TV LAPSUSI I ISPALE

Biseri Zvonka Mihajlovskog:
Utakmica Lige sampiona 1996/97 izmedju Mancester Junajteda i Borusije iz Dortmunda, ovako je procitao sastav Mancestera: "Na golu je Smejkel, u odbrani su Geri Nivajl, Denis Irvajn, Geri Pelister, Henig Berg. U srednjem redu su Pol Suls, Niki Bats, Dejvid Bejkem i Roj Keni. U spicu su Endi Kol i Ole Gunar Solksjare!"

Finale Kupa SCG, Zvezda - Sartid:
"Pehari ce dolaziti i odlaziti jer je to vecni zakon zivota i sporta" - poslao Milos Jankovic
"Prelazni pehar koji ostaje zauvek"
"Ovaj momak ima 60 kg plus 10 tona znanja"
"Evo sada, spomen obelezja svim igracima"
"On je nocna mora udruzenja golmana (Pjanovic)!"
"Igracima Crvene zvezde bi dobro dosli treninzi sa Jasnom Sekaric!"
"Umesto prilike samo korner."

"Nacrtao je lepu fudbalsku sliku..."

"Stoickov je fudbalski genije i nista vise! (onda, mali predah, valjda je razmislio sto je rekao) A kada je neko fudbalski genije, onda je sve!" (sa utakmice Barselona - Real)

"Mec balansira na ivici jedne lopte" (sa teniskog meca)

"Stojic je ispustio loptu kao vruc krompir"

"Sjaj derbija ce zauvek ostati u travi"

"Navijaci ne prestaju, sa navijanjem iako pada kisa"

"Kisa pada iznad leve korner zastavice"

"Sve se crveni od narandzastih boja holandskih navijaca"

"Mihailo Pjanovic moze da se poredi sa Mitrom Miricem, zataji,ali kad eksplodira, nacija je na nogama"...

(hokejaska utakmica) "Okrenuo ga je na kocki leda koja bi stala u casu viskija."

"I zavrsen je jos jedan pokretni praznik fudbalskih slika." - poslao Kristijan Vujovic

"Cudan nacin dodavanja - jako i nikome!"

"Najdoski je odlicno skocio ali nazalost preko precke."

"Zadovoljio je trenera i zato sada igra"

"Dok je lopta u vazduhu da Vam saopstim spisak timova."

"Kakav udarac, pocepao je vazduh na vodonik i kiseonik"

"Krilo nikad ne pada daleko od beka."

"Brazilska odbrana - planinski venci Siera Madre!"

"Koncert zvizduka za igrace, cisto da se malo muzicki obrazuju!"

"Lopta je proletela paralelno sa Ibarskom magistralom!"

"To je bila veca opasnost za avione tipa Avaks nego po gol Pandurovica."

"Dragan Ciric, igrac duge kose ali i velikih mogucnosti!"

"Prepun stadion partizana, 50.000 ljudi. Zamislite, 100.000 dlanova!"

(teniski mec Slobodan Zivojinovic – Dzimi Konors) "Evo u publici vidimo i Dzesiku Konors koja je nekada pozirala za duplerice casopisa za muskarce a danas je majka dvoje dece" - poslao Dusan Babac

(davna medunarodna fudbalska utakmica u kojoj je jedan od timova primio 9 golova) "To je bio pravi zemljotres od 9 stepeni fudbalske skale" - poslao Dusan Babac

"Vladimir Petrovic Pizon, Dragan Stojkovic Piksi, to su fudbaleri za mitologiju i nostalgiju!" (finale Kupa SCG, Crvena Zvezda - Sartid) - poslali Mira & Peda

(Francuska - Jugoslavija) "Koliko je tu samo bilo kontakta i ful kontakta" (RTS2)

"Videli ste mnogo bolju i odlucniju igru Francuzi" - poslao Janko Urosevic

"Trenutna temperatura na stadionu je minus dva stepena ispod nule" - poslao Nikola Petrovic

(Jugoslavija - Spanija) "Imace nasi gledaoci snaznu podrsku sa tribina"

(Jugoslavija - Spanija) "Izlazi Dejan Savicevic, u igri je Savo Mijatovic"

"Navijaci ne prestaju da navijaju iako pada kisa"

"Statistika je kao bikini: otkriva sve, a ne pokazuje nista"

(prica o Maradoni, o karijeri, titulama itd) "A onda je kudravi gaucos krenuo krivudavim putem kokainskih noci!"

