Kuda Srbija ide?

Boki DX-11

Zainteresovan član
Poruka
262
Srbija je jedan autobus kome se pokvario motor, stojimo pokraj auto-puta koji vodi do cilja (Evrope), autobus je u velikim problemima i umesto da ga poprave (politicari koji rukovode njime, na celu sa Kostunicom koji vozi) oni se svadjaju, srbi sede u tom autobusu i posmatraju, dok pored nas prolaze vozila Hrvatske, Slovenije...
Gde je Srbija sada? Kuda i kako ide? Jesmo li na dobrom putu?
Vase misljenje...?![/b]
 
А ко је то прокламовао да нам је циљ некаква "Европа". Мени, као човеку који живи у Србији и жели добро својој земљи и народу, уопште није циљ губитак идентитета, суверенитета и сваког врста достојанства. Није ми ни циљ приклањање онима који уништавају хришћанство, легализују хомосексуалне бракове, па чак и педофилију (!), укидају приватну својину и да не набрајам даље шта све раде.
 
Ali, Pobunjenik, to je Evropa :shock: , obećana zemlja, parče carstva nebeskog na zemlji... Šta su pedofilija, nekrofilija, homosexualni brakovi u poređenju sa tom svetom destinacijom u kojoj će da nam teče med i mleko, gde će svi naši problemi biti rešeni?

Šta će nam trice i kučine kao što su suverenitet, integritet, nacionalno i svako drugo dostojanstvo, tradicija i kulturni identitet kad možemo biti ekonomska kolonija te presvetle tvorevine?

Tačno je da ćemo, najverovatnije, da budemo deponija za odlaganje nuklearnog otpada - ali to je evropski otpad, svetu otpad i svaki bi pravoverni Srbin trebao da ga ima u svom podrumu, da ga ceni, voli i poštuje i da mu se klanja pet puta dnevno jer TO JE JEDINI PUT KA SPASENJU.

Tačno je da ćemo da budemo sluge, jeftina radna snaga, ali nećemo biti obične sluge, već sluge evropljanima - najdivnijem narodu na sveti, a to nije poniženje, već velika privilegija koju treba da zgrabimo oberučke, dok još imamo vremena.

Tačno je da ćemo im morati dati sve najvrednije što imamo, prirodna bogatstva, resurse, ali ćemo za uzvrat dobiti divne gotove proizvode, zapakovane u prelepu plastičnu ambalažu, koju nikad nećemo bacati, već ćemo je čuvati u našim muzejima, crkvama i manastirima da nas podseća na veliki CILJ kojem stremimo.

I na kraju, kao finalnu žrtvu na putu ka evropskom spasenju, moraćemo da im damo i same sebe, moraćemo da postanemo oni, jer ovakvi kakvi smo ništa ne vredimo i ne možemo da postojimo, nemamo nikakvu budućnost.

Kao što reče najveći i najbolji od nas, SRBIJA NE SME DA STANE, ALI MORA DA PRESTANE (da postoji).

I ko si sad ti, Pobunjenik, sa svojim bezvrednim srpstvom, jeftinim ličnim dostojanstvom i nesvrsishodnom kulturom i tradicijom pa da staneš na put ostvarenja jednog tako uzvišenog cilja?

Srbija mora da postane Evropa (i sama da prestane da postoji) i niko i ništa nas neće sprečiti da taj cilj ostvarimo.
 
Đenka, iako si u pravu, smatram da preterujes. Takvo razmisljanje samo pomaze onima koji bi prodali ovu zemlju, dajes im priliku da pokazuju na tebe i govore ljudima: vidite one radikale, pa necete valjda njih da slusate. A Srbija nije autobus kome se motor pokvario. Taj motor moze biti samo ovaj narod, a on nije pokvaren, ma sta drugi mislili o nama.
 
U Evropu se može ući na dva načina: dostojanstveno i uspravno, ili puzeći. Ja sam opisao NJIHOV, "demokratski" način puzećeg ulaska u Evropu.

Srbija će dobiti onaj položaj u Evropi za koji se izbori. Ako se izbori za položaj sluge, kao što to "demokrate" sada rade - bićemo sluge. Ako se izbori za dostojanstven položaj koliko-toliko ravnopravne članice - to ćemo imati. Ali imaćemo samo ono za šta se izborimo, niko nam ništa neće pokloniti.

