SP 1994 Jugoslavija,nevidjena generacija ili mit o potencijalu......

Nakon cackanja po internetu,arhivama,novinskim clancima mislim da bi ovo bio taj "idealan" sastav bar po meni:
1.Ladic GK (Dinamo Zagreb) 31
2.Sabanadzovic RB/DMF (Aek) 29
3.Novak RB/DMF (Olimpija) 25
4.Jugovic DMF/CMF (Sampdorija) 25
5.Najdoski CB (Valjadolid) 30
6.Bilic CB (Karlsrue) 26
7.Prosinecki CMF/AMF (Real Madrid) 25
8.Savicevic krilo/AMF/CF (Milan) 28
9.Pancev CF (Lajpcig) 29
10.Stojkovic AMF (Nagoja) 29
11.Mihajlovic LB/DMF/CB (Roma) 25
12.Lekovic/Simeunovic GK (Buducnost/Olimpija) 27
13.Katanec DMF/CB (Sampdorija) 31
14.Boksic CF (Lacio) 24
15.Boban CMF/AMF (Milan) 25
16.Djukic CB (Deportivo) 28
17.Jarni LB (Torino) 26
18.Zahovic AMF (Gimaraes) 23
19.Mijatovic CF/AMF (Valensija) 25
20.Suker CF (Sevilja) 26
21.Asanovic CMF/DMF (Monpelje) 29
22.Jokanovic DMF (Oviedo) 26
Prosek godina: 27-idealno zrelo a jos uvek izdrzljivo

prva pozicija je primarna a druga je ona koju bi mogli korektno da odigraju
Sto se tice Panceva istina je da nije bio na nivou od 91 ali imao je perfektan osecaj za prostor i za gol i po meni zasluzio da se nadje u "pobednickom" timu.....dvoumio sam se izmedju njega i Kodra ali ipak Darko je Darko
Neki kazu da je Katanec tada bio na kraju karijere,medjutim imao je 31 godinu i dok je bilo prvenstvo jos je igrao,sad vi kazite ako imate bolji predlog?
Za stopere konkurent je bio Stimac ali nekako su mi bolji Bilic,Najdoski (iskustvo),Djukic-bio u zenitu u Deportivu tada
Miha je u Romi i Sampdoriji igrao levog beka
Postoje jos neki "pacijenti" koji su mogli da konkurisu za reprezentaciju:
Milojevic GK
Stanojkovic RB
Spasic CB
Milanic CB
Nadj DMF
Soldo DMF
Kodro CF itd.......
Dakle??????:per: ako imate sugestije,primedbe,pohvale,kritike?????;)
 
Potencijalni selektor bio bi na slatkim mukama u to vreme...

Tu bi u 22 od nasih igraca komotno bilo mesta i za Savu Milosevica (tada je imao svega 21 godinu, a bio je dve sezone uzastopno najbolji strelac domaceg prvenstva), Djanija Curcica (22 godine, i on je rasturao u to vreme), Gorana Saulu (24 godine, u ono vreme bio je najbolji domaci odbrambeni igrac), Darko Kovacevic (takodje ubojit, 21 godina)
 
Nakon cackanja po internetu,arhivama,novinskim clancima mislim da bi ovo bio taj "idealan" sastav bar po meni:
1.Ladic GK (Dinamo Zagreb) 31
2.Sabanadzovic RB/DMF (Aek) 29
3.Novak RB/DMF (Olimpija) 25
4.Jugovic DMF/CMF (Sampdorija) 25
5.Najdoski CB (Valjadolid) 30
6.Bilic CB (Karlsrue) 26
7.Prosinecki CMF/AMF (Real Madrid) 25
8.Savicevic krilo/AMF/CF (Milan) 28
9.Pancev CF (Lajpcig) 29
10.Stojkovic AMF (Nagoja) 29
11.Mihajlovic LB/DMF/CB (Roma) 25
12.Lekovic/Simeunovic GK (Buducnost/Olimpija) 27
13.Katanec DMF/CB (Sampdorija) 31
14.Boksic CF (Lacio) 24
15.Boban CMF/AMF (Milan) 25
16.Djukic CB (Deportivo) 28
17.Jarni LB (Torino) 26
18.Zahovic AMF (Gimaraes) 23
19.Mijatovic CF/AMF (Valensija) 25
20.Suker CF (Sevilja) 26
21.Asanovic CMF/DMF (Monpelje) 29
22.Jokanovic DMF (Oviedo) 26
Prosek godina: 27-idealno zrelo a jos uvek izdrzljivo