"Zavrsen je jos jedan derbi vecitih rivala, fudbalska predstava van granica prostora i vremena!"

"Ni lose vreme, ni svi minusi gospodina Celzijusa nisu mogli da pokvare ovu fudbalksku predstavu!"

(Zvezda - Napredak, '94.) "Posle cetvrtog pogotka crveno-belih iluzije Krusevljana su se pretvorile u rusevine Kartagine!"

(Zvezda - Helsinki, '97.) "Finci danas nisu bili fini, ali je Crvena Zvezda bila bolja"

"Krilo nikad ne pada daleko od beka." (sa utakmice Norwich City - Bayer)

Tada je posle gola Norwicha dao i sledecu izjavu: "Kakav predivan pogodak. U fudbalu se dogadaju mnoge lepe stvari. (pocinje usporeni snimak gola) I podjimo zato sada uz pomoc magnetoskopa u potragu za lepim!"

"Dejan Stankovic je umetnik i nista vise, a biti umetnik i nista vise u njegovom poslu znaci - biti sve."

(SP SAD '94, Bugarska - Meksiko) "Kampos je sada bio laki boj."

(EURO '96, Hrvatska - Danska) "Smajhel je sada bio laki boj."

(Njukasl - Barselona) "Faustino Asprilja je roden i odrastao u vrletima istocnih Kordiljera."

(Partizan - Groningen, KPK 80-i-neke) "On je pravi golgeter. Njegov posao je gol. Njegov hobi je gol. Verovatno i kada spava sanja gol.

ovo je sa sajta www.zafrkancije.co.yu ako imate jos Zvonkovih umotvorina dodajte ih
 
Irfan Mensur - "Ukupna osvojena suma je 118 hiljada dinara i 992 dinara" (Ruski rulet, TV Pink)

Mina - "Mlada sam i bio bi greh da sam sama" (Antena)

Ivan Zeljkovic - "Od cega bi se pravio sarmirani beton?" (Milioner, BKTV)

Zeljko Joksimovic - "Zavrsio sam muzicku akademiju, mislim, nisam diplomirao, ali evo kazem kao da sam zavrsio" (Vecernje novosti)

Miroslav Lazanski - "Mozda neko voli daskastu zenu, s kojom moze da vodi duge intelektualne razgovore" (Ekskluziv)

Ruzica Cavic - "Pronalazicu nove talente i raditi s njima. Kao nekada Vuk Karadzic" (Svedok)

Mira Skoric - "Koliko god da sam ja privlacna medijima, toliko oni meni nisu" (Svedok)

Tatjana Vojtehovski - "Hvala na vremenu koje ste oduzeli sebi i od sebe" (Jedan pa tri, TV Pink)

Tanja Vasiljevic - "Gledali ste Infotop. Hvala na saopstenju" (TV Pink)

Bosko Jakovljevic - "Nedavno sam pao s bicikla i polizao pod" (Ekskluziv)

Jelena Bacic-Alimpic - "Cekaju vas vredne nagrade: mobilni telefoni, biciklovi..." (Svet plus)

Goca Trzan - "U Hrvatskoj bi se osecala kao prase u Teheranu" (Antena)

Miroslav Ciro Blazevic - "Nasi decki se necu predati" - poslao Stjepan Sutalo

Aleksandra Denic - "Uspeo si da osvojis zadatak" (Hoces-neces, 3K) - poslao Vladan Urosevic

Natasa Neskovic - "Jeste, ali to nije odgovor koji smo trazili" (Slagalica, RTS1) - poslao Aca iz Dragocveta

Milan Milicic:
"Moramo odmah poceti sa kvizom, ali pre toga moramo pogledati reklame" (Lova za slova, TV Pink) - poslao Aca iz Dragocveta
"Pravi je trenutak ovoga trenutka da krenemo sa ukljucenjima" (Lova za slova, TV Pink)

