Zasto nece da cita sa CDa?

WizzArt

Zainteresovan član
Poruka
224
Imam LG combo drive HL-DT-ST RW/DVD GCC 4521B i WinXP i dovodi me do ludila.Naime ovaj Cd ROM hoce da cita DVD i MP3 ida reze muzicke i data fajlove ali nece da pokrene nijedan data CD koji ubacim.Pojavlju je se sledeca poruka:
the application to initialize properly (0xc0000006). Click on OK to terminate the application.
ili
Only part of a ReadProcessMemory or WriteProcessMemory request was completed.
Sta sve nisam pokusao.Skidao sam i neke nove drivere i radio oporavak sistema i trazio pomoc na netu ali nista.Nasao sam dosta primera da se ljudi zale na ovaj problem ali nigde ni kokretno resenje.Moze li neko da pomogne please!
Ili da mi objasni sta Microsoft kaze o ovom problemu na ovj adresi http://support.microsoft.com/kb/q305680/

Hvala puno!!!!
 
Idi :arrow:
My Computer (right click)
Properties
^sad nisam siguran gde je( jezicak |``| ) ali pogledaj malo, treba da vidis 3 dugmeta "Settings" kliknes na ono gde pise virtual memory...( ono prvo )^
oba kruzica da ti budu na programs
u II jezicku da namestis na C (sistemski disk) page file memory na min. koliko imas RAM + (min.) 12 (tako kazu u Microsoftu, ali digni ti na + 50% RAM)
ako imas vise particija na svima namesti :arrow:
system page file memory managed by computer

P.S. Koliko imas RAM-a?
 
HM, kod mene su mALO DRUGACIJE POSTAVKE ZA VIRTUALNU MEMORIJU.pazi ovako imam 256MB RAm memorije na 333Hz DDR(NCP,ACE,PQI) i na virtualnoj memoriji mi je postavljeno sledece:
jedinica C[sistem]
Prostor na raspolaganju: 5008MB
Polazna velicina(MB) :768

Maksimalna velicina(MB) :768

pise jos da je najmanje 2MB preporuceno 383MB a trenutno 1536MB


I na jedinici D[data] je sve isto samo sto imam 12453Mb na raspolaganju.

E sad mi nedozvoljava da zamenim te brojeve,tacnije dozvoljava mi da ih zamenim ali nece da ih zapamti.Da prijavljen sam kao administrator racunara.
Da li znas kako da promenim te brojeve i da li ce to da pomogne u broblemu citanja CD-a?
Sta je pametnije kupiti jos RAM memorije ili CD ROM drive?
 
Ako imaš mogućnosti bilo bi dobro da taj combo proveriš na nekoj drugoj mašini ...
Ne verujem da pagefile ima neki uticaj na pojavljivanje te greške to je nešto hardversko, pagefile je samo prostor na disku koji simulira RAM memoriju, njega čak možeš da obrišeš ako imaš dovoljno RAM (meni mašina radi brže bez njega sa 512Mb RAM-a).
Ako već kupuješ mislim da je bolje novi CD drajv, (u tvom slučaju) ne verujem da bi memorija rešila problem.
 
Postoji mala mogućnost da je problem u windowsu ( ali ne u virtuelnoj memoriji ) .No,verovatno je problem u uređaju . LG ima čudnu karakteristiku da kada ne uspe da pročita nešto sa diska , umesto da generiše I/O error , on prosto nastavi dalje da čita .Filmovima i muzici to ne smeta ; dođe do oštećenja nekog frejma, nastane neki mali click u pesmi i sl. ali ako se to dogodi pri čitanju nekog programa ( .exe ) onda se on ne startuje pravilno , sruši se i tebi Windows javi " application failed to initialize properly " ( to ti kaže ako je greška nastala pri čitanju rezidentnog dela programa ) ili onu drugu grešku ( ako je greška pri čitanju nastala kada program generiše page interrupt i windows pokuša pročitati naredni potreban deo programa , odnosno narednu stranicu ). Znači , svakako probaj reinstalirati OS , ali polako razmišljaj o novom uređaju .
...NARAVNO , NE KUPUJ LG !
 
E da...
U vezi paging fajla ; da bi bilo kakva promena tu bila prihvaćena ,moraš restartovati mašinu .
Inicijalna veličina treba da je 1.5 puta RAM a maksimalna duplo od toga ( 3 puta RAM ).Takođe najbolje je da fajl prebaciš na particiju na kojoj nije OS, a ako imaš dva HD-a onda na drugi disk.
 
Da,da definitivno je problem u hardveru.Uspeo sam da postavim virtualnu memoriju kako ste rekli, instalirao register cleaner i sa njim doduse kao popravio neke greske zatim sam uklonio adware smetnje i na kraju probao da sa Tweak XP Pro malo poboljsam taj deo hardwera ali rezultat je da sad cas hoce da pokrene exe fajl a cas nece i to sve na jednom istom CDu.
Ostaje jos samo pitanje da li mogu da nacem negde neki CD drive koji moze samo da cita sa CD,posto ovaj moze da obavlja funkciju rezanja na CD i citanja sa DVDa?
Ili da li postoji negde mogucnost da zamenim CD drive za neki bolji uz doplatu naravno?
VELIKO HVALA ZA VASU SVESTRANU POMOC U OVIM ZAISTA ZBUNJUJUCIM TRENUTCIMA ZA HARDVERSKE PROBLEME!!!
 

Back
Top