Svakodnevna razmazenost

Poruka
20.421
Gledam ovo sada http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/245760/Zena-koja-zivi-u-stanu-od-8-kvadrata

i mislim se...dal je luda, sto to sebi radi, jel moguce da je lokacija pobedila komotitet kao izbor....

Pa se mislim da li bih mogla ?
Koliko je to kvadrata dovoljno ...i sta bih ponela sa sobom da sad moram da se preselim u manje kvadrata?!
Pa mi dok tome mislim sve treba....i ono sto mi mozda stvarno ne treba - mi treba.
I kapiram dok o tome mislim koliko sam u stvari razmazena u svojim potrebama, koliko puno srece imam sto svasta imam i koliko sam zapravo srecna iako to cesto ne vidim.

I tako sam pozelela da pitam vas...sta je to sto bi morale, ne morale nego MORALE da imate cak i kada bi zivele u 8 m2?

I kako bi organizovale svojih 8m2?
Da li bi i vi kao i ona radije zivele u 8m2 u centru nego u 25m2 na periferiji?
 
Ok ne sudim joj ja , njen izbor njena stvar, nego me zanima sta vama treba i sta je to sto cini vasu svakodnevnu razmazenost a vezano je za nesto materijalno?

Ja npr ne bih mogla bez kompjutera imala bih utisak kao da nemam oci.
Maksimalno koristim internet za sve zivo sto mi treba od informisanja do nabavke.

Znaci neophodan mi je racunar i u 8m2.
I smislicu jos ....sigurna sam da ima toga ihaj.
 
ne bih zivela u tim osam metara kvadratnih, jer i ovako nisam covek koji voli da zivi u centru (i sad jedva cekam da se selim na periferiju grada). a sta bih morala....recimo ova njena "kuhinja" mi je zlo i naopako. volim kuhinju gde imas dovoljno prostora da manevrises, okreces se, prenosis itd. i krevet mi je klaustrofobican. oduvek sam htela da imam te visece krevete, ali sa malo vise prostora iznad glave. ovo njeno me podseca na period kad smo spavali u sklonistima, jos kad meni dopadne poslednji sprat cetvorospratnih kreveta,e pa to.
 
...odgledala sam taj snimak nekoliko puta...

...ona u 8kvm ima sto sa kompjuterom i stolicu kao u nekoj velikoj kancelariji,
ja moj sto i komp., izbacila iz 30kvm smetalo mi, oduzimalo mi prostor, presla
na laptop..zgodnije mi....
...ona ima veci orman i masu nekih kutija "fioka" u kojima verujem ima vise stvari
nego npr., ja u mojih 30...

...e, sad...zivela sam u 120kvm, sa sve veelikim dvoristem, sada sam u 30,
kad je trebalo odvojiti stvari, potrebne od nepotrebnih, nije mi bilo lako, jedva
sam se odvojila od nekih "nepotrebnih sitnica"...mislila sam da necu umeti da
zivim bez svega toga...ali ako se mora moze se....cesto sam znala da se
zalim na mali prostor..kad sam videla nju, i kako je organizovala zivot u tih
8kv, prestala sam da razmisljam na takav nacin....
...svi smo mi razmazeni kad nam se moze..i svi se na sve priviknemo ako moramo...
....ona je odabrala da zivi u centru, da placa malu kiriju, da joj ostaje vise para
za neke druge stvari bez kojih i ona misli da ne moze....

....svejedno sta je u pitanju, ja sam odusevljena kako je sve organizovala u
tako malo prostora...
 
Ja sam htela da kupim stan u Herceg Novom od 16 kvadrata. Lepa lokacija, stara kamena gradjevina, more na stotinu metara, pogled kao u snu. Mislim da je to bio moj savrsen svet ali...
Zivim sa nekim ko nije mogao da zamisli da zivi u kutiji sibica bez obzira gde ta kutija bila bacena.
Sad sam u sto kvadrata stambenog prostora, imam jos mnogo vise kvadrata u vikendici i nisam srecna ovde gde jesam.

U svojih osam kvadrata smestila bih kuvalo za nes kafu, racunar, krevet i odecu.
 
ono bez cega ne bih mogla je makar plakar u kome bih stajala uspravno,al da je samo moj,u kome mogu da se osamim par puta u toku dana.znaci nema sanse(naravno da moram,sve bih istrpela)da bih bila sa svima u istoj sobi sve vreme.u neko doba pocnem da ujedam
 
Ja sam htela da kupim stan u Herceg Novom od 16 kvadrata. Lepa lokacija, stara kamena gradjevina, more na stotinu metara, pogled kao u snu. Mislim da je to bio moj savrsen svet ali...
Zivim sa nekim ko nije mogao da zamisli da zivi u kutiji sibica bez obzira gde ta kutija bila bacena.
Sad sam u sto kvadrata stambenog prostora, imam jos mnogo vise kvadrata u vikendici i nisam srecna ovde gde jesam.

U svojih osam kvadrata smestila bih kuvalo za nes kafu, racunar, krevet i odecu.


...i ona je samo to smestila...
 
Mozda to i nije razmazenost, nego prosto covek/drugacijih vrednosti i pogleda na zivot. Prosle godine navrati u Srbiju jedan Kanadjanin, drug mog druga. Decko od 28 godina, koji nema stalan posao, nije zavrsio koledz... radi honorarne poslove pola godine, a drugu polovinu provede posecujuci zemlje Evrope... nema auto, stopira, zivi sa cimerima u nekom stancicu... sve sto ima je laptop, ranac sa preobukom, par knjiga i mobilni telefon. Kaze, roditelje nije video 5 godina, cuju se za praznike. Uopste mu nije bilo jasno, zasto se mi tangiramo oko garderobe, automobila, stanova i ostalih materijalnih stvari... kaze njemu to uopste nije bitno, cilj mu je da "prosiri horizonte", upozna sto vise zemalja, kultura i ljudi i napise knjigu o tome. Iako mi sve to zvuci cool i izvodljivo, mislim da nisam razmazena sto zelim da imam jednu extra sobu, gde ce prespavati roditelji kad dodju u posetu... nisam razmazena sto zelim da mi je klonja odvojena zidom od kuhinje i trpezarije... nisam razmazena zato sto zelim da dete ne spava sa mnom u sobi. Bar tako nekako ja gledam na to.
 
Ja uvek kazem....zivotni izbori su cudo i neotudjivo pravo svakog pojedinca.
Sta ce ko da radi sa svojim zivotom zavisi samo i jedino od njega samog.
Malo sam manje tolerantna kad postoje i deca u prici al i dalje gledam da tudje izbore ne kritikujem a na svoje ne dam.
Tako ja razumem tog tvog kanadjanina lutalicu :) al se ne bi sa njim menjala u zivotu svom.

Kao u ostalom ni sa ovom cicom iz teksta.
Moje cipelice zauzimaju vise od 8m2 :rumenko: pa mozda sam ja razmazena al to ej moj izbor.
Al kad bi morala da predjem u tih 8 m2 ponela bi samo najomiljenijih desetak pari :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Gledam ovo sada http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/245760/Zena-koja-zivi-u-stanu-od-8-kvadrata

i mislim se...dal je luda, sto to sebi radi, jel moguce da je lokacija pobedila komotitet kao izbor....

Pa se mislim da li bih mogla ?
Koliko je to kvadrata dovoljno ...i sta bih ponela sa sobom da sad moram da se preselim u manje kvadrata?!
Pa mi dok tome mislim sve treba....i ono sto mi mozda stvarno ne treba - mi treba.
I kapiram dok o tome mislim koliko sam u stvari razmazena u svojim potrebama, koliko puno srece imam sto svasta imam i koliko sam zapravo srecna iako to cesto ne vidim.

I tako sam pozelela da pitam vas...sta je to sto bi morale, ne morale nego MORALE da imate cak i kada bi zivele u 8 m2?

I kako bi organizovale svojih 8m2?
Da li bi i vi kao i ona radije zivele u 8m2 u centru nego u 25m2 na periferiji?

Ti bese na Banovom Brdu?? Jel bi menjala recimo tvojih 100 kvadrata za 200 kvadrata i veliko dvoriste recimo u Batajnici ....
 
...mi smo drugaciji, i to je tako....

...meni u mojih 30 kvm nedostaje spavaca soba...i stalno vrtim po glavi kako bih i na koji nacin resila taj problem...
...ne mislim da sam razmazena zbog toga, lepse se zivi u vise prostora, to svi znamo..ali ako se mora onda moze
i u malo....

...a bez cega bih definitivno mogla je televizor...ne ukljucim ga po 3 dana...znaci ni ne treba mi....
 
Odbijam da uopšte razmišljam o tom šbbkbb u 8 kvadrata, 15 kvadrata, 30 kvadrata...msm, pun mi je q malih gajbi i dovijanja oko iskoristivosti svakog kvadrata.
I pun mi q da zbog toga što je neko rešio da živi u kutiji za cipele ispadam razmažena jer u mojih "velelepnih" skoro 40 kvadrata neam mesta po ormarima za cipele, nego ih držim u kutijama ispod garniture u dnevnoj i sličnim budžacima :roll:

Aj malo za promenu šbbkbb u normalnim životnim uslovima, mmm?
 
