zaboravi sve kad se izvuce iz struje
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: zaboravi sve kad se izvuce iz struje

Početnik
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano zaboravi sve kad se izvuce iz struje

do skoro sam cesto znao da izvadim hard odnesem do drugara prebacim sta treba i vrnem,poslednji put sam bio kod drugara koji ima mislim windows 2000(ja imam XP) od tada je poceo pri podizanju sistema da govori nesto "sistem complited power on...(tu ga ne razumem) i na kraju "sistem now booting from operating sistem". nije problem sto to govori nego je poceo da kad god se iskljuci iz struje zaboravi podesavanja znaci moram u bios da namestim computer speed posto vrati na manuel i moram da podesavam vreme i dataum svaki put!!!I sad da mi neko kaze koj mu je?????????

Elita bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1471

Podrazumevano

zameni cmos bateriju na ploci

Početnik
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

koliko je para to otprilike i jer mora u servis da se nosi ili mozes sam to da uradis?

Elita bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1471

Podrazumevano

mozes sam...samo je pazljivo izvadi...kod starijih ploca su bile lemljene, kod novijih imaju leziste...ponesi bateriju i obidji malo radnje sa baterijam i sajdzije...cenu ne znam, ali nije nesto strasno...

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Ma to su obične CR 2032 baterije od 3V, ništa posebno...

Obećava
    Učlanjen
    25.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Pogledaj u specijalizovanim radnjama. Imas jednu u Kondinoj. Samo baterije, kakve god hoces.

Početnik
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano zamenio sam i nista

zamenio sam mu bateriju i idalje isto reaguje cmos cheksum eror detected a bas sam novu bateriju uzeo!!!sta sad da mu radim????

Početnik
    Učlanjen
    14.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: zaboravi sve kad se izvuce iz struje

Citat Original postavio sale1504
    do skoro sam cesto znao da izvadim hard odnesem do drugara prebacim sta treba i vrnem,poslednji put sam bio kod drugara koji ima mislim windows 2000(ja imam XP) od tada je poceo pri podizanju sistema da govori nesto "sistem complited power on...(tu ga ne razumem) i na kraju "sistem now booting from operating sistem". nije problem sto to govori nego je poceo da kad god se iskljuci iz struje zaboravi podesavanja znaci moram u bios da namestim computer speed posto vrati na manuel i moram da podesavam vreme i dataum svaki put!!!I sad da mi neko kaze koj mu je?????????
    Moguce je da si pokupio neke fajlove sa njegovog kompa, posto se i meni desavalo, ali ovo sa biosom je vrlo malo verovatno. probaj ponovo da instaliras drajvere za plocu sa originalnog Cd-a, mozda tvoj drugar poseduje neke PLL fajlove za overclocking, pitaj ga da li ima neki softwer za Cpu FSB,ako ima onda je verovatno to, to. Ko zna sve je moguce, probaj da updejtujes Bios.

Početnik
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ma palo je i formatiranje skoro i bas nista ne reaguje jer moguce da riknjava maticna(sad ce joj u martu 3 godine tj celom kompu)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Flesuj bios ako ne znas sam nosi u servis

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Flash-uj BIOS, definitivno... E sad, ako je sam cip felerican, proces fleshovanja ce puci verovatno negde a ti ces ostati bez upotrebljivog kompa nakon cega ces morati da nosis EEPROM cip BIOS-a kod nekog sa EPROM programatorom, ili ces cak morati da nadjes takav isti cip ako je u njemu greska... Sve u svemu, ako ti je komp jos pod garancijom, nosi u servis, ako nije, imas vec dovoljno sugestija sta da uradis...

Početnik
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pa nije pod garancijom- ma ako moze da rikne necu ni da ga flesujem mislim to mi nije toliko veliki problem sem ukoliko taj cmos problem moze da sjebe nesto drugo a valjda nemoze a???

Primećen član Hammerhead (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

pa vidi moj savet ti je da ne flesujes bios ako nemas neki UPS (ako nestane struje ode ploce) bios je inace Basic InputOutput System i sluzi za rad pre podizanja sistema tj da "kaze" kompjuteru odakle da trazi OS i sl. kod staaarih kompjutera (commodore, spectrum...) ceo OS je bio sniman u BIOS kompjutera, a onda su porasli... ako ga lose flesujes ostajes sa neupotrebljivom plocom (osim ako ima ISA konektor pa zabodes grafiku tu u kom slucaju mozes da vratis stari BIOS) dakle bez zez nego ti lepo pogledaj malo bolje da li ti komp ima neke druge tikove (reset bez veze, programi pucaju...) to je obicno ploca najsigurnija dijagnoza je da uzmes od nekog ortaka njegovu plocu pa da probas (komplikacija ali...) koji komp je uopste?

Početnik
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ovako kompu ce 7.4 biti 2 godine:
    Intel P4 2.400 Mhz
    ASUS P4PE BLack pearl
    DDR 512 mb 333 KIngston
    maxtor 80 gb,kuciste 300w midi tower
    pazi meni nije problem da podesim to kad ga iskljucim iz struje nego da to ne prouzrokuje nesto drugo,inace sve radi normalno ne resetuje se uopste iako sam ceo dan na netu ne pucaj programi itd... sta mi preporucujes jer da ga ostavim ovako??

Primećen član Hammerhead (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio sale1504
    ovako kompu ce 7.4 biti 2 godine:
    Intel P4 2.400 Mhz
    ASUS P4PE BLack pearl
    DDR 512 mb 333 KIngston
    maxtor 80 gb,kuciste 300w midi tower
    pazi meni nije problem da podesim to kad ga iskljucim iz struje nego da to ne prouzrokuje nesto drugo,inace sve radi normalno ne resetuje se uopste iako sam ceo dan na netu ne pucaj programi itd... sta mi preporucujes jer da ga ostavim ovako??
    hmm zar na black pearl ploce ne dobijas 3 godine garancije? mislim da je tako (bar je preko) ako ti nije preteran cim bolje ga ostavi tako ili ako imas garanciju furni u servis! i proveri jos koji put to sa baterijama mozda si je lose stavio ili nesto
    ASUS slabo riknjava sem low-end ploca

Slične teme

1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.06.2008., 20:18
  2. da se ne zaboravi !
    Autor purpurna magla u forumu Video igre
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 26.11.2006., 16:37
  3. DA SE NE ZABORAVI..........
    Autor Kohen u forumu Politika
    Odgovora: 410
    Poslednja poruka: 26.08.2006., 09:51