prva pozicija je primarna a druga je ona koju bi mogli korektno da odigraju
Sto se tice Panceva istina je da nije bio na nivou od 91 ali imao je perfektan osecaj za prostor i za gol i po meni zasluzio da se nadje u "pobednickom" timu.....dvoumio sam se izmedju njega i Kodra ali ipak Darko je Darko
Neki kazu da je Katanec tada bio na kraju karijere,medjutim imao je 31 godinu i dok je bilo prvenstvo jos je igrao,sad vi kazite ako imate bolji predlog?
Za stopere konkurent je bio Stimac ali nekako su mi bolji Bilic,Najdoski (iskustvo),Djukic-bio u zenitu u Deportivu tada
Miha je u Romi i Sampdoriji igrao levog beka
Postoje jos neki "pacijenti" koji su mogli da konkurisu za reprezentaciju:
Milojevic GK
Stanojkovic RB
Spasic CB
Milanic CB
Nadj DMF
Soldo DMF
Kodro CF itd.......
Dakle??????:per: ako imate sugestije,primedbe,pohvale,kritike?????;)
Miha je u Romi igrao ili lijevo krilo ili lijevog beka, tek je u Sampi poceo malo da igra na stoperu... ipak je Lacio ekipa koja ga je obiljezila kao igraca i u toj legendarnoj ekipi se igra svodila na njega...

Navala ove je ekipa je ekstra, ne znas koga bi stavio... odbrana je malo tanja... reprezentacija Srbije ima bolju zadnju liniju, nego sto bi to bilo (u bilo kojoj kombinaciji) ovdje... a i golmani su tankosava...
 
Potencijalni selektor bio bi na slatkim mukama u to vreme...

Tu bi u 22 od nasih igraca komotno bilo mesta i za Savu Milosevica (tada je imao svega 21 godinu, a bio je dve sezone uzastopno najbolji strelac domaceg prvenstva), Djanija Curcica (22 godine, i on je rasturao u to vreme), Gorana Saulu (24 godine, u ono vreme bio je najbolji domaci odbrambeni igrac), Darko Kovacevic (takodje ubojit, 21 godina)

Savo Milosevic je bio mlad,a imali smo mnogo kvalitetnih centarfora,za razliku od danas kada nemamo nijednog normalnog

Djani Curcic bese CMF/AMF pozicija? njega sam eto skroz zaboravio,moze eto mozda umesto ovog Asanovica.......jel ta?
Mada sta ga znam,dosta sam promenio misljenje o njemu bacio je fudbalsku karijeru koja mu je vec bila izgradjena zarad pijancenja,zena,kocke,i sto je najgore DROGE......
Znajuci ga od kasnije smatram ga nistavnim,ali 94-e je bio u Partizanu dakle valjda je igrao fudbal
 
Poslednja izmena:
Miha je u Romi igrao ili lijevo krilo ili lijevog beka, tek je u Sampi poceo malo da igra na stoperu... ipak je Lacio ekipa koja ga je obiljezila kao igraca i u toj legendarnoj ekipi se igra svodila na njega...

Navala ove je ekipa je ekstra, ne znas koga bi stavio... odbrana je malo tanja... reprezentacija Srbije ima bolju zadnju liniju, nego sto bi to bilo (u bilo kojoj kombinaciji) ovdje... a i golmani su tankosava...

Da sve kontra od danas......danasnja selekcija ima fantasticnu odbranu i to samo Srbija,a tek Juga kakvu bi imala (opet bi starteri bili nasi ali bi imali kvalitetne zamene i Srnu kao eksplozivnog po boku),a sto se tice napada ni danasnja hipoteticka Juga ne bi imala Bog zna kakvu navalu,ali svakako dosta bolju od srpske (Olic,Dzeko,Eduardo,Vucinic).......medjutim ta imena mi ne zvuce kao Mijat,Suker,Boksic,Pancev koji su bili u evropskom vrhu tada.......sto se sredine tice i danas bi dobra bila ali cini mi se da je tada imala veci potencijal,no da sacekamo ipak su ti igraci bili u zenitu 94-e a ovi danasnji jos sazrevaju (bar se nadam ;) )
Cinjenica je da je tu falio jedan Vidic u odbrani da zavodi red....ovi igraci su bili prosecni,Hrvati izdizu Stimca i Bilica a pogotovo ovaj prvi je nekako igrao uvek na silu i nije postigao neku karijeru.......
Miha,jeste da je nas,ali je brate imao dosta kikseva u plavom dresu.....stalno je tokom karijere menjao pozicije i centarsut i sut su bili glavni deo njegove igre,u odbrani (bar za JUG) nikada nije pokidao onako muski.....Posto je u tom periodu bio levi bek stavio sam ga i ovde,uz mogucnost za stopera i "cistaca".......
Golmani su UVEK bili slaba strana reprezentacije......nikada sa ovog podrucja nije iznikao neki vrsan golman,uglavnom su svi bili manje-vise rupe sa periodicnim momentima zbog kojih smo ih mi dizali u nebesa......mozda je eventualno Stevan Stojanovic bio nesto,mada posle Zvezde nikakvu karijeru nije napravio......imali smo slucaj sa Stojketom kad se pojavio protiv Brage da je vanserijski golman a onda shvatili da se ustvari stapa u prosek sa ovim momentima.......Takvo je podneblje valjda ;)

