World of Tanks

ok, posto mnoooooooooooogo ljudi ceni dojce mashinen (a ja imam Golf 2, lol), odlucio sam da pocnem s njima, ali mi treba savet: koji su tenkovi bolji za long-range sniping? Da li za to da uzimam tank destroyer-e i da radim polako ka jagdpanther & ostalom ili da uzmem nesto drugo?
 
ok, hvala

p.s.: iako je sranje koje igram po minut dok me ne ubiju dacu mu jos malo sansu a onda cu sve da oteram u tri lepe majcine i da deinstaliram djubre
p.p.s: ako su ruski tenci kao kerusa Mila posle amputacije onda su nemacki TD-ovi kao puz golac na urvini & na marijuani
 
Poslednja izmena:
Stvari se popravljaju ali je jos uvek prokleto frustriorajuce kako na nekim mapama, sa dobrom podrskom ljudi koji imaju KV-ove, razbijamo, a na nekim drugima dobijamo po nosu samo tako.

Marder je, kao i sve sto nije ruski tenk posle III tier-a, frustrirauce spor ali najgora tacka je njegov bdan oklop. Top koji se dobija za 3200xp je, medjutim, svetla tacka; pri preciznom nisanjenju moze da probije oklop KV-a i da skoro potpuno unisti lakse tenkove. U borbi 1 na 1 protiv hetzova i svega veceg je zalostan; najbolje ga je koristiti kao snajpera i podrsku teskom tenku, sa krila.
 
Vazno je samo da se nigde ne zuri i da koristis vegetaciju za skrivanje,i ja prvo upgradiram gusenice i motor za bolju pokretivost.I kod emne ista stvar,jedna borba bude odlicna,drugu izgubimo itd,a neki put naredjam i po 3-4 pobede uzastopno.
 
Nisam još mnogo igrao , al bi mlogo voleo da provozam Tigra , ko i svi ostali vidim :mrgreen: .

Nego me živo interesuje , da li se isplati igrati ovako besplatno ? Vidim da se ljudi na onom njihovom forumu žale kako ih stalno bacaju u borbe sa tenkovima višeg tiera premium igrača . Ispada da smo mi koji igramo besplatno samo topovsko meso .
 
Ako budem deinstalirao igru to ce biti zato sto mi je posle 20 godina igranja zaista prepun k u r a c nevaspitane balave bagre koja mi jede i ovo malo zivaca. Zaista mi nije potrebno to sranje i cimanje.

O KV-ima koji se kriju iza mene dok ja treba da 'probijam' da i ne govorim. Mamlazi neopevani.
 
Nisam još mnogo igrao , al bi mlogo voleo da provozam Tigra , ko i svi ostali vidim :mrgreen: .

Nego me živo interesuje , da li se isplati igrati ovako besplatno ? Vidim da se ljudi na onom njihovom forumu žale kako ih stalno bacaju u borbe sa tenkovima višeg tiera premium igrača . Ispada da smo mi koji igramo besplatno samo topovsko meso .

Jedino sto je dobro kad si premium user to je sto dobijas daleko vise credits i expiriance poena,tako da brze napredujes,inace sto se tice vatrene moci premium playera nije velika razlika,imaju premium granate ali na vecem levelu nisu mnogo bolje od armor piercing granata,ja sam koristio premium shell u pocetku ali posle sam samo koristio armor piercing odnosno one koje mogu svi da kupe,HEAT retko kad koristim,posto one nisu dobre protiv dobro oklopljenih tenkova,samo artiljerije.
 
Ako budem deinstalirao igru to ce biti zato sto mi je posle 20 godina igranja zaista prepun k u r a c nevaspitane balave bagre koja mi jede i ovo malo zivaca. Zaista mi nije potrebno to sranje i cimanje.

O KV-ima koji se kriju iza mene dok ja treba da 'probijam' da i ne govorim. Mamlazi neopevani.

Ako je tvoj tenk light ili donekle medium onda je tvoj posao izvidjaca,ovi heavy tenkovi cekaju da vide gde je neprijatelj da bi znali na koju stranu da se raspodele,light tenkovi imaju prednost brzine i to je uvek prvo sto trebas da upgrejdujes,takodje radio,najbolje mozes pomoci svom timu ako si izvidjac tako da artiljerija zna gde da gadja.
 
upgrade na verziju 0.6.4 sledi sutradan, najvljuju nekoliko novih vozila

danas smo, medjutim, na onoj bangavoj mapi sa brdom u sredini imali seriju cudnih bagova; jedan lik iz naseg tima je ladno mogao da prolazi kroz teksture zgrada i ograda kao da nisu tu, ali smo zato svi naltali na nevidljive zidove, dok je nekolicina ljudi bila onemogucena da se uopste krece. Sreca, te je po isteku 15 minuta partija regularno zavrsila (draw)
 
Jedino sto je dobro kad si premium user to je sto dobijas daleko vise credits i expiriance poena,tako da brze napredujes,inace sto se tice vatrene moci premium playera nije velika razlika,imaju premium granate ali na vecem levelu nisu mnogo bolje od armor piercing granata,ja sam koristio premium shell u pocetku ali posle sam samo koristio armor piercing odnosno one koje mogu svi da kupe,HEAT retko kad koristim,posto one nisu dobre protiv dobro oklopljenih tenkova,samo artiljerije.