Dole Dogani:
"Sladzo, dodzi da se mazimo preko farmerica" - poslala Dina
"Bilo nas cetvoro i ja petoro" - poslao Bitanga Garcimud
"Ja svoju Sladzu nisam znao ni poznavo dok se nismo upoznali" - poslao Spooky BG
"E, nemoj da okrenem ovaj auto za 360 stepeni u rikverc i da se vratimo za Budvu" - poslao Jovan KG
"Sladzo, cekam te kod kolima"
"Cuti Sladzo, ti si glupa, pusti mene da pricam" (Zabranjeno spavanje popodne, TV Pink)
"Najtuzniji trenutak u mom zivotu je kad mi rikno cale"

Ivana Baltic:
"Reci mi, molim te, koja je fabula radnje?" (City, TV Pink)
"Od ove godine je organizovan po prvi put" (City, TV Pink) - poslala Aleksandra Trkulja

Novinar sa TV Palma - "...u tom dosijeRu "Smoki" pise da je je Ljubisa Samardzic... - poslala Nina Beograd

Ceca Raznatovic:
"Kad na nas stadion dolaze SUPROTNICKI timovi..." - poslala Nina Beograd
"Navijam za Brazil, ali bih volela da pobedi neka evropska zemlja" - poslao Milan Milovanovic

Milan, Beograd - "Ljudi bez crnog pigmenta su albinisti (albinosi)" (Zlatna zica, BK) - poslala Aleksandra Trkulja

Suzana Mancic:
"Kakvi mladici, imaju pune zube osmeha" (Zam, TV Pink) - poslao Vladan Urosevic
"Znam, mnogo trazim. Ali mnogo i dajem. Ja sam ulog od milion dolara" (Sabor)

Aleksandra Jeftanovic:
"Ciji je to secer na tvojoj glavi?" (City, TV Pink)
"A sa nama je i ziri koji je bio tu" (City club, TV Pink) - poslao Vladan Urosevic

Pile - "Ta zena mora da bude zena" (Zabranjeno spavanje popodne, TV Pink) - poslao Vladan Urosevic

Igor Miklja - "Morate da se konstatujete (konsultujete)" (Generalna proba, 3K)

Radomir Pocuca - "Sve clanice su bile obavezne da se obavezu da ocuvaju zivotnu sredinu" (Info top, TV Pink)

Biljana Obradovic:
"Obadve smo bile prisutne tamo" (City, TV Pink) - poslala Tijana Novic
"Svi znamo da su svetski sampioni Brazil" (City, TV Pink)
"30 kilometara nadomak od Milana" (City, TV Pink)

Nenad Nenadovic - "Ambalaza za tetrapak" (Skrivena kamera, TV Pink)

Slobodan Grujic - "Zlato je najzlatnije" (Sportissimo, TV Pink)

Ivana Bojic - "Nagrada ide pripadniku broja..." (Fonto, TV Pink)

Dragana Mirkovic - "Volim da pijem sok od dusa" - poslala Marija Beograd

Voditeljka kviza "2 miliona" - "Elementi u periodnom sistemu su poredani sto vertikalno, sto horizontalno" (TV Kosava)

Predrag, Beograd - "Hogar Veliki (Strasni)" (Kesolovac, TV Pink)

Ceca Raznatovic - "Da, ja imam osecaj za filing."

Zorica Markovic - "Ja sam poliglota, ja volim zivotinje." (Grand show, TV Pink)

Ivana Mihic - "Zaljubljuje se u vatrenu navijacicu Crvene zvezde, a ona znaci voli Crvenu zvezdu!" (City, TV Pink)

Zoran Dindic - "Kad god sam bio na nekom od finala, uvek smo uzimali zlato." (finale EP u kosarci '01 u Istanbulu)

Dragan Marsicanin - "Pojedinim poslanicima glavobolja je jedini dokaz da imaju glavu." (posle sednice Skupstine Srbije)

Rakel Velc - Dok je bila na dobrotvornom skupu u Cikagu, slavna filmska diva je izjavila: "Pozvali su me da dodjem u Cikago zbog toga sto je Cikago jedna od nase 52 drzave!"

