Gintama

Svaka čast,Ja nisam mogao sagledati 20 epizoda.Jedna od najvećih debilana ikad :dash:

-.-
You know nothing! Gintama je nešto najbolje!!

Ne, nema "glavnu priču". Gintama se sastoji od arcova gde svaki ima svoju neku priču. Tu je isprepleten humor sa akcijom što je nešto veoma super!
Po tome je sličan One Piece ali OP ima GOAL dok Gintama ne.

39775_320.png
 
Poslednja izmena:
Ummmm... Slazem se da svaki arc ima svoju pricu, ali zar se glavna prica ne uvrti oko Gintakija i one samurajske grupe? Zaboravio sam mu ime, mislim na onog sto ima prevoj oko oka, dammit na vrhu mi jezika. Lik se pojavljuje s'vremena na vreme.
 
Takasugi se pojavljuje u svakom openingu (čak je i Gintoki naveo da ne želi da ga vidi u animeu jer mu je sasvim dovoljno to što se pojavi u op) i imao je screen time za vreme Benizakura Arc-a. (dobio je i film!)
To je u stvari i bio arc gde je Takasugi bio bad guy ali on nije plot priče.
U skoro svakom arc-u se ponavlja isto - delići prošlosti kada su svi oni bili deo Jouishishi i kako je Gin nekada bio znan kao Shiroyasha aka zlikovci se prisećaju toga kada vide kako se on bori ili da bi ga "podsetili" na to vreme kada je bio "demon".

Ali ja mislim da je neki "plot" ovog shounena to da se Gin bori da održi pojam i sliku samuraja u eri kada je Amanto preokupirao Japan tj. bori se da zemlju vrati na ono što je nekada bilo TJ. da se reši tih vanzemaljaca. (to je barem moja ideja)

Tako da.... Sorachi vodi prilično random priču, izmišlja likove, scene i svašta, svaka čast na tome kako i dalje uspeva da izvuče fantastične ideje i nadam se de će nastaviti sa time kako bisko opet mogli da vrištimo od smeha uz anime ;)
 
Nebih da se svadjam ili nešto ali nemožeš porediti Gintamu sa One Piecom.To je kao da poredis Twilight i Godfather-a. :dontunderstand:
Gintama mi nekako ne leži.Htio sam zadaviti Kaguru desetak puta tokom svake epizode. Mislim taj OZBILJNI zaplet djeluje dobro,ali ga nema uopšte nigdje.
 
@Anna : Lepo si ovo opisala. Heh. I like it! :ok:
@Red Hood: Eh, dammit. Da si rekao Once Upon a Time in America ili Goodfellas, pa ajd' moglo bi da se poredi, ali gde nadje glupi tinejdzerski movie? :lol:
 
Nebih da se svadjam ili nešto ali nemožeš porediti Gintamu sa One Piecom.To je kao da poredis Twilight i Godfather-a. :dontunderstand:
Gintama mi nekako ne leži.Htio sam zadaviti Kaguru desetak puta tokom svake epizode. Mislim taj OZBILJNI zaplet djeluje dobro,ali ga nema uopšte nigdje.

Ne, upravo MOGU da ih poredim! Ali kad ponovo čitam moj post, ja ih nisam poredila na nekom ekstremnom nivou - samo sam rekla da su isti jer se humor prepiće sa akcijom.
Imaš Luffya koji mlati protivnika a onda odjednom krene da čačka nos.
A razlika u njima jeste (ponavljam ponovo kao papagaj) da OP ima plot, ima goal koji svi očekujemo. Dok od Gintame samo očekujemo još smeha i japanskog humora koji, mogu da se kadim, više od pola ljudi van Japana koji su gledali ne razumeju ALI JE I DALJE J€BENO SMEŠNO!


Fora što ne znaš Gintamu jer je nisi odgledao/pročitao. Gintama je mnoooogo više nego Twilight, mnoooogo više nego gluposti koje sačinjavaju 24min epizode i mnooooogo više nego obnoxious characters. Gintama je random shit parody comedy action shonen that is still on-going and still awesome! Sore ijou!
A reći ću ti jedno: Kagura is the queen!

To je sve.
@Anna : Lepo si ovo opisala. Heh. I like it! :ok:

heh, sure.
 
Poslednja izmena:

"What the people of the world need is love and peace" :lol:


P.S Dat Pedoro is f.cking amazing. Znaci kunem se, scena koja mi bukvalno,ali bukvalno svaki put izmami osmeh na lice. Hvala,Anna-san.
 
Poslednja izmena:
@Anna Ok,uredu ne moras biti nasilna ;)
Samo kažem da mi Gintama ne leži baš.Nism fan Japanskog humora.A i Kagura me nervira.Nisam vidio iritantnijeg lika još od Suzakua(istina iz drugih razloga iritantan).
Kad počne neka radnja/nešto?
 
