Autostoperski vodič kroz galaksiju

Knjiga je SciFi koliko i trilogija Dune... To sto se desava u svemiru na izmisljenim mestima i sa izmisljenim likovima, nema veze samom knjigom... Knjiga je filosofija zivota... Ovog naseg, zemaljskog... Samo prebacena u Svemir jer lakse prepoznajemo razlike u velikim sredinama...

Ja bih tu knjigu uveo kao obaveznu lektiru (kao i par drugih)! Knjiga zaista ume da zabavi i oraspolozi, a i da te zamisli nad nekim situacijama, koje ces lako prepoznati u knjizi, bez obzira sto su skrivene iza vela komicnosti i naucne fantastike...
 
anakin:
"sta god da se desi, desi se,
sta god da uzrokuje da se desi nesto drugo, desi se nesto drugo. ali ove svari se ne desavaju obavezno hronoloskim redom"

citat iz Vodica koji je meni promenio pogled na stvarnost!

To ti je inace druga forma popularnog Marfijevog zakona:
SVE STO MOZE DA PODJE NAOPAKO, POCI CE, BUDI UVEREN!

Inace, taj roman od pet delova je... Hm... Zanimljiv...
Prva dva dela su okej, a svaki sledeci sve vise i vise smara....

Ako volite taj stil, ali EPSKU FANTASTIKU, citajte TERIJA PRACETA, on je genije :)
 
Incognito:
Knjiga je SciFi koliko i trilogija Dune... To sto se desava u svemiru na izmisljenim mestima i sa izmisljenim likovima, nema veze samom knjigom... Knjiga je filosofija zivota... Ovog naseg, zemaljskog... Samo prebacena u Svemir jer lakse prepoznajemo razlike u velikim sredinama...

Ja bih tu knjigu uveo kao obaveznu lektiru (kao i par drugih)! Knjiga zaista ume da zabavi i oraspolozi, a i da te zamisli nad nekim situacijama, koje ces lako prepoznati u knjizi, bez obzira sto su skrivene iza vela komicnosti i naucne fantastike...

koji jos naslovi..:)
thanks! :D
 
crvenkapica:
Incognito:
Knjiga je SciFi koliko i trilogija Dune... To sto se desava u svemiru na izmisljenim mestima i sa izmisljenim likovima, nema veze samom knjigom... Knjiga je filosofija zivota... Ovog naseg, zemaljskog... Samo prebacena u Svemir jer lakse prepoznajemo razlike u velikim sredinama...

Ja bih tu knjigu uveo kao obaveznu lektiru (kao i par drugih)! Knjiga zaista ume da zabavi i oraspolozi, a i da te zamisli nad nekim situacijama, koje ces lako prepoznati u knjizi, bez obzira sto su skrivene iza vela komicnosti i naucne fantastike...
koji jos naslovi..:)
thanks! :D
Uzmi i ove knjige, od Terry Pratchett-a
Boja magije , Straza! Straza!, Piramide, Soul muzika, Mort, Monstruozna regimenta, Istina, Mali bogovi
 

Back
Top