Den Kvejl (bivsi potpredsednik USA):
- Podrzavam svaku pogresnu izjavu koju sam izdao.
- Nedavno sam bio u poseti Latinskoj Americi, i jedino mi je zao sto u srednjoj skoli nisam naucio vise latinskog, pa da budem u stanju da razgovaram sa tim ljudima.
- Prelepo je biti ovde u velikoj drzavi Cikago. (Cikago je grad)
- Donosio sam dobre odluke u proslosti. Donosio sam dobre odluke i u buducnosti.
- Stvaracemo najobrazovanije Amerikance na svetu.
- Manji broj glasova je znak da manji broj ljudi izlazi na izbore.
- Kada su me pitali ko je izazvao demonstracije i ubistva u LA, moj odgovor je bio jasan: Ko je kriv za demonstracije? Demonstranti. Ko je kriv za ubistva? Ubice.
- Ako ne uspemo, rizikujemo da izgubimo.

Sakil O`Nil - Jednom prilikom novinari su upitali Sakila O`Nila da li je video Partenon prilikom posete Grckoj, na sta je on uzvratio: "Ne mogu da se setim imena svih klubova u kojima smo bili."
- Nas napad je kao Pitagorina teorema: nema odgovora!

Whitney Brown - "Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke."

Mel Gibson - Jednom prilikom novinari su pitali Mela Gibsona nesto u vezi sa "Hamletom", na sta je on uzvratio: "To je sjajna prica. Nije ni cudo kad u njoj ima oko osam nasilnih smrti! Zar to nije pravi triler?!"

Voren Biti - Jednom prilikom Voren Biti je svojom izjavom sokirao pripadnice lepseg pola: "Dobro delo je kada ruznu devojku izvadete na rucak."

Bob Dol (americki senator): "Internet je odlican nacin da se povezete na net."

Jamie Shea (portparol NATO): U jednom NATO briefing Jamie Shea kaze: "Imamo dokaze da je srpski moral opao - napili su se..."

Voditelji CNN:
- "...unisten je most u Novom Sadu, drugom najvecem gradu pokrajine Kosovo..."
- "...danas je bombardovana Okolina, predgradje Beograda..."
- "...Makedonija je prilicno uznemirena zbog razvoja dogadjaja na Kosovu kao i susedna Turska..."

Neka od jako zanimljivih pitanja postavljena na raznim sudjenjima.
- Kazite nam doktore, je li istina da kad covek umre u snu, toga nije svestan do ujutru?
- Vas najmladi sin, dvadesetjednogodisnjak, koliko je on star?
- Jeste li bili prisutni kada su vas fotografisali?
- Da li ste bili sami ili nije bilo nikoga?
- Da li ste vi ili vas mladi brat ubijeni u ratu?
- Da li vas je ubio?
- Koliko su vozila bila udaljena u trenutku sudara?
- Bili ste tamo dok niste otisli, jel tako?
- Koliko puta ste izvrsavali samoubistvo?

Vinston Cercil:
- Ako prolazite kroz pakao, samo napred.
- Istorija ce biti dobra prema meni, jer nameravam da je napisem.
- Najveca mana kapitalizma je nepravedna podela blagostanja; Najveca vrlina socijalizma je podjednaka podela bede.
(mada su ovo vise mudrosti nego biseri u smislu ispale)

Gerald Ford (bivsi predsednik):
- Volim sport. Uvek gledam Detroit Tigerse na radiju.
- Stanje je blize sadasnjem nego sto je ikada bilo.
- Da je Linkoln ziv, prevrnuo bi se u grobu.
 
Na jednom dobrotvornom koncertu za ratne invalide Nada Topcagic malo pripita izlazi na binu,
peva i da ono podigne atmosferu kaze - "Ajmo malo rukice,nogice gore"...a u prvim redovima-tj delu hale do bine,invalidi bez ruku i nogu u kolicima,zabezeknuti!
...ovo je 100% tacno jer znam neke ljude iz folklornog drustva koji su tamo igrali

Ceca - "Da, ja imam osecaj za filing."

Zorica Markovic - "Ja sam poliglota, ja volim zivotinje."

Sakil O`Nil - Jednom prilikom novinari su upitali Sakila O`Nila da li je video Partenon prilikom posete Grckoj, na sta je on uzvratio: "Ne mogu da se setim imena svih klubova u kojima smo bili."

- Nas napad je kao Pitagorina teorema: nema odgovora!

Whitney Brown - "Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke."

