HRVATI, ZNATE LI ŠTA JE TO STID?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bengazi

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.701
Citat iz emisije koja trenutno ide na HRT-u, "Veterani mira":


Predsednik jedne od braniteljskih udruga:"Nas uopšte ne interesira da li su
transkripti i snimci sa Briona autentični niti šta tamo piše, već nas zanima samo ko
je odneo transkripte u Hag".


Znači nema veze što je na Brionima planirano etničko čišćenje i genocid, nema veze
što su počinili brojne gnusne zločine za vreme i posle zločinačke akcije "Oluja",
jedino je važno ko je dokaze odneo u Hag.

Ovakva bahatost i beskrupuloznost austrougarskih konjušara je zaista neverovatna.:bljak:
 
Citat iz emisije koja trenutno ide na HRT-u, "Veterani mira":


Predsednik jedne od braniteljskih udruga:"Nas uopšte ne interesira da li su
transkripti i snimci sa Briona autentični niti šta tamo piše, već nas zanima samo ko
je odneo transkripte u Hag".


Znači nema veze što je na Brionima planirano etničko čišćenje i genocid, nema veze
što su počinili brojne gnusne zločine za vreme i posle zločinačke akcije "Oluja",
jedino je važno ko je dokaze odneo u Hag.

Ovakva bahatost i beskrupuloznost austrougarskih konjušara je zaista neverovatna.:bljak:

postoje samo tri etnicka ciscenja 90ih.protjerivanje neih 400iljada Hrvata sa podrucja tzv.krajine,zapadne i ist.slavonije.91.protjerivanje nekih 600iljada Hrvata(katolika i muslimana) sa podrucja tzv.rs '92.i protjerivanje skoro milijun albanaca '99 sa podrucja kosova.srbe nitko nije protjerao,jer su samovoljno(organizirano)otisli prije nego li je i jedan Hrvatski vojnik stigao u tzv.krajinu.znaci,ako se netko mora sramiti i stiditi,to ste vi serbalji...
 
Poslednja izmena:
postoje samo tri etnicka ciscenja 90ih.protjerivanje neih 400iljada Hrvata sa podrucja tzv.krajine,zapadne i ist.slavonije.91.protjerivanje nekih 600iljada Hrvata(katolika i muslimana sa podrucja tzv.rs '92.i prtjerivanje skoro milijun albanaca '99 sa podrucja kosova.srbi nitko nije protjerao,jer su samovoljno(organizirano)otisli prije nego li je i jedan Hrvatski vojnik stigao u tzv.krajinu.znaci,ako se netko mora sramiti i stiditi,to ste vi serbalji...

 
postoje samo tri etnicka ciscenja 90ih.protjerivanje neih 400iljada Hrvata sa podrucja tzv.krajine,zapadne i ist.slavonije.91.protjerivanje nekih 600iljada Hrvata(katolika i muslimana sa podrucja tzv.rs '92.i prtjerivanje skoro milijun albanaca '99 sa podrucja kosova.srbi nitko nije protjerao,jer su samovoljno(organizirano)otisli prije nego li je i jedan Hrvatski vojnik stigao u tzv.krajinu.znaci,ako se netko mora sramiti i stiditi,to ste vi serbalji...


Nemoj smanjivati cifre, Iwo kaže da je proterano "preko miliun Hrvata".

Najbolje zaokružiti na dva miliuna.
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Njiova televizija, njiova emisija o veteranima, njiovo tumačenje....jedino se budala zamara time...Ja HTV niti ne palim. Jer i ne mislim da ću čuti ono šta me intersuje. Smešno je da smo mi pod večim opterečenjem zbog osude nego oni. Celo vreme *****mo o osudi, generalima, Hagu...oni sem neklicine skoro zaboravili!
Ide vic:
Pita Marijana Nemeša:
-Nemeš, šta misliš o presudi Haškog suda?
-Ma **** mi se! odgovori Nemeš
-Ma i meni nego nisam znala kako da te pitam!
 
2386_2.jpg
 
Kada se spominje neki narod, grupa ili nacija najbolje je umjesto tog naroda staviti riječ JEVREJI, pa čuti i vidjeti kako to zvuči?

Svaka generalizacija je pogrešna. Ja nikada ne bih rekao da su svi bh. Srbi genocidni i pitao ih da li se stide. Dovoljno je da postoji makar jedan bh. Srbin koji nema veze sa genocidom, pa da se ne može tvrditi da su svi bh. Srbi genocidni.