p.s. sta mislite o Katanecu,ja mislim da je bio u top22 te 94-e uprkos brojnim povredama,bio je dobar krljadzija a mogao je i stopera igrati????
 
Poslednja izmena:
Hmmmm neki kazu Stanoje levi neki kazu desni bek?
Neki kazu Stanoje bio solidan neki kazu panj
Oko Spasica se svi uglavnom slazu da je bio javor
Bazdarevic i Susic matore drtine fala Bogu verovatno ne bi ni bili u konkurenciji za 1994. bar ne ovaj drugi.....


Da da Stanojković je bio desni bek.

A za Baždarevića i Sušića nisam siguran da ih Osim ne bi forsirao i 1994. godine.
 
Nakon cackanja po internetu,arhivama,novinskim clancima mislim da bi ovo bio taj "idealan" sastav bar po meni:
1.Ladic GK (Dinamo Zagreb) 31
2.Sabanadzovic RB/DMF (Aek) 29
3.Novak RB/DMF (Olimpija) 25
4.Jugovic DMF/CMF (Sampdorija) 25
5.Najdoski CB (Valjadolid) 30
6.Bilic CB (Karlsrue) 26
7.Prosinecki CMF/AMF (Real Madrid) 25
8.Savicevic krilo/AMF/CF (Milan) 28
9.Pancev CF (Lajpcig) 29
10.Stojkovic AMF (Nagoja) 29
11.Mihajlovic LB/DMF/CB (Roma) 25
12.Lekovic/Simeunovic GK (Buducnost/Olimpija) 27
13.Katanec DMF/CB (Sampdorija) 31
14.Boksic CF (Lacio) 24
15.Boban CMF/AMF (Milan) 25
16.Djukic CB (Deportivo) 28
17.Jarni LB (Torino) 26
18.Zahovic AMF (Gimaraes) 23
19.Mijatovic CF/AMF (Valensija) 25
20.Suker CF (Sevilja) 26
21.Asanovic CMF/DMF (Monpelje) 29
22.Jokanovic DMF (Oviedo) 26
Prosek godina: 27-idealno zrelo a jos uvek izdrzljivo

prva pozicija je primarna a druga je ona koju bi mogli korektno da odigraju
Sto se tice Panceva istina je da nije bio na nivou od 91 ali imao je perfektan osecaj za prostor i za gol i po meni zasluzio da se nadje u "pobednickom" timu.....dvoumio sam se izmedju njega i Kodra ali ipak Darko je Darko
Neki kazu da je Katanec tada bio na kraju karijere,medjutim imao je 31 godinu i dok je bilo prvenstvo jos je igrao,sad vi kazite ako imate bolji predlog?
Za stopere konkurent je bio Stimac ali nekako su mi bolji Bilic,Najdoski (iskustvo),Djukic-bio u zenitu u Deportivu tada
Miha je u Romi i Sampdoriji igrao levog beka
Postoje jos neki "pacijenti" koji su mogli da konkurisu za reprezentaciju:
Milojevic GK
Stanojkovic RB
Spasic CB
Milanic CB
Nadj DMF
Soldo DMF
Kodro CF itd.......
Dakle??????:per: ako imate sugestije,primedbe,pohvale,kritike?????;)




Za golmana ne znam, ali sa ovakvom ekipom u polju bilo bi svejedno ko bi branio. :D

Golman???

Obrana- Jarni, Bilić, Šabanadžović

Zadnji vezni Jugović

Klasične spojke Prosinečki, Stojković, Boban

Polušpica Savičević

Napad Mijatović i Šuker


Pitanje zašto tako malo igrača u obrani. Pa stvar je jednostavna. Sa ovakvom veznom linijom i napadom ovi u obrani bi mogli roštiljat. :lol:
 
Za golmana ne znam, ali sa ovakvom ekipom u polju bilo bi svejedno ko bi branio. :D

Golman???