Mel Gibson - Jednom prilikom novinari su pitali Mela Gibsona nesto u vezi sa "Hamletom", na sta je on uzvratio: "To je sjajna prica. Nije ni cudo kad u njoj ima oko osam nasilnih smrti! Zar to nije pravi triler?!"
(ovo negde mozete naci kao biser-ali je ok kad razmislis)

Voren Biti - Jednom prilikom Voren Biti je svojom izjavom sokirao pripadnice lepseg pola: "Dobro delo je kada ruznu devojku izvadete na rucak."

Bob Dol (americki senator): "Internet je odlican nacin da se povezete na net."

Jamie Shea (portparol NATO): U jednom NATO briefing Jamie Shea kaze: "Imamo dokaze da je srpski moral opao - napili su se..."
 
Lapsusi sportskih komentatora
Zvonko, Milinko, Dobrosav, Korac, Sarenac, Knezevic...

Dusko Korac:

1.Ona je bila pobednica amsterdamskog aerodroma!

2.Jos jednom cemo cuti americku firmu!

3.Baj baj Meri, suze ne pomazu.

4.Jose Mari Perek prica sa majkom preko telefona i majka je pita -"Sta radis?"a ona kaze -"Pijem koka-kolu".Atlanta je, dakle, grad koka-kole ali mi ovde pijemo samo pepsi!

5.Pogledajte simpaticnu Norvezanku kako je dobila boju, lepo se osuncala ovde u Atini.

6.Ovo je Keli Erikson, sicusna Svedjanka, skakacica u vis, a ovo je njena majka, mama Marija, koja prati svuda svoju cerkicu i ne ispusta je iz vida.A covek koga upravo vidite je snazni momak, Dzon Godina, bacac kladiva.Njemu nisu potrebni ni mama ni tata da ga prate po takmicenjima...

7.Evo aviona sa nasim zlatnim kosarkasima, rula pistom beogradskog aerodroma.

8.Bilo je 9:9 a sada je 13:9 i vec je bronhi situacija, lakse se dise.

9.Danilo Daca Ikodinovic prima cestitke i poljupce od svojih saigraca.I ja bi mu ih uputio samo da sam malo blize.

10.Sudija je uzeo prokurin kapi za oci i sada mnogo bolje vidi.

11.Ovo je tridesetcetvorogodisnji Svajcarac Pol Akola kome je ovo 17.sezona u svetskom kupu.Ja zaista ne znam zasto se on vise bavi ovim sportom.Evo vidite i po prolazima jako, jako slaba voznja.Ja verujem da srce hoce ali noge vise nece... I na cilju Pol Akola za 2,5 sekunde sporiji od Majera.Srce hoce noge nece, krstenica zuti!

12.Dok su bile reklame niste nista propustili, nastavila je onako kako je i krenula - ocajno.

13.Vidite kako su nasi organi reda reciti. (kada je intervjuisao murkana)


Mesano:


?gan Ciric, fudbalski plesac na tankoj zici virtuoznosti??Zvonko Mihajlovski

?o se otvorilo, stadion je eksplodirao!!!??vo valjda svi znaju

?rio je Savicevic loptu i izgleda da nema nameru da je vrati protivnickim igracima??Milojko Pantic

?ega, moze mali remize ove utakmice??Zvonko Mihajlovski

?av je sad udarac imao Dragisa Radinovic??adilo se o Dragisi Binicu) ??lojko Pantic

?jaka je ovo lopta za Savicevica, Dejo ovu loptu ne bi stigao ni taksijem??YU Radio

?o, Savo, Savo kravo, sta to radis???YU Radio

Zvonko Mihajlovski: "Navijaci ne prestaju da navijaju iako pada kisa"

Nedeljko Kovinjalo, prenos jednog od vaznijih svetskih takmicenja u atletici: "Evo nase maratonke Biljane Jeftic" (zove se Olivera, a Biljana je folk pevacica)

Nepoznati komentator utakmice Hajduka kome je to bila poslednja utakmica:
"Go, go,... *****,precka."

Z. Mihajlovski, C.Zvezda-Helsinki, 1997.:"Finci danas nisu bili fini, ali je Crvena Zvezda bila bolja"

M.Pantic, isto takmicenje:"U stazi sedam je Sandej Bada iz Nigerije. Dakle, Nedeljko Bada, staza sedam."

