ma znam ali sta cu.....?

Baby Wipes

Obećava
Poruka
58
Ljudi,nisam do sada traziopomoc ali ovog puta cu morati. Nalozio sam se na drugaricu sad skoro, ne znam odkud mi to ali sam je video pre neko vece i izgledala je fenomenalno. Najgore je to sto mi je bedak da joj ista kazem jer kad god me vidi ona super samnom kao da smo najbolji. Zove me i da idem kod nje, ali mora da sam poludeo kad mi se ne ide. Sta u ovakvoj situaciji?
 
Znam sta hoces da kazes! Ja imam izgleda to neko prokletstvo u sebi da se uvek zaljubim u neku drugaricu! Kad god sam pokusao nesto - uprsko sam stvar! Sto je najgore odnosi su se promenili od kad sam im rekao da mi se svidjaju. One su prema meni bile i super, i zvale me da dodjem kod njih, i isli smo u grad i kod njih na rodjenda....pa kako da ne odlepis za njima!? Medjutim, ovo ti govorim iz licnog iskustva, NIJEDNA (a pokusao sam kod 3 drugarice, sa nekima sam bio bolji - sa nekima malo manje bolji ortak) nije imala iste ideje kao ja! Uopste mi nije jasno kako! Ima jedna Ana...uhhhhh, to necu oprostiti sebi! Devojka je rekla ono cuveno: "Divan si ti, ali samo kao drug..." i od tad sam je video jednom, mozda dvaput! Savetujem ti da krenes takticno....kreni kao neobaveznu pricu tipa "da li moze iz drugarstva da nastane ljubav...bla, bla", ako kaze "Ne!" jasno ti je na cemu si! Kreni tako da joj "opipavas puls", savetuejm ti da ne rizikujes jel imas sta da izgubis!!! To ti je drugarica, ne neka tamo koju si video u diskotice i prisao joj pa sta bude-bude! Mislim da ce se udaljiti od tebe ako sazna da imas neke vece namere prema njoj ako ih ona nema! Uh, ako se setim jos neceg reci cu ti....nemas pojma koliko ti zelim da uspes, postanite par ako to vec ja nisam uradio kako treba kad sam imao priliku!! Srecno! :wink:
 
Stani ! Nemoj da poslusas Guadrijana. Nema tu takticno, polako, cile - mile. Ja sam imao nekoliko drugarica, a neke od njih su mi kasnije bile devojke. Uzgred, to su bile super veze, bez foliranja, nego lepo otvoreno i iskreno.

Elem, odavno je ona tebe premerila uzduz i popreko. Ocenila kakav si tip. Dok si ti naivno bio drug (takvi smo mi muskarci) ona je tebe vec klasifikovala, ocenila i SIGURNO ima stav o tebi kao o muzjaku. Dakle, posto te je ocenila kao muzjaka na tvoj nagovestaj o mogucoj vezi tj. direktan predlog ODMAH ce te ili odbiti ili prigrliti. Ima li sta lepse, jasnije i korektnije ?Zato: pravo napred ! Direktno predlozi, pitaj. Veruj mi nece se dvoumiti ni sekunde.
A da je nesto kao tajno gotivis, pa da krijes osecanja - to je s*anje, to nemoj da radis.
 
Evo moja situacija ! Bila mi je najbolja drugarica, za novu godinu 2002 tri dana smo bili u krevetu ! Niko nije nikad saznao, ni njen decko(moj drug) ni moja devojka(njena drugarica). Jos uvek smo najbolji drugovi, oboje imamo nove decke i devojke i nikad vise nismo radili !! Moras se opustiti i to prevazici kao nesto normalno... muskarci i devojke idu zajedno ... posebno kad su drugovi dodje do toga pre ili kasnije.
 
Ali sa druge strane, Guardijan je u pravu. Ako odbije tvoj direkan predlog da budete par, odmah ce te iskljuciti potpuno iz svog zivota. Na neki, samo zenama svojstven nacin, pocece da te gleda kao da si neki frik, mentol, kreten ...
Drugovi necete ostati, to je tacno.
 
Ima istine u ovom sto Milojica kaze! U jednom momentu ces morati da je pitas: "Slusaj, svari stoje tako i tako....da/ne...biraj!" Ako je "DA", svi znamo sta ce tad da bude.....ako kaze "NE", velike su sanse da ces je, ako ne izgubiti, onda ce se vas odnos promeniti!! Mozes ti biti najpozeljniji muzjak (au bre Milojce de ovaj izraz iskopa?!) na planeti, ako te je ona stavila u folder "Drugovi"...one ne prebacuju lako u folder "Frajeri"...za razliku od nas momaka, kome ako se slazete to i nije neka prepreka! Anyhow, the choice is up to you!!! Ima jedna recenica u Ratovima Zvezda koju je izgovorio Master Yoda, moze se reci da mi je to moto na neki nacin: "Try you mustn't, do you must!" Srecno!
 
