preljuba
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 88

Tema: preljuba

Guest

Podrazumevano preljuba

da li je isto preljuba zene i preljuba muza?

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ma, jok... Muskarcima je to dozvoljeno, a zenama nije... One su tu da cute, rade i s osmjehom docekuju svog muzica, kad umoran dodje iz kurvaluka...

Primećen član
    Učlanjen
    01.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

naravno da je dozvoljeno, gazdarice ne lupaj bre:)
    sto bi cutala ako ti ne pashe neshto?
    ja to kazem u lice, pa ti se ceshi kolko ocesh:)

lol
    Guest

Podrazumevano

Mislim da zene vise varaju iz emotivnih razloga, dakle ako su nezadovoljne svojom vezom, ako im partner ne pruza dovoljno neznosti ili slicnog. Muskarac vara najcesce da bi nahranio svoj muski ego, da bi dokazao sebi i drugima da ima uspeha kod suprotnog pola.
    Bilo kako bilo, prevara je jedna od najruznijih gestova s namerom da se potceni ili povredi partner.
    Pokazuje cisto nepostovanje prema toj osobi.
    Dakle ljudi ne varajte, ako ste nezadovoljni u vasoj vezi lepo recite to u lice i ne spustajte se u taj najnizi polozaj.

Početnik
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Gazdarica
    Ma, jok... Muskarcima je to dozvoljeno, a zenama nije... One su tu da cute, rade i s osmjehom docekuju svog muzica, kad umoran dodje iz kurvaluka...
    Imam utisak Gazdarice da imas bas feministicki stav kada je ovo u pitanju i ovakva inferiorno/cinicna izjava potvrdjuje to.

Jednostavno sve zavisi od partnera i koliko se oni trude da veza ne bude monotona. Ali moje misljenje je da muskarci mnogo teze prastaju preljubu, verovatno zato sto je posesivna priroda jace izrazena kod muskaraca nego kod zena[size=18][/size

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

U pravu si Jeronimo... U ovakvim situacijama, automatski se budi feministkinja u meni...
    Slazem se da muskarci obicno teze oproste preljubu, ali smatram da je uzrok u samoj postavci musko-zenskih odnosa...
    Naime, u patrijarhalnom drustvu u kom zivimo, zena je "naucena" da je ona ta koja je podredjena muskarcu... Od malena joj i u porodici i u drustvu pokazuju gdje joj je mjesto i kakva je njena uloga...
    Zena bi, po default-u, trebalo da bude srecna i zadovoljna ako je neki muskarac ozeni, da brine o njemu, kuci i djeci, dok su njene potrebe, zelje i snovi, sekundarni... Za zene nije drustveno prihvatljivo da budu obrazovanije i profesionalno uspjesnije od svog partnera... Muskarac koji je u vezi s takvom zenom, smatra se "smokljanom", dok su suprotne pozicije, "prirodne"... Da ne pricam o tome kako zena mora da u poslu bude bar duplo bolja od svojih muskih kolega, kako bi postigla afirmaciju, jednaku njihovoj... Pri tom, obicno je i manje placena, za isti posao...
    Drugim rijecima, i danas zena, kao prirodno, prihvata da njoj nije dozvoljeno sve sto i muskarcu, da je inferiorna u odnosu na njega i u drustvenom i u ekonomskom, u ljubavno/seksualnom, porodicnom i intelektualnom smislu...
    Naravno, ovo sto sam iznijela ne odnosi se na sve zene ovog svijeta...:)

Početnik
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa to budjenje feministkinje sam primetio i na forumu "Ljubav i seks" - "Preljuba" kad si odgovorila na moj post, da sam imao utisak da bi me udarila da si bila malo blize.

Salu na stranu, a sto se tice polozaja zene u balkanskom drustvu a i sire, jednostavno je odvratan. Ali ipak mislim da nikad nije kasno da se zene probude i da reaguju na to. Feminitistickom borbom jednostavno iz krajnosti idemo u krajnost i nista se ne desava. Mislim da bi kao prvo obrazovanje zena kao i obrazovane (intelektualke) zene mogle mnogo da pomognu u javnom lobiranju u korist izjednacavanja prava.
    Samo me je strah toga da je "nasa" zena nespremna da se upusti u nesto tako ali ipak se nadam da ce smoci hrabrosti da krene napred

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: preljuba

Preljuba je uvek preljuba,i mislim da ne može da se zove drugačije kad je muškarac u pitanju.

Primećen član
    Učlanjen
    01.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

ja sam zensko, ali ne razumem zasto uvek krivite muskarce za sve, pa ako cemo biti iskreni zene najvise prave sranja, i najvise je zena koje varaju muskarce, budite bre realni pa priznajte.
    toliko od mene:)

Iskusan blondi (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

ne kazem da nikad nisam varala ,-)

...i kakva su ta pitanja koja nonstop dele muskarce i zene... mi smo svi samo ljudi a i svi smo krvavi pod kozom :)

sifeta
    Guest

Podrazumevano kako da ostanem trudna

AKO MI MOZE NEKO POMOC U BRAKU SAM 6 GOD NEMAM DJECE.DOKTORI KAZU DA SAM UREDU SAMO U ZADNJI GIDINU SU MI SE FORMIRALE MLJECNE ZLJEZDE IMALA SAM MLJEKO SAD KAO ZELEKASTO ZUTO POMOZITE AKO ZNATE.[/u][/i]

Vanamond
    Guest

Podrazumevano Zaljubljenost nije Ljubav

Voleti nekog nije isto sto i biti zaljubljen. Naravno da mi u isto vreme mozemo biti zaljubljeni (manje/vise) i voleti nekog. Emotivno nezrele osobe poistovecuju pojam zaljubljenosti sa ljubavlju zato sto je to mnogo jaci emotivni osecaj. Takve osobe su sklone avanturama. Opravdavajuci sami sebe da "traze onu/onog pravog". Oba pola su podjednako podlozna ovim sindromom. Najcesce je u pitanju nepostovanje samog sebe.

