Partizani VS Četnici

Za pomirenje al bez penzije cetnicima. Dok su se partizani mlatili po sumi, ovi su sedeli u nekom seli u jeli gibanicu. Uostalom, vecina cetnika je krajem rata preslo u partizane, i sada primaju partizansku penziju. A ovima sto su 50 god sedeli negde u nekom budzaku i sada odjednom digli glavu ne treba ni pare dati.
 
Obersturmfuehrer:
Za pomirenje al bez penzije cetnicima. Dok su se partizani mlatili po sumi, ovi su sedeli u nekom seli u jeli gibanicu. Uostalom, vecina cetnika je krajem rata preslo u partizane, i sada primaju partizansku penziju. A ovima sto su 50 god sedeli negde u nekom budzaku i sada odjednom digli glavu ne treba ni pare dati.
Potpuno se slazem sa tobom!
 
Moj kriterijum je sledeći.Nisam nikad video na fotografijama zagrljene Partizane i Nemce, a Nemce i Četnike jesam!Nemci i Partizani jesu bili zajedno na fotografijama ali u tom slučaju su jedni ili drugi obavezno bili mrtvi ili zarobljeni!Četnici su takodje 1945 bežali iz zemlje sa Nemcima,Ustašama i ostalim ološem....Inače, i ja sam za pomirenje!
 
vidi se da ne znate nista osim onog sto vas je tito naucio u skoli.partizani su ubivali nemca za sto nase dece koja bi po tom bila streljana.zato su se ovi grlili a i borili protiv njih, sve takticki.mi smo bili prava regularna vojska a ne oni /komunisti.
 
partizani,to je bila neka neozbiljna omladina,koja ja anarhisticna bila prema kralju.jurisali su,ginuli,ne obaziruci se na posledice.samo na sremskom frontu na desetine hiljada srba,za sta,za tita valjda,a nemci se vec povlacili.bolje da se pitamo ko su bili partizani,tito i osrali nego da diramo domacine,cestite ljude,monarhiste,da se pitamo da li onim ljudima koji jesu olicenje srba dati penzije.
 
kao prvo ja ne branim partizane, ali ih priznajem kao pokret otpora (sto i ceo svet radi osim nas) i priznajem njihov ucinak na ovim prostorima, ako nista, drzali su ovde 900 000 nemackih vojnika, a siguran sam bi nemcima to jako dobro doslo u recimo rusiji
a sto se tice cetnika...njih priznajem negde do avgusta -septembra 41...posle toga pocinje sa radnja za nacistima. a se*em ti se u tog srbina sto prihvata nacizam
 
Nemojte da omalovažavate Kraljevsku vojsku u otadžbini... to što ste učili komunističku istoriju nije opravdanje! To što je Draža bio slab politikant, i što su komuništički dvostruki agenti SOE u Kairu svaku četničku akciju pripisivali partizanima, takođe nije razlog da se njihova borba zaboravi.
Mislim da je njihov stav prema borbi sa Nemcima bio korektniji prema sopstvenom narodu. To što su i De Golovi ljudi radili isto (a tamošnji komunisti izazivali odmazde prema narodu) njima danas niko ne uzima za zlo.
Kad su se četnici (prema uputstvu od strane Vlade) digli u otvoren ustanak u jesen '44, oslobodili su maltene celu Zapadnu Srbiju... ali čim su u te gradove ušli Rusi (a za njima domaći komunistički izmećari), sve te hrabre ljude su pozatvarali i postreljali, a svaki dokument o njihovoj akciji uništili (ostale su samo izjave očevidaca i nekoliko slika sa istaknutim zastavama u oslobođenim gradovima - srpska, engleska, američka i SOVJETSKA... ipak su oni bili saveznici)
PS - priče o velikom broju nemačkih vojnika u Jugoslaviji su obična glupost - nikad ih nije bilo više od 50-60 hiljada, sve do '44. kad ih je došlo više, zbog fronta prema sovjetskoj vojsci. Komunističaka propaganda je u taj broj stavljala i ustaško-nemačke jedinice, te nemačke jedinice koje su bile na odmoru i popuni u NDH (a koje su nekad zbog hitnih potreba morali da upotrebe, obično samo za represalije nad narodom)
 