Z. Mihajlovski: "Dejan Stankovic je umetnik i nista vise, a biti umetnik i nista vise u njegovom poslu znaci - biti sve."

I. Kovacic: "Evo Bishopa, ili svestenika."

Gojko Andrijasevic, TV Palma, utakmica Salkea 04, za Salke igra broj 23 Marko Kurz: " Lopta do *****."

N. Kovinjalo, Goteborg 95, 10000m: "Ko je to sa brojem
dvadesetpethiljadastosedamnaest?"

N. Kovinjalo, Goteborg 95, maraton: "Ova takmicarka je imala dobar rezultat na Njujorskom aerodromu, a takodje ucestvovala je i na Beogradskom aerodromu."

N. Kovinjalo, Goteborg 95, koplje: "Stiv Bekli je visok - i tacno 87 metara!"


B. Mutic, ista utakmica : "Micel! Treci zgoditak! Zasluzio je da mu kazemo cijelo ime. Bravo, Hoze Miguel Gonzales Martin Del Kampo Micel!"

Z. Mihajlovski, USA '94, Bugarska - Meksiko : "Kampos je sada bio laki boj."

Z. Mihajlovski, Euro '96, Hrvatska - Danska : "Smajhel je sada bio laki boj."

M. Pantic, YU-Iran (France '98): "Nashi nikako ne mogu da probiju njihovu odbranu, jer im je sesnaesterac prepun Peruanaca."

Zvonko Mihajlovski, Partizan - Groningen, Kup Pobednika Kupova 80-i-neke:
"On je pravi golgeter. NJegov posao je gol. NJegov hobi je gol. Verovatno i kada spava sanja gol."

Komentator trke formule 1 na BK TV posle udesa Sumahera i Kultarda:"Vidimo Sumahera koji ide da se razracuna sa Kultardom. Po njegovim nervoznim
pokretima vidimo da je nervozan kao papricica."

Milojko Pantic, Zvezda-Bayern, Beograd: "Ovaj sudija je poznat po tome sto kartone deli kao novogodisnje konfete"

Vladanko (Zvijezda sa nekim francuskim timom u kupu UEFA): "I to je lagana lopta za golmana Stojanovica", a poslije minut:" Ne, izgleda da je ipak bio pogodak".

Vladanko Stojakovic (ocigledno blago pijan): "Na stadionu se okupilo oko 30 hiljada dinara".

Vladanko Stojakovic, stoti derbi: I oko lopte su Stefanovic, KOvacevic i Petkovic (oko lopte su bili Krupnikovic, Sakic i Adzic)

CROATIA-PARTIZAN"KRALJ JE U SVOJ GOL URADIO 7 BRAVA I 5 ALARMA ALI IZGLEDA DA MU TO NIJE POMOGLO(5:0)"
Svaka cast momci!

Srdjan Knezevic, Olimpijada, gimnastika. Takmicarka je preskakala kozlic i gadno pala povredivsi clanak i ruku! Srle je skoro placnog glasa rekao:
JADNA DEVOJCICA, PA KO CE JE RAZUMETI AKO NECU JA!!

Srle Knezevic..opet gimnastika...Svetlana Boginskaja na tapetu:

"Pa pogledajte dragi gledaoci ovo telo. Boginskaja je najvisocija od svih gimnasticarki i vidi se na njenoj izduzenoj figuri. Jednom recju - ZENA!"...

Milenko Pantic, Yu-Nigerija, Beograd
"Prodato je 30000 gledalaca...pardon ulaznica!"

D.Gajic: "Zoran Savic je imao malu porodicnu neprijatnost ovih dana. Umrla mu je majka"

i Dobrosav jos jedared.....
Partizan-Timsistem...."Ulazi Kjacig bek Timsistema".....on je inace centar.....

M. Djurkovic posle Dejinog pasa u prazno: "Pa gde je taj Masaro?"

M. Pantic (krupan kadar na protivnickog igraca): "Ovo je covek koji je napao naseg Dejana - sa ledja"

Z. Mihajlovski, hokej, Rusi i jos neko: "Okrenuo ga je na kocki leda koja bi stala u casu viskija"

-olimpijada 1996:yu-sad (Gajic)
"Americki kosarkasi su visoki 2 i vise metara"

"Kisa pada oko korner zastavice, kisa pada po celom terenu."

