Unapred hvala

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ikonija

Početnik
Poruka
7
Dobio sam neki komp a s obzirom da sam skoro laik molim vas pomozite mi da ga oporavim,naime prilikom uključivanja učita osnovne podatke i onda na crnoj podlozi ekrana ispiše "DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER", kada ubacim flopi za koji mi je rečeno da je sistemski pojavi se poruka "You cannot bot from this diskette please SWITCH OFF the computer and start again." Šta da radim.
Može li se na njega instalirati XP, do sada je bio valjda Windows 95. I može li se i kako napraviti sistemska disketa za bios podešavanja sa drugog kompa koji je instaliran sa XP.
 
E sad.. Kazes da je na kompu bio instaliran WIn95.. Zakljucujem logicno da je masina dosta starija i da (mada govorim napamet) XP tesko da moze da ide na taj komp..

Drugo, kada startujes komp ako je vec sistem nanesen u njemu nije ti ni potrebna sistemska disketa da bi se sistem pokrenuo..

Trece, Cak i ako je tako onda lijepo napravis sistemsku disketu na nekom racunaru gdje ima Win95 ili win98.

NACIN: Ubacis praznu disketu u komp, otvoris Windows Explorer i desnim klikom na Flopy A pa izaberes FORAMT i opciju format with system files i kreiras potrebnu sistemsku disketu..

Ukoliko ti nije sistem u redu na racunaru koji imas onda je najbolje da uradis repair ili ponovno nanosenje sistema na taj komp.

Da bi znali da ti damo podatke u vezi XP sistema treba da nam napises sta imas od hardvera..

Brzina procesora, HDD (velicina) i naravno RAM memorija...

Minimum konfiguracije na koji sam mogao da nanesem XP je bila P2 333Mhz 64 MB RAM.. To je radilo ali toliko sporo i kilavo da nije normalno a ako tako nesto i imas onda jeste lijepo samo mnogo sporo...

U slucajevima slabije konfiguracije racunara predlazem radije Win98 koji ce daleko bolje i brze da radi... Ukoliko imas jos pitanja odgovorice neko.. Poz.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top