SP 1994 Jugoslavija,nevidjena generacija ili mit o potencijalu......

Зашто бројите хрвате, зар не можете себи у глави дозволити могућност да би и СР Југославија имала коректну екипу, па тај период 1992-1994 је вријеме кад је нпр Савићевић био на врхунцу форме, а фудбал су још играли нпр. Предраг Спасић, Радмило Михајловић, Мркела, Драган Јаковљевић или Дика Стојановић.
Народ без стида, образа и срама, потомци Крапинског мајмуна и самозвани синови (курвини) тисућуљетне културе нам нису требали. Ни тад, ни сад, никад!

Racunao sam veliku Jugu do raspada. Posle raspada smo isto bili jaki sto se videlo bas na toj rang listi FIFA gde smo bili 8.
 
Fino sto je tema naisla na interesovanje.....ove postave o kojima pisete,mahom to je to ovi nasi najbolji+modric,kranjcar,corluka,srna,olic,vucinic,jovetic,dzeko,pjanic,handan itd......
Nego sam ja mislio prevashodno sta mislite koji bi igraci bili nosioci tog velikog uspeha 1994,tj. koji bi tada bili na spisku selekcije Jugoslavije....

Omerovic,Ladic,Lekovic,Brnovic,Jarni,Jokanovic,Petric,Panadic,Babunski,Vujacic,Novak,Djukic,Stimac,Jugovic,Mihailovic,Prosinecki,Savicevic,Stojkovic,Mijatovic,Boban,Asanovic,Drulovic,Pancev,Suker,Boksic,Kodro,Lukic
 
Nakon cackanja po internetu,arhivama,novinskim clancima mislim da bi ovo bio taj "idealan" sastav bar po meni:
1.Ladic GK (Dinamo Zagreb) 31
2.Sabanadzovic RB/DMF (Aek) 29
3.Novak RB/DMF (Olimpija) 25
4.Jugovic DMF/CMF (Sampdorija) 25
5.Najdoski CB (Valjadolid) 30
6.Bilic CB (Karlsrue) 26
7.Prosinecki CMF/AMF (Real Madrid) 25
8.Savicevic krilo/AMF/CF (Milan) 28
9.Pancev CF (Lajpcig) 29
10.Stojkovic AMF (Nagoja) 29
11.Mihajlovic LB/DMF/CB (Roma) 25
12.Lekovic/Simeunovic GK (Buducnost/Olimpija) 27
13.Katanec DMF/CB (Sampdorija) 31
14.Boksic CF (Lacio) 24
15.Boban CMF/AMF (Milan) 25
16.Djukic CB (Deportivo) 28
17.Jarni LB (Torino) 26
18.Zahovic AMF (Gimaraes) 23
19.Mijatovic CF/AMF (Valensija) 25
20.Suker CF (Sevilja) 26
21.Asanovic CMF/DMF (Monpelje) 29
22.Jokanovic DMF (Oviedo) 26
Prosek godina: 27-idealno zrelo a jos uvek izdrzljivo

prva pozicija je primarna a druga je ona koju bi mogli korektno da odigraju
Sto se tice Panceva istina je da nije bio na nivou od 91 ali imao je perfektan osecaj za prostor i za gol i po meni zasluzio da se nadje u "pobednickom" timu.....dvoumio sam se izmedju njega i Kodra ali ipak Darko je Darko
Neki kazu da je Katanec tada bio na kraju karijere,medjutim imao je 31 godinu i dok je bilo prvenstvo jos je igrao,sad vi kazite ako imate bolji predlog?
Za stopere konkurent je bio Stimac ali nekako su mi bolji Bilic,Najdoski (iskustvo),Djukic-bio u zenitu u Deportivu tada
Miha je u Romi i Sampdoriji igrao levog beka
Postoje jos neki "pacijenti" koji su mogli da konkurisu za reprezentaciju:
Milojevic GK
Stanojkovic RB
Spasic CB
Milanic CB
Nadj DMF
Soldo DMF
Kodro CF itd.......
Dakle??????:per: ako imate sugestije,primedbe,pohvale,kritike?????;)

slazemse mada uz ma
 
Nakon cackanja po internetu,arhivama,novinskim clancima mislim da bi ovo bio taj "idealan" sastav bar po meni:
1.Ladic GK (Dinamo Zagreb) 31
2.Sabanadzovic RB/DMF (Aek) 29
3.Novak RB/DMF (Olimpija) 25
4.Jugovic DMF/CMF (Sampdorija) 25
5.Najdoski CB (Valjadolid) 30
6.Bilic CB (Karlsrue) 26
7.Prosinecki CMF/AMF (Real Madrid) 25
8.Savicevic krilo/AMF/CF (Milan) 28
9.Pancev CF (Lajpcig) 29
10.Stojkovic AMF (Nagoja) 29
11.Mihajlovic LB/DMF/CB (Roma) 25
12.Lekovic/Simeunovic GK (Buducnost/Olimpija) 27
13.Katanec DMF/CB (Sampdorija) 31
14.Boksic CF (Lacio) 24
15.Boban CMF/AMF (Milan) 25
16.Djukic CB (Deportivo) 28
17.Jarni LB (Torino) 26
18.Zahovic AMF (Gimaraes) 23
19.Mijatovic CF/AMF (Valensija) 25
20.Suker CF (Sevilja) 26
21.Asanovic CMF/DMF (Monpelje) 29
22.Jokanovic DMF (Oviedo) 26
Prosek godina: 27-idealno zrelo a jos uvek izdrzljivo

prva pozicija je primarna a druga je ona koju bi mogli korektno da odigraju
Sto se tice Panceva istina je da nije bio na nivou od 91 ali imao je perfektan osecaj za prostor i za gol i po meni zasluzio da se nadje u "pobednickom" timu.....dvoumio sam se izmedju njega i Kodra ali ipak Darko je Darko
Neki kazu da je Katanec tada bio na kraju karijere,medjutim imao je 31 godinu i dok je bilo prvenstvo jos je igrao,sad vi kazite ako imate bolji predlog?
Za stopere konkurent je bio Stimac ali nekako su mi bolji Bilic,Najdoski (iskustvo),Djukic-bio u zenitu u Deportivu tada
Miha je u Romi i Sampdoriji igrao levog beka
Postoje jos neki "pacijenti" koji su mogli da konkurisu za reprezentaciju:
Milojevic GK
Stanojkovic RB
Spasic CB
Milanic CB
Nadj DMF
Soldo DMF
Kodro CF itd.......
Dakle??????:per: ako imate sugestije,primedbe,pohvale,kritike?????;)

Golmani: Ladic.Milojevic.Stojanovic.
Odbrana:Jarni.Mihajlovic.Vujacic.Najdoski
Sabanadzovic.Milanic.Juric.
Sredina:Stojkovic.Savicevic.Prosinecki.
Boban.Jugovic.Novak.Zahovic.Jokanovic.
Napad:Suker.Mijatovic.Boksic.Kodro.
 
Dokle vise te teme paralelni univerzumi.Ko nesretni Marko Vidojkovic.U bilo kom univerzumu SFRY bi se rasformirala '91.Realnija je prica sta bi uradili kao SCG ili SRJ kako god,da nam nisu uvedene sankcije.Bili bi jako dobri u svakom slucaju.Ne bi bili toliko jaki kao sfrj,zbog igraca iz HR i jos nekih ali bi prolazili grupe,polu-finale bi mozda bio neki krajnji domet ,ko hr '98.
 
c7f81-yugoslavia2b19942bbrazil.jpg

Децембар 1994; Бразил - Југославија.
 

Back
Top