"Ko je njega uopste i zvao u reprezentaciju, ja njega ne bi ni zvao, on je poslednji covek kojeg bi ja pozvao da igra..."
Sutra protiv Spanije (baraz, pobedili smo 1:0, znate ono "Ne vidim od ljudi koji su ispred nas,... pardon... mislim da je gol postigao Katalinski")
minut nakon sto smo dali gol
"Bravo Katalinski, to je pravi covek za reprezentaciju, njega je trebalo odmah zvati, bravo Katalinski, Katalinski je danas nas spasitelj..."

Najveca legenda Djurkovic prenosi plivanje: "Sada Popov vodi za gotovo celu duzinu bazena i Amerikanac ce uspeti da osvoji zlato samo ako Popov pocne da se davi...."

Knezevic prenosi gimnastiku na istoj olimpijadu i neki momak je na onim spravama tek ce ovaj:" Pogledajte samo kako je gradjen ovaj mladic. Svaka majka bi ga pozelela u svome domu, a tek ti predratni shvalerski brcici......."

Jugoslavija-Rumunija 4:4 fudbal u ono vreme kada je Susic zaigrao za reprezentaciju Ne znam tacno ko je prenosio: " Susic je igrac koji bi trebao malo vise da dribla i da koristi svoju tehniku i kontrolu lopte. Evo ga upravo to i radi...Susic,Susic,Susic i............ma ne sam Safete, ne sam.Kakva sebicnost mladog i neiskusnog Susica.."

Z.Mihajlovski: "I onda je kudravi gaucos lrenuo krivudavim putem kokainskih noci" :))

Z.Mihajlovski: "Lopta kadkad ume da bude djavolja koza napumpana vazduhom" :)))

Z.Mihajlovski: "Statistika je kao bikini: otkriva sve, a ne pokazuje nista"

Z. Mihajlovski: "Krilo nikad ne pada daleko od beka."

Miljan Miljanic, gost u studiju na otvaranju Euro '96,(tog dana je prethodno bio na svadbi Save Milosevica): "Meni je bugarski carinik rekao da vi ste navijali za nas kad smo ****** Nemce."

Z. Mihajlovski (jedan od derbija): "Evo izlaze Partizanovi igraci......a evo i nasih"

B. Mutic, Italija '90, Spanija - J. Koreja: "Ako je tu bilo paucine, sada je vise nema. Kvang Hvang Bo iz Jukonga u svom 24.tom nastupu za reprezentaciju postize zaista nevjerojatan zgoditak."

Z. Mihajlovski, Njukasl - Barselona: ''Faustino Asprilja je rodjen i odrastao u vrletima istocnih Kordiljera."

Vlada Olic, ista utakmica: "Toni Kukoc ide 1 na 1... I najzad mu je uslo!"


Dobrosav Gajic:

Rezultat je u sedmom, pri kraju sestog minuta...

Nosioci pobede uspeha...

Treba odigrati mirno, elegantno, leprsavo...

Skocio je u tom skoku kao tigar...

Stizu oko 13:30, narodski receno oko pola dva...

Uspeh Jugoslovenskih zlatnih plavih kosarkaskih reprezentativaca...

Dokazali su da se Jugoslovensko nebo jos dugo, dugo nece ugasiti...

Osvijili ste i sedmo zlato zahvaljujuci i vasem pozrtvovanju, samopregoru, samoodricanju...

Sastali su se na jednomesecnim, kratkotrajnim, tridesetodnevnim pripremama...

On je najmladji igrac na prvenstvu cije trenutke upravo privodimo kraju...
 
Winston Churchil: (nakon pola boce viskija) neka zena u drustvu mu kaze:"Da ste moj muz nasula bih Vam otrov u jutarnji caj".Churchil:"Da sam ja Vas muz ja bih ga i popio".(nije sa TV-a ali je dobra)
 
ovo je rekla barbara bus kad je sa svojim muzem, tadasnjim predsednikom amerike, bila u poseti japanu.ona:jel kraljevski dvorac bio toliko oronuo da ste ga srusili, i sagradili novi?
jap. car hirohito: ne. bombardovali su ga amerikanci.
 

Back
Top