Uh, ebem ti... Bolje da ti ja nista ne pricam, jer svaki put sam odbila drugove kada su mi dolazili s takvim prijedlozima... I svaki put mi je bilo uzasno muka, sto su kvarili prijateljstvo...
Kao sto rece, cini mi se Guardian, folder drugovi i folder frajeri, dvije su razlicite price...
U svakom slucaju, zelim ti srecu da osvojis drugaricu... Da sam na tvom mjestu, oprezno bih ispipala teren...
 
I ja sam nekoliko puta bio u slicnim situacijama i svaki put je bilo ono standardno: volim te kao prijatelja i sl. Dobro ti rekose ovi ljudi, vidi na cemu si i to sto pre...nekim taktiziranjem ne mozes (znacajno) promeniti njeno misljenje o tebi...ako te posutira teraj dalje, a nju vise nikad nemoj zvati, nema svrhe, jer nema sanse da vas odnos bude kao pre...
 
Zavisi koliko ti je dobra drugarica. Ako jeste mnogo dobra, uprskaces prijateljstvo, onda ti pomaze samo dva smahara by yourself + hladan tush :). Cak i da se njoj svidjash, jednom cete se (verovatno) rastati... A meni licno je prijateljstvo mnogo vrednije od prolazne veze.
 
Slusajte,sve je to ok sto pricate. Znam da rizikujem jedno dobro prijateljstvo,i znam da je mozda nikada necu imati. Ali ljudi shvatite da se nesto desilo u mom mozgu i da je odjednom gledam drugim ocima. Pokusacu prvo lagano,sta ona misli i to pa cu kasnije videti. Ali nastavite sa svetima!
 
Baby Wipes:
Slusajte,sve je to ok sto pricate. Znam da rizikujem jedno dobro prijateljstvo,i znam da je mozda nikada necu imati. Ali ljudi shvatite da se nesto desilo u mom mozgu i da je odjednom gledam drugim ocima. Pokusacu prvo lagano,sta ona misli i to pa cu kasnije videti. Ali nastavite sa svetima!

Pa ti vec sada nemas to prijateljstvo kada ovako razmisljas. Ako je stvar takva kako je opisujes, ti je najverovatnije nikada vise, ili bar u skorije vreme, neces videti u istom svetlu i ako nista ne uradis samo ces potiskivati osecanja, pa ce to izleteti iz tebe kad-tad. Najverovatnije u trenutku kada to najmanje zelis.

Ovde moras da radis krajnje strpljivo, jer "ona treba da odluci da te prebaci iz foldera 'prijatelji' u folder 'partneri/momci' ", a ti treba da joj pomognes da to odluci.

Pokusaj da napravis neki test. Probaj toplo-hladno, da vidis kakve su joj reakcije. I to ne sa temom ljubavi i ti i ona, vec nesto neutralno sto ce nece uticati na vas odnos. Nateraj je da razmisli o toj mogucnosti, ali ne pitanjem "Da li ti mislis da prijatelji mogu da postanu ljubavnici?" jer ce te odmah provaliti, mozda nece reagovati ali ce biti skoro sigurna kako se ti osecas. Moras da okrenes proces.

Neka cita izmedju redova. U nekim slucajevima sam kasnije dogadjaje i ponasanja povezao sa nekim glupostima koje sam rekao onako bez ikakve veze. Nisam imao nikakve namere vec sam samo lupetao. Da li misle da su te tada psiholoski obradile ili sta vec, pojma nemam? Mislim da muskarce inace nije potrebno puno provaljivati, tu su stvari vrlo jednostavne, ali 'ajde neka bude.

Kada kazes da ste prijatelji, sta pod time podrazumevas? Koliko ste bliski? Da li se cujete/vidjate svaki dan?

Inace mogao bih delimicno da se slozim sa santiagom oko postajanja pojave 'prijateljstva izmedju muskarca i zene'. Kada hemija proradi onda stvarno izgleda kao bajka.
 
Gazdarica:
Bolje da ti ja nista ne pricam, jer svaki put sam odbila drugove kada su mi dolazili s takvim prijedlozima... I svaki put mi je bilo uzasno muka, sto su kvarili prijateljstvo...
Kao sto rece, cini mi se Guardian, folder drugovi i folder frajeri, dvije su razlicite price...
Bolje da ništa ne pričaš, naravno. Vidiš da smo svi ovde kivni na takve kao što si ti ! (Ljubi je Milojko :D ).
Žene i ženska logika, podela na drugove i frajere ! Sačuvaj me Bože ! A jesi li možda pomislila da nije drug pokvario prijateljstvo ( Kako to samo ružno zvuči !), nego si ti pokvarila jednu divnu ljubavnu vezu u nastajanju !
Sram te bilo, zavlačila si iskrene i dobre momke a onda ih nabedila da su pokvarili prijateljstvo jednim predlogom.
Eh, žene, žene ...