Obrana- Jarni, Bilić, Šabanadžović

Zadnji vezni Jugović

Klasične spojke Prosinečki, Stojković, Boban

Polušpica Savičević

Napad Mijatović i Šuker


Pitanje zašto tako malo igrača u obrani. Pa stvar je jednostavna. Sa ovakvom veznom linijom i napadom ovi u obrani bi mogli roštiljat. :lol:

Postoji takva formacija za neke je ona varijacija od 4-4-2 sa zadnjim veznim koji se pretvara u stopera.....
3-5-2 je forsirao Savicevic kao selektor nismo bas najslavnije prosli,ali sto da ne.....
Nije bitno sto bi Osim forsirao vidi se da je ko svaki Bosanac forsirao svoje najvise,govorimo o realnoj rerpezentaciji koja je ipak uvek bila svedena na domen teorije,u praxi jugoslavije uvek je bilo drugacije.......
Bazdarevica verovatno bi zvao da je on bio selektor,ali Susica ne bi posto je imao 39 godina tada sto je mnogo,mnogo je:per: a i oprostio se 92-e......
Mene plasi jedna stvar:
"Kad Srbin kaze Hrvati brate,kad se Crnogorci posla hvate,kad Makedoncima povecaju plate,a Bosanci sve to shvate e tad ce ponovo biti Jugoslavije brate"
Sta sam hteo da kazem: nisam hteo da kazem da sve ovo sto smo pricali je gubljenje vremena ili da je hipoteza ili proslost ili daleka nesaglediva buducnost (s drugim igracima naravno),govorimo o fudbalu u to vreme i da li smo mogli i koliko ,cinjenica da je sloga falila u fudbalu oduvek......e sad u kosarci i vaterpolu nam nije falila ali u fudbalu je taj zavrsni momenat oduvek bio oskudan.......iz raznih razloga......ne znam kako je bilo u drugim sportovima za nacionalni kljuc ali se manje osecao posto su kosarku igrali Srbi,Hrvati,Crnogorci,Slovenci pa i taj 1 Makedonac ili Bosanac nije bio problem,dok su fudbal igrali Srbi i Hrvati pa je vise od pola reprezentacije bilo sacinjeno iz drugih razloga cija podloga nosi ideolosku nijansu
 
Poslednja izmena:
Djani je dobro igrao u Partizanu na toj poziciji, porocima se u potpunosti prepustio kasnije od 1995. godine u Engleskoj....

Savo bi tu gledano iz mog ugla svakako imao prednost u odnosu na Panceva, koji je u to vreme 1994 nije bio nista posebno u Lajpcigu koji je te sezone koliko se secam ispao u nemacku drugu ligu.

Jeste Savo statisticki bio bolji tada,ali sta ga znam nekako kad vidim ovo kod Panceva na 91 mec u ligi postigao 94 gola razgali mi srce.....:per:
S tim da je nakon zvezde postigao jos 7 ligaskih golova igrajuci za Inter,Fortunu i Lajpcig sto je veoma malo......ne znam sta se s njim desilo.......ipak bi mu pruzio sansu i 94-e
 
Postoji takva formacija za neke je ona varijacija od 4-4-2 sa zadnjim veznim koji se pretvara u stopera.....
3-5-2 je forsirao Savicevic kao selektor nismo bas najslavnije prosli,ali sto da ne.....
Nije bitno sto bi Osim forsirao vidi se da je ko svaki Bosanac forsirao svoje najvise,govorimo o realnoj rerpezentaciji koja je ipak uvek bila svedena na domen teorije,u praxi jugoslavije uvek je bilo drugacije.......
Bazdarevica verovatno bi zvao da je on bio selektor,ali Susica ne bi posto je imao 39 godina tada sto je mnogo,mnogo je:per: a i oprostio se 92-e......
Mene plasi jedna stvar:
"Kad Srbin kaze Hrvati brate,kad se Crnogorci posla hvate,kad Makedoncima povecaju plate,a Bosanci sve to shvate e tad ce ponovo biti Jugoslavije brate"
Sta sam hteo da kazem: nisam hteo da kazem da sve ovo sto smo pricali je gubljenje vremena ili da je hipoteza ili proslost ili daleka nesaglediva buducnost (s drugim igracima naravno),govorimo o fudbalu u to vreme i da li smo mogli i koliko ,cinjenica da je sloga falila u fudbalu oduvek......e sad u kosarci i vaterpolu nam nije falila ali u fudbalu je taj zavrsni momenat oduvek bio oskudan.......iz raznih razloga......ne znam kako je bilo u drugim sportovima za nacionalni kljuc ali se manje osecao posto su kosarku igrali Srbi,Hrvati,Crnogorci,Slovenci pa i taj 1 Makedonac ili Bosanac nije bio problem,dok su fudbal igrali Srbi i Hrvati pa je vise od pola reprezentacije bilo sacinjeno iz drugih razloga cija podloga nosi ideolosku nijansu