Mi u Evropu moramo, ali kako ćemo tamo stići - na nama je da odlučimo.
 
Pazi, moj moto je "sa stitom ili na njemu". Ali to cesto znaci i "glavom kroz zid, po svaku cenu". Na srecu (ili na zalost) dovoljno sam svestan toga da sa tim mogu da se izborim. Ali nisu svi ljudi isti. Postoje mnogi koji se osecaju slabima, i koji ce uvek gledati da postignu nesto sa sto manje muke. Sada, umesto da im oni koji to bolje razumeju objasne sve mogucnosti i posledice, ti kreces sa pricom koja, iako ima smisla, vecinu njih podsaeca na tekstove iz Treceg Oka. A mozda mi nismo u pravu. Mozda su zemlje EEZ filantropi, toliko zeljni da nam pomognu da se nalaze u cudu i uvredjeni time sto mi nikako da prihvatimo njihovu pomoc. Jeste da to zvuci glupo, ali razuman covek mora da ostavlja sve opcije otvorenim.
 
DisMisaL, izgleda da si propustio da uočiš da sam ja taj tekst pisao ironičnim i sarkastičnim tonom. Koristio sam hiperbole i preterivanja da bih potencirao svu apsurdnost njihovog puzenja, koje, ako nas negde i vodi, na taj način bolje da nas ne odvede nikuda.
 
Nisam propustio da to primetim, vec zelim da ti kazem da ce takvo izrazavanje shvatati i prihvatati samo oni koji misle slicno tebi, dok ce one koji ne dele tvoje stavove ili jos uvek nemaju svoje misljenje to samo udaljiti od tvojih ideja.
 
Pobunjenik:
А ко је то прокламовао да нам је циљ некаква "Европа". Мени, као човеку који живи у Србији и жели добро својој земљи и народу, уопште није циљ губитак идентитета, суверенитета и сваког врста достојанства. Није ми ни циљ приклањање онима који уништавају хришћанство, легализују хомосексуалне бракове, па чак и педофилију (!), укидају приватну својину и да не набрајам даље шта све раде.
Popela se meni Evropa... Znaš gde mi se popela!
A ova tema mi skroz deluje kao "NIKAD-IZVINI" i slične pokušaje samosažaljevanja koji su mi se takođe popeli... Pa, znate gde.
Dajte, malo promenite ploču, ova se izlizala... :roll:
 
Tema je mozda izlizana,al da je ne bi potezali u budce ajmo jedanput na izborima da otkacimo tu situaciju gde nas sps i radikali drze u saci,ili
ako je to nas usud,onda daj bar da iskorenimo kukolj od dss-a iz demokratskih opcija,posto oni to nisu.
To su sasvim lepo pokazali sa Jocicem,legijom i ostalim svojim ljudima pocevsi i zavrsivsi sa kostunicom.Na vlasti se poznaju junaci...birajte pazljivo-sledeci put
 
Ma ne nego cemo da dovedemo Cedu Jovanovica za premijera, a za predsednika Natasu Kandic, pa ce svaki dan da nas usrecuju.
Prvi ce nas ubediti u to kako je sasvim normalno u tranziciji da se krade i obilazice svojim dzipom Srbiju i pricati radnicima kako su oni svoja radna mesta odavno izgubili, samo pre njega to nisu znali.
Potonja ce nas ubedjivati kako mi mozemo imati svoja ljudska prava, ali tek kad svaki covek, zirafa, paramecijum i beli medved na ovom svetu steknu sva svoja gradjanska, konstitutivna, nacionalna prava, a mi ispunimo svoje obaveze - suocavamo se neprekidno narednih 100 godina "sa svime sto nam se dogodilo", a za sta smo, jel' te, sami krivi...

Kostunicu mrzite vi reformski talibani zato sto su mu svi isti pred zakonom, pa i tajkuni koji su se obogatili u vreme Milosevica i zato sto pokusava da nas uvede uintegracije tako da sacuvamo minimum dostojanstva i identiteta. A koristite to sto, za razliku od onoga