...'ajd' da se menjamo...dam ti josh 20 ( kvadrata :lol: ) vishe...samo da zhivim u BG...jednom i ja, smalltownboy, da budem Beogradjanin...:lol:
Necu!
Ne bi zivela u potkorvlju sve i da imam 1000m2.
Nadji nekog drugog za tu akciju!

Ili prosto prodaj taj tvoj tavan pa kupi sebi pristojnih 50-60 m2 kod mene u Kosutnjaku.
Dobijes gratis kera za popodnevne setnje :mrgreen:
Odbijam da uopšte razmišljam o tom šbbkbb u 8 kvadrata, 15 kvadrata, 30 kvadrata...msm, pun mi je q malih gajbi i dovijanja oko iskoristivosti svakog kvadrata.
I pun mi q da zbog toga što je neko rešio da živi u kutiji za cipele ispadam razmažena jer u mojih "velelepnih" skoro 40 kvadrata neam mesta po ormarima za cipele, nego ih držim u kutijama ispod garniture u dnevnoj i sličnim budžacima :roll:

Aj malo za promenu šbbkbb u normalnim životnim uslovima, mmm?

Medo?
Medice....ma jesi ti nama izasla iz pecine svoje i sad ti ovo sunce bode oci ?
Sto si ljuta, medo medice....ko te diLo???
Il si jos malo bunovna ???
 
inace, ja sam zbog komfora otisla iz bg i kupila stan u drugom gradu. sada zivim u 105 kvadrata, cetvorosoban stan, a da sam ostala u bg, zivela bih u 50kvadrata, i to negde na zarkovu, sto nije ni blizu centra. radim u bg sve vreme, putujem kolima, stizem na posao za 35 min. uzivancija:D
 
Medo?
Medice....ma jesi ti nama izasla iz pecine svoje i sad ti ovo sunce bode oci ?
Sto si ljuta, medo medice....ko te diLo???
Il si jos malo bunovna ???

Ma nisam ljuta, samo principijelna :malav:

Ko nije probao život u dvoje u garsonjeri, taj ne zna šta je pakao :lol:
Ma i kad je jedan u garsonjeri, to nije normalno, bre.
A pričamo o 20ak, 30ak kvadrata....Ok, super je, imaš krov nad glavom, ne spavaš na klupi u parku itajrad.....al' brate mili....da si razmažen ako kažeš da je to sranje živo, kao što jeste, e, pa nisi.

I iz principa neću da šbbkbb-išem o gorem....kad već umišljam, hoću da umišljam na bolje :D
 
Gledam ovo sada http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/245760/Zena-koja-zivi-u-stanu-od-8-kvadrata

i mislim se...dal je luda, sto to sebi radi, jel moguce da je lokacija pobedila komotitet kao izbor....

Pa se mislim da li bih mogla ?
Koliko je to kvadrata dovoljno ...i sta bih ponela sa sobom da sad moram da se preselim u manje kvadrata?!
Pa mi dok tome mislim sve treba....i ono sto mi mozda stvarno ne treba - mi treba.
I kapiram dok o tome mislim koliko sam u stvari razmazena u svojim potrebama, koliko puno srece imam sto svasta imam i koliko sam zapravo srecna iako to cesto ne vidim.

I tako sam pozelela da pitam vas...sta je to sto bi morale, ne morale nego MORALE da imate cak i kada bi zivele u 8 m2?

I kako bi organizovale svojih 8m2?
Da li bi i vi kao i ona radije zivele u 8m2 u centru nego u 25m2 na periferiji?

...uh ja volim male stanove, doduse nikada nisam deo velike porodice te stoga nisam upoznala prednost zivota u velikom prostoru. Volim centar jer sam na njega navikla, osecaj da mogu da trknem, da se prosetam bez prevoza, da se promuvam i sama kroz guzvu, mozda nekada budem govorila drugacije. Najpre bih se odrekla automobila, meni to cudo uopste nije potrebno, zatim tv-a i svih ostalih tehnickih uredjaja osim laptopa koji ionako stoji uguran u fijoku stola. Cipele, ormani i sl. mi nisu fetis, dovoljan mi je jedan plakar...i vakuum kese:mrgreen:. Ne odricem se terase ma koliko mala bila, svetlog prostora i lepog toaleta, bolesno ali mi je to jako vazno:rumenko: Kvadratura mi malo znaci, verovatno zato sto nisam majka pa ne mislim na tudji komoditet
 

Back
Top