ne postoji ovakva formacija... bar ne u praksi... Kad se kaze 3-5-2, misli se da igraju 3 štopera a po boku igrači koji pokrivaju cijelu stranu i naravno se vraćaju u udbranu i čuvaju njihova krila... kod nas bi to mogli biti npr. Kolarov po lijevom boku a Rukavina po desnom.

Ja mislim da nam je često falilo sreće i reda u reprezentaciji i savezu... a kvalitet smo imali, ali imali su ga i drugi. U fudbalu je uvijek bila najveća konkurencija. Pa Englezi su dokaz da iako imaš veliki kvalitet i tradiciju i sve ostalo... ipak ti treba sreća.
 
ne postoji ovakva formacija... bar ne u praksi... Kad se kaze 3-5-2, misli se da igraju 3 štopera a po boku igrači koji pokrivaju cijelu stranu i naravno se vraćaju u udbranu i čuvaju njihova krila... kod nas bi to mogli biti npr. Kolarov po lijevom boku a Rukavina po desnom.

Ja mislim da nam je često falilo sreće i reda u reprezentaciji i savezu... a kvalitet smo imali, ali imali su ga i drugi. U fudbalu je uvijek bila najveća konkurencija. Pa Englezi su dokaz da iako imaš veliki kvalitet i tradiciju i sve ostalo... ipak ti treba sreća.

Formacija je onakva kakvu je selektor zamisli.....U ovoj formaciji zadnji vezni bi ustvari bio stoper u fazi odbrane.......tako nesto........to bi mogao biti Miha pa da zabije autogol ili dobije crveni :think:
 
Formacija je onakva kakvu je selektor zamisli.....U ovoj formaciji zadnji vezni bi ustvari bio stoper u fazi odbrane.......tako nesto........to bi mogao biti Miha pa da zabije autogol ili dobije crveni :think:

inače 3-5-2 (ili 5-3-2 sasvim je svejedno) je njemački izum i oni su to igrali sve do prije 10-ak godina i reprezentacije i većina klubova. U toj formaciji jedan štoper je slobodan tj. ne čuva određenog igrača, nego čuva prostor, pomaže ako treba a ponekad se i ubacuje u napad itd. to je čuveni libero, koji je danas skoro zaboravljen... to je npr. bio Lotar Mateus pred kraj karijere.

Ma Miha je bio spor, sklon greškama, fizički nepripremljen (čitav život puši) a i malo je živčan... ali je bio šmekerčina, igrač kog će svi po mnogo čemu pamtiti i koji je obilježio čuvenu Eriksonovu ekipu Lacija...
 
Handanovič - Ćorluka, Ivanović, Vidić, Kolarov - Modrić, Stanković - Krasić, Pandev -Olić, Džeko

Rezerve: Runje, Lovren, Srna, Pjanić, Vučinić, Jovetić, Žigić

Bez brzih igrača koji traže prostor nema modernog nogometa. Sve repke sa ovih prostora imaju hrpu veznih koji bi stalno loptu u noge pa onda nešto brljave bezveze...to nastaje već na igralištu kad klinci igraju pa se svi vesele kad nekom gurnu kroz noge...nema tu pomoći i zato smo uvijek pucali i pucali bismo i dalje...

Brzi Krasić i inteligentni Ćorluka ko zaleđe, Ofenzivni Kolarov i neumorni pandev, koji može zatvoriti leđa, Modrić kao plejmejker i Stanković kao radilica i jedan brzi i jedan robusni napadač
 
inače 3-5-2 (ili 5-3-2 sasvim je svejedno) je njemački izum i oni su to igrali sve do prije 10-ak godina i reprezentacije i većina klubova. U toj formaciji jedan štoper je slobodan tj. ne čuva određenog igrača, nego čuva prostor, pomaže ako treba a ponekad se i ubacuje u napad itd. to je čuveni libero, koji je danas skoro zaboravljen... to je npr. bio Lotar Mateus pred kraj karijere.