izvini ali i ti hrabri ljudi sy ubijali svoje civile! a oslobadjenje 'maltene cele zapadne srbije' nemam komentar. kao sto kazes nema i dokumenata...znaci samo u sta zelemo da verujemo.
mozda je moj broj o velikom broju nemaca ovde smesan, ali tvoj je jos smesniji
50000 je mnooogo mala cifra.
 
Da nisu četnici malo poranili sa ustankom krajem 44 godine!Tačno braćo, te godine su oni zaista ustali ali da se zajedno sa svojim mentorima i ustašama povuku na zapad!Voleo bih da neko konkretno navede neki sukob izmedju Nemaca i četnika posle 1941 g.!
 
Ja jednostavno ne mogu da shvatim da ovde ima ljudi koji i dalje veruju slikama koje su se nalazile u knjigama iz istorije za vreme SFRJ.Te price o cetncima i gibanicama su totalna glupost i jeftina filmska propagnada.Jel partizanima statut komunisticke partije branio da jednu gibanicu,pa su oni tako kivni na tu gibanicu?
Za vase obavestenje...u sebtembru mesecu sam se slucajno upoznao sa generalom Prelevicem,inace dugogodisnjim nacelnikom vojnog arhiva u BGu.Pricao sam sa njim jedno sat ipo vremena i cela prica sve svodi na to(da ne bih duzio sad) da je 90% price o cetnicima bila cista komunisticka propaganda.Postoje dokumenti koji potvrdjuju da su cetnici jos 1941 oslobodili neke gradove po Srbiji kao sto su Cacak,Kraljevo,Valjevo itd.Samo sto nisu imali dovoljno ljudstva i naoruzanja da duze zadrze te gradove.Naravno posle rata komunisti su sve to pripisali sebi.Ko je nekada bio u KVu verovatno je video tenk koji stoji izspred doma vojske u najuzem centru grada.Naravno da pored tog tenka stoji tabla na kojoj pise da je to partizanski tenk koji je oslobodio KV.Pre par godina sam slusao coveka rodom iz Cacka koji se vozio na tom tenku kada je '41. sa cetnicima usao u grad.
Ne znam samo zbog koga je streljano 7000 u KGu i 5-6000 u KVu i po svim drugim srpskim gradovima.Ko je branio Srbe u krajni od ustaskog noza? Ko je branio Srbe na kosovu od siptara?Ko je branio Srbe u Bosni od Muslimana i Ustasa? U Titovim knjigama,koje se na zalost i sada koriste, pise da su partizani.A partizani su ladili mudda i cekali direktive iz "Crvene Moskve" i sve radili po direktivi Staljina.
Ko me je trebao sukob sa Nemcima?Nikome! Ko je oslobodio Holandiju,Belgiju,Francusku,Dansku ...saveznici su ih oslobodili.Niko od tih naroda nije prolio ni kap krvi,jer su bili pametni da cute i cekaju da dodje neko jaci.A Srbima je Staljin rekao juris i Srbi kao stoka jedan za drugim jurnuli u smrt.
Ovde je neko poistovetio ustase sa cetnicima? :shock: :roll: Svako ko se iole razume u nacionalnu istoriju zna da su cetnici i ustase bili dve suprotne strane.To nikako ne ide jedno sa drugim.Ustvari ide...u filmovima ustase Veljka Bulajica(koji se daju na BK) koji je blatio cetnike i pravio od njih zlocince stavljajuci ih u isti kalup sa ustasama.Ne bih se iznenadio da jedan dan cujem da su cetnici osnovali Jasenovac,posto sam jedan dan cuo na B92 od neke klinke iz srednje medicinske skole u BG da su se partizani borili protiv Turaka! :shock: Sto je naravno potvrdil i drugarica pored nje.Toliko o poznavanju nacionalne istorije i o velicanji srpstva.Srpstvo nam "velicaju" nepismena deca i ljudi.
Ne gledajte vise patizanske filmove da ne bi ziveli u lazi i da ne bi vasa deca zivela u lazi.
Cetnici su uglavnom svi pomrli ili su pobijeni ili su prebijeni na smrt po Titovim kazamatima i Golom otoku.Tako da oni koji se brinu zanjihove penzije ne moraju da brinu.Nije to neka para...ako uopste i docekaju da prime prvu penziju.A znate kako su NOB-ovci dobijali penzije?Dovedes dva svedoka koja ce da ti potvrde da si se borio na strani partizana i dobijes penziju.Hiljade komunistickih muddonja je 60 godina dobijalo OGROMNE boracke penzije i dobijali stanove po centru BGa i po elitnim naseljima svuda po Srbiji.
Ja sam mislio da su ljudi konacno upoznati sa nekim stavrima iz tzv.NOBa,ali sam se citajuci pojedine postove ovde duboko razocarao.
Izvinite na ovako dugackom postu.
 
PLESsitnihDEMONA:
Za vase obavestenje...u sebtembru mesecu sam se slucajno upoznao sa generalom Prelevicem,inace dugogodisnjim nacelnikom vojnog arhiva u BGu.Pricao sam sa njim jedno sat ipo vremena i cela prica sve svodi na to(da ne bih duzio sad) da je 90% price o cetnicima bila cista komunisticka propaganda.Postoje

eto ti sad
jeddna tvrdi da nema arhiva, a ti tvrdis da ima arhiva....

PLESsitnihDEMONA:
Ne znam samo zbog koga je streljano 7000 u KGu i 5-6000 u KVu i po svim drugim srpskim gradovima.

zbog Nemaca

PLESsitnihDEMONA:
Ko je branio Srbe u krajni od ustaskog noza? Ko je branio Srbe na kosovu od siptara?Ko je branio Srbe u Bosni od Muslimana i Ustasa?

i partizani i cetnici

PLESsitnihDEMONA:
...saveznici su ih oslobodili.Niko od tih naroda nije prolio ni kap krvi,jer su bili pametni da cute i cekaju da dodje neko jaci.A Srbima je Staljin rekao juris i Srbi kao stoka jedan za drugim jurnuli u smrt.

holandjani tj njihova vojska, su imalo izmedju 10 000 i 20 000 gubataka
dok je civila nastradalo 250 000
za belgiju ne znam
toliko od ne prolivene kapi krvi

PLESsitnihDEMONA:
Ovde je neko poistovetio ustase sa cetnicima? :shock: :roll: Svako ko se iole razume u nacionalnu

mozda si mislio na moj post gde sam postovetio cetnika za nemcima
i dalje stojim tu
ne mozes da saradjujes sa nacistima!

PLESsitnihDEMONA:
Ne gledajte vise patizanske filmove da ne bi ziveli u lazi i da ne bi vasa deca zivela u lazi.
sigrurno ih ne gledamo da bi usli u tematiku :)
kategorija partizanski film je nesto drugo...


PLESsitnihDEMONA:
Cetnici su uglavnom svi pomrli ili su pobijeni ili su prebijeni na smrt po Titovim kazamatima i Golom otoku.Tako da oni koji se brinu zanjihove penzije ne moraju da brinu.Nije to neka para...ako uopste i docekaju da prime prvu penziju.A znate kako su NOB-ovci dobijali penzije?Dovedes dva svedoka koja ce

jeste, ali to ih ne cini herojima
 
The Edge:
Nemojte da omalovažavate Kraljevsku vojsku u otadžbini... to što ste učili komunističku istoriju nije opravdanje! To što je Draža bio slab politikant, i što su komuništički dvostruki agenti SOE u Kairu svaku četničku akciju pripisivali partizanima, takođe nije razlog da se njihova borba zaboravi.
Mislim da je njihov stav prema borbi sa Nemcima bio korektniji prema sopstvenom narodu. To što su i De Golovi ljudi radili isto (a tamošnji komunisti izazivali odmazde prema narodu) njima danas niko ne uzima za zlo.
Kad su se četnici (prema uputstvu od strane Vlade) digli u otvoren ustanak u jesen '44, oslobodili su maltene celu Zapadnu Srbiju... ali čim su u te gradove ušli Rusi (a za njima domaći komunistički izmećari), sve te hrabre ljude su pozatvarali i postreljali, a svaki dokument o njihovoj akciji uništili (ostale su samo izjave očevidaca i nekoliko slika sa istaknutim zastavama u oslobođenim gradovima - srpska, engleska, američka i SOVJETSKA... ipak su oni bili saveznici)
PS - priče o velikom broju nemačkih vojnika u Jugoslaviji su obična glupost - nikad ih nije bilo više od 50-60 hiljada, sve do '44. kad ih je došlo više, zbog fronta prema sovjetskoj vojsci. Komunističaka propaganda je u taj broj stavljala i ustaško-nemačke jedinice, te nemačke jedinice koje su bile na odmoru i popuni u NDH (a koje su nekad zbog hitnih potreba morali da upotrebe, obično samo za represalije nad narodom)
tacno je,ti si moj drug.
 
TETAK:
Da nisu četnici malo poranili sa ustankom krajem 44 godine!Tačno braćo, te godine su oni zaista ustali ali da se zajedno sa svojim mentorima i ustašama povuku na zapad!Voleo bih da neko konkretno navede neki sukob izmedju Nemaca i četnika posle 1941 g.!
do tad su svi trebali da cekaju kao francuzi.takticki.ne bi niko stradao.
 
