zasto ne mogu da dobijem sliku na tv?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: zasto ne mogu da dobijem sliku na tv?

Zainteresovan član idza (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano zasto ne mogu da dobijem sliku na tv?

kada sve prikljucim tona ima ali slike nema, mada ima signala i za sliku ali sve treperi. u pitanju je atijeva graficka

Obećava
    Učlanjen
    06.10.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Probaj da podesis vertikalnu frekvenciju(refresh rate ). :wink:

Učlanjen
    21.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano ja bih ali

kako se to radiii?
    znam za screen refresh rate ali na koliko da podesim? hvala

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

I ja povremeno imam problema sa slikom kada mi je antena kablovske ukljucena u TV, iskljucim je i sve je OK, ali ipak nije toliko losa. Kakav ti je izlaz sa graficke (PAL,NTSC...). Probleme pravi i visoka rezolucija monitora a smanjuje se DESKTOP->desni klik->PROPERTIES->SETTINGS pa izabrati malu rezoluciju...(bar kod starijih GForce kartica)

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: zasto ne mogu da dobijem sliku na tv?

Citat Original postavio idza
    kada sve prikljucim tona ima ali slike nema, mada ima signala i za sliku ali sve treperi. u pitanju je atijeva graficka
    detaljnije pojasni sta se desava.ovaj drugar dovodi u vezu sa nekim varijantama za tv kartice.koliko sam ja razumeo, radi se o tome da ti nemas sliku na tv, koji si spojio sa grafickom, a hteo bi da gledas film na tv?ako je tako,onda treba da proveris setovanja oko kloniranja slike.dali imas urednu sliku na monitoru, a na tv samo crno?ako je tako , kod podesavanja primarnog i sekundarnog monitora to treba resiti.ati ima mogucnosti da ti monitor bude primarni a tv sekundarni, obrnuto ili da ti tv bude produzeni monitor sa desne strane ili monitor produzetak tv-a, tzavisno sta si odabrao za primarni monitor.uglavnom, on i sliku i ton prikazuje samo na primarnom monitoru, a na sekundarnom samo ton i ev.subtitle.nadam se da sam ti pomogao.

Učlanjen
    21.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano ma to je sve podeseno

sve sam to podesio i na tv se nazire slika sa kompa ali ima neke smetnje ocigledno. slika treperi toliko da se jedva nasluti da je sa kompa. u pitanju je atijeva graficka kartica...

Početnik
    Učlanjen
    17.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ha zmaju

Ako si pocetnik sa kompjuterima, bilo bi najbolje da instaliras ATI Control panel, pa da probas preko vizarda da prikopcas na TV! Verovatno si propustio da podesis secondary display driver, sto ce ti vizard sam uraditi pa ce sve biti OK!
    ATI control panel mozes da instaliras sa CD-a koji ide uz casopis digital (na kioscima), ako ga nemas uz instalacioni software!

AJ` pa se cujemo!
    :wink:

Početnik
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: zasto ne mogu da dobijem sliku na tv?

AKO TI JE SVE DOBRO POVEZANO. U PROPERTISU KARTICE CE TI BITI OZNACENO DA SU DVA MONITORA U FUNKCIJI. NEKA TI PRVI BUDE PRIMARNI. KLIKNI NA OPCIJU ZA PODESAVANJE NA DRUGOM MONITORU (tv) I NAMJESTI FRMAT PAL B. AKO TADA DOBIJES BOJU, A I DALJE TI TREPERI ONDA NA TV-U PODESI FREKVENCIJU. AKO NE USPIJES JAVI SE PONOVO PA CU TI KORAK PO KORAK NAPISATI STA DA RADIS. INACE ATI JE LAKSE PODESITI NEGO NVIDIA.

Slične teme

1. ne mogu dobijem zvuk pod XP-om
    Autor dram u forumu Hardver
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.12.2008., 07:55
  2. Kako da dobijem kolor sliku na TV-u
    Autor Gryphon u forumu Multimedija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.12.2005., 13:56
  3. zasto ne mogu da dobijem sliku na tv?
    Autor idza u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.01.2005., 10:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •