelogično! Cilj je izaći iz sobe koristeći predmete koje se nalaze u njoj, pa kako onda igrač ode do "yellow chamber"-a da vidi kombinaciju sefa!? Malo glupavo, zar ne?
Inače, mnogi su mislili da je Yellow chamber odvojena igra iz koje treba pobeći kao ove tri. :lol: Vidim na nekim stranim forumima ljudi se pate pokušavajući da reše misteriju, a nemaju pojma da je to samo dodatak za Crismon room. :)
 
DabaMAN:
Da, u pravu si. Mada, razmislite samo koliko je to nelogično! Cilj je izaći iz sobe koristeći predmete koje se nalaze u njoj, pa kako onda igrač ode do "yellow chamber"-a da vidi kombinaciju sefa!? Malo glupavo, zar ne?
Inače, mnogi su mislili da je Yellow chamber odvojena igra iz koje treba pobeći kao ove tri. :lol: Vidim na nekim stranim forumima ljudi se pate pokušavajući da reše misteriju, a nemaju pojma da je to samo dodatak za Crismon room. :)

ali meni neće da otvori yellov chamber - možda ja nisam lepo prepisao link http://takagism.fasco-cs.com/yellov_chamber.html ako nisam kaži mi kako glasi pravi pošto na ovom papiriću nije baš čitko napisano
 
DabaMAN:
Hmmm,
12.gif


Viridian room nema nikakvog smisma. :? kakvu ulogu vrši limenka piva i kutija od CD-a? Šta treba raditi sa onim karticama sa kineskim znakovima?
Limenka piva treba da se ostavi do kraja u frizu da bi bila hladna, a u kutiju od cd-a treba da stavish cd koji cesh naci u... :wink: Ako je nekome potrebna pomoc, neka "zvrcne".
 
maniaccc:
gde je uopste sef u crimson room :?:
Na onom praznom zidu. Kada uključiš onaj projektor videćeš da ti čovek pokazuje na mali plusić. Centriraš precizno kursor na taj plusić, sačekaš kraj snimke i klikneš na njega.

@Tinar

Pa i nisi mi ništa pomogla... :) Nego reci mi kako da otključam onaj katanac na knjizi sa police?
 
DabaMAN:
maniaccc:
gde je uopste sef u crimson room :?:
Na onom praznom zidu. Kada uključiš onaj projektor videćeš da ti čovek pokazuje na mali plusić. Centriraš precizno kursor na taj plusić, sačekaš kraj snimke i klikneš na njega.

@Tinar

Pa i nisi mi ništa pomogla... :) Nego reci mi kako da otključam onaj katanac na knjizi sa police?

ključ za katanac ćeš naći u kosturovoj ruci a cd u dnevniku, dalje ni ja ne znam :oops: još uvek :?
 
Ova igra viridian room je ono...bolesna :)
Uspeo sam da provalim sifru za otkljucavanje onog kostura ispod onog crenog prekrivaca. Inace taj prekrivac treba iscepati pa se u njemu nadje neki trip.
Aj ako neko zna gde su svih 6 kineskih znakova neka kaze. ja sam nashao samo 4.
pozdrav
 
MikacNS:
Ova igra viridian room je ono...bolesna :)
Uspeo sam da provalim sifru za otkljucavanje onog kostura ispod onog crenog prekrivaca. Inace taj prekrivac treba iscepati pa se u njemu nadje neki trip.Aj ako neko zna gde su svih 6 kineskih znakova neka kaze. ja sam nashao samo 4.
pozdrav

Na to cudo,taj krst, treba da se poslazu oni znakovi po redosledu po kome su slozeni tamo gde stoje,ali se nista ne desava... :?
 
Maniac, treba da uzmes upaljach koji se nalazi ispod kante za otpatke i da klikces sa njim na papir sa crnim dlakama. Pojavice se neka shema koje se koristi za sklapavanje kutije sa kineskim znakovima.
Shone83, chitao sam crveni dnevnik sa police, i isprobavao sam datume tipa :01 (mesec) 13 (dan), ali sam chuo da se te sifre menjaju, izgleda da treba da podesis datum 4 dana pre nego sto si ti igrao. probaj tako. znaci danas da krenes da igras sifra bi bila 0113 koliko sam ja shvatio.
Inache, pronashao sam kinesko slovo kod lampe, ali shesto nikako ne mogu da pronadjem. Nije na zidu, to sam izgleda ranije pokupio.
 
ja završih sa dosta muke, MikacNS bila je 0114 - hvala
e pa sad mogu mirno da spavam

p.s. nego kakvog su značaja bile one dve slike i ram kad ih nizašta nisam upotrebio :shock: mada nisam ni omot od cd-a u crimson sobi :roll:
 

Back
Top