Srpski lekari u Nemačkoj

Poštovane Kolege,
ulazim u mukotrpan proces prevodjenja Currriculum-a sa niskog fakulteta po Bolonji, fakultet sam upisala 2009 godine. Da li ima kolega koji bi bili zainteresovani za podelu troskova prevoda ili koji pomenuti dokument već imaju preveden?
Srdačan pozdrav
Imam ja. Javite se na info@jj-translation.net. Prevoditeljica sam s ovjerom priznatom u EU. Dajem ga za 600€. Lp
 
Pozz.kolege.Prvi put pišem na ovom forumu.Kada čitam ove postove čini mi se da je nemoguća misija otići za Nemačku.Odnedavno sam položio B2 Telc,pa me interesuje šta mi Vi savetujete,da li je bolje induvidualno tražiti posao ili preko agenata,agencija?Interesuje me da li je iko od Vas isao na kurs ovde u Srbiji,da bi posle polagao Fsp,jer neke škole koje su ovde licencirane sada i to nude?Unapred hvala...
 
Poštovane kolege,

prvi put pišem na ovom forumu i čini mi se čitajući Vaše postove da je dobiti posao u Nemačkoj nemoguća misija.Interesuje me da li je bolje sam tražiti posao ili preko agenata agencija?da li je nekom isao ovde u Srbiji na pripreme za Fsp da bi ga posle u Nemačkoj polagao,jer neke skole sada i to nude,kakva su Vam iskustva ako jeste?!Ja sam odnedavno polozio B2 Telc,u Srbiji imama 11god.radnog staža,nisam specijalista,svaki dobronameran savet i neka preporuka za agenciju agenta mi je dobro došla.Inače mene interesuje pokrajina BW zbog rodbine koju imama tamo.Unapred hvala
 
Poštovane kolege,

prvi put pišem na ovom forumu i čini mi se čitajući Vaše postove da je dobiti posao u Nemačkoj nemoguća misija.Interesuje me da li je bolje sam tražiti posao ili preko agenata agencija?da li je nekom isao ovde u Srbiji na pripreme za Fsp da bi ga posle u Nemačkoj polagao,jer neke skole sada i to nude,kakva su Vam iskustva ako jeste?!Ja sam odnedavno polozio B2 Telc,u Srbiji imama 11god.radnog staža,nisam specijalista,svaki dobronameran savet i neka preporuka za agenciju agenta mi je dobro došla.Inače mene interesuje pokrajina BW zbog rodbine koju imama tamo.Unapred hvala
 
Poštovane kolege,

prvi put pišem na ovom forumu i čini mi se čitajući Vaše postove da je dobiti posao u Nemačkoj nemoguća misija.Interesuje me da li je bolje sam tražiti posao ili preko agenata agencija?da li je nekom isao ovde u Srbiji na pripreme za Fsp da bi ga posle u Nemačkoj polagao,jer neke skole sada i to nude,kakva su Vam iskustva ako jeste?!Ja sam odnedavno polozio B2 Telc,u Srbiji imama 11god.radnog staža,nisam specijalista,svaki dobronameran savet i neka preporuka za agenciju agenta mi je dobro došla.Inače mene interesuje pokrajina BW zbog rodbine koju imama tamo.Unapred hvala
 
Zdravo kolege,
ja vec duze vreme trazim posao ali bez uspeha u medjuvremenu sam polozila Goethe C1 ispit ali ne znam koliko ce mi to pomoci u potrazi sa poslom. Razmisljam da mozda polazem i FSP u Freiburg akademiji ili Telc Medizin . Kakva su vasa iskustva koji od ova dva ispita se vise ceni?

