SP 1994 Jugoslavija,nevidjena generacija ili mit o potencijalu......

Da da a pored igraca iz Srbije i Hrvatske sigurno da je tu bilo jos ponekih dobrih igraca iz ostalih republika, recimo sigurno bi se naslo mesta i za Salihamidzica, Zlatka Zahovica, Darka Panceva, Goce Hristova.
U svakom slucaju ja verujem da nije bilo rata i raspada zemlje da bi reprezrentacija SFRJ dominirala svetskim fudbalom u periodu od 92-ge pa tamo negde do 2000-te.
Svakako nema sumnje da bi i sad bili u samom vrhu.

Ma koji igraci... nijedan od tih igraca ne bi imao mjesta... I danas bi mozda samo Dzeko i Vucinic imali mjesta u nekoj fiktivnoj reprezentaciji Juge... ostalo sve Srbi i Kroati... ako se pravi najjaca reprezentacija a ne po nacionalnom kljucu... kako je bilo u SFRJ!
 
hipotetichka ex ju reprezentacija 94. bi pukla na svetskom ko i hipotetichka ex ju reprezentacija 2010.
razlog je jednostavan-mi nikada nismo uspeli,ceo ex ju prostor,da proizvede zadnjeg veznog svetske klase
moze tu da se nakupi uvek 22 zvuchna imena ali pretrpani na kreativnim a manjkavi na defanzivnim shljakerashkim pozicijama
ono shto je nama oduvek falilo za uspeh su igrachi tipa makelele,vieira,skols,netzer,mateus...itd.
ovako..ta reprezentacija bi igrala lepo na oko ali uvek primala jedan gol vishe nego shto moze da ga da
da ne spominjemo shto nikada nismo imali trenera nego su nas vodile budale ko miljanic i osim koga sad svi uzdizu u nebo iz sentimentalnih razloga al je u sushtini bio ziherash i obichna bosanska budala
 
hipotetichka ex ju reprezentacija 94. bi pukla na svetskom ko i hipotetichka ex ju reprezentacija 2010.
razlog je jednostavan-mi nikada nismo uspeli,ceo ex ju prostor,da proizvede zadnjeg veznog svetske klase
moze tu da se nakupi uvek 22 zvuchna imena ali pretrpani na kreativnim a manjkavi na defanzivnim shljakerashkim pozicijama
ono shto je nama oduvek falilo za uspeh su igrachi tipa makelele,vieira,skols,netzer,mateus...itd.
ovako..ta reprezentacija bi igrala lepo na oko ali uvek primala jedan gol vishe nego shto moze da ga da
da ne spominjemo shto nikada nismo imali trenera nego su nas vodile budale ko miljanic i osim koga sad svi uzdizu u nebo iz sentimentalnih razloga al je u sushtini bio ziherash i obichna bosanska budala

Osim je bio faca ali je bio previse emotivan za fudbalskog reprezentativnog trenera... On je veliki trener u smislu pronalazenja i pravljenja igraca... ali za reprezentaciju nije...
 
Iz arhivskih novina, sastav reprezentacije Jugoslavije za EP u fudbalu 1992. godine u Svedskoj, poslat UEFI dan pred izbacivanje 31. 5. 1992:

Omerovic, Lekovic, Stanojkovic, Radinovic, Dubajic, Petric, Brnovic, Milanic, Novak, Savicevic, Stojkovic, Mijatovic, Jugovic, Jokanovic, Vujacic, Mihajlovic, Najdoski, Jakovljevic, Krcmarevic, Petkovic.

Pre polaska su otkazali Pancev, Habzibegic, Bazdarevic i Kodro, a Ivica Osim je dao ostavku dvadesetak dana pred pocetak prvenstva, pa je tim trebalo da vodi Ivan Cabrinovic
 
Iz arhivskih novina, sastav reprezentacije Jugoslavije za EP u fudbalu 1992. godine u Svedskoj, poslat UEFI dan pred izbacivanje 31. 5. 1992:

Omerovic, Lekovic, Stanojkovic, Radinovic, Dubajic, Petric, Brnovic, Milanic, Novak, Savicevic, Stojkovic, Mijatovic, Jugovic, Jokanovic, Vujacic, Mihajlovic, Najdoski, Jakovljevic, Krcmarevic, Petkovic.

Pre polaska su otkazali Pancev, Habzibegic, Bazdarevic i Kodro, a Ivica Osim je dao ostavku dvadesetak dana pred pocetak prvenstva, pa je tim trebalo da vodi Ivan Cabrinovic

Ovo je selekcija od igraca iz Srbije i Crne Gore plus Novak i Milanic kao Slovenci koji su boravili u Srbiji,dakle moze se reci da bi ovo bila selekcija savezne republike jugoslavije koja je konstituisana mesec dana ranije.....znaci SFRJ koja je izborila plasman na prvenstvo nije vise postojala ali ni Cehoslovacka nije postojala u drugom delu kvalifikacija za SP 1994 pa su nastavili da igraju pod tim imenom i nisu mesali politiku u sport.......
Na ovom spisku fale hrvatski igraci,bosanci su takodje negde aprila proklamovali nezavisnost,makedonci na jesen 91,hrvati juna 91 kad i slovenci,e sad cini mi se da su ovi Slovenci bili na spisku zbog toga sto su igrali u Srbiji.....kao i Najdoski i Stanojkovic
 
hipotetichka ex ju reprezentacija 94. bi pukla na svetskom ko i hipotetichka ex ju reprezentacija 2010.
razlog je jednostavan-mi nikada nismo uspeli,ceo ex ju prostor,da proizvede zadnjeg veznog svetske klase
moze tu da se nakupi uvek 22 zvuchna imena ali pretrpani na kreativnim a manjkavi na defanzivnim shljakerashkim pozicijama
ono shto je nama oduvek falilo za uspeh su igrachi tipa makelele,vieira,skols,netzer,mateus...itd.
ovako..ta reprezentacija bi igrala lepo na oko ali uvek primala jedan gol vishe nego shto moze da ga da
da ne spominjemo shto nikada nismo imali trenera nego su nas vodile budale ko miljanic i osim koga sad svi uzdizu u nebo iz sentimentalnih razloga al je u sushtini bio ziherash i obichna bosanska budala

Jel pukla i Jugoslavija 1990?
Ko je bio zadnji vezni Hrvatske 1998?
Danas imamo sve sam zadnje vezne vec 10 godina nemamo pravu desetku u timu,pa nesto ne vidim da pravimo rezultate sa tom odbranom i bedemom ispred nje,u Africi smo imali 5 igraca na toj poziciji......
Ko je reko da su 22 kreativca sta su tu Katanec,Jokanovic,Jugovic mogucnosti Mihajlovica,Solda na toj poziciji?!
Sto se selektorstva tice Milanic je mislim nas najuspesniji selektor sa procentom pobeda od preko 80%
Antic je imao preko 60 Santrac oko 60 a Osim ne znam tacno 55 mozda....nije bilo los selektor Osim radio je 6 godina taj posao i stvarao nesto,ok nije prosao 88-e ali je nastavio da radi i prosao 90-e i 92-e......
 
Da da a pored igraca iz Srbije i Hrvatske sigurno da je tu bilo jos ponekih dobrih igraca iz ostalih republika, recimo sigurno bi se naslo mesta i za Salihamidzica, Zlatka Zahovica, Darka Panceva, Goce Hristova.
U svakom slucaju ja verujem da nije bilo rata i raspada zemlje da bi reprezrentacija SFRJ dominirala svetskim fudbalom u periodu od 92-ge pa tamo negde do 2000-te.
Svakako nema sumnje da bi i sad bili u samom vrhu.


Goce Hristov. :hahaha::hahaha::hahaha:
 
evo kako ja mislim da bi izgledala postava SFRJ danas :

golman : Runje (Handanovic ali pre bi prednost dao Runjeu zbog iskustva)

odbrana : stoperski tandem : Vidic i Corluka a po bokovima Kolarov i Srna

vezni red : po bokovima Krasic i Kranjcar zadnji vezni Stankovic i centralni vezni Modric

napad : Olic i Vucinic

klupa :

Pletikosa/Stojkovic/Jorgancevic
Bane Ivanovic
Krstajic
Subotic
Simunic
Lovren
Bostjan Cesar
Zoran Tosic
Ninkovic
Rakitic
Vukojevic
Misimovic
Jovetic
Lane Jovanovic
Pjanic
Dzeko
Pandev
Petric


Runje??:hahaha::hahaha::hahaha:


Koji si ti kralj. :super:
 
Ljudi a da li ste provalili da je 1990 u timu bilo:
8 Hrvata (Ivkovic,Jozic,Vujovic,Boksic,Prosinecki,Jarni,Suker,Panadic)
6 Bosanaca (Vulic,Hadzibegic,Susic,Omerovic,Sabanadzovic,Baljic)
SAMO 3 Srba (Spasic,Stojkovic,Lekovic)
2 Crnogoraca (Brnovic,Savicevic)
2 Makedonaca (Stanojkovic,Pancev)
1 Slovenac (Katanec)
Pa gde je tu nacionalni kljuc???

Pa nije ovo u redu...
Ne može tako...
Da te podsjetim da ne postoji bosanska nacija...
Stanojković je Srbin iz Makedonije a braća Vujević Srbi iz Bosne iako su igrali za Hajduk i danas vjerovatno nema većih ustaša od njih. Vulić je Hrvat iz Bosne.

Ako si već pisao po republikama Šabanadžović je rođen u Cg a Jozić u Bosni
 
Pa nije ovo u redu...
Ne može tako...
Da te podsjetim da ne postoji bosanska nacija...
Stanojković je Srbin iz Makedonije a braća Vujević Srbi iz Bosne iako su igrali za Hajduk i danas vjerovatno nema većih ustaša od njih. Vulić je Hrvat iz Bosne.

Ako si već pisao po republikama Šabanadžović je rođen u Cg a Jozić u Bosni

Ustavom iz 1974. godine priznata je i 6.nacija muslimanska:rtfm:
Permutovao sam Jozica i Vulica
Igrao je kasnije za Makedoniju Stanoje
Vujovic Zoran nije ni igrao na prvenstvu,a Zlatko je igrao medjutim blizanci nisu bili Srbi nikako,igrali su za Hajduk cak su i u upravi hajduka bili ne znam kako ih mozes racunati Srbima kad nisu krocili na srpske livade
Sabanadzovic je musliman covek
 
Ustavom iz 1974. godine priznata je i 6.nacija muslimanska:rtfm:
Permutovao sam Jozica i Vulica
Igrao je kasnije za Makedoniju Stanoje
Vujovic Zoran nije ni igrao na prvenstvu,a Zlatko je igrao medjutim blizanci nisu bili Srbi nikako,igrali su za Hajduk cak su i u upravi hajduka bili ne znam kako ih mozes racunati Srbima kad nisu krocili na srpske livade
Sabanadzovic je musliman covek

Pa ti si napisao Bosanci a ne Muslimani... Kakve veze to što je Stanojković igrao za Makedoniju ima sa nacijom?

Ti si dobar lik, lijepo se dopisujemo, sve ok... ali imaš onaj titoistički čip u glavi (bez uvrede) i kad sam vidio ovo kako nekog možeš smatrati Srbinom ako nije kročio na srpske livade... došlo mi da skočim kroz prozor... pa ne žive Srbi samo u avnojevskoj Srbiji iz 45. ...

Što se tiče braće Vujovića, moj otac je njih poznavao, kao djeca su trenirali u Želji i ja ti kažem da su Srbi, porijeklom iz istočne Hercegovine gdje nema Hrvata uopšte... a ti ako hoćeš vjeruj mi, ako nećeš ne moraš!
 
Poslednja izmena:
Sto Ljubinko Drulovic nije igrao od starta SR Jugoslavije nego od 1996. meni je uvek bio drag i dosta se borio

To je dobro pitanje.

Mada, bilo je tu jos dosta dobrih igraca na koje Santrac u ono vreme nije ozbiljnije racunao - Milinko Pantic, Djani Curcic, Aleksandar Ciric...

Ali moglo mu se, jer je imao i rezultate i vrhunski izbor igraca na raspolaganju, a i jedno i drugo nam danas nedostaje.
 
1)Soldo,Spasic,Stanojkovic ili Milanic? ko je najbolji?
2)Jokanovic,Nadj,Novak,Katanec? dvojica najboljih? (naravno 94. godine)

Ako me pamćenje dobro služi Spasić je igrao desnog halfa, Stanojković je bio lijevi bek, dok Milanić i Soldo u to vrijeme nisu bili u prvom planu kao reprezentativci.

Inače Spasić i Stanojković su bili panjevi neviđeni. Na tim mjestima je bilo kudikamo boljih rješenja od tih sirovina, ali veliki trenerski mag Ivica Osim je odlučio da oni moraju igrat.

Šta tek reći za veznu liniju tadašnje SFRJ. Pored živih Stojkovića, Savičevića. Mihajlovića, Jugovića, Prosinečkog, Bobana itd. ta budaletina je stavio metuzaleme Baždarevića i Sušića da se vuku po terenu ko magla.
 
Pa ti si napisao Bosanci a ne Muslimani... Kakve veze to što je Stanojković igrao za Makedoniju ima sa nacijom?

