UNIS TAS - Istorija

VWaddict

Zainteresovan član
Poruka
130
Espanol, evo prilike da se iskazes! Naime, da li imas podatke o proizvodnji VW Bube u Sarajevskom TAS-u. Konkretno me interesuju tacni datumi pocetka i prestanka proizvodnje, kao i brojevi proizvedenih jedinica po godinama (1972-1976) i brojevi sasija (pocetni/krajnji u kalendarskoj godini).

Vec godinama jurim te podatke, a sada se o tome i kod nas na sajtu povela diskusija.

Jedino konkretno sto sam uspeo da nadjem je to da je prva 1303-ojka izasla iz fabrike 10.11.1973 i to na jednom - kanadskom sajtu :roll:

Pozdrav :wink:
 
VWaddict:
Espanol, evo prilike da se iskazes! Naime, da li imas podatke o proizvodnji VW Bube u Sarajevskom TAS-u. Konkretno me interesuju tacni datumi pocetka i prestanka proizvodnje, kao i brojevi proizvedenih jedinica po godinama (1972-1976) i brojevi sasija (pocetni/krajnji u kalendarskoj godini).

Vec godinama jurim te podatke, a sada se o tome i kod nas na sajtu povela diskusija.

Jedino konkretno sto sam uspeo da nadjem je to da je prva 1303-ojka izasla iz fabrike 10.11.1973 i to na jednom - kanadskom sajtu :roll:

Pozdrav :wink:
Da ne bih prepisivao u tvoje ime, najpreciznije podatke o proizvodnji po godinama (u komad) možeš da nađeš u Udruženju motorne (mašinske ) industrije. Nalaze se u krugu beogradskog sajma (od glavnog ulaza prođeš podvožnjak pa levo i prva zgradica sa desne strane pre direkcije...) Srećno kopanje! :wink: P.S. ako se dobro sećam, prizvodnja je krenula 1971. sa modelom 1200J, koji je još uvek imao instalaciju od 6V. 1303 je bio dopunski program. TAS je pored sopstvene montaže bio i zvanični zastupnik i prodavao modele iz drugih fabrika. Tada ih je bilo oko 30...
 

Back
Top