Zabrana za koride !!!

e njih bi pobila isto....sadisti jedni odvratni, za muda bi ih besila, da prostite ...

Ne zavrsi se uvek korida srecno po ljude....

7ex-cornad.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
To je nacionalna sramota Španije. Sadističko iživljavanje koje neko naziva hrabrošću. Publika medju koju je uskočio bik, vrište ljudi, hitna pomoć ... kako ih samo nije sramota? Sve "igre" sa bikovima po Španiji ... očaj.
 
To je nacionalna sramota Španije. Sadističko iživljavanje koje neko naziva hrabrošću. Publika medju koju je uskočio bik, vrište ljudi, hitna pomoć ... kako ih samo nije sramota? Sve "igre" sa bikovima po Španiji ... očaj.

Spanci na to ne gledaju tako.

Ondasnji ljubitelji koride kazu da se ti bikovi koji se ubijaju u koridi odgajaju samo zbog toga, kao sto se pilici brojleri odgajaju da budu zaklani.

Njima je to deo tradicije i kulture.
 
Spanci na to ne gledaju tako.

Ondasnji ljubitelji koride kazu da se ti bikovi koji se ubijaju u koridi odgajaju samo zbog toga, kao sto se pilici brojleri odgajaju da budu zaklani.

Njima je to deo tradicije i kulture.

Pa mogli bi i ljude da odgajamo zbog borbe. Nekada je i to bila tradicija, borbe ljudi. Sta su gladijatorske igre? A jos malo pre bi pobednici pojeli neprijatelje koje su zarobili. Ajde da obnovimo tu tradiciju? Negde je se jos uvek drze, a ostali, "civilizovani" deo sveta se na to zgrazava i ubija zivotinje.
 
Pa mogli bi i ljude da odgajamo zbog borbe. Nekada je i to bila tradicija, borbe ljudi. Sta su gladijatorske igre? A jos malo pre bi pobednici pojeli neprijatelje koje su zarobili. Ajde da obnovimo tu tradiciju? Negde je se jos uvek drze, a ostali, "civilizovani" deo sveta se na to zgrazava i ubija zivotinje.

Danas je u drzavi Ekvador veliki referendum.

Gradjani se pitaju da odgovore na 10 pitanja sa Da ili NE.

Jedno od pitanja na referendumu glasi: " Da li se saglasni da se u drzavi zabrane sve manifestacije na kojima se vrsi mucenje zivotinja i na kraju bivaju ubijene?"

Novinari su odmah spopali predsednika COREU sa pitanjima tipa: "Znate li vi predsednice da je korida i borba petlova deo nase tradicije?"

A predsednik je odgovorio: "Deo nase tradicije je i prinosenje ljudskih zrtava....Pa, ako smo mogli toga da se oslobodimo, verovatno mozemo da se oslobodimo i mucenja i ubijanja zivotinja samo radi zabave.."
 
Danas je u drzavi Ekvador veliki referendum.

Gradjani se pitaju da odgovore na 10 pitanja sa Da ili NE.

Jedno od pitanja na referendumu glasi: " Da li se saglasni da se u drzavi zabrane sve manifestacije na kojima se vrsi mucenje zivotinja i na kraju bivaju ubijene?"

Novinari su odmah spopali predsednika COREU sa pitanjima tipa: "Znate li vi predsednice da je korida i borba petlova deo nase tradicije?"

A predsednik je odgovorio: "Deo nase tradicije je i prinosenje ljudskih zrtava....Pa, ako smo mogli toga da se oslobodimo, verovatno mozemo da se oslobodimo i mucenja i ubijanja zivotinja samo radi zabave.."

Ako nisi primetio, to je pozitivan primer inicijative protiv varvarizma bilo koje vrste. Ne zameri, ali malo si mi kontradiktoran, u jednom postu deluje kao da branis Spance koji ne zele da prestanu da ubijaju zivotinje a u sledecem si za ukidanje te "tradicije"?
 
Ako nisi primetio, to je pozitivan primer inicijative protiv varvarizma bilo koje vrste. Ne zameri, ali malo si mi kontradiktoran, u jednom postu deluje kao da branis Spance koji ne zele da prestanu da ubijaju zivotinje a u sledecem si za ukidanje te "tradicije"?

Ne branim ja nigde Spance niti sam za ukidanje koride.

Korida nije u nasem srpskom mentalitetu pa o tome nemam izgradjeno misljenje.

Samo sam izneo njihov stav po pitanju koride.

Naravno, ne svih Spanaca.

Siguran sam da je i tamo dobar deo stanovnistva protiv korida.
 
Poslednja izmena:
Ne branim ja nigde Spance niti sam za ukidanje koride.

Korida nije u nasem srpskom mentalitetu pa o tome nemam izgradjeno misljenje.

Samo sam izneo njihov stav po pitanju koride.

Naravno, ne svih Spanaca.

Siguran sam da je i tamo dobar deo stanovnistva protiv korida.

Šta znači "nije u našem srpskom mentalitetu"? Ne mora nešto da mi bude ili ne bude u mentalitetu da bih znala da li je mučenje ili nije. Ni ljudožderstvo nije u našem mentalitetu (nadam se da nije nikad ni bilo) pa znam da sam protiv toga.
 
jbte stvarno place! :sad2:

pa ne bi ih besila za *** nego bi ih .................. bolesna
sve bi im isto radila sto oni rade bikovima....sve isto....i kad zakukaju od bolova, tukla bi .ih zato sto pustaju glas dok bik cutke trpi to sto mu rade
jbte ovi stvorovi stvarno u meni bude najcrnje zlo
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top