Netko
    Guest

Podrazumevano

Bio sam u dugoj vezi.Izdrzao godine da ne prevarim svoju devojku.Imao nenormalno mnogo prilika a sve iz postovanja i ljubavi prema njoj nisam hteo da je prevarim.Posle svega ona me uradi i ode sa drugim.Sada se kajem sto je nisam varao kad god sam mogao.Varajte ili ce te biti prevareni.Nemojmo se zavaravati ljubav ne postoji!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.06.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Nije isto,muskarci su samo muskarci,kratka suknja njima kratka pamet.
    Citajte Jovu Tosevskog.Ko misli da je protiv zena taj ne ume da cita.

Aktivan član
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Preljuba=prevara,jel tako.
    Ok,razna shvatanja.Tek isto.
    A da Vas pitam nesto:Ako vidite dobar 'komad',bilo muzko/zenu; bilo zena/musko,koja/i uz to jos jasno daje do znanja da bi rado sa vama,pa Vi zbog nekih svojih principa ne ucinite prevaru,zar tad ne varate samog sebe?! Samu sebe?!

Ima li ista teze u zivotu no varati samog sebe......

GOUST
    Guest

Podrazumevano Preljuba

Po meni je potpuno isto sa bilo koje strabe da dolazi. U dugim vezama ili braku, po meni do toga ne bi trebalo da dodje, ukoliko ima ljubavi, naravno . Ukoliko je vise nema, lepo, okrenite ledja, pa svako na svoju stranu, onada je sve dozvoljeno, zar ne? 8)

Guest

Podrazumevano

Zasto bi uopste varali?Ako nekog volis budi sa njim iskreno.Kad ti vise ne odgovara-cao.Ono sto ne zelis sebi,ne cini drugome!

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    268

Podrazumevano

[quote="Jeronimo"]
    Citat Original postavio Gazdarica
    Imam utisak Gazdarice da imas bas feministicki stav kada je ovo u pitanju i ovakva inferiorno/cinicna izjava potvrdjuje to.

FEMINIZAM!!!!!!

Gost 2
    Guest

Citat Original postavio Anonymous
    da li je isto preljuba zene i preljuba muza?
    Pomirimo se sa tim da na zalost i dalje kod nas vaze Balkanska pravila i prevara zene ma iz kog razloga ona bila, uvek ce biti vise osudjivana i teze tretirana. A muskarci se postavljaju kao povlscena vrsta kojoj je sve dozvoljeno i naravno sve treba oprostiti

aspida
    Guest

Podrazumevano preljuba

preljuba znaci nepostovanje bilo da je rijec o zeni ili muskarcu.[/b]

Početnik
    Učlanjen
    16.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano preljuba

I S T O S R A N J E S A M O D R U G O P A K O V A N J E ..................

Guest

Podrazumevano

[quote="lol"]Mislim da zene vise varaju iz emotivnih razloga, dakle ako su nezadovoljne svojom vezom, ako im partner ne pruza dovoljno neznosti ili slicnog. Muskarac vara najcesce da bi nahranio svoj muski ego, da bi dokazao sebi i drugima da ima uspeha kod suprotnog pola.[quote]

a mozda brate vara sto voli sex. pa dosadi stalno s istom osobom. shta je onda to. mozda bi bio nervozan i vristao po kuci (ili nervozna) ako se ne zeza malo i sa strane.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio DON
    Preljuba=prevara,jel tako.
    Ok,razna shvatanja.Tek isto.
    A da Vas pitam nesto:Ako vidite dobar 'komad',bilo muzko/zenu; bilo zena/musko,koja/i uz to jos jasno daje do znanja da bi rado sa vama,pa Vi zbog nekih svojih principa ne ucinite prevaru,zar tad ne varate samog sebe?! Samu sebe?!

Ima li ista teze u zivotu no varati samog sebe......
    vala bash. kao sto nekog mrzi da se trudi dalje kad nadje jednog. raznih nas ima

Aktivan član
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Reputaciona moć
    62

...

Krisa
    Guest

Podrazumevano preljuba

Jedno je prevariti devojku a drugo je prevariti zenu . Posledice su sasvim razlicite. Kao posledica prevareu toku zabavljanja je raskid a kao posledica prevare u braku je razvod . razvod i raskid su veoma razliciti. Na raskid se mozes odluciti vrlo brzo , mozda malo patis i to je sve. Razvod je strasna stvar. Rusi se jedan dom . Ako jos ima i dece onda je to nametanje tvoje volje njima i t d. U toj situaciji sam ja pa mogu o tome pisati i pisati ali sto je najgore ne mogu sama sebi pomoci. Da li treba preci preko prevare ili ne kada znas da jos mnogi mogu da pate pored tebe i da li su oni zasluzili to ?

Slične teme

1. PRELJUBA
    Autor EUROPEAN u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 105
    Poslednja poruka: 05.03.2016., 02:16
  2. preljuba
    Autor KARANFILCIC u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.09.2009., 14:07
  3. Preljuba...?
    Autor stevasrs u forumu Muškarci
    Odgovora: 0