long live grunge & beer

grungybuddha085:
Zanima me da li odje ima grungera? Sta mislite o sceni iz Sijetla? Ko je pravi vodja generacije X-Kurt ili Eddie? Da li je grunge umro sa Cobain-om ?

nijedan ni drugi nisu bili vodje. eddie je rekao: "ako smo mi vodje te generacije, kako je to onda propala generacija" ........
grunge nije umro sa Kobejnom jer Nirvana i nije bila pravi grunge, underground bend.
 
Uuuu... ala ce ovde biti svadja, jer ce svi da kazu Kurt:))
..jer ipak ima vise ljudi koji slusaju (glupu) nirvanu na ovom forumu... :roll:

A slozila bih se sa Keeper-om... niko nije Leader, :D jer nisu Pearl Jam i nirvana jedini grunge bendovi...
Soundgarden, Alice in Chains, Stone Temple Pilots... i jos gooomilu bendova... :roll:

Ja obozavam grunge i on mi tece venama, jer ga slusam stvarno vec dugo, i postao je deo mene... i nista me tako iskonski ne dotakne kao neka pesma Pearl Jam-a... :D 8)
 
Ako niste znali Nirvana je druga potpisala ugovor za Sub Pop,a sta je Sub Pop? Po cemu je poznata ta muzicka kuca? Kome bi se svidjelo da ga nazivaju "grunge",znate sta to znaci...Kurt se slozio da isti ljudi koji slusaju PJ slusaju i njegovu muziku,ali nije voljeo PJ kao bend,iako mu je Eddie bio gotivan.Nirvana je grunge,iako ima previse "Beatles" uticaj na Kurt-a,otuda i pop melodije,ko je promovisao grungewear?Kurt!Ko je proslavio grunge?Kurt!Ko je ubio grunge?Kurt!Posle njegove smrti niko nije htio da bude "grunge",mada nisu ni za vrijeme njegovog zivota voljeli to "ime"...whatever,grunge je odlicna muzika,odlicna era,odlican (anti)stil...zasto ga kvariti glupim pitanjima...Andrew,Kurt,Layne R.I.P.
 
grungybuddha085:
Ako niste znali Nirvana je druga potpisala ugovor za Sub Pop,a sta je Sub Pop? Po cemu je poznata ta muzicka kuca? Kome bi se svidjelo da ga nazivaju "grunge",znate sta to znaci...Kurt se slozio da isti ljudi koji slusaju PJ slusaju i njegovu muziku,ali nije voljeo PJ kao bend,iako mu je Eddie bio gotivan.Nirvana je grunge,iako ima previse "Beatles" uticaj na Kurt-a,otuda i pop melodije,ko je promovisao grungewear?Kurt!Ko je proslavio grunge?Kurt!Ko je ubio grunge?Kurt!Posle njegove smrti niko nije htio da bude "grunge",mada nisu ni za vrijeme njegovog zivota voljeli to "ime"...whatever,grunge je odlicna muzika,odlicna era,odlican (anti)stil...zasto ga kvariti glupim pitanjima...Andrew,Kurt,Layne R.I.P.

znas, grunge, Pearl Jam, Alice in chains, Neil Young-a ("godfather of grunge"), slusaju uglavnom, koliko sam ja imao prilike da vidim, mladi, dovoljno formirani ljudi koji ne pate on sindroma "idola" i "vodje" tako da je meni apsolutno glupavo da ti promovises Kurta kao vodju, kao PRVOG u grunge-u. ma nismo mi reperi da nam treba neki eminem ili tupak da nam budu neke vodje i idoli.
i Nirvana nije pravi grunge bas zbog PREVISE pop-uticaja, zbog previse para koje su uticale na Nirvanu, zbog previse slikanja na MTV-ju ... itd. Nirvana nije grunge, narocito ne "nevermind" i "in utero". Da su oni grunge, doveka bi snimali albume poput "Bleach" i ne bi se ulizivali publici albumima poput "nevermind" ......
razisli malo o cemu pricas, ti od grungea pravis neki fazon, neku furku, "grungewear" - mozes misliti. sta je sad pa to? koji je sad to grunge fazon koji moramo slediti? da se oblacimo dronjavo, iscepane farke, oderan dzemper, da ne peremo kosu mesec dana, zapalimo dzoint i setamo gradom?
grunge nije neka fora koja ima veze sa oblacenjem, idolima i ostalim glupostima.
i kurt nije ubio grunge, ne mlati kojesta.
dok je god nas koji slusamo tu muziku, dok je god bendova poput Pearl Jam i ostalih, bice i grungea.
 
