FILOZOFIJA BEZ RELIGIJSKOG POGLEDA (pricam ti pricu .......)

Vreme-Materija

Šta je uslovilo šta vreme materiju ili materija vreme?
Moj osećaj je nekako na strani vremena (za sve je potrebno vreme, recimo da se nešto napravi-stvori)
Novo sagledavanje bi bilo, kako uopšte sagledavamo vreme?
Nastankom i nestankom Entiteta, znači inicijalno stvaranje je stvorilo pojam vreme (kakvo mi poznajemo). Nekako osećam da sam limitiran baznim konceptom svog postojanja (relacija postojanje - ne postojanje) pa sve tako i posmatram !!!
Možda je postojanje NULTA KONSTANTA !?
Svi se bave nastankom univerzuma dali je neko video kako nestaje?
 
Tesko je napraviti tu granicu koja deli jedno od drugog. I filozofija i i religija se, in media res, bave istom stvari: trazenje smisla postojanja. U istocnjackim filozofijama i religijama se ta dva pogotovo prozimaju . One stoga cesto , u religioznom delu sagledavanja sveta i nemaju vrhovnog tvorca.

Evo pitanja za autora teme: sta mislis o taoizmu kao filozofskom gledanju na svet?
 
Lucidini:
Vreme-Materija

Е ta je uslovilo ЕЎta vreme materiju ili materija vreme?
Moj osećaj je nekako na strani vremena (za sve je potrebno vreme, recimo da se nešto napravi-stvori)
Novo sagledavanje bi bilo, kako uopЕЎte sagledavamo vreme?
Nastankom i nestankom Entiteta, znači inicijalno stvaranje je stvorilo pojam vreme (kakvo mi poznajemo). Nekako osećam da sam limitiran baznim konceptom svog postojanja (relacija postojanje - ne postojanje) pa sve tako i posmatram !!!
MoЕѕda je postojanje NULTA KONSTANTA !?
Svi se bave nastankom univerzuma dali je neko video kako nestaje?
samo postojanje je jedan od apsoluta dok vreme to nije...vreme koje mi merimo je krajnje subjektivne prirode.objektivno gledano vreme je relativno,samim tim sto se menja zavisno od prostora (relacija prostor-materija-gravitacija).vreme kao apsolut moze postojati samo u nasim mislima.ako te zanima da li je pre nastalo vreme od prostora pokusaj da sagledas taj odnos (vreme-prostor) kao odnos kokoske i jajeta.zasto nesto mora da nastane? nastajanje (kao i nestajanje) je relativno,postojanje je apsolut.ps-pokusaj da na vreme ne gledas jednodimenzionalno,zato sto takav nacin razmisljanja skoro definitivno vodi ka pogresnim zakljuchcima.
 

Back
Top