Ma Miha je bio spor, sklon greškama, fizički nepripremljen (čitav život puši) a i malo je živčan... ali je bio šmekerčina, igrač kog će svi po mnogo čemu pamtiti i koji je obilježio čuvenu Eriksonovu ekipu Lacija...

Libera ili Svipera igrao je Bekenbauer,a Miha je igrao to u Laciju.....
Ma Miha je bio kikser tezak,iskusili smo na svojoj kozi,ali je to korigovao cenatrustevima iz prekida a posebno slobodnjacima pa smo eto bili na nuli s njim otprilike.....odbrana je skripela u celoj jugi devedesetih a pogotovo kod nas.....i generalno nismo imali neke klasne odbrambene u proslosti kao sto ih imamo danas......ali i nismo imali ovako nesposoban napad i sredinu kao sto su sada,uvek je bio bar jedan centarfor koji je zabijao golove......
Nasa odbrana devedesetih Mirkovic-Djukic-Mihajlovic-Djorovic.....Mirkovic je trcao u prazno bio nervozan kiksao ponekad,Djukic cini se igrao bolje u klubovima,mada od sve cetvorice bio mi najbolji,Mihu smo apsolvirali,Djorovic sav nekako neodredjen.....uglavnom nijedan ne moze da se meri sa sadasnjom odbranom.......kao sto ni paket Pantelic-Zigic-Jovanovic ne moze da pridje Savicevicu-Mijatovicu-Milosevicu
 
Poslednja izmena:
Libera ili Svipera igrao je Bekenbauer,a Miha je igrao to u Laciju.....
Ma Miha je bio kikser tezak,iskusili smo na svojoj kozi,ali je to korigovao cenatrustevima iz prekida a posebno slobodnjacima pa smo eto bili na nuli s njim otprilike.....odbrana je skripela u celoj jugi devedesetih a pogotovo kod nas.....i generalno nismo imali neke klasne odbrambene u proslosti kao sto ih imamo danas......ali i nismo imali ovako nesposoban napad i sredinu kao sto su sada,uvek je bio bar jedan centarfor koji je zabijao golove......
Nasa odbrana devedesetih Mirkovic-Djukic-Mihajlovic-Djorovic.....Mirkovic je trcao u prazno bio nervozan kiksao ponekad,Djukic cini se igrao bolje u klubovima,mada od sve cetvorice bio mi najbolji,Mihu smo apsolvirali,Djorovic sav nekako neodredjen.....uglavnom nijedan ne moze da se meri sa sadasnjom odbranom.......kao sto ni paket Pantelic-Zigic-Jovanovic ne moze da pridje Savicevicu-Mijatovicu-Milosevicu
pa kao i uvijek uglavnom se slažem s tobom... ali... Đukić je bio sjajan odbrambeni igrač, naravno nije klasa kao Vidić koji je usudio bih se reći jedan od najboljih štopera na svijetu zadnjih 20-30 godina...
Ja se ne sjećam da je Miha igrao libera u Laciju, možda u ponekoj tekmi zato što znam da je jedno vrijeme Lacio igrao 3-5-2 (sa liberom) ali mi se čini da je libero tad bio Dijego Simeone a kasnije je Miha bio štoperski par sa onim Portugalcem Koutom (isto bio žešći kikser)...

Naravno se slažem da je Jugoslavija iz npr. 98. bila mnogo, mnogo tehnički jača od Srbije... ali se meni Antićeva Srbija mnogo više sviđala kao ekipa... nekako su bili agresivni, ginuli su na terenu... šteta što ekipa nije izdržala ogroman pritisak pred Svjetsko prvenstvo i greškama selektora i saveza završili smo takmičenje u grupi...:(
 
pa kao i uvijek uglavnom se slažem s tobom... ali... Đukić je bio sjajan odbrambeni igrač, naravno nije klasa kao Vidić koji je usudio bih se reći jedan od najboljih štopera na svijetu zadnjih 20-30 godina...
Ja se ne sjećam da je Miha igrao libera u Laciju, možda u ponekoj tekmi zato što znam da je jedno vrijeme Lacio igrao 3-5-2 (sa liberom) ali mi se čini da je libero tad bio Dijego Simeone a kasnije je Miha bio štoperski par sa onim Portugalcem Koutom (isto bio žešći kikser)...