Znaci ce taj C! jer iako drzava za BE trazi B2 sve vise bolnica u oglasima trazi C1 i bez toga ni ne zovu na razgovor. Vise ne zele da primaju doktore koje prvo moraju da nauce da pricaju njemacki pa tek onda da ih uce medicinskom djelu. PKT bi ti se isplatio do nove godine kada je bio priznat u vise pokrajina, sada ti je mozda bolje da gledas da nadjes posao i onda u toj pokrajini da polazes FSP, zavrsis aprobaciju pa onda biras gdje ces. Na istoku se jos uvjek najlakse nalazi posao, i po iskustvima drugih ljudi vidim da treba zaobici Bayern i NRW, mnogo se tesko polaze FSP.
Probaj i sa agencija, ima raznih iskustava. Ja sam tako uspio naci posao, platili su mi sve troskove oko razgovora i sada mi placaju kurs za FSP a na kraju naplacuju od bolnice tako da ja nikom nista ne dugujem.
 
Znaci ce taj C! jer iako drzava za BE trazi B2 sve vise bolnica u oglasima trazi C1 i bez toga ni ne zovu na razgovor. Vise ne zele da primaju doktore koje prvo moraju da nauce da pricaju njemacki pa tek onda da ih uce medicinskom djelu. PKT bi ti se isplatio do nove godine kada je bio priznat u vise pokrajina, sada ti je mozda bolje da gledas da nadjes posao i onda u toj pokrajini da polazes FSP, zavrsis aprobaciju pa onda biras gdje ces. Na istoku se jos uvjek najlakse nalazi posao, i po iskustvima drugih ljudi vidim da treba zaobici Bayern i NRW, mnogo se tesko polaze FSP.
Probaj i sa agencija, ima raznih iskustava. Ja sam tako uspio naci posao, platili su mi sve troskove oko razgovora i sada mi placaju kurs za FSP a na kraju naplacuju od bolnice tako da ja nikom nista ne dugujem.
Kolega koja agencija je u pitanju?
 
Znaci ce taj C! jer iako drzava za BE trazi B2 sve vise bolnica u oglasima trazi C1 i bez toga ni ne zovu na razgovor. Vise ne zele da primaju doktore koje prvo moraju da nauce da pricaju njemacki pa tek onda da ih uce medicinskom djelu. PKT bi ti se isplatio do nove godine kada je bio priznat u vise pokrajina, sada ti je mozda bolje da gledas da nadjes posao i onda u toj pokrajini da polazes FSP, zavrsis aprobaciju pa onda biras gdje ces. Na istoku se jos uvjek najlakse nalazi posao, i po iskustvima drugih ljudi vidim da treba zaobici Bayern i NRW, mnogo se tesko polaze FSP.
Probaj i sa agencija, ima raznih iskustava. Ja sam tako uspio naci posao, platili su mi sve troskove oko razgovora i sada mi placaju kurs za FSP a na kraju naplacuju od bolnice tako da ja nikom nista ne dugujem.

Hvala kolega na odgovoru nadam se da cu uspeti uskoro da nadjem posao, probacu da kontaktiram i neku od agencija. Nekako se ceo proces u mom slucaju oduzio
 
LR-Mediconsult, njemacka agencija. U novembru sam isao na razgovore za posao i tada sam malo popricao sa gazdom Sto se tice stranaca rade samo internu, neurologiju, psihijatriju i anesteziju, uglavnom traze da vec imas nekog iskustva u oblasti u kojoj trazis posao. Lako mozes naci njihov sajt pa im posalji mejl. Ako si im zanimljiva odgovorice. Ja imam srece pa imam i hrvatski pasos tako da mi je to puno pomoglo.

- - - - - - - - - -

Prosle godine sam u oktobru bio u Beogradu na razgovoru koji je Medifair organizovao. Grupni razgovor u nekoj sali, nas 60-tak (sestre, tehnicari, fizioterapeuti, laboranti, doktori) i tri direktora bolnica iz Njemacke. Cjeli razgovor traje 3-4 minute. Meni su se javili polje oko 3 mjeseca, tada mi je mejl poslala njemacka agencija koja zapravo dalje posreduje. Do tada sam ja vec dogovorio posao tako da neko dalje iskustvo sa njima nisam imao.

- - - - - - - - - -

Prosle godine sam u oktobru bio u Beogradu na razgovoru koji je Medifair organizovao. Grupni razgovor u nekoj sali, nas 60-tak (sestre, tehnicari, fizioterapeuti, laboranti, doktori) i tri direktora bolnica iz Njemacke. Cjeli razgovor traje 3-4 minute. Meni su se javili polje oko 3 mjeseca, tada mi je mejl poslala njemacka agencija koja zapravo dalje posreduje. Do tada sam ja vec dogovorio posao tako da neko dalje iskustvo sa njima nisam imao.
 