Kurt nije prvi grunger,niti sam to napisao nedje,po meni,prvi grunger je Mark Arm,izostavimo Neil Young-a,a prvi grunge bend je bio The Wipers,i citava scena je pocela u Portlandu 1977. godine sa njima!Oblacenje grungera dolazi od onog sto osjecamo unutra, pa to i pokazujemo,a sto se tice Nirvanine komercijalnosti-PJ je prodao mnogo vise primjeraka Ten-a,nego Nirvana Nevermind-a;slucajno?Zasto se raspao Green River?Stone i Jeff su bili previse komercijalno nastrojeni :!: ,a to se nije svidjalo Mark Arm-i i Turner-u,koji su otisli i osnovali Mudhoney...Kad sam postavio ovu temu,nije mi bio cilj da se svadjam i pljujem po nekim bendovima,vec da skupim sto je moguce vise grungera i da uzivam(o) u svom virtuelnom Sijetlu :wink:
 
ma problem je sto si poceo da grunge opisujes kao neku uniformisanu ideologiju. OK, nije problem, samo mani se Kurta i idola, zivota ti. ne treba to nikome normalnom, to je za nezrele tinejdzere .....
Prodato je vise primeraka "ten" nego "nevermind"????
malo sumnjam u taj podatak, ali i da je istina, ne mora da znaci ono sto ti zelis da kazes.
a jos blesavije zvuci da zelis da kazes da je Pearl Jam komercijalan? o, boze, zar vas jos ima?
Stone i Jeff komercijalno nastrojeni? Koliko sam informisan o raspadu Green River, njih dvojica su tezili dobrom rock zvuku, i nisu hteli da prave djubre.Gossard je sjajan gitarista i naravno da je zeleo karijeru, dok su Arm-u ideje bile ispred kvaliteta muzike. nemam ja nista protiv takve anti-establishment nastrojenosti, ali ipak ne mogu da slusam neku jadnu muzikicu od dva-tri akorda.
a ako neko zeli karijeru i da svira DOBRU muziku, ne znaci da je komercijalno nastrojen. komercijala postajes onda kad pocnes da pravis muziku kojom zelis da se ulizujes trzistu i publici, a ne ako tezis dobrom zvuku i karijeri. a sto se tice albuma "Ten", bas me zabole u koliko je miliona prodat, ta brojka je samo potvrda uspeha. vazno mi je da album nije bio snimljen sa teznjom da bude komercijalan.
za razliku od "neverminda", koji je nastao iz Kurtove zelje koju je opisao "I want to go to seattle, sell my ass and be a punk rock star"
ovo sam vec jednom rekao, izvin'te sto se ponavljam :lol:
 
Well, ja bez grunge-a ne mogu u zivotu. Od grunge bendova slusham Nirvanu, Pearl Jam (ali stari, jer je novi katastrofalan), Soundgarden, Alice in chains, The Melvines (ne znam da li su oni pravi grunge), Screaming Trees...
ALi imam samo jednu zamerku na Keeper-a. ne obazirujucji se na to shto obozavam nirvanu, ona je bila pravi grunge underground bend. To su rekli ljudi koji mnogo muzichki obrazovaniji od mene i Keeper-a. Ali ok. Keeper ne voli Nirvanu, ali neka onda ne * netachnosti o njoj. Mislim da grunge nije umro sa kobejnom!
P.S. Molim vas recite mi da li se gitarista alice in chains-a zove Jerry Cantrell?
 
