Led osvetljenje

Mslis na ovakve? Ima za unutrsnju i spoljnu rasvetu

LEd-reflektor-10W_01.jpg
LEd-reflektor-20W_01.jpg
LEd-reflektor-30W_01.jpg
LEd-reflektor-50W_01.jpg
Reflektor-Genius-RX7S-sivi_01.jpg


Ima jos na sajtu proizvodjaca
ne znam zasto pitas za razliku izmedju klasicnih i LED. Pitanje je dali jos proizvode klasicne?
 
Poslednja izmena:
Pozzz svima
Potrebna mi j epomoc nekog strucnog za led rasvetu.
Evo problema:
Trenutno radim plafon u dnevnom boravku(dimenzije 6x4m),odradio sam gredu u krug sirine 0,5m i hteo bih da izbacim centralno svetlo pa me interesuje koliko mi je potrebno led spotova i koje jacine da bih imao lepo osvetljenu dnevnu sobu?
Hvala najlepse
 
Hvala najlepse ali mislim da me niste razumeli,izbacio bih centralno svetlo tako da bi osvetljenje bilo samo u toj gredi sto pravim.Interesuje me koliko led pozetni, na kom razmaku i koje jacine
Hvala
 
Да би добио конкретан одговор, мораш да дефинишеш колико осветљење ти треба.
"Лепо осветљена" може да буде и са 850 lux-a и са 1850 lux-a.
У сваком случају, требао би да користиш LED који даје широкопојасно светло, не спотове. Па и ово није одговарајући савет, јер не зна се да ли желиш да имаш у дневној соби светло при којем ћеш моћи да читаш или ће бити само за сентиш музику.
Греда коју си радио вероватно смањује висину од пода па тиме смањује и ефикасност светлосног извора. Дакле, потребна је и висина од пода до греде.
Скоро све LED сијалице имају у карактеристикама наведено колико светлости дају на одређеној удаљености па према томе треба и да се равнаш.
Дакле, жеље и димензије па онда може да се дискутује. Углавном, нећеш погрешити ако и ставиш више него што си замислио али би могао да предвидиш независне струјне кругове на свакој трећој, на пример. И онда имаш избор.
 
Hvala,vidim da si strucan,pa ako mozes jos malo da mi pojasnis.
Visina od poda do grede je 2,5 m,planirao sam da imam dva paljenja ili kako se to kaze(da mogu da razdvojim svetla npr palim samo 5 ili svih 10),kolicina svetla pa ono normalno ,kad je sve upaljeno da moze da se cita .Drug mi je dao ideju da napravim i dva trougla dijagonalno duzina stranice 1,5 m,tako da jedan bude iznad ugaone garniture a drugi dijagonalno pa bih mogao i tu da stavim led rozetne.Moja vizija je da u tim trouglovima imam po 3 spota od 3w ugao zrako 45do60 stepeni i u gredi jos oko 10 takvih.Ako nije problem za savet hvala vam
 
Види, са тим троугловима или било каквим другим ентеријерским решењима нисам баш фамилијаран. Једино што могу да ти предложим неке смернице али готова решења без увида у простор или некаквог мерења, тешко.
Дакле, ако изнад угаоне гарнитуре ставиш концентрисане изворе светла, сигурно ћеш имати довољно за читање чак и са три спота од по 3W. Ту групу светлосног извора можеш конструисати тако да их је могуће пригушити потенциометром. То ће ти значити ако у соби имаш телевизор па ти приликом гледања не треба велика количина светлости али не би требао да буде ни тотални мрак.
Ако си у могућности, користи LED са напоном од 12V. Разлог је мање грејање у самој сијалици него што је то случај са LED на 220V. Ако ниси у могућности, предвиди да постоји некакво одвођење топлоте, рецимо из греде, у виду стилски одговарајућих отвора који би пропуштали вишак топлоте. Грејање спотова може да доведе до појаве црнила око светиљке што испадне веома ружно.
Кад кажеш спот, мени је то LED сијалица са уграђеном диоптријом која прави савршен кружни облик осветљења без расипања. Такви спотови обично имају мањи угао од оног који си ти навео, до 30°. Мада их има и са ширим опсегом, поента вица је да оне дају веома усмерену светлост па може да се деси да ти на површини од 24м² добијеш светлосне тачке а да ти главнина простора буде неосветљена. Дакле, за дневну собу немој тражити спотове већ користи LED који расипа светлост.
Препоручио бих ти да у том кругу буду бар два струјна круга а да изнад угаоне буде трећи.
Даље, претпостављам да ћеш уграђивати розетне за сијалице, обавезно узми оне које могу да се усмере. Ја бих лично уградио и главно светло али тако да буде сакривено. И ако га не бих користио редовно, понекад затреба вишак светла (неке прославе, окупљање већег броја људи, слабо светло доводи до поспаности па се такав скуп претвори у спаваоницу).
Прегледај мало понуду на conrad-у, имају врло добро представљене карактеристике сијалица и светиљки са LED сијалицама.
П.С. Ако се одлучиш за OSRAM који може да се купи на MOL пумпама, одустани. То су сијалице које се производе у Румунији и нису довољно квалитетне, знам за случај где је човек три пута морао да враћа сијалицу јер је престајала са радом после пар недеља.
 