Nisu Hrvati bili okupirali 25% Srbije i bombardovali Bgd, nego je bilo obratno, Zagreb je bio bombardovan od strane Martićevaca, Srba pod komandom Vrhovnog Savjeta Odbrane iz Beograda i JV.
KNIN JE PAO BEZ ISPALJENOG METKA

Sjednicom je predsjedavao predsjednik SR Jugoslavije Zoran Lilić, a u radu sjednice, pored članova Vrhovnog savjeta odbrane, predsjednika Srbije Slobodana Miloševića i predsjednika Crne Gore Momira Bulatovića, učestvovali su i predsjednik Savezne vlade dr. Radoje Kontić, savezni ministar odbrane Pavle Bulatović, načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general-pukovnik Momčilo Perišić i članovi Kolegijuma načelnika Generalštaba Vojske Jugoslavije, komandanti vodova Vojske Jugoslavije i druge visoke vojne starješine: zamjenik načelnika Generalštaba VJ general-potpukovnik Blagoje Kovačević, komandant 1. armije general-potpukovnik Dragoljub Ojdanić, komandant 2. armije general-potpukovnik Božidar Babić, komandant 3. armije general-potpukovnik Dušan Samardžić, komandant Ratnog vazduhoplovstva i protivvazdušne odbrane general-potpukovnik Ljubiša Veličković, komandant Ratne mornarice, kontraadmiral Milan Zec, pomoćnik načelnika Generalštaba VJ za KOV general-potpukovnik Nedeljko ]opić, pomoćnik načelnika Generalštaba za RV i PVO general-major Mihajlo Vučinić, pomoćnik načelnika Generalštaba za ratnu mornaricu, kontraadmiral Vlade Nonković, pomoćnik načelnika Generalštaba VJ za pozadinu general-potpukovnik Ratomir Milovanović, pomoćnik načelnika Generalštaba VJ za popunu, mobilizaciju i sistemska pitanja general-potpukovnik Risto Matović, načelnik Uprave bezbjednosti G[ VJ general-potpukovnik Aleksandar Dimitrijević, načelnik II uprave Generalštaba VJ pukovnik Branko Krga, načelnik Uprave za informisanje i PPD G[ VJ general-major Slavko Krivošija, načelnik Uprave VOJ G[ VJ general-major Mihajlo žugić i general-major dr Slavoljub [ušić, sekretar Vrhovnog savjeta odbrane.Sjednicu je otvorio Zoran Lilić, predsjednik SRJ, i dao riječ pukovniku Branku Krgi.

BRANKO KRGA: »Gospodo predsednici, izneo bih zaključke situacije. Uzrok brzog sloma Vojske Republike Srpske Krajine leži u činjenici što je političko rukovodstvo Republike Srpske Krajine u dužem vremenskom periodu bilo opeterećeno borbom za vlast, brzim bogaćenjem, tako da nije dovoljno pažnje posvećivalo pripremi zemlje i naroda za odbranu. Slabo je procenjivalo situaciju, nerazumno se odnosilo prema mirovnim inicijativama, slušajući rukovodstvo sa Pala i neke inostrane savetnike. Takvo stanje je veoma pogodovalo Hrvatskoj i njenim sponzorima koji su pre agresije na RSK intenzivno delovali na propagandnom i subverzivnom planu, što je imalo teške posledice na moral srpskih boraca i naroda.

Nije isključeno da je protiv Srba primenjeno i psihotronsko oružje, što je uticalo na borce da ne pružaju otpor. To, naravno nije rezultat pameti Hrvatske,već američkih i nemačkih stručnjaka.

Kao rezultat slabosti Srpske Krajine i dobrih priprema suprotne strane, operacija hrvatske vojske Oluja izvedena je tačno kako je planirano.

Posledica brzog poraza Vojske Krajine su promena balansa snaga na štetu Srba, gubitak srpskog etničkog prostora, porast agresivnosti hrvatske vojske i stavljanje Republike Srpske, pa i SRJ u novu i mnogo težu situaciju.

Pored 508 kvadratnih kilometara u Zapadnoj Slavoniji, RSK je izgubila glavninu teritorije, površinu od oko 14 hiljada kvadratnih kilometara. Time su Srbi sa tih prostora ostaloh bez ogromnih materijalnih vrednosti; iseljava se oko 250 hiljada ljudi, a srpski etnički prostor je potisnut prema istoku za 70 km. Na taj način srpski narod je doživeo nevođen egzodus.

Nastavak rata je i dalje vepma realan, pre svega što hrvatske snage ispoljavaju agresivne namere, posebno prema Istočnoj Slavoniji, Baranji i zapadnom Sremu. Tu je hrvatska vojska grupisala snage jačine oko 35 hiljada ljudi i u mogućnosti je da krene u napad, praktično, svakog trenutka...»