Kurt Cobain:
Well, ja bez grunge-a ne mogu u zivotu. Od grunge bendova slusham Nirvanu, Pearl Jam (ali stari, jer je novi katastrofalan), Soundgarden, Alice in chains, The Melvines (ne znam da li su oni pravi grunge), Screaming Trees...
ALi imam samo jednu zamerku na Keeper-a. ne obazirujucji se na to shto obozavam nirvanu, ona je bila pravi grunge underground bend. To su rekli ljudi koji mnogo muzichki obrazovaniji od mene i Keeper-a. Ali ok. Keeper ne voli Nirvanu, ali neka onda ne * netachnosti o njoj. Mislim da grunge nije umro sa kobejnom!
P.S. Molim vas recite mi da li se gitarista alice in chains-a zove Jerry Cantrell?

ko ti rece da ne volim nirvanu?
volim tu muziku, s obzirom da sam slusajuci nirvanu naucio da sviram gitaru i naucio sve pesme od tog benda, s obzirom da imam gomilu knjiga, textova, slika, svih mogucih snimaka koje se ovde mogu naci, muzickih i video.
i vrlo dobro znam sta pricam, verovatno bolje nego ti. nisam sebi dozvolio da budem toliko zatucan da kazem nesto ovako glupo: nirvana je pravi grunge underground bend.
ne budi smesan, vec budi iskren.
jeste, sviraju oni grunge, ali u onim rarities pesmama. pesme sa in utero i nevermind jesu dobre, mnogo dobre, ali nisu grunge. zato sto su nedvidjeno dolickane, oprane, ........
 
uh...grunge! njam njam...to je muzicki pravac koji najvise slusam i najvishe volim!
sto se tice toga ko je vodja,to je mnogo glupo i komentarisati! zasto bi neko i trebao da bude vodja? prvo,pre nirvane su postojali i dalje postoje pravi grunge bendovi...nirvana vishe vuce ka punk rocku(verovatno ce me neko ubiti sada ,ali budimo objektivni)mudhoney su bas bas grunge i po meni bi oni trebali da budu vodje ako cemo o tome...moj omiljeni bend je definitivno alice in chains!!!mada koliko i njih mozemo da svrstamo u grunge?oni vishe imaju metal elemenata!

p.s. kurte,gde si nabavio screaming trees??? :shock:
napomenuo si da ih slusas
 
grungybuddha085:
Ima nas...ja tako tesko u Baru nabavljam diskove!!!Ten je prodat u vise od 9 000 000 primjeraka,ali necemo o tome,Keeper.Kazite mi samo,zasto grunge ne moze da bude raznovrsan?Da neka grupa vuce ka ovom,ili onom stilu?Rock i metal mogu,zasto ne moze grunge?

ja mislim da se grunge ne moze definisati jasno kao MUZICKI pravac. neki kazu nesto izmedju hard roka i punka ... ja to ne vidim nigde.
po meni, grunge je pre svega ideoloski pravac.
mislim, ako uporedite sve bendove, videcete da uglavnom nisu slicni, uglavnom ima vise razlika nego slicnosti. kod drugih pravaca to nije slucaj, kao u metalu npr.....
i to mi se svidja kod grungea, veoma je raznovrstan a bendove vezuje ista ideologija i pogled na svet.
grungybuddha, zbog toga sam ti pricao da mi se ne svidja tvoje uniformisanje grungea i ta manija "lidera". grunge je suvise raznovrstan da bi imao svoju uniformu i vodju.
a sto se tice 9 miliona ..... rekoh vec da to ne znaci ono sto zelis da mi nagovestis.
 
A bre, oko cega se vi raspravljate... :roll:

Grunge jeste muzicki pravac, samo sto nije kao oni klasicni, jer nema desetine grupa (bar one sto mi znamo) i nije u mainstream-u... znaci, nije popularan i u zizi interesovanja kao recimo - pop, metal itd.