A ti Baby Wipers, spremi se dobro za večite sukobe sa suprotnim polom. Što se ranije spremiš, manje će biti neprijatnih iznenađenja !
 
vidi baby. najbolje je da krenes na kvarnjaka, npr. pozoves je na neku zurku ili vec neko zezanje, pa se kao onda napijete(napijes vise nju, pazi nemoj ti da se razvalis)pa onda kao je slucajno poljubis.....
ako te napadne, kao budalo, sta radis, ti joj kazi cool baby pa pijani smo.
ako se ne buni previse(pazi u svakom slucaju ce da se buni) znas sta ti je raditi...skoci na nju i ne daj joj da dise dok se nije predomislila.
 
g-rock:
vidi baby. najbolje je da krenes na kvarnjaka, npr. pozoves je na neku zurku ili vec neko zezanje, pa se kao onda napijete(napijes vise nju, pazi nemoj ti da se razvalis)pa onda kao je slucajno poljubis.....
ako te napadne, kao budalo, sta radis, ti joj kazi cool baby pa pijani smo.
ako se ne buni previse(pazi u svakom slucaju ce da se buni) znas sta ti je raditi...skoci na nju i ne daj joj da dise dok se nije predomislila.
da da i ujutro se probudi sa "moralcem" i nogira sve u pm... i eto ti sve se završi na cece muvi... jedna noč zamena za prijateljstvo ili ljubav nema veze :? :twisted:
 
Vidi Baby, g-rock je iskusam lik, mislim da je u pravu. Nije to los predlog.
Pazi, nisu bas zene tako mile i fine i dobre kako izgledaju na prvi pogled.
Ma mutno je to, djavolska posla. Uvek je problem u nama muskarcima koji ih iz neznamnijakojih razloga nesto kao kujemo u zvezde i cinimo raznorazne gluposti zbog njih. Poslusaj ti g-rocka, jer je krajnji ishod i tako van dometa tvojih uticaja.
 
Milojko Vasic:
Gazdarica:
Bolje da ti ja nista ne pricam, jer svaki put sam odbila drugove kada su mi dolazili s takvim prijedlozima... I svaki put mi je bilo uzasno muka, sto su kvarili prijateljstvo...
Kao sto rece, cini mi se Guardian, folder drugovi i folder frajeri, dvije su razlicite price...
Bolje da ništa ne pričaš, naravno. Vidiš da smo svi ovde kivni na takve kao što si ti ! (Ljubi je Milojko :D ).
Žene i ženska logika, podela na drugove i frajere ! Sačuvaj me Bože ! A jesi li možda pomislila da nije drug pokvario prijateljstvo ( Kako to samo ružno zvuči !), nego si ti pokvarila jednu divnu ljubavnu vezu u nastajanju !
Sram te bilo, zavlačila si iskrene i dobre momke a onda ih nabedila da su pokvarili prijateljstvo jednim predlogom.
Eh, žene, žene ...

A ti Baby Wipers, spremi se dobro za večite sukobe sa suprotnim polom. Što se ranije spremiš, manje će biti neprijatnih iznenađenja !
Prvo, nisam ih zavlacila, jer sam uvijek iskreno govorila sta mislim o njima, odnosno nasem odnosu...
Zavlacenje bi bilo da sam im obecavala nesto, a kasnije se pravila blesava...
Drugo, nisam pokvarila nikakvu ljubavnu vezu u nastajanju, jer takve vrste ljubavi s moje strane, nikad nije ni bilo...
A sto se foldera tice, ako s nekim zelim nesto vise, necu ni graditi samo prijateljstvo s njim... Obicno vec na pocetku druzenja znam, zelim li s tim muskarcem da imam nesto, ili ne...
 
Gazdarica:
Prvo, nisam ih zavlacila, jer sam uvijek iskreno govorila sta mislim o njima, odnosno nasem odnosu...
Zavlacenje bi bilo da sam im obecavala nesto, a kasnije se pravila blesava...
Drugo, nisam pokvarila nikakvu ljubavnu vezu u nastajanju, jer takve vrste ljubavi s moje strane, nikad nije ni bilo...
A sto se foldera tice, ako s nekim zelim nesto vise, necu ni graditi samo prijateljstvo s njim... Obicno vec na pocetku druzenja znam, zelim li s tim muskarcem da imam nesto, ili ne...
Ma nemoj ! Pricaj mi malo o tome ...
Znamo mi takve.
 
Gazdarica:
Hehe, Milojko ti si ocito jutros raspolozen za malo prepucavanje, a... :lol: :lol: :lol:
Eto vidis ! Ja iznesem svoje cenjeno misljenje, a ona bi odmah da se prepucava. Ma jok, samo pokusavam da " ... mladoj licnosti u formiranju ... " objasnim da ce ceo njegov zivot biti vecita borba sa suprotnim polom. Al' dobro, ako TI hoces da se prepucavas, onda ajde. Ne plasi se Milojko mladih devojaka. Jok.
 

Back
Top