preljuba

Mislim da zene vise varaju iz emotivnih razloga, dakle ako su nezadovoljne svojom vezom, ako im partner ne pruza dovoljno neznosti ili slicnog. Muskarac vara najcesce da bi nahranio svoj muski ego, da bi dokazao sebi i drugima da ima uspeha kod suprotnog pola.
Bilo kako bilo, prevara je jedna od najruznijih gestova s namerom da se potceni ili povredi partner.
Pokazuje cisto nepostovanje prema toj osobi.
Dakle ljudi ne varajte, ako ste nezadovoljni u vasoj vezi lepo recite to u lice i ne spustajte se u taj najnizi polozaj.
 
Gazdarica:
Ma, jok... Muskarcima je to dozvoljeno, a zenama nije... One su tu da cute, rade i s osmjehom docekuju svog muzica, kad umoran dodje iz kurvaluka...

Imam utisak Gazdarice da imas bas feministicki stav kada je ovo u pitanju i ovakva inferiorno/cinicna izjava potvrdjuje to.

Jednostavno sve zavisi od partnera i koliko se oni trude da veza ne bude monotona. Ali moje misljenje je da muskarci mnogo teze prastaju preljubu, verovatno zato sto je posesivna priroda jace izrazena kod muskaraca nego kod zena[/size
 
U pravu si Jeronimo... U ovakvim situacijama, automatski se budi feministkinja u meni...
Slazem se da muskarci obicno teze oproste preljubu, ali smatram da je uzrok u samoj postavci musko-zenskih odnosa...
Naime, u patrijarhalnom drustvu u kom zivimo, zena je "naucena" da je ona ta koja je podredjena muskarcu... Od malena joj i u porodici i u drustvu pokazuju gdje joj je mjesto i kakva je njena uloga...
Zena bi, po default-u, trebalo da bude srecna i zadovoljna ako je neki muskarac ozeni, da brine o njemu, kuci i djeci, dok su njene potrebe, zelje i snovi, sekundarni... Za zene nije drustveno prihvatljivo da budu obrazovanije i profesionalno uspjesnije od svog partnera... Muskarac koji je u vezi s takvom zenom, smatra se "smokljanom", dok su suprotne pozicije, "prirodne"... Da ne pricam o tome kako zena mora da u poslu bude bar duplo bolja od svojih muskih kolega, kako bi postigla afirmaciju, jednaku njihovoj... Pri tom, obicno je i manje placena, za isti posao...
Drugim rijecima, i danas zena, kao prirodno, prihvata da njoj nije dozvoljeno sve sto i muskarcu, da je inferiorna u odnosu na njega i u drustvenom i u ekonomskom, u ljubavno/seksualnom, porodicnom i intelektualnom smislu...
Naravno, ovo sto sam iznijela ne odnosi se na sve zene ovog svijeta...:)
 
Pa to budjenje feministkinje sam primetio i na forumu "Ljubav i seks" - "Preljuba" kad si odgovorila na moj post, da sam imao utisak da bi me udarila da si bila malo blize.

Salu na stranu, a sto se tice polozaja zene u balkanskom drustvu a i sire, jednostavno je odvratan. Ali ipak mislim da nikad nije kasno da se zene probude i da reaguju na to. Feminitistickom borbom jednostavno iz krajnosti idemo u krajnost i nista se ne desava. Mislim da bi kao prvo obrazovanje zena kao i obrazovane (intelektualke) zene mogle mnogo da pomognu u javnom lobiranju u korist izjednacavanja prava.
Samo me je strah toga da je "nasa" zena nespremna da se upusti u nesto tako ali ipak se nadam da ce smoci hrabrosti da krene napred
 
ja sam zensko, ali ne razumem zasto uvek krivite muskarce za sve, pa ako cemo biti iskreni zene najvise prave sranja, i najvise je zena koje varaju muskarce, budite bre realni pa priznajte.
toliko od mene:)
 
AKO MI MOZE NEKO POMOC U BRAKU SAM 6 GOD NEMAM DJECE.DOKTORI KAZU DA SAM UREDU SAMO U ZADNJI GIDINU SU MI SE FORMIRALE MLJECNE ZLJEZDE IMALA SAM MLJEKO SAD KAO ZELEKASTO ZUTO POMOZITE AKO ZNATE.[/u][/i]
 
