Verenička i Partner viza - Australija

Nadam se da ovo ni jednoj ženi neće zatrebati, ali...
Vaš muž nema pravo da vas ucenjuje na bilo koji način, da vam govori ružne reči, preti, a kamoli fizički povredi. Ne sme ni da se našali da bez njega gubite pravo da ostanete u Australiji i slično. Ako vam ne ide, i ako se mirno raziđete, možda ćete morati da napustite Australiju u roku od 28 dana (pod uslovom da nemate zajedničku decu). Ali, bez obzira što nemate permanent, ako vas na bilo koji način ucenjuje, ne ponaša se lepo, nipodaštava, vređa, možete se obratiti institucijama. Bićete sistemski zaštićeni, i dobićete permanent. Možete misliti šta sam skoro prevodila, kada ovo pišem !
 
Samo da obavijestim foru, jer mi je mnogo pomogao kad mi je trebalo, danas sam dobila grant notification za partner viza - stage 2, permanent....predala sam bila tacno 31.12.2017, danas sam dobila grant....nisam ispunjavala form 888, sve ostalo isto kao kod prvog koraka, samo mail sam dobila nikad me niko nije kontaktirao....zadnje sto sam upload uradila je private health insurance za mene i muza zajednicko, prije jedno dva mjeseca i to je to, ne znam da li ce ista ikom pomoci ali eto da prijavim.....
 
Zdravo.Javljam se od Mekedonije.Ovako sad ja sam rodjena u Australia moj sin dobio je australiski pasos sad cekamo viza za mog muza.Aplicirali smo u aprilu ove godine.Dobili smo email da moj muz ide na lekarskog pregled to je bio u juli mjesec.Od tad nema nista.Dali se jave telefonski za intervju sta pitaju....i ako ima neko ko je aktivan a vec je u Australia moze da me iskontaktira u inbox imam puna pitanja ako neko moze da mi pomogne.Hvala.
 
Samo da obavijestim foru, jer mi je mnogo pomogao kad mi je trebalo, danas sam dobila grant notification za partner viza - stage 2, permanent....predala sam bila tacno 31.12.2017, danas sam dobila grant....nisam ispunjavala form 888, sve ostalo isto kao kod prvog koraka, samo mail sam dobila nikad me niko nije kontaktirao....zadnje sto sam upload uradila je private health insurance za mene i muza zajednicko, prije jedno dva mjeseca i to je to, ne znam da li ce ista ikom pomoci ali eto da prijavim.....

Divno, čestitam na vizi :)
 
Zdravo.Javljam se od Mekedonije.Ovako sad ja sam rodjena u Australia moj sin dobio je australiski pasos sad cekamo viza za mog muza.Aplicirali smo u aprilu ove godine.Dobili smo email da moj muz ide na lekarskog pregled to je bio u juli mjesec.Od tad nema nista.Dali se jave telefonski za intervju sta pitaju....i ako ima neko ko je aktivan a vec je u Australia moze da me iskontaktira u inbox imam puna pitanja ako neko moze da mi pomogne.Hvala.

Javiće se ako im nešto bude trebalo, sad samo čekajte.
 
Tek sad procitah neke od komentara. Sto se tiče centerlinka, slažem se da ima dosta ljudi koji ga zloupotrebljavaju. Al ne dao bog ni djavo da ti stvarno treba. Jedini razlog zbog kojeg sam otišla tamo je jer mi firma ne placa porodiljsko pa imam pravi samo na to drzavno 18 nedelja. Čika tamo mi nije verovao da nikad nisam dobila nikakvu isplatu. A mene nekako bilo sramota sto uopšte nešto i tražim. Opet kažem- nadam se da nikad nikome neće trebati. Nakon prošle godine kad su me papreno zveknuli po porezu a ništa nisam dobila nazad (upala u veći platni razred) apsolutno nemam ni najmanju grizu savesti da uzmem bilo šta od države sto sleduje i mene i moje dete. Daleko od toga da ću sisati sistem dok mogu i ne raditi ništa, ali zato ta ustanova i postoji, da pomogne u periodima kad je zaista potrebno, dok ne počnete ponovo raditi.
Elem, cestitke svima na odobrenim vizama i srećno onima koji su tek aplicirali :)
 
Tek sad procitah neke od komentara. Sto se tiče centerlinka, slažem se da ima dosta ljudi koji ga zloupotrebljavaju. Al ne dao bog ni djavo da ti stvarno treba. Jedini razlog zbog kojeg sam otišla tamo je jer mi firma ne placa porodiljsko pa imam pravi samo na to drzavno 18 nedelja. Čika tamo mi nije verovao da nikad nisam dobila nikakvu isplatu. A mene nekako bilo sramota sto uopšte nešto i tražim. Opet kažem- nadam se da nikad nikome neće trebati. Nakon prošle godine kad su me papreno zveknuli po porezu a ništa nisam dobila nazad (upala u veći platni razred) apsolutno nemam ni najmanju grizu savesti da uzmem bilo šta od države sto sleduje i mene i moje dete. Daleko od toga da ću sisati sistem dok mogu i ne raditi ništa, ali zato ta ustanova i postoji, da pomogne u periodima kad je zaista potrebno, dok ne počnete ponovo raditi.
Elem, cestitke svima na odobrenim vizama i srećno onima koji su tek aplicirali :)

Mi još uvek ne zarađujemo puno, tako da ne mogu da se žalim da plaćamo puno poreza. Ja studiram, ali van pameti mi je na ako je plata 100K, uzmu 25k na porez. Više mi se isplati da radim upola manje, i da za dečiji dodatak dobijem još 10k, to je 60k, nego da rintam 5 dana nedeljno za 15k razlike.
 