Hvala najlepse,drago mi je sto postoje takve osobe
Imam ponudu za oni ih zovu rozetne jacine 3w ugao 45do60 ,250lumena ,temperatura manja od 60 stepeni,precnik te rozetne je 80mm,napon 230v,ulazna struja350mA/700mA,garancija na 50000 sati.Mislim da su povoljne i po ceni i karakteristikama,sad mozda gresim jer sam stvarno laik za ovo

- - - - - - - - - -

ugao zraka 45 do 60 stepeni
 
Да ли розетна значи да су LED уграђене у розетну? Ако јесу, онда приликом квара мораш да мењаш комплетну розетну и да се надаш да и даље производе исте. Или да имаш пар у резерви. Боља варијанта је да је розетна засебна а да се сијалица монтира унутар ње.
Карактеристике које си навео су прилично стандардне, можда је 250 лумена недовољно, али опет, зависи колико комада планираш да монтираш. Кад бираш, обрати пажњу и на боју, боје светла су изражене у келвинима и гледај да то буде топло бела, она је некако најпријатнија за око, мислим да је то 4500К. И да све буду исте, наравно.
Што се гаранције тиче, није важно само ових звучних 50000 сати, већ под којим условима се гарантује та издржљивост. LED јесу издржљивије од других извора али не по сваку цену.
Температура је прихватљива али опет, боље је да имају какав-такав одвод топлоте.
Ништа, драго ми је да ти је делимично јасније ово око LED сијалица, надам се да ћеш окачити неку сличицу кад завршиш посао, да видимо како је испало.
 
Hvala vam do neba,okacicu sigurno slike,ostale su mi jos neke sitnice i ta rasveta.Dobio sam sam povoljnu ponudu za led rozetne od 5w precnika 100m pa cu da uradim svaku drugu i nadam se da ce da bude dobro.Jos jednom hvala najlepse
 
Податак који вам је потребан код одабира сваког извора светлости, па тако и рефлектора са ЛЕД, је количина лумена коју исти даје.
Међутим, то ћете ретко видети. Понуђачи углавном иду на варијанту "рефлектор (по правилу јак извор светлости, мада је реч само о начину усмеравања) од САМО 20вати! Купи народе, уштеди онолико..."
Рефлектор од 20 вати ЛЕД не даје довољно осветљење, такво светло није усмерено јер позиција ЛЕД извора светла не дозвољава да се рефлектујуће површине искористе до максимума.
Дакле, имао сам прилике да видим ЛЕД рефлектор у акцији, све испод 100 вати је играчка и не врши посао рефлектора. Рефлектори од 100 вати па на више су већ у рангу цена које нису за играње.
Предност је свакако у дуготрајнијем раду, мањој осетљивости на укључење и искључење и бољем хлађењу, мада ЛЕД од 100 вати има завидну радну температуру.

Ево овде: http://www.struja.rs/unutrasnja/209/355/231121/led-spoljasnja-beam-srebrne-siva-50w-bela-130-ip65 , лепо можете да видите која је цена за количину лумена коју купујете.
Овде: http://www.struja.rs/unutrasnja/209/355/231151/led-flood-light-crna-10w-bela-120 може да се види да 10вати ЛЕД-а даје 610 лумена, што је у рангу инкадесцентне сијалице од 60 вати.
 
hvalio sam na drugoj temi led sijalicu koja me je iznenadila jer svetli jace nego obicna od 75 w. a ta sijalica ima 6 w , na kutiji pise da ima 600lm i da daje boju 3000k kao i da menja 50w.

ali meni sija jace od 75w koja je bila do tada na tom mestu.samo ako traje dugo kao sto je hvale bicu ne zadovoljan nego extra zadovoljan .
 

Back
Top