I,da... 'Ten' je prodat u vise miliona primeraka... pa, mislim, jel si ti cuo taj album???
Nekad ljudi znaju i kvalitet da cene... sto se retko desava, ali vidis da se desava . 8)

... toliko... :D
 
Da,keeper, neki ljudi grunge dozivljavaju kao eru, ali ljudi koji su zivjeli u toj eri, slusali su i tu muziku, grunge..logika valjda...svejedno,ja uzivam u muzici svih grunge bendova, Nirvane i Pearl Jam-a,Soundgardena(Cornell ima fantastican glas),Alice in Chains-a,Stone Temple Pilots,Temple of the Dog i Mad Season projekata,nesto Smashing Pumpkins-a(e,ovo je raznovrsnost!)...sve te muzicare veze nesto - ANGST :!: Uostalom, mislim da bi drugaciji razgovor vodili da je neko od nas zivio u Sijetlu ranih 90-ih...oblacenje?Ko voli nek izvoli! I Buda je govorio svojim sledbenicima da je bolje da se oblace ko prosjaci...Meni odgovara grungewear(izraz KC-a),vama ?
 
@Keeper: Zato sto materijalno nije vazno.... "duhovno iznad materijalnog" je njihova deviza... znaci, samo ono sto ti je neophodno za zivot... hranili su se jednom dnevno i to svakih par dana... kad im neka kuca iz milostinje da nesto...
Uh, mogla bih ja jos ovako, jer volim Budizam, ali odgovorila sam na pitanje :shock:

A ja sam davno izasla iz faze da se oblacin u stilu muzike koju slusam... to sam radila u osnovnoj... hehe... i pocetak srednje, ali sam pocetak.. posle covek odraste... i sa sazrevanjem se desavaju i promene... 8)
 
Veoma tacno,Buda je govorio da ce obuceni onako njegovi prosjaci dobijati milostinju,a zauzvrat siriti njegova ucenja,dakle razvijati mudrost...da se vratim na grunge - da li slusate jos nesto osim grunge muzike, ili ste 100% grungy? Ne prihvatam odgovor tipa - nisam ogranicen/a blablablah...
 
Nadya:
Da, naravno da slusam jos nesto sem grunge-a...
Previse pravaca da bi se nabrajali... ali ja to najkrace kazem "sve sem narodnjaka"... pa nek se ljudi misle :lol:

kad kazes "sve sem narodnjaka", ljudi pomisle na zabavnu, dens, neki popic, rokic, i tako te fazone :lol:
znaci sve zive gluposti osim lepe brene i sinana sakica :wink:
 
dajte ljudi, sta vam je...?
pa kako neko moze reci da pearl jam ne valja...?
kol`ko dugo ih slusate?
pa oni su "strahota"!!
inace, nacuo sam da u septembru dolaze u pulu...
posto sam u bosni, mozda i postoji mogucnost da odletim (pregrmicu nekako, jer sam srbenda) :))
sto se tice grunge muzike, scene i sl...
ne razumijem se previse u to sve..
znam samo da su mi PJ, alice in chains, nirvana, soundgarden i sl.... jako dobri bandovi, i redovno ih slusam... e, sad. kol`ko se tu neko "prodaje", "uvlaci" i tako to... ne znam...
znam samo da mi svaki rif prodje kroz vene i to je to....
 
grunge je isuvise specifican i mnogo varira .....
nirvana vuce na punk-rock, uz dosta popa
alice in chains na metal i sta ti ja znam ...
pearl jam je mnogo mnogo specifican i ne moze se reci.
a sto se tice toga da si ti 100% grungy, nemam nista protiv za sada, samo ti ostani otvoren za druge uticaje i videces da ima gomila toga sto se da ceniti. moze ti zauvek grunge biti na prvom mestu, ali treba biti otvoren za sve
 

Back
Top