moze li se voleti Bog a da se ne voli covek?

Zasto misljenja koja govore da se Bog moze volit a ne i covik nemaju pozadinsko objasnjenje ?

moje licno objasnjenje je sledece..recimo da je pitanje formulisano drugacije,nesto kao `moze li se voleti rodjak a ne voleti jedno od njegovo troje dece`.. svo troje su imali iste uslove ali je jedno izabralo da zivi drugacije,da krade,laze drogira se i bla,bla...dakle,rodjaka volim i njegovo dvoje dece a jednog ne...tako je i sa ovim pitanjem.Univerzum je takav kakav je a izbori su nasi.......:heart:
 
Mi svi vjerujemo : al nam je na izbor; u ŠTO! Nametnuto je puno toga .. zato nam je dano pravo da možemo birat !

Ali lipo si ovo rekla : Svi Boga doživljavamo na svoj način..

Kad sam rekla -nametnuto-mislila sam na dozivljavanje vere i Boga.Obicaji:)Svako od nas ima apsolutno pravo na veru,ili neveru..Stvar izbora.Da ne bude zabune,ja jesam vernik ali po svom vidjenju svega toga.:)
 
Kad sam rekla -nametnuto-mislila sam na dozivljavanje vere i Boga.Obicaji:)Svako od nas ima apsolutno pravo na veru,ili neveru..Stvar izbora.Da ne bude zabune,ja jesam vernik ali po svom vidjenju svega toga.:)

Kuzim te! Ima ljudi koji robuju obicaju ic svake Nedelje na misu da budu vidjeni , ja odem kad osjetim zelju radi sebe , nisam sklona previse crkvi ni nekim njenim zakonima !
 
Kuzim te! Ima ljudi koji robuju obicaju ic svake Nedelje na misu da budu vidjeni , ja odem kad osjetim zelju radi sebe , nisam sklona previse crkvi ni nekim njenim zakonima !

O tome ti pricam-naprasnim vernicima a u srcu cemer i jad.Ja se trudim da nikoga ne mrzim,postujem razlicitosti,druge vere..A,da li cu ici u crkvu ili ne ,najmanje je bitno:)Cak i kad sam dozivela najstrasnije emotivne boli u zivotu ,nisam posumnjala u ispravnost Njegovih dela:)
 
moje licno objasnjenje je sledece..recimo da je pitanje formulisano drugacije,nesto kao `moze li se voleti rodjak a ne voleti jedno od njegovo troje dece`.. svo troje su imali iste uslove ali je jedno izabralo da zivi drugacije,da krade,laze drogira se i bla,bla...dakle,rodjaka volim i njegovo dvoje dece a jednog ne...tako je i sa ovim pitanjem.Univerzum je takav kakav je a izbori su nasi.......:heart:
Uredu , bravo ! Stoji :)
Bog je u svima nama ostavio djelic svoje energije ( koja se znamo: ne moze unistit) zrtvom sina svoga itd itd .. Tako da ako volis Boga , volis i covjeka ! Ako ne volis covjeka - ne volis Boga ! Ovdi se ne prica o osobnosti nekoga ! Izabrala si ne volit njegovu pohotu, licemjerje , laz .. A ne njegovo postojanje !
To je neko moje misljenje !
Jer Bog je sveprisutan !

A nije li ova tema za religiju ? :)
 
Poslednja izmena:
O tome ti pricam-naprasnim vernicima a u srcu cemer i jad.Ja se trudim da nikoga ne mrzim,postujem razlicitosti,druge vere..A,da li cu ici u crkvu ili ne ,najmanje je bitno:)Cak i kad sam dozivela najstrasnije emotivne boli u zivotu ,nisam posumnjala u ispravnost Njegovih dela:)


Eto rešenja ! :D ...možda je postavljač teme druge vere, a svi stavljamo akcenat na pravoslavnog Boga, a možda je u pitanju neka druga vera i neki njihov kult i bog koji se možda jedini sme voleti, i greh je voleti nekog sem njega ??? ... samo još da se setim koja bi to vera mogla biti :confused:
 
Eto rešenja ! :D ...možda je postavljač teme druge vere, a svi stavljamo akcenat na pravoslavnog Boga, a možda je u pitanju neka druga vera i neki njihov kult i bog koji se možda jedini sme voleti, i greh je voleti nekog sem njega ??? ... samo još da se setim koja bi to vera mogla biti :confused:

Pa neznam , vidis polaziste je isto bitno !
Ja polazim od toga da je Bog jedan i koje god netko vjere bio i tradicije , mislim da je to ono osnovno ! :)
 
Bog je samo reč izrečena čovečijim jezikom i odbijam da je pišem velikim slovom. Nije u pitanju lična imenica kada se svakom čoveku drugačije manifestuje. Ljude je teško voleti i potreban je veliki oprez da te ljudi koje voliš ne navuku na opačinu, pohlepu, razvrat. Ljude moraš da proučavaš, da se prilagodiš ili pobegneš od propasti koju nose. Ljubav za ljude se ogleda u neosudjivanju njihovih greha. Tome me je učio Hrist i još mnogo toga što govori da ljubav za ljude je osnovni preduslov za ljubav ka bogu.
I božje zapovesti su napisane tako da narede odnos prema ljudima i prema bogu. Odnos koji treba da bude uslov za izražavanje ljubavi.

Ne mogu da volim sve ljude , nije valjda da volim samo pola boga? :hahaha: :zper:
 

Back
Top