Voleti nekog nije isto sto i biti zaljubljen. Naravno da mi u isto vreme mozemo biti zaljubljeni (manje/vise) i voleti nekog. Emotivno nezrele osobe poistovecuju pojam zaljubljenosti sa ljubavlju zato sto je to mnogo jaci emotivni osecaj. Takve osobe su sklone avanturama. Opravdavajuci sami sebe da "traze onu/onog pravog". Oba pola su podjednako podlozna ovim sindromom. Najcesce je u pitanju nepostovanje samog sebe.
 
Bio sam u dugoj vezi.Izdrzao godine da ne prevarim svoju devojku.Imao nenormalno mnogo prilika a sve iz postovanja i ljubavi prema njoj nisam hteo da je prevarim.Posle svega ona me uradi i ode sa drugim.Sada se kajem sto je nisam varao kad god sam mogao.Varajte ili ce te biti prevareni.Nemojmo se zavaravati ljubav ne postoji!
 
Preljuba=prevara,jel tako.
Ok,razna shvatanja.Tek isto.
A da Vas pitam nesto:Ako vidite dobar 'komad',bilo muzko/zenu; bilo zena/musko,koja/i uz to jos jasno daje do znanja da bi rado sa vama,pa Vi zbog nekih svojih principa ne ucinite prevaru,zar tad ne varate samog sebe?! Samu sebe?!

Ima li ista teze u zivotu no varati samog sebe......
 
Po meni je potpuno isto sa bilo koje strabe da dolazi. U dugim vezama ili braku, po meni do toga ne bi trebalo da dodje, ukoliko ima ljubavi, naravno . Ukoliko je vise nema, lepo, okrenite ledja, pa svako na svoju stranu, onada je sve dozvoljeno, zar ne? 8)
 
Anonymous:
da li je isto preljuba zene i preljuba muza?

Pomirimo se sa tim da na zalost i dalje kod nas vaze Balkanska pravila i prevara zene ma iz kog razloga ona bila, uvek ce biti vise osudjivana i teze tretirana. A muskarci se postavljaju kao povlscena vrsta kojoj je sve dozvoljeno i naravno sve treba oprostiti
 
lol:
Mislim da zene vise varaju iz emotivnih razloga, dakle ako su nezadovoljne svojom vezom, ako im partner ne pruza dovoljno neznosti ili slicnog. Muskarac vara najcesce da bi nahranio svoj muski ego, da bi dokazao sebi i drugima da ima uspeha kod suprotnog pola.
a mozda brate vara sto voli sex. pa dosadi stalno s istom osobom. shta je onda to. mozda bi bio nervozan i vristao po kuci (ili nervozna) ako se ne zeza malo i sa strane.
 
DON:
Preljuba=prevara,jel tako.
Ok,razna shvatanja.Tek isto.
A da Vas pitam nesto:Ako vidite dobar 'komad',bilo muzko/zenu; bilo zena/musko,koja/i uz to jos jasno daje do znanja da bi rado sa vama,pa Vi zbog nekih svojih principa ne ucinite prevaru,zar tad ne varate samog sebe?! Samu sebe?!

Ima li ista teze u zivotu no varati samog sebe......

vala bash. kao sto nekog mrzi da se trudi dalje kad nadje jednog. raznih nas ima
 
Jedno je prevariti devojku a drugo je prevariti zenu . Posledice su sasvim razlicite. Kao posledica prevareu toku zabavljanja je raskid a kao posledica prevare u braku je razvod . razvod i raskid su veoma razliciti. Na raskid se mozes odluciti vrlo brzo , mozda malo patis i to je sve. Razvod je strasna stvar. Rusi se jedan dom . Ako jos ima i dece onda je to nametanje tvoje volje njima i t d. U toj situaciji sam ja pa mogu o tome pisati i pisati ali sto je najgore ne mogu sama sebi pomoci. Da li treba preci preko prevare ili ne kada znas da jos mnogi mogu da pate pored tebe i da li su oni zasluzili to ?
 

Back
Top