Mi još uvek ne zarađujemo puno, tako da ne mogu da se žalim da plaćamo puno poreza. Ja studiram, ali van pameti mi je na ako je plata 100K, uzmu 25k na porez. Više mi se isplati da radim upola manje, i da za dečiji dodatak dobijem još 10k, to je 60k, nego da rintam 5 dana nedeljno za 15k razlike.
Sto je najcrnje, uopšte nismo nešto puno više zaradjivali jer su nam uzimali više poreza. Hteli ne hteli, sad smo ispod minimalca :/
Muž studira i radi 3 dana, ja isto skratila na 3 dana zbog trudnoće a posle ćemo videti koliko ćemo izdržati pre nego sto budem morala da se vratim sa porodiljskog, nisam još izracunsla koliko i da li ćemo ista dobiti osim tih 18 nedelja plaćenog od države. Blah.
 
Nadam se da ovo ni jednoj ženi neće zatrebati, ali...
Vaš muž nema pravo da vas ucenjuje na bilo koji način, da vam govori ružne reči, preti, a kamoli fizički povredi. Ne sme ni da se našali da bez njega gubite pravo da ostanete u Australiji i slično. Ako vam ne ide, i ako se mirno raziđete, možda ćete morati da napustite Australiju u roku od 28 dana (pod uslovom da nemate zajedničku decu). Ali, bez obzira što nemate permanent, ako vas na bilo koji način ucenjuje, ne ponaša se lepo, nipodaštava, vređa, možete se obratiti institucijama. Bićete sistemski zaštićeni, i dobićete permanent. Možete misliti šta sam skoro prevodila, kada ovo pišem !

Pozdrav svima, google me doveo do foruma. Nazalost meni treba vise informacija o ovome, kome se konkretno obracam za zastitu ? Ako nemam novac za povratak, da li me deportuju ili muz placa.
Sve je bilo idealno ljubav, vencanje...i onda je krenulo po zlu, imao je skrivene namere, cilj mu nije bio brak, deca i porodica vec korist i iskoriscavanje, sluskinja i budala. Zao mi je sto se brak raspada, sto sam nasamarena, ne znam da li vise boli to sto me ne voli, sto sam obmanuta. Ne mogu da idem u detalje, prepoznace me neko. Ucene, kazne, uvrede, nema razgovora i dogovora, naredbe samo....manipulacija, agresija, pretnja papirom i razvodom i isterivanjem iz kuce, njemu se ne odgovara, bice samo kako on kaze, gluv je za razgovor. Ne znam kako sam se nasla u paklu i nisam pre udaje shvatila sa kim imam posla.
 
Pozdrav svima, google me doveo do foruma. Nazalost meni treba vise informacija o ovome, kome se konkretno obracam za zastitu ? Ako nemam novac za povratak, da li me deportuju ili muz placa.
Sve je bilo idealno ljubav, vencanje...i onda je krenulo po zlu, imao je skrivene namere, cilj mu nije bio brak, deca i porodica vec korist i iskoriscavanje, sluskinja i budala. Zao mi je sto se brak raspada, sto sam nasamarena, ne znam da li vise boli to sto me ne voli, sto sam obmanuta. Ne mogu da idem u detalje, prepoznace me neko. Ucene, kazne, uvrede, nema razgovora i dogovora, naredbe samo....manipulacija, agresija, pretnja papirom i razvodom i isterivanjem iz kuce, njemu se ne odgovara, bice samo kako on kaze, gluv je za razgovor. Ne znam kako sam se nasla u paklu i nisam pre udaje shvatila sa kim imam posla.

Prvo i osnovno, u zavisnosti od države u kojoj ste, nađite Domestic Violence i posavetujete se sa njima. U svakom slučaju, u bilo kom trenutku možete nazvati policiju, oni će doći po vas i dalje vas preusmeriti. Ne morate da napustite zemlju ako ne želite, a Centrelink ima neke isplate za žene žrtve nasilja. Možete mi pisati u pp.
 