Kolege, da li neko ima iskustva sa MediFair agencijom za posredovanje? Trenutno imaju projekat ucenja nemackog C1 i pripreme za PKT u Nemackoj, po dobijanju posla ste u obavezi da vracate novac agenciji. Sta mislite o tome? Ima li smisla?

Kolega, agencija je dobra i pouzdana, saradjivala sam sa njima. Iskreno, mislim da ima smisla jer je postalo jako tesko dobiti hospitaciju, a da ne pricam o poslu. Tako da nije losa opcija uciti jezik i poloziti FSP, pa kada dobijes posao, lako ces vratiti novac agenciji. Nadam se da se radi o nekoj pristojnoj sumi. Mozete probati i sami slati meilove, mada je to dug proces, pa ukoliko dobijete hospitaciju, na taj nacin mozete poboljsati jezik i spremiti FSP sa manje troskova. Srecno! Pozdrav
 
Postovane kolege polozio sam 17. Februara FSP u Münsteru, Nordrhein Westfalen. U medjuvremenu klinika koja mi je dala Zusage da bih prijavio ispit nije bila spremna da ceka na vizu za koju sam trebao da apliciram u Nemackoj ambasadi, tako da mi nisu dali ugovor o radu. Na Beruferlaubnis pise da se ta radna dozvola odnosi iskljucivo na tu kliniku. Da li je moguce da ukoliko budem nasao novog poslodavca koji ce mi dati igovor o radu, da sa tim ugovorom dobijem novu radnu dozvolu sa imenom nove klinike kao poslodavca.
 
Postovane kolege polozio sam 17. Februara FSP u Münsteru, Nordrhein Westfalen. U medjuvremenu klinika koja mi je dala Zusage da bih prijavio ispit nije bila spremna da ceka na vizu za koju sam trebao da apliciram u Nemackoj ambasadi, tako da mi nisu dali ugovor o radu. Na Beruferlaubnis pise da se ta radna dozvola odnosi iskljucivo na tu kliniku. Da li je moguce da ukoliko budem nasao novog poslodavca koji ce mi dati igovor o radu, da sa tim ugovorom dobijem novu radnu dozvolu sa imenom nove klinike kao poslodavca.

Da,moze
 
Molim kolege, ukoliko zelite da napisete gde ste prevodili Plan i program, ali iskljucivo kod ovlascenih prevodioca, jer su koleginici vratili prevod i traze iskljicivo pecat iz EU, kontaktirala sam Dragana Djokica, on trazi 500.000 dinara. Molim vas, ukoliko zelite da ostavite kontakt nekog drugog prevodioca. Hvala najlepse.

Ja preko ovog foruma saznala za edina kadunica, on je negde u nemackoj. Prevodjenje funkcionise tako sto mu mejlom posaljete skenirane originale, on pogleda, napise koliko bi to kostalo. Nakon uplate na njegov ziro racun, dobijate postom prevod zaheftan za tu skeniranu kopiju. Meni je to bilo priznato u Bayernu. Ja sam u momentu prevodjenja bila u Nemackoj. Ne znam kako bi to funkcionisalo da sam ga kontaktirala iz Srbije...
Postoji i Elvira Veselinovic iz Berlina, i za njiu sam saznala na ovom forumu.
Razni ovlasceni prevodioci u nemackoj su mi rekli da je moguce naci neovlascenog prevodioca iz Srbije, on prevede tekst u npr. Word ili nekom drugom tekst formatu i onda se to salje njima na proveru i oni to izlektorisu i lupe pecat. Sto je bolji prevod i manje rada za njih jeftinija je cena.
U svakom slucaju Djokic em sto preteruje sa cenama, em sto se mnogo ceka na prevod. Neke dokumente vec ima od prethodnih kolega prevedene u kompjuteru pa se cesto desi da ne promeni podatke iz prethodnog prevoda.
 

Back
Top