Naravno se slažem da je Jugoslavija iz npr. 98. bila mnogo, mnogo tehnički jača od Srbije... ali se meni Antićeva Srbija mnogo više sviđala kao ekipa... nekako su bili agresivni, ginuli su na terenu... šteta što ekipa nije izdržala ogroman pritisak pred Svjetsko prvenstvo i greškama selektora i saveza završili smo takmičenje u grupi...:(

To jeste ovi 98-e su bili nekako "istroseni" mislim nisu ostavljali srce na terenu,svaka cast izuzecima......medjutim imamo mi slucaj da ni Vidic danas ne igra 100% za reprezentaciju,to je valjda neki problem nas da oni koji znaju ne igraju 100% oni koji igraju 100% nisu bas potkovani......
Antic je igrao sa 2 spica i 2 krila pa mu se sredina svodila na 2 igraca a s obzirom na spektar nasih fudbalera to su bili Stankovic,Kuzmanovic,Milijas,Kacar,Petrovic,Ninkovic izuzev poslednjeg svi su nekako vise vukli na zadnjeg veznog nego li na nekog ofanzivnijeg igraca.....druga je stvar igra sa 2 napadaca ali sa 4 razbijaca na sredini bez klasicnih krila (naravno tu su bekovi,zatim izvlacenje centarfora na bok,i ubacivanje srednjaka po coskama).....danas fudbal pociva na igri sa krilima pa je Antara mixirao staro i novo ustvari pokusao......nasi bekovi se ne ubacuju dovoljno napred pogotovo ne desni Ivanovic,nasi centarfori nisu sposobni ni svoj osnovni posao da urade da dotaknu loptu kad je potrebno a kamoli da se izvlace na stranu,nasi srednjaci protiv Gane Stankovic i Milijas takodje,po coskama su defilovali Krasic i Jovanovic a na sredini je falio igrac-zavrsna spona.......
 
To jeste ovi 98-e su bili nekako "istroseni" mislim nisu ostavljali srce na terenu,svaka cast izuzecima......medjutim imamo mi slucaj da ni Vidic danas ne igra 100% za reprezentaciju,to je valjda neki problem nas da oni koji znaju ne igraju 100% oni koji igraju 100% nisu bas potkovani......
Antic je igrao sa 2 spica i 2 krila pa mu se sredina svodila na 2 igraca a s obzirom na spektar nasih fudbalera to su bili Stankovic,Kuzmanovic,Milijas,Kacar,Petrovic,Ninkovic izuzev poslednjeg svi su nekako vise vukli na zadnjeg veznog nego li na nekog ofanzivnijeg igraca.....druga je stvar igra sa 2 napadaca ali sa 4 razbijaca na sredini bez klasicnih krila (naravno tu su bekovi,zatim izvlacenje centarfora na bok,i ubacivanje srednjaka po coskama).....danas fudbal pociva na igri sa krilima pa je Antara mixirao staro i novo ustvari pokusao......nasi bekovi se ne ubacuju dovoljno napred pogotovo ne desni Ivanovic,nasi centarfori nisu sposobni ni svoj osnovni posao da urade da dotaknu loptu kad je potrebno a kamoli da se izvlace na stranu,nasi srednjaci protiv Gane Stankovic i Milijas takodje,po coskama su defilovali Krasic i Jovanovic a na sredini je falio igrac-zavrsna spona.......

Ja ne mislim da je klasična 4-4-2 (npr, reprezentacija Engleske) prevaziđena, niti da je 4-3-3 (tradicionalna holandska formacija) sama po sebi dobra... formaciju podređuješ igračima...
Ali ja mislim da ova formacija koju forsira Pižon ne odgovara našoj reprezentaciji (možda nisam u pravu)... 4-2-3-1 koju mi igramo podrazumijeva na sredini 3 igrača (centralna) koja mi nemamo... Ali možda se i varam Đukić i Pižon i Krčmarević su forsirali ovu taktiku... i išlo je dobro...

Ali ko će sada igrati na sredini... još kad ode Stanković... raspali Raća i Milijaš...

Ja bih ipak forsirao Antićevu taktiku... i napade po krilima i agresivnu igru... odbranu igraju svi...

Ekipa:
Golman: Jorgačević
lijevi bek: Kolarov
desni: Ivanović
štoperi: Vidić, Subotić
sredina: Stanković, Kuzmanović
Lijevo krilo: Tošić
desno: Krasić
napadači: Žigić, Lazović

Rezerve: Stojković, Luković, Ninkov, Matić, Ljajić, Ninković, Sulejmani

Stavio sam i Lazovića i Lukovića jer mislim da njihovo neigranje ima veze sa nekim odnosima između njih i saveza a da nije njihova definitivna odluka da ne igraju za reprezentaciju.
Mislim da ova ekipa Srbije teško može izgubiti od slabije ekipe.

P.S.
Malo skrenuh sa teme, kopiram ovaj post na temu o reprezentaciji Srbije.
 
