Srpski lekari u Nemačkoj

Kolege moze li neko da me prosvetli vezano za podnosenje zahteva za vizu. Da li se mi prijavljujemo za plavu kartu i visokokvalifikovane strucnjake ili na listu cekanja za zaposlenje sa izdatom saglasnoscu od savezne agencije za zaposljavanje? I da li neko zna koliko se u ovom drugom slucaju ceka na termin? Za plavu kartu je prvi slobodan termin tek 8.5.

Hvala unapred!
 
Kolege moze li neko da me prosvetli vezano za podnosenje zahteva za vizu. Da li se mi prijavljujemo za plavu kartu i visokokvalifikovane strucnjake ili na listu cekanja za zaposlenje sa izdatom saglasnoscu od savezne agencije za zaposljavanje? I da li neko zna koliko se u ovom drugom slucaju ceka na termin? Za plavu kartu je prvi slobodan termin tek 8.5.

Hvala unapred!

Za plavu kartu,naravno.P.S pa to i nije tako lose,termin u maju.
 
Ja sam polagao u Decembru. Dobijes prvo oko 40 strucnih termina da gi prevedes na germanski ili od germanski na latinski. Za to imas 20 min. Posle uzimas anamnezu na pacient ( professor). Pretstavljas slucaj na drugi profesor i on te pita oko ispitivanja sta ke uradis zasto to sta dobijas so to. I na kraj sve to pises kao pismo ali samo anamneza ne epikrizu ne dijagnostiku.
 
Drugari,
Da li neko ko je u skorije vreme pa mozda i ovog ili prethodnog meseca izlazio na Telc B2 misli da su se malo izbezobrazili sa pitanjima i tezinom testa? Oni su uveli neki novi format za C1 ali izgleda da se to odrazilo na tezinu pitanja na B2 nivou.Mnogi kandidati nisu uspeli da zavrse poslednji zadatak iz prvog dela jer su prva dva zadatka zavili najstrasnije.A o sprachbustein II da ne govorim.Trebalo je dosta dosta napregnuti vijuge...U odnosu na one testive na netu i primer testa ovo je mnogo komplikovanije bilo.Mozda sam ja bio lose srece sa verzijom testa.
 
Kolege imam nekoliko nedoumica..Bila bih veoma zahvalna ako biste mogli odgovoriti...
1.Koliko dugo se ceka diploma Göte ispita u Sarajevu?
2.Da li je iko imao problema sa diplomom ÖSD_a?
3.Da li je PKT obavezan za sve pokrajine?
4.Sta se sve treba priloziti od dokumenata za PKT?
Hvala unaprijed! :-)
 
Pozdrav,

može li mi neko pomoći vezano za literaturu koja se korisiti za ispit (Aprobacija).
Ja koristim Innere Medizin - Herold 2016 i uz to Innere Medizin in Frage und Antwort. Ili je jedna dovoljna (što bi me radovalo) ?
Koju literatutu koristiti za Hirurgiju?
Pokrajna je Bayern (Oberbayern).
Hvala.

Lijep pozdrav :)

Meni bi trebao isto savet iz čega da spremam taj ispit u Bayer-u ,trenutno sam jos u Srbiji ,ako nesto vise saznate u hirurgiji molim vas javi se .
 
Pozdrav svima,

Kao i mnogi ovde tako i ja sam predala izradu aprobacije u Bayernu (Regierung von Oberbayern), posto vec zivim u Nirbergu. Tu sam vec nekoliko godina posto suprug radi ovde. Nakon silnih papira koje sam predala, na kraju Curriculum/Studienbuch traze. Ja sam zavrsila Medicinki Fakultet u Novom Sadu. Da li ima neko iskustva sa ovim ? Je li to moguce da oni traze prevod knjige od preko 100 strana i to prevod koji se ne moze u Srbiji odraditi ?! Ono sto ne razumem pricala sam sa kolegom koji je sa mnom studirao, on tvrdi da njemu to nisu ni trazili. Radnog staza nemam u Nemackoj, samo u Srbiji. Inace covek koji se bavi izradom aprobacije me je zvao sa skrivenog broja i pitao da li sam radila bez aprobacije vec u Nemackoj i kako je to protivzakonito :).

Pozdrav ,
ista situacija , traže plan i program studija sa med.fak N.S. Ako nesto saznate novo molim vas javite se bozidar.banjac@gmail.com .
 
Kolege ako moze neko da mi odgovori da li prvo moram da staziram u Srbiji da bih trazila posao u Nemackoj, ili to mogu i bez staza? Interesuje me jer ove godine zavrsavam studije za stomatologa.

Hvala, unapred.

Od dokumentacije za BE je potrebna licenca/dokaz da postoje svi uslovi za izdavanje licence ako osoba nije radila nikad. E sad da bi se to dobilo moras da zavrsis pripravnicki staz i polozis drzavni.
Mozda moze i bez licence, neka se javi neko ako ima druge informacije.
 

Back
Top