Verenička i Partner viza - Australija

Cao drustvo, sto godina me nije bilo :/

Prvo moram da se pohvalim da sam dobila permanent :) Izgleda da im je definitivno taj dan bio za odobravanje, vidim da je jos nekima tad odobreno. Cestitke svima :)
Sto se tice putovanja sad na permanent, mislim da ne treba da se salje nista, nisam 100 posto sigurna...

Druga stvar, potpuno nevezano za vize, da li slucajno neko dolazi iz Beograda za Adelaide pocetkom decembra? Mama treba da mi dodje ali mukica ne zna ni rec engleskog i nikada nije putovala avionom nigde a kamoli ovako daleko :/ Bojim se da se ne pogubi negde u Dohi :D Lakse bi mi bilo kad bih znala da ima jos neko ko ide pa da se zalepi za njih :D
 
Kad dobijemo partner permanent vizu,kakva su nam prava .Da li moramo da podnesemo zahtjev za zamjenu plavog medicare za zeleni ili se po automatizmu (po dobijanju permanenta) blokira plavi a izdaje zeleni.
Mislim da nisu na taj način povezani sa imigracionim. Najbolje da odeš do Medikera i poneseš vizu. Dobićeš prvo papirni Mediker, pa će ti na kuću stići zeleni. Kada postaneš permanent samo 3 meseca možeš da voziš na našoj dozvoli, onda moraš da pređeš na njihovu.
 
Kad dobijemo partner permanent vizu,kakva su nam prava .Da li moramo da podnesemo zahtjev za zamjenu plavog medicare za zeleni ili se po automatizmu (po dobijanju permanenta) blokira plavi a izdaje zeleni.

Ja ne znam šta je plavi medicare :/
Ja sam uvek imala zeleni i sad kad sam dobila permanent isto ostaje ista kartica jer važi do sledeće godine a posle menjam za novu ali i ta ce biti ista. Jedino sto je bi bilo korisno jeste da im se dostavi rešenje o permanent vizi jer su meni pre par meseci tražili potvrdu da vide da sam i dalje u procesu čekanja.
Ja ću ovih dana svratiti da im samo dostavim kopiju i kontam da će to biti to :)

- - - - - - - - - -

Tako je najlakše. Nije lako snaći se kada nikad pre neko nije putovao na toj destinaciji. Da li puno čeka ? Za Pert se preko Katara čeka 8 sati u povratku :(. Mi smo uzeli hotel na aerodromu, lakše se podnosi :)

Conection flights je oko 2-3 sata, taman dovoljno da se malo osveži i popije kafu ili tako nešto ::)

Ma više sam se ja uplašila da će se pogubiti nego ona :D

Hvala za info :)
 
Cestitke za vize!!! Jeste bio ono srecan dan za odobravanje :)

Jedno pitanje u vezi sa aplikacijom - traze da sva dokumenta koja predajemo (izvodi, drzavljanstva, potvrde iz policije itd) budu overene kopije? Znaci npr izvod iz knjige rodjenih treba da fotokopiram i overim + odradim prevod pa ga isto tako fotokopiram i overim i te overe im posaljem? Jeste li vi samo skenirali originale i slali ili su ipak bile overene kopije?

Pitam zbog ove stavke:

Providing documents
Do not send us original documents unless we ask you for them. If you send copies of your documents, ensure that they are certified copies.
 
Jeco Bg mi smo skenirali originale( tj uslikali telefonom:) ) I uploadovali zajedno sa prevodom. Posto ti prevod radi licencirani prevodilac,on/ona imaju svoj pecat I koliko se secam,to je to.
Posto se sve uploaduje,ne moras nista da saljes u papiru. Znaci izvadis original,skeniras,prevedes I to je to.

Imam ja pitanje vezano za Centrelink. Dakle,svu dokimentaciju I zahtev sam predala pocetkom oktobra ali mi jos uvek nisu zavrsili procesovanje zahteva.
Da li neko zna koliko to otprilike traje?
 
Jeco Bg mi smo skenirali originale( tj uslikali telefonom:) ) I uploadovali zajedno sa prevodom. Posto ti prevod radi licencirani prevodilac,on/ona imaju svoj pecat I koliko se secam,to je to.
Posto se sve uploaduje,ne moras nista da saljes u papiru. Znaci izvadis original,skeniras,prevedes I to je to.

Imam ja pitanje vezano za Centrelink. Dakle,svu dokimentaciju I zahtev sam predala pocetkom oktobra ali mi jos uvek nisu zavrsili procesovanje zahteva.
Da li neko zna koliko to otprilike traje?

