Nintendo NES, Sega, SNES i ostale stare dobre igrice koje smo igrali kao klinci

Echo

Početnik
Poruka
8
igrice.jpg


Ovo je tema o dobrim starim igricama koje su obelezile nase detinjstvo i mladost. Ali zapravo one su mnogo vise od toga - cela jedna era koja se dogadjala u, sada vec proslom, 20-tom veku. To je bila era u kome je fenomen video igrica napisao prve stranice svoje uzbudljive istorije - a onda evoluirao u ogromnu i milijardama vrednu industriju elektronske zabave kakvu danas poznajemo.

consoles.jpg


Igrice Prve ere, igrice iz 20. veka, retro igrice, evergreen i klasici... Kako god ih zvali svi mislimo na isto:

Nintendo, Sega, Terminator (cuvena "sega" sa buvljaka), Atari 2600, arkadni automati, Neo Geo, Sega Master System, TurboGrafX, ZX Spectrum, Nintendo 64, NES, SNES, Sega Mega Drive / Genesis, Game Boy Adv...

Ovo je tema o njima, a za sve nas koji se idalje secaju svih onih divih trenutaka provedenih uz ove legendarne igrice. Za sve one koji pamte druzenja do kasno u noc, neprespavane noci sastavljene od bezbroj zivota i "continue-a" da se predje kraj, obori rekord, obrne igrica, otkrije caka kako preci "glavnog" na kraju nivoa. Tema za one koji se secaju tajnih prolaza, 99999 in 1 disketa, sifri, skrivenih moci, segateka, iznajmljivanja konzola i krvavih ociju kao posledicu toga. Za sve one koji su pare od uzine redovno spucavali na zetone i jedva cekali zvono da sa drustvom otrce do automata, kao i za one koji to zvono nisu mogli da docekaju :) Naravno, ovo je tema i za one koji su ovde da bi se malo podsetili dobrih starih vremena ili su jednostavno radoznali da vide kako je to radila stara skola.

U svakom slucaju ovo je vremeplov za sve. Ko hoce da na jednom mestu igra sve stare dobre igrice, neka baci pogled na ovo ili ovo. Tu se vase traganje zavrsava. :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam mladji, ali sam odrastao uz Terminatora (nisam imao pare za bolje) i uz drugarovog Soni keca :D Prvu segu dobio sam davne 1999, znaci imao sam pet godina, tada sam i upoznao drugara sa kojim sam igrao ps1. Da 2000 sam se preselio na keca. Vise je konzola bila zajednicka nego njegova xD

Inace omiljena igra na terminatoru mi je bio onaj fudbal, ne znam koliko bese igraca i oba tima, valjda 5 na 5 i neka cirkuska igrica na kojoj si sa lavom preskakao svasta. Pa je bila neka s nindzama.


Pitam se da li ima neka sad RPG igra za to, da idem da ga kupim kod kineza :mrgreen:
 
Inace omiljena igra na terminatoru mi je bio onaj fudbal, ne znam koliko bese igraca i oba tima, valjda 5 na 5

Ta igra se zove jednostavno "Soccer".

Soccer_NES_ScreenShot1.jpg


i neka cirkuska igrica na kojoj si sa lavom preskakao svasta.

Circus Charlie.

images


Pa je bila neka s nindzama.

Ne znam da li mislimo na istu, ali upravljaš jednim nindžom koji ide po nekoj poljani (dominira zelena boja, a ima i drveća u pozadini) i puca na neke nindže koje mu idu u susret... a na kraju nivoa dođe do nekakve japanske građevine odakle ga napada neki stvor koji, kad ga pobediš, ispaljuje nekakve crviće koje ti sakupljaš. Ali nikako da otkrijem kako se zvala ta igra. :(


Pitam se da li ima neka sad RPG igra za to, da idem da ga kupim kod kineza :mrgreen:

Imaš emulator i sve moguće igre da se skinu, sigurno ćeš naći i neki RPG. ;)
 
Ne znam da li mislimo na istu, ali upravljaš jednim nindžom koji ide po nekoj poljani (dominira zelena boja, a ima i drveća u pozadini) i puca na neke nindže koje mu idu u susret... a na kraju nivoa dođe do nekakve japanske građevine odakle ga napada neki stvor koji, kad ga pobediš, ispaljuje nekakve crviće koje ti sakupljaš. Ali nikako da otkrijem kako se zvala ta igra. :(

Nisam siguran da mislimo na isto, ove igre se najslabije secam. Znam da si ti bacao surikene ili kunai nozeve na protivnike, pa si mogao i da skaces po drvetu, ekstremno brzo se kretala igra. Znam da sam se nerivrao. Napadale su te druge nindze stalno.

Eh, dobra stara vremena :D
 
Nisam siguran da mislimo na isto, ove igre se najslabije secam. Znam da si ti bacao surikene ili kunai nozeve na protivnike, pa si mogao i da skaces po drvetu, ekstremno brzo se kretala igra. Znam da sam se nerivrao. Napadale su te druge nindze stalno.

Eh, dobra stara vremena :D

Pretpostavljam da mislis na ovo
R6XW-dmt98b8MZfxO6pJm51neWXbLO0c.jpg

Legend of Kage, legendarna igrica, obrnuo sam je cak :D
 
Ne znam da li mislimo na istu, ali upravljaš jednim nindžom koji ide po nekoj poljani (dominira zelena boja, a ima i drveća u pozadini) i puca na neke nindže koje mu idu u susret... a na kraju nivoa dođe do nekakve japanske građevine odakle ga napada neki stvor koji, kad ga pobediš, ispaljuje nekakve crviće koje ti sakupljaš. Ali nikako da otkrijem kako se zvala ta igra. :(

Otkrio sam, to je bila ova igra:

NES_22409.jpg


Ninja%20Hattori%20Kun%20-%20Ninja%20ha%20Syugyou%20de%20Gozaru-2.png
url
 
Зна ли можда неко име игре?
Знам да се ради о цивилизацији после апокалипсе, игра се као turn based combat, нешто на фору Suikoden.

Prakticno je svaki RPG iz te ere vezan za post-apokalipticnu radnju. I to su ti uglavnom SquareSoft ili Enix RPG igre.

Evo ti link, ti proveri da li je u listi, ovo suza SUPER nintendo igre.

http://www.listal.com/list/rpg-world-snes-edition
 

Back
Top