Jel ti imaš premium nalog ?

A ovo što sam rekao za ne-premium igrače :

Igrao sam sa Luchs-om , nije loš laki tenk , naročito kad mu se postave svi moduli . Primetio sam da me je često bacao u borbe sa 5. tierom , ponekad i sa 6. - ali ajde šta da se radi . :D To je bilo otprilike pola borbi , a ostalo je bilo sa 4. i 3. tierom - tu se pokazao odlično :mrgreen: .

E sad sam nabavio Leoparda - ogromna greška :neutral: . Igrao sam samo nekoliko partija , ali već u prvoj sam uleteo u neku borbu sa IS-3 , Tigrovima II i JagdPanterima . Što je najgore , nije bilo čak ni artiljerije , pa nisam imao za koga da izviđam . I u preostalim borbama , opet sam nekako bio među najslabijim tenkovima , pogotovu što nisam istražio one naprednije module .
 
Jel ti imaš premium nalog ?

A ovo što sam rekao za ne-premium igrače :

Igrao sam sa Luchs-om , nije loš laki tenk , naročito kad mu se postave svi moduli . Primetio sam da me je često bacao u borbe sa 5. tierom , ponekad i sa 6. - ali ajde šta da se radi . :D To je bilo otprilike pola borbi , a ostalo je bilo sa 4. i 3. tierom - tu se pokazao odlično :mrgreen: .

E sad sam nabavio Leoparda - ogromna greška :neutral: . Igrao sam samo nekoliko partija , ali već u prvoj sam uleteo u neku borbu sa IS-3 , Tigrovima II i JagdPanterima . Što je najgore , nije bilo čak ni artiljerije , pa nisam imao za koga da izviđam . I u preostalim borbama , opet sam nekako bio među najslabijim tenkovima , pogotovu što nisam istražio one naprednije module .
Jeste,imam premium nalog,uzeo ga iskljucivo zbog vise expiriance poena,sad trenutno imam VK3601(H),nisam daleko od Tigra.
To u koji te tier stavi mislim da je random,naravno i mene sa VK kad stavi protiv najboljih tenkova nemam nikakve sanse zato kosristim HEAT shells koje imaju sansu da naprave neku stetu.
 
Mene redovno baca sa KV-ovima, sada kada imam hetz-a i sa tigrovima, panterjagerima... milina. Procenat prezivljavanja mi je oko 20% ali neka ga, bitno mi je da moj tim dobija. najvise od svega mrzim da vidim ljude koji su nekakvim cudom dogurali do jakih teskih tenkova a plase se da krenu i biju sve redom, vec guraju druge tenkove koji nisu skauti ispred njih.

Ali onih 5% borbi gde se nadje ekipa koja zna sta radi... imao sam priliku na onoj talijanskoj mapi da vidim kako 4 KV-a idu uskom stazom pored litice, 2 sa svake strane a ja odmah iza njih u Marder-u, bukvalno smo pocistili neprijateljski tim.
 
Mene redovno baca sa KV-ovima, sada kada imam hetz-a i sa tigrovima, panterjagerima... milina.

To i ja kažem , redovno sa tenkovima koji su 2 tiera ispred , ponekad i 3 . Mada opet , sa TD-ovima verovatno i može da se podnese , oni redovno dobijaju bolje topove nego druge klase istog tiera .

Jeste,imam premium nalog,uzeo ga iskljucivo zbog vise expiriance poena,sad trenutno imam VK3601(H),nisam daleko od Tigra.


Pa kako procenjuješ , koliki procenat borbi ti je sa tenkovima istog tier-a ,a koliko sa višim ? Jer ako nešto može da me natera da se isprsim za premium nalog , to će biti želja da ne budem stalno topovsko (tenkovsko) meso :mrgreen:
 
jedno pitanje za veterane WoT-a:

ako doguram do 100% sa jednom posadom i uzmem specijalnu kvalifikaciju za, na primer, kamuflazu i onda izvrsim prekvalifikaciju za drugi tenk da li gubim tu specijalnu kvalifikaciju? ili samo padam na 75% exp.?
 
jedno pitanje za veterane WoT-a:

ako doguram do 100% sa jednom posadom i uzmem specijalnu kvalifikaciju za, na primer, kamuflazu i onda izvrsim prekvalifikaciju za drugi tenk da li gubim tu specijalnu kvalifikaciju? ili samo padam na 75% exp.?

Mogu da ti odgovorim samo da dok je bila beta verzija kvalifikacija bi ostala , ali se ne bi unapređivala dok ne bi ponovo došao na 100% sa osnovnom kvalifikacijom .

A inače ako dođeš do 100% i pređeš na drugi tenk , ako uzmeš regimental training onda ti osnovna kvalifikacija ne pada na 75% .
 
shot_012-1.jpg
 

Back
Top