Prvo i osnovno, u zavisnosti od države u kojoj ste, nađite Domestic Violence i posavetujete se sa njima. U svakom slučaju, u bilo kom trenutku možete nazvati policiju, oni će doći po vas i dalje vas preusmeriti. Ne morate da napustite zemlju ako ne želite, a Centrelink ima neke isplate za žene žrtve nasilja. Možete mi pisati u pp.
.
Hvala Vam puno, poslacu vam privatnu poruku sa konkretrnim problemom i pitanjem, samo da provalim kako se salje.
 
Krene tako normalno i lepo sve, slucajno zaljubljivanje, oduševi te paznja i postovanje, u smislu nije kao drugi momci, iskren je, zove , stalo mu je, dok se zabavljate nema taktiziranja, zezanja igranja toplo hladno, vidis da je drugaciji, ali ipak je to Australija. Tek mesec dana u Srbiji, hajde ipak da se ne upustamo u vezu vec da ostanemo prijatelji na fejsu pa cemo videti da li ce to potrajati do sledeceg leta i sledeceg godisnjeg. Dolazi ljubav cveta, svadba u skupom hotelu da impresionira rodjake, nista ne sluti na prevaru koju mi sprema kad odem. Mastam o deci, jedva cekam da prodje ovo cekanje za vizu.Svi se raduju uz mene. Na poslu sam dobila otkaz, udala se, treba da odem i firma nece da ceka vizu. Mali grad, pokusavam nesto da nadjem ali me odbijaju iz razloga sto sam tek udata, mozda sam i trudna pa hocu da im se uvalim na bolovanje. Pokusavam preko prijatelja da se zaposlim i svi mi kazu da trazim pare od muza nek me izdrzava dok ne odem a da nisam udata lako bi me primili zbog iskustva. Nisam ni grebator ni sponzorusa, ali ajde kazem mu sta mi se desilo. Reakcija je bila tvoj problem to me ne zanima, pomislila sam da je mozda pomislio da sam dala otkaz da bi lencarila i da bi ga iskoriscavala, rasprodam nakit da prezivim za hranu dok ne bude viza. Napada me da ne znam sa novcima i da nemam ustedjevine, ali mislim ne razume situaciju u Srbiji i koliko su plate male i jos u kiriji. Koverte sa vencanja od moje familije su kod njega, jer je on platio svadbu i vizu i ajde to je ok da pokrije njihova mesta. Drugarica me primi kod nje i muza u stan, dok se to ne resi,nisam imala za kiriju ,ni njima se nije svidelo sto mi nije podrska ali hvala im mnogo sto su mi se nasli u bezizlaznoj situaciji. njegovi nisu hteli da me prime u kucu, svoje nemam, napljuvali me sinu posle vencanja, oklevetali da sam proracunata i da cu ga iskoristiti. Zaljubljena i ne slutim da upadam u zivo blato i sve veci problem, nego mislim bice viza imacemo svoju porodicu i bice sve ok, pretrpicu par meseci. Odlazim kod muza, tek tada vidim gde sam dosla. Nije me udario vec uvrede i ucene, nema razgovora, naredbe kao psu. Treba da krenem na casove engleskog tu imigracionu obuku, pa da trazim posao. Treba da mu vratim pare za vizu, za kartu, decu ne zeli vec tek za 2 ili 3 godine ako budem poslusna. Platu ce mi celu oduzimati jer nisam dosla da se bogatim. Kad dobijem permanent na mene hoce da pravi vizu jednoj osobi, ako ta osoba ne dobije vizu onda ce se vratiti u Srbiju da zapocne neki biznis sa tom osobom i on za sebe ima para, a ja sebi da trazim posao ako se vratimo. Lekarski sam prosla ok za vizu a sada vrtoglavice i pritisak, stalno pod stresom. Vidja se i dalje sa bivsom , sad su takozvani prijatelji, mene ne postuje. Tek vencani a ide kud hoce i vraca se sa posla kad hoce. Nalazi mi sitnice za krupne greske da bi me terorisao. Ne postoji mogucnost razgovora, vec se njemu ne odgovara. Da ostanem u Australiji nemam razlog, da se vratim u Srbiju, nemam kod koga, roditelji su mi poginuli za vreme rata u Bosni. Kao da me je namerno tipovao sto sam sama da mu budem slusknija, budala i otirac. Nisam pametna da li da tek kad verifikujem diplomu i snadjem se za posao prijavim zlostavljanje. Cim sam dosla mislila sam njegovi su mu napunili usi i uverice se da nije tako, a onda psihicka tortura naprimer ne znam nista da kuvam, to je za svinje, bacen novac i ode u mek ili na picu, iako znam dobro da kuvam. Kako nisam pre udaje i pre dolaska videla da sam u vezi sa psihopatom, ludakom sta je vec. Jedna zena je pre udaje pokusala da me upozori jer je bio u vezi pre mene sa njenom sestrom iz istog mesta odakle sam ja, nasla me je na fejsu, ali sam mislila da to radi iz zlobe i osvete zbog sestre, a kako nije imao nikakvu mrlju na onim policijskim pretragama za vizu, nista nisam ozbiljno shvatila.Izvinjavam se ako sam promasila temu.
 

Back
Top