Hvala Angie16!! I meni je apsolutno logicno da se dostave samo prevodi + originali na srpskom. Dobili smo mejl da treba da dostavimo potvrdu da nismo osudjivani iz policije a ne iz suda (sad znam da su to dve razlicite stvari :-) ) i za neka dokumenta nisam stavila originale na srpskom (moja greska) pa u mejlu pise i ta stavka za certified copies, sto me je totalno poremetilo. Totalno sam se pogubila sa ovom papirologijom :dash:

Za Centrelink ti nisam od neke pomoci jer nisam sigurna za sta si aplicirala. Za moje neke zahteve koje sam radila, ne mogu bas precizno da se setim ali mislim da je bilo izmedju 3-5 nedelja. Ukoliko trebaju nesto da ti placaju, racuna se od dana kada si aplicirala :)
 
Poslednja izmena:
Jeco, ne znam koliko ce ti znaciti, ja sam posle vencanja zatrazila u opstini izvod iz mat.knjige vencanih na internacionalnom obrascu i nisam prevodila. Tako sam uradila i sa izvodom iz MKR, samo sam prevodila uverenje o nekaznjavanju. I sve je proslo bez problema
Tu si imala sreće, jer je međunarodni u stvari samo extract, i to ne primaju. Mora biti full Birth Certificate. No, neko nije radio svoj posao, pa je prošlo. Na sajtu imigracionog piše da ne sme biti Extract.

Angie, za Centrelink se čeka dugo, idi proveri ili nazovi da li sve u redu, da ne bude da moraš opet da predaš.

Neko je pitao za papire, original izvodi se skeniraju, ako si u Aus moraju biti NAATI prevodi, ne iz Evrope.
 
Hvala vam na odgovorima!

Totalno sam se prestravila sad da li sam predala svu papirologiju valjano i da ne bude neki problem, a obzirom da smo muz i ja vec evo 11ta godina zajedno (od toga 3 u braku i imamo dete), zaista ne bi trebalo da nam ne odobre. Ali opet ta neizvesnost ubi!

Angie16 bice ti to sve ok. Mozes otici u Cent. da ti kazu koji je status. Traje malo duze ali su posle azurni po pitanju ispunjavanja njihovih duznosti :)

Ko nam vodi onu tabelu sa statusom viza? Jel moze update tabele? :)
 
Zdravo svima :)

Ne kuckam toliko poruke na forumu, ali udjem povremeno da vidim sta ima novo dok cekam moju verenicku vizu.
Cestitke svima koji su dobili vize i naravno, puno srece onima koji jos uvek cekaju!
Primetila sam da su neki od vas aplicirali online kao i ja. Ja sam aplicirala Februara ove godine, lekarski sam uradila unapred, i mislim da sada imamo svu potrebnu dokumentaciju s obzirom da ne znam sta bi jos mogli da traze.
Iako smo imali svu dokumentaciju trazenu na PMV checklist-i, do sada smo ukupno dobili dva email-a sa dokumentacijom koja je falila meni i vereniku (kao sponzoru), a jedan od potrebnih dokumenata je bilo i uverenje o mom slobodnom bracnom stanju. Postoji dosta dokumenata koje oni naknadno traze, ali mislim da mi imamo sve potrebno sada i ostaje samo da cekamo.
U svakom slucaju, svi koji su aplicirali online, a imaju nekih nedoumica u vezi sa dokumentima, prevodjenjem, upload-ovanjem, ili bilo sta slicno, molim vas mi recite. Postoje dokumenta koja bi puno znacila vasem procesu ili ubrzanju istog, a mozda ne stoje na online aplikaciji. Upload-ovanje dokumenata takodje moze da bude konfuzno, narocito kod Prospective Marriage vize, tako da molim vas, sta god treba rado cemo vam pomoci:)
 
Hvala puno svima na cestitkama. Iskreno se nadam da i vi dobijate uskoro! :)

Terra Australis, mi nismo angazovali CO, sami smo sve radili. Sto se tice intervjua, nismo ga imali, ali moje misljenje je da se intervjui rade samo ukoliko oni imaju nekih nedoumica pre donosenja odluke. Mislim da sam bas i procitala to negde. Nakon sto smo upload-ovali moje uverenje o slobodnom bracnom stanju (u junu), mi prakticno nismo imali sta vise da damo :D Tako da smo pretpostavili da jedino treba da cekamo. Jel' vam se javljao neko iz ambasade da trazi dodatna dokumenta ili tako nesto? Jel ste uradili lekarski?
 
Cestitke ;)!

Kod mene ne tako lepe vesti.
Juce vidim na sajtu centrelinka da mi je parenting payment approved a danas mi stigne pismo u kojem mi pise da me odbijaju jer moram da buder australian resident 104 nedelje..da li je moguce da je neka greska?
Ja sam mislila da imam pravo na to s obzirom da imam permanent residence.
 
Cestitke ;)!

Kod mene ne tako lepe vesti.
Juce vidim na sajtu centrelinka da mi je parenting payment approved a danas mi stigne pismo u kojem mi pise da me odbijaju jer moram da buder australian resident 104 nedelje..da li je moguce da je neka greska?
Ja sam mislila da imam pravo na to s obzirom da imam permanent residence.

Mora da je greska, zovi complains and blah blah line u Centrelinku, ja njih najbrže dobijem i najažurniji su.
Ja još uvek čekam na parental leave i tax benefit zahtev da obrade. Ali je čika tamo fino rekao da imam pravo na to. Parental pay jeste drugačije ali ako si permanent, ne bi trebalo da imaš bilo kakvih problema. U svakom slučaju, ako ne ti, onda suprug može da traži. Zovi obavezno.
 

Back
Top