moze li se voleti Bog a da se ne voli covek?

pa to bi bilo otprilike stanje u kom si svestan velichine i savrshenstva boga,a josh nisi sposoban da volish i razumesh ljude do kraja.

poshto je bog ljubav,to bi znachilo da osecjash lepotu ljubavi boga prema sebi i brigu,a da nisi u stanju da volish nesavrshenog choveka zbog svoje nesavrshenosti.

kracje,mogucje je.ali to je samo jedna od faza u spoznaji boga i u razumevanju svarshene ljubavi.

uostalom treba voleti neprijatelja,a recimo pishe i da je najvecja ljubav dati zivot za nekog.
to bi znachilo da je krajnja ljubav bila tolika,da bi se zrtvovala za neprijatelja.

zato je naprimer isus rekao:"oprosti im boze,neznaju shta rade".
voleti nekog i moliti za njihovo dobro,dok te isti zakucavaju na krst.e to je bash ljubav.
 
nisam pobozna i samo probaj da mi kazes da mislis da "greshim" (zasto bi tvoje misljenje bilo ispravno, a moje pogreshno :?:
sto rekoshe moji Pearl Jam geniji "there isn't right or wrong, there is just good and bad"...) ko razume shvatice...

a odgovor na pitanje...mislim da je moguce... to su oni sto odstupaju od pravila... mada, kao... ako istinski volis Boga, onda bi trebalo da volis i njegove kreacije - ljude...
 
Nadya:
nisam pobozna i samo probaj da mi kazes da mislis da "greshim" (zasto bi tvoje misljenje bilo ispravno, a moje pogreshno :?:
sto rekoshe moji Pearl Jam geniji "there isn't right or wrong, there is just good and bad"...) ko razume shvatice...

a odgovor na pitanje...mislim da je moguce... to su oni sto odstupaju od pravila... mada, kao... ako istinski volis Boga, onda bi trebalo da volis i njegove kreacije - ljude...
jaooooo NADYICE...i ja volim peral jam....
eto....ako volish palachike...
iamo 2 zajednochke stvari.... :D :D :D
imam i lepe zube....toliko lepe da mi se lepe palachinke
 
Posto Boga posmatram kao univerzalnu ljubav, mislim da je nemoguce voleti Boga a ne voleti sve ono sto je on svojom neizmernom ljubavlju stvorio.


Bukvalno tako!
Nisu samo ljudi nastanjeni na ovoj planeti, sve oko nas je Bozija kreacija i zato bi trebalo da volimo sve oko nas, nase ''neprijatelje'', zivotinje, biljke...
Neverovatna je ljubav prema prirodi kojoj se trebamo vracati...
 
Nisam pobozna, ateista sam. Ali, sve vishe srecem ljude koji veruju u Boga i "vole ga", a pritom ne vole druge ljude. Shta cesh, nisu svi Isusi. :wink:

I ateista VJERUJE da ne vjeruje u Boga !

@tema : ima onih koji u ime Boga rade zla, misleci da ga vole ( pa se stvori percepcija, da taj netko voli Boga, a radi zlo ljudima )
Znaci : Ako istinski ljubis Boga, Ljubis i covjeka !
Zasto? Jer je Bog u svima nama ! :)
 
...moze li se voleti Bog a da se ne voli covek?

Ako sam razumela pitanje, čovek ne pita da li mi volimo Boga, nego da li postoji mogućnost, da se voli Bog a ne voli čovek ?
...trebalo bi da prva pretpostavka isključuje drugu, jer ako se voli Bog, koji je svuda oko nas i u nama, onda sledi da se samim tim vole i ljudi, što dovodi do odgovora da se ne može voleti samo Bog, no sa njim ide i čovek u paketu...? ;)
...a podvarijanta je, da, mogu se ne voleti ljudi, ali se u tom slučaju nema puna ljubav prema gorespomenutom, nego je u pitanju tek začetak, ili misao o ljubavi prema ...
 

Back
Top