General Blagoje Kovačević predložio je donošenje hitnih mjera. Između ostalog da se «koordinaranim mjerama državnih organa i Vojske Jugoslavije podigne sposobnost 11. korpusa i naroda u Zapadnom Sremu, Istočnoj Slavoniji i Baranji za samostalnu i uspešnu odbranu i nanošenje hrvatskoj vojsci neprihvatljivi gubitaka». Ovaj general je još zatražio da se izvrši «hitno reorganizovanje Srpske Vojske Krajine i težišno je pripremi i anagažuje za gerilsko ratovanje na izgubljenim prostorima RSK radi nanošenja gubitaka i stvaljanja do znanja međunarodnoj zajednici da je to srpska zemlja i da narodi sa tog prostora ne prihvataju politiku svršenog čina».

Nakon što je general Aleksandar Dimitrijević iznio viđenje bezbjednosne situacije u SRJ, riječ je uzeo predsjednik Srbije Slobodan Milošević.

SLOBODAN MILOŠEVIĆ: «Ja bih vas upoznao sa nekim našim aktivnostima i sa tim kako na ta pitanja gledaju oni na koje u ovom trenutku jedino možemo da računamo van SR Jugoslavije. Kao što znate, ja sam imao vrlo detaljne razgovore sa ruskim rukovodstvom i predsednikom Rusije. Tu smo dobili veliku podršku. Vi ste videli, da je probijena, što bi rekao Veličković, 'zvučna barijera', jer je sam Jelcin izašao pred javnost sa svojom obavezom za koju smo se dogovorili tokom razgovora da će, ukoliko se ne obezbedi mirno rešenje, odnosno pitanje sankcija protiv Jugoslavije, Rusija jenostrano izaći iz režima sankcija. Posle dva dana njihov Parlament je doneo poznatu odluku o ukidanju sankcija. Osnovno pitanje koje su oni postavili na svim nivoima, bilo je: hoćemo li mi sigurno istrajati u politici mira, jer je to osnovni argument Rusije da nam pruži svaku pomoć, uključujući i određene aktivnosti u pružanju vojne pomoći.

Ja moram da kažem svoj lični utisak. Koliko god se Jelcin ovde kritikovao, on je napravio korak napred, čak u uslovima u kojima je Kozirjev, pred mojim očima, upozoravao da ne bi mogao to da kaže zbog međunarodne zajednice. On je i drugi put rekao: „ Ne , to tako ne može, imamo da uradimo kako Milošević traži. Drugog puta nema!“ To je za nas od ogromnog značaja.

[to se Amerike tiče, imam pouzdane informacija da je Klinton naložio mirno rešenje... Imamo takođe, pouzdane podatke, pored toga što su meni lično doneli pismo Vašingtona, da su kategorično i najoštrije upozorili Hrvatsku da ne ide u bilo kakve vojne aktivnosti prema Istočnoj Slavoniji. Uz to imamo i od Hrvata te poruke.

Tačno je kako je rečeno na početku – da je među uzrocima hrvatske agresije podrška SAD i Njemačke, ali tačno je samo uslovno. Jer, tačno je, ako se „odseče parče“ vremena od trenutka kada su počeli agresiju. Mi ne možemo vanvremenski da tumačimo političke tokove. Jer, to se dogodilo posle rezolutnog odbijanja mirovnih planova od strane rukovodstva Republike Srpske, odnosno mirovnih planova koje su podržale i SAD i Njemačka. Prema tome, da je u bilo kom trenutku došlo do prihvatanja tih mirovnih planova, ne bi se mogla uopšte postaviti podrška Njemačke i SAD hrvatskoj agresiji na RSK.

.

Presuda Gotovini i onom drugom je prvostepena i pretrpiće promjene, to je sigurno!
 
Poslednja izmena:
Kada se spominje neki narod, grupa ili nacija najbolje je umjesto tog naroda staviti riječ JEVREJI, pa čuti i vidjeti kako to zvuči?

Svaka generalizacija je pogrešna. Ja nikada ne bih rekao da su svi bh. Srbi genocidni i pitao ih da li se stide. Dovoljno je da postoji makar jedan bh. Srbin koji nema veze sa genocidom, pa da se ne može tvrditi da su svi bh. Srbi genocidni.

Nisu Hrvati bili okupirali 25% Srbije i bombardovali Bgd, nego je bilo obratno, Zagreb je bio bombardovan od strane Martićevaca, Srba pod komandom Vrhovnog Savjeta Odbrane iz Beograda i JV.

Presuda Gotovini i onom drugom je prvostepena i pretrpiće promjene, to je sigurno!



Slažem se. Ali Hrvati su izuzetak, a to se najbolje moglo videti posle presude
Gotovini i Markaču.

Prema svim istraživanjima 95% Hrvata podržava proterivanje Srba iz Hrvatske.

Čak štaviše, ponosni su na taj zločin.:rtfm:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top