EP 1996
1.Ladić
2.Šimić
3.Štimac
4.Jugović
5.Đukić
6.Bilić
7.Prosinečki
8.Savićević
9.Šuker
10.Stojković
11.Mihajlović
12.Leković
13.Stanić
14.Bokšić
15.Boban
16.Novak
17.Jarni
18.Zahovič
19.Mijatović
20.Kodro
21.Petković
22.Jokanović
realni uspeh-1/2 finale minimum minimuma iliti neuspeh,finale pristojno,a osvajanje izvesno
Ekipa koja bi u odnosu na hipotetickog sampiona sveta dve godine ranije pretrpela samo neke kadrovske promene (Najdoski,Sabanadzovic,Pančev,Ćurčić) imala bi realne sanse ya dobar plasman
 
Poslednja izmena:
SP 1998
1.Ladić
2.Šimić
3.Štimac
4.Jugović
5.Đukić
6.Bilić
7.Prosinečki
8.Savićević
9.Šuker
10.Stojković
11.Mihajlović
12.Kralj
13.Stanić
14.Mirković
15.Boban
16.Salihamidžić
17.Jarni
18.Zahovič
19.Mijatović
20.Milošević
21.Drulović
22.Jokanović

Prakticno ista ekipa,a dosta je realno i da bi tada mogla dostici vrhunac svoje moci
 
Poslednja izmena:
EP 2000
1.Kralj
2.Šimić
3.Štimac
4.Jugović
5.Đukić
6.Tudor
7.Prosinečki
8.Mijatović
9.Šuker
10.Stojković
11.Mihajlović
12.Simeunovič
13.Stanić
14.Bokšić
15.Kovačević
16.Salihamidžić
17.Jarni
18.Zahovič
19.Milošević
20.Stanković
21.Drulović
22.N.Kovač

Godina u kojoj nema par imena (Boban,Savicevic,Jokanovic,LAdic,Bilic) ali i godina u kojoj i oni koji su ostali nisu igrali na top nivou kao pre toga,opet bilo je nekoliko sveyih imena (Milosevic,Stankovic) zatim Zahovič bi verovatno imao važniju ulogu,ali uzevsi u obzir pocetak smene generacija,a onda i cinjenicu da je na tom prvenstvu SRJ ispala u 1/4 finalu a Slovenija u grupama (ostalih nije bilo na SP) nekako utisak je da bi 1/4 finale bio rezultat i same Jugoslavije,naravno mozda i 1/2 finale ali ipak i velika juga bi ispala od HOlandije
 
SP 2002
1.Pletikosa
2.Šimić
3.Šimunić
4.Jugović
5.Tudor
6.Stanković
7.Prosinečki
8.Mijatović
9.Milošević
10.Zahovič
11.Mihajlović
12.Simeunovič
13.Stanić
14.Bokšić
15.Mirković
16.Salihamidžić
17.Jarni
18.N.Kovač
19.Olić
20.Krstajić
21.Balaban
22.P.Djordjevic
23.Jevrić

Na tom prvenstvu bi uspeh bio i 1/8 finala s obzirom da je smena generacija u zreloj fazi,da je pola ekipe otislo,a da ostatak igra penzionerski,da mladi jos nisu sazreli
 
Poslednja izmena:
EP 2004
1.Jevrić
2.Šimić
3.Šimunić
4.Duljaj
5.Tudor
6.Stanković
7.Salihamidžić
8.Kežman
9.Milošević
10.Zahovič
11.P.Djordjevic
12.Butina
13.Disljenkovic
14.N.Kovac
15.Srna
16.R.Kovac
17.Dragutinovic
18.Olic
19.Zigic
20.Krstajic
21.Prso
22.Ilic
23.Vukic

Ova ekipa se verovatno ne bi ni kvalifikovala,ali hipoteticki uzimamo da jeste,a tamo bi plafon bio grupna faza
 
SP 2006
1.Jevric
2.Šimić
3.Šimunić
4.Duljaj
5.Tudor
6.Stanković
7.Salihamidžić
8.Kežman
9.Milošević
10.N.Kovač
11.P.Djordjevic
12.Pletikosa
13.Srna
14.Modrić
15.Vidić
16.R.Kovač
17.Dragutinović
18.Olic
19.Zigic
20.Pandev
21.Misimovic
22.Ilic
23.Stojkovic

Jos je smena generacija i ekipa realno vise od plasmana ne bi mogla iz nase grupe a iz hrvatske ili bilo koje druge najveci moguci uspeh bio bi 1/8 finala
 

Back
Top