Ti si dobar lik, lijepo se dopisujemo, sve ok... ali imaš onaj titoistički čip u glavi (bez uvrede) i kad sam vidio ovo kako nekog možeš smatrati Srbinom ako nije kročio na srpske livade... došlo mi da skočim kroz prozor... pa ne žive Srbi samo u avnojevskoj Srbiji iz 45. ...

Što se tiče braće Vujovića, moj otac je njih poznavao, kao djeca su trenirali u Želji i ja ti kažem da su Srbi, porijeklom iz istočne Hercegovine gdje nema Hrvata uopšte... a ti ako hoćeš vjeruj mi, ako nećeš ne moraš!

Bosanci ili Muslimani svejedno,nijedne ni druge ne priznajem ni Makedonce ni Crnogorce za mene na prostoru bivse Jugoslavije postoje 3 naroda Srbi,Hrvati,Slovenci....medjutim,to je domen politike i nekih drustveno-istorijskih (ne)prilika.......kada sam rekao Stanojkovic je igrao za Makedoniju mislio sam da ga je nekadasnji FSJ racunao kao Makedonca i mislio sam da su i Vujovice racunali za Hrvate,izvini sto sam pogresio........
Ovo na srpske livade ne znaci da nisu stupili na srpsku zemlju vec nisu igrali za nase klubove.......(livade=stadioni)
Tita mi ne pominji NIKAKO......dobijem alergijski napad kad cujem njegovo ime.....ako mislis da sam otvorio ovu temu sto sam Titostalgicar grdno se varas,na neki nacin da smo mi Srbi imali mozga nastupili bi na tom prvenstvu i na svim prethodnim pod imenom Srbija a sa svim ovim igracima.....opet domen politike.....
Moj stav po pitanju granica Srbije jeste da su danasnje bar duplo manje od realnih,i velikosrpske ideje o bosni,hercegovini,baranji,zapadnom sremu,slavoniji,delu dalmacije,krajini,makedoniji,kosovu,metohiji,crnoj gori uopste ne smatram budalastinama vec propustenom prilikom nas Srbalja.....idi na PDF politika pa ces videti moje misljenje o jugoslaviji,srbiji,ostalim kvazi narodima i narodnostima,ovom govnaru pardon bravaru s marsalskom kapom pleme li mu pokvareno,komunizmu i o tome gde bi bili da nismo posli tim coravim putem
Fazon je u tome da sam ja mislio da su ih ovi u savezu smatrali Hrvatima odnosno Makedoncem,razumes?
 
Ako me pamćenje dobro služi Spasić je igrao desnog halfa, Stanojković je bio lijevi bek, dok Milanić i Soldo u to vrijeme nisu bili u prvom planu kao reprezentativci.

Inače Spasić i Stanojković su bili panjevi neviđeni. Na tim mjestima je bilo kudikamo boljih rješenja od tih sirovina, ali veliki trenerski mag Ivica Osim je odlučio da oni moraju igrat.

Šta tek reći za veznu liniju tadašnje SFRJ. Pored živih Stojkovića, Savičevića. Mihajlovića, Jugovića, Prosinečkog, Bobana itd. ta budaletina je stavio metuzaleme Baždarevića i Sušića da se vuku po terenu ko magla.

Hmmmm neki kazu Stanoje levi neki kazu desni bek?
Neki kazu Stanoje bio solidan neki kazu panj
Oko Spasica se svi uglavnom slazu da je bio javor
Bazdarevic i Susic matore drtine fala Bogu verovatno ne bi ni bili u konkurenciji za 1994. bar ne ovaj drugi.....
 
Ako me pamćenje dobro služi Spasić je igrao desnog halfa, Stanojković je bio lijevi bek, dok Milanić i Soldo u to vrijeme nisu bili u prvom planu kao reprezentativci.

Inače Spasić i Stanojković su bili panjevi neviđeni. Na tim mjestima je bilo kudikamo boljih rješenja od tih sirovina, ali veliki trenerski mag Ivica Osim je odlučio da oni moraju igrat.

Šta tek reći za veznu liniju tadašnje SFRJ. Pored živih Stojkovića, Savičevića. Mihajlovića, Jugovića, Prosinečkog, Bobana itd. ta budaletina je stavio metuzaleme Baždarevića i Sušića da se vuku po terenu ko magla.

Mada gledajuci statistiku ne mogu da uocim koja bi to bila bolja resenja od Stanoja i Sabanadzovica za desnog beka? Cini mi se da je Novak bio zadnji vezni ili uopste vezni igrac,a na jednom forumu ga svrstavaju u desnog beka?????Koji su jos bili "desnjaci"?
 

Back
Top