@Maxi Douitashimashite! Sećam se. Also,


@Red Nisam ja nasilna, samo dajem svoje mišljenje na tu temu tj. branim ga. Svako ima priliku da mu se nešto svidja odn ne svidja. Kao što se ni meni nikada neće svideli DB i da nikada neću odgledati taj serijal. Respekutjem da je to jedan od najboljih shounena ikad ali meni će uvek One Piece da bude #1

@Wolf Epizode sa Shogunom su mi najjače!! Uvek se iskidam od smeha kad oni počnu da paniče da mu ne naude nekako jer bi svaki crime protim shoguna značio immediate seppuku.

gdi, i miss gintama :D
 
Poslednja izmena:
Хехе, аниме ме одушевљава на моменте. Само када би мање чачкали нос. Наизглед тотална забава - глупост, а с друге стране Гинтоки уме да прикаже на добре поруке, иако сваког тренутка очекујеш да нешто лупи.

Пратим на Crunchyroll-у, нисам раније имао времена, чак сам и одбијао да почињем, али прича (прича?) ми прија зато што је потпуно необавезна, лагана и препуна пун-ова.

Такође комбинација Hijikata vs Sougo ме је подсетила на сцену из јапанског филма Onmyoji.

 
Poslednja izmena:
Procitaj neke prosle postove. Ana je poprilicno lepo objasnila o cemu je rec u Gintami. Gintama nema neku iskljucivu pricu, Gintama je po mom misljenju hvaljena iskljucivo zbog humora, sa nekim elementima akcije. Postoji kao ta Main-story, koja se inace razvija poprilicno sporo, videces. Mada gintamu gledas iskljucivo zbog humora (Veruj mi, nasmejaces se),a bice ti zanimljivo i zbog akcije, peglanje skoro u svakoj epizodi. Enjoy it! ;)
 
Gledao sam 20-ak epizoda i nema nekog zapleta.Mislio sam da Katsura i njegov pokret otpora čine neku priču ali ne.Gintoki ima par dobrih citata i to je sve.Iskreno boli me što ganjaju hobotnicu ili kupuju Shonen Jump.Ne vidim zašto bi to koga zanimalo?Kaguya mi stravično ide na živce,kao ona kaže nešto pogrešno ili jednostavno glupo i mi bi se sad trebali smijati. :dash: fail
 
Хаха, какав црни fail xD .Ја сам почео другу сезону да гледам недавно и цркавање од смеха. Ако се силиш на гледање неће ти се свидети. Ја погледам епизоду-две дневно. Аниме је као када пијеш кафу, лаганица и уживанција. Ако журиш са једном оваквом пародијом не знам колико ти је то исплатљиво. За сада само ми се пар епизода није свидело наспрам 50 одгледаних, а свака ме је насмејала. Најбоље су ми епизоде када се појаве Шинсегуми, односно комбинација Хиђиката + СугоО.
Шта сам приметио? Њихови астролошки знакови се уклапају у ликове анимеа. Гинтоки је Вага, воли слатко. Кагура је борбена Шкорпија (као и сестра ђозле united-a који је Лав и вапи за микрофоном и сценским наступом), Горила-сан је Virgo (ово се није уклопило, али епизода у којој све Девице умиру је фантастична), СугоО је луди Рак, као и Катсура, а Хиђиката Бик који се не може отарасити мајонеза (и сан му је да кува).

Прича се даје на кашичицу, али ликови су фантастични + типична комедија и пародија. Апсолутни win : D
 
Gledao sam 20-ak epizoda i nema nekog zapleta.Mislio sam da Katsura i njegov pokret otpora čine neku priču ali ne.Gintoki ima par dobrih citata i to je sve.Iskreno boli me što ganjaju hobotnicu ili kupuju Shonen Jump.Ne vidim zašto bi to koga zanimalo?Kaguya mi stravično ide na živce,kao ona kaže nešto pogrešno ili jednostavno glupo i mi bi se sad trebali smijati. :dash: fail

Lepo ti je NEW rekao, ako ti se ne svidja ne moras da preterujes. Najveca ironija je sto mi se u pocetku ni meni nije svideo anime, i ja sam ocekivao pricu , ali gledajuci malo - po malo shvatio sam da sam animeo zavoleo iskljucivo zbog humora, zatim zbog akcije, a kasnije sam anime zavoleo iskljucivo zbog nekih likova. Kako god da pogledas, apsolutno svaki lik se razlikuje na svoj nacin i pre ili kasnije svako nadje nekog odgovarajuceg koji ce da ga ili nasmeje,ili impresionira na neki drugi nacin. Sta znam, opet mozda to zavisi i od karaktera, ali Gintama ce meni uvek da bude kao Anime koji moze da mi izmami osmeh na lice. Imam toliko lepih secanja na taj anime dok sam gledao,da me privlaci da odgledam jos jednom sve iz pocetka, ali nikako da nadjem slobodno vreme. Sve u svemu,ne valja preterivati, ako ti se nesto ne svidja ostavi na stranu, gledaj nesto drugo.
 

Back
Top