PLESsitnihDEMONA:
Ja jednostavno ne mogu da shvatim da ovde ima ljudi koji i dalje veruju slikama koje su se nalazile u knjigama iz istorije za vreme SFRJ.Te price o cetncima i gibanicama su totalna glupost i jeftina filmska propagnada.Jel partizanima statut komunisticke partije branio da jednu gibanicu,pa su oni tako kivni na tu gibanicu?
Za vase obavestenje...u sebtembru mesecu sam se slucajno upoznao sa generalom Prelevicem,inace dugogodisnjim nacelnikom vojnog arhiva u BGu.Pricao sam sa njim jedno sat ipo vremena i cela prica sve svodi na to(da ne bih duzio sad) da je 90% price o cetnicima bila cista komunisticka propaganda.Postoje dokumenti koji potvrdjuju da su cetnici jos 1941 oslobodili neke gradove po Srbiji kao sto su Cacak,Kraljevo,Valjevo itd.Samo sto nisu imali dovoljno ljudstva i naoruzanja da duze zadrze te gradove.Naravno posle rata komunisti su sve to pripisali sebi.Ko je nekada bio u KVu verovatno je video tenk koji stoji izspred doma vojske u najuzem centru grada.Naravno da pored tog tenka stoji tabla na kojoj pise da je to partizanski tenk koji je oslobodio KV.Pre par godina sam slusao coveka rodom iz Cacka koji se vozio na tom tenku kada je '41. sa cetnicima usao u grad.
Ne znam samo zbog koga je streljano 7000 u KGu i 5-6000 u KVu i po svim drugim srpskim gradovima.Ko je branio Srbe u krajni od ustaskog noza? Ko je branio Srbe na kosovu od siptara?Ko je branio Srbe u Bosni od Muslimana i Ustasa? U Titovim knjigama,koje se na zalost i sada koriste, pise da su partizani.A partizani su ladili mudda i cekali direktive iz "Crvene Moskve" i sve radili po direktivi Staljina.
Ko me je trebao sukob sa Nemcima?Nikome! Ko je oslobodio Holandiju,Belgiju,Francusku,Dansku ...saveznici su ih oslobodili.Niko od tih naroda nije prolio ni kap krvi,jer su bili pametni da cute i cekaju da dodje neko jaci.A Srbima je Staljin rekao juris i Srbi kao stoka jedan za drugim jurnuli u smrt.
Ovde je neko poistovetio ustase sa cetnicima? :shock: :roll: Svako ko se iole razume u nacionalnu istoriju zna da su cetnici i ustase bili dve suprotne strane.To nikako ne ide jedno sa drugim.Ustvari ide...u filmovima ustase Veljka Bulajica(koji se daju na BK) koji je blatio cetnike i pravio od njih zlocince stavljajuci ih u isti kalup sa ustasama.Ne bih se iznenadio da jedan dan cujem da su cetnici osnovali Jasenovac,posto sam jedan dan cuo na B92 od neke klinke iz srednje medicinske skole u BG da su se partizani borili protiv Turaka! :shock: Sto je naravno potvrdil i drugarica pored nje.Toliko o poznavanju nacionalne istorije i o velicanji srpstva.Srpstvo nam "velicaju" nepismena deca i ljudi.
Ne gledajte vise patizanske filmove da ne bi ziveli u lazi i da ne bi vasa deca zivela u lazi.
Cetnici su uglavnom svi pomrli ili su pobijeni ili su prebijeni na smrt po Titovim kazamatima i Golom otoku.Tako da oni koji se brinu zanjihove penzije ne moraju da brinu.Nije to neka para...ako uopste i docekaju da prime prvu penziju.A znate kako su NOB-ovci dobijali penzije?Dovedes dva svedoka koja ce da ti potvrde da si se borio na strani partizana i dobijes penziju.Hiljade komunistickih muddonja je 60 godina dobijalo OGROMNE boracke penzije i dobijali stanove po centru BGa i po elitnim naseljima svuda po Srbiji.
Ja sam mislio da su ljudi konacno upoznati sa nekim stavrima iz tzv.NOBa,ali sam se citajuci pojedine postove ovde duboko razocarao.
Izvinite na ovako dugackom postu.
svaka cast.priznajem da poznajes ovu temu.
 
Kao prvo, mislim da bi ovoj temi bilo bolje mesto na pod-forumu "Istorija"...
Drugo, glavni problem u ovoj priči partizani-četnici je pitanje motivacije, ne patriotizma ili želje da se suprostavi nacizmu.
Četnici su želeli dve stvari: da zaštite svoj narod i da sačuvaju poredak koji je bio pre rata.
Prva stvar je bila za pohvalu, ali je druga bila razlog njihovog neuspeha i kasnije (vrlo lako izvodljive) satanizacije.
Partizani su hteli da promene poredak u Jugoslaviji, i da spasu napadnuti komunizam u Sovjetskom savezu.
Prva stvar je razumljiva sama po sebi, samo što je rešenje koje su nudili bilo skroz pogrešno (što je Istorija potvrdila). Još je gore bilo to što su sredstva koja su koristili bila makijavelistička, žrtvovali su svoj narod zarad (ličnih!) interesa faca tipa Staljina, Berije, i sl. Težnju da se pomogne Sovjetskom Savezu potpuno razumem, samo bih više voleo da su izabrali da dižu ustanak mađu Hrvatima, a ne Srbima (da se malo napravim naivan!)
Sve u svemu, ovaj sukob partizana i četnika, nastao je na međunarodnim razmerama, ali smo mi (Srbi!) bili toliko glupi da se kurtchimo i podmećemo vrat pod nož za račun Kominterne i Engleza (koji su nam i jedni i drugi bili (a Englezi i ostali) zakleti neprijatelji)
 
The Edge:

Sve u svemu, ovaj sukob partizana i četnika, nastao je na međunarodnim razmerama, ali smo mi (Srbi!) bili toliko glupi da se kurtchimo i podmećemo vrat pod nož za račun Kominterne i Engleza (koji su nam i jedni i drugi bili (a Englezi i ostali) zakleti neprijatelji)
Apsolutno tacno! Nikad nismo znali da stitimo i da ginemo za svoj licni interes,vec smo kao narod davali sebi nebeski znacaj i zrtvovali se za neke vise ciljeve,za neka nebeska carstva i sveopstu svetsku pravdu.To nas je uvek kostalo i kao sto mogu da vidim kostace nas i dalje.Jedinu u sta sam siguran jeste da kao narod nemamo pameti.
 
Obersturmfuehrer:
PLESsitnihDEMONA:
Za vase obavestenje...u sebtembru mesecu sam se slucajno upoznao sa generalom Prelevicem,inace dugogodisnjim nacelnikom vojnog arhiva u BGu.Pricao sam sa njim jedno sat ipo vremena i cela prica sve svodi na to(da ne bih duzio sad) da je 90% price o cetnicima bila cista komunisticka propaganda.Postoje

eto ti sad
jeddna tvrdi da nema arhiva, a ti tvrdis da ima arhiva....


*Pazi...ako jedan bivsi nacelnik vojnog arhiva,i to visegodisnji nacelnik,sada u penziji,kaze da postoje dokumenta koja svedoce suprotno onome sto se uci u knjigama ja stavrno ne znam koji ti vec dokaz treba od toga.Znaci licno sam se upoznao sa covekom,generalom Prelevicem,na sajmu knjiga prosle godine i to sasvim slucajno...seo covek pored mene na jedno promociji...Znaci nisam citao,nisam gledao na TVu,nisam cuo tamo od nekoga,nego sam locno pricao sa covekom koji je imao uvid u kompletnu vojnu arhivu ne samo Drugog svetskog rata,vec svih ratova na ovim prostorima.A pazi da ti kazem...on je bio Titov general,utoliko su njegove tvrdnje i jace.


PLESsitnihDEMONA:
Ne znam samo zbog koga je streljano 7000 u KGu i 5-6000 u KVu i po svim drugim srpskim gradovima.

zbog Nemaca


*Jesu ih Nemci streljali,ali su lepo stavili do znanja da ce za jednog nemackog vojnika biti streljano 100 Srba.Ne znam kako bi ti reagovao u sitaciji da ja ubijem 5 Nemaca i da tvoja cela familija,ne daj Boze,mora da ide na streljanje,samo zato sto se meni digo **** da sam ja neki "oslobodilac".Razmisli malo!


PLESsitnihDEMONA:
...saveznici su ih oslobodili.Niko od tih naroda nije prolio ni kap krvi,jer su bili pametni da cute i cekaju da dodje neko jaci.A Srbima je Staljin rekao juris i Srbi kao stoka jedan za drugim jurnuli u smrt.

holandjani tj njihova vojska, su imalo izmedju 10 000 i 20 000 gubataka
dok je civila nastradalo 250 000
za belgiju ne znam
toliko od ne prolivene kapi krvi


*Imam druga koje je rodjen u Holandiji i zivi tamo.Odlicni smo drugovi.Interesantno ej da je rodjen i zivi u Hagu :D I znas sta on kaze,od onoga sto je ucio u skoli o Drugom svetskom ratu?Kaze da Holandjani nisu qrcom mrdnuli da nesto urade.Cutali su i cekali.Imali su neki smesan pokret otpora koji je vise raspitivao kada ce biti iskracavanja i gde nego sto je nesto ozbiljnije radio.A tih 250 000 poginulih u Holandiji,pa zar moram da ti objasnjavam da su 90% njih bili Jevreji.NJima ni Bog Otac nije mogao da pomogne.Uostalom oni imaju,da kazes 250 000 zrtava,a Srba je samo u Jasenovcu stradalo oko 700 000.A ukupan broj zrtava kod nas za vreme rata je cini mi se oko 2 miliona.

PLESsitnihDEMONA:
Ovde je neko poistovetio ustase sa cetnicima? :shock: :roll: Svako ko se iole razume u nacionalnu

mozda si mislio na moj post gde sam postovetio cetnika za nemcima
i dalje stojim tu
ne mozes da saradjujes sa nacistima!


*Da sam ja bio u sitaciji da oducim,sigurno bih pre saradjivao sa nacistima,nego sa boljsevicima.Tu nemam dileme.Sa Rusima i komunistima ni na pishanje.

PLESsitnihDEMONA:
Ne gledajte vise patizanske filmove da ne bi ziveli u lazi i da ne bi vasa deca zivela u lazi.
sigrurno ih ne gledamo da bi usli u tematiku :)
kategorija partizanski film je nesto drugo...
*

*Ti covece gledas film i to ti nesvesno utice na nacin razmisljanja.Ja sam cak sebe uhvatio da mi se desi da na trenutak poverujem nekom partizanskom filmu.Sto neko nije napravio film o tome da je Tito licno posla coveka koji ce da ubije Sava Kovacevica Titovog Nardnog heroja.To niko ne zna.Tito je ostavio Savu Kovacevica na Sutjesci da vuce ranjenike sa sobom,a ovaj je pobegao.KOvacevic mi je tada porucio da ako se on izvuce ziv da Tito sigurno nece.I ova je za svaki slucaj poslao coveka koji ga je ubio s ledja.


PLESsitnihDEMONA:
Cetnici su uglavnom svi pomrli ili su pobijeni ili su prebijeni na smrt po Titovim kazamatima i Golom otoku.Tako da oni koji se brinu zanjihove penzije ne moraju da brinu.Nije to neka para...ako uopste i docekaju da prime prvu penziju.A znate kako su NOB-ovci dobijali penzije?Dovedes dva svedoka koja ce

jeste, ali to ih ne cini herojima


*Ne cini ih herojima?Ne,nego su heroji Titovi partizani,koji su pubijali pola tadasnje srpske srednje klase,srpskih intelektualaca,srpskih glumaca,pisaca,trgovaca...poubijali su sve ono sto nemci nisu.Jel su to heroji?Jel su heroji ljudi koji su upadali u tudje kuce po Srpskim gradovima i isterivali i otimali imanja,prodavnice,kuce i sve drugo,tzv nacionalizacija.To je bre pljacka tudje imovine,a ovamo u knjgama pisu price Branka Copica(Bog da mu dusu prosti) kako su partizani streljali za jednu ukradenu sljivu ili jabuku.Jel su heroji ljudi koji su srpsku omaldinu slali na sremski front.Slali su na front mladice od 18 godina koji nisu videli ni pusku,akamoli ratovali.Trpali su ih u kamione redom od kuce do kuce i istovarivali na sremski front pravo pred nisan.Da to jesu heroji...samo moji nisu.Za mene su oni ubice i zlocinci.Komunisti su iskoristili trenutak okupacije da bi na najpodmukli nacin dosli na vlast.Na vlastu dosli ubjajuci sve sto im se naslo na putu.Tako su dosli na vlast,kod nas,tako su dosli na vlast i u Rusiji,a u Nemackoj je Nacional-socijalisticka partija tj.Hitler dosao na vlast IZBORIMA.Sto je jako velika razlika.Naravno ovim ne zelim da velicam Hitlera,zlocinac je zlocinac.
Potrudi se da saslusa malo i drugu stranu,da procitas druge knjige,da cujes druge ljude.U knjizi Slobodana Selenica "Ocevi i oci" mozes da procitas kako su se "Narodni heroji" ponasli pre srpskom gradjanstvu,obicnim ljudima civilima,koji nisu imali nikakve veze sa ratom.
Pozdrav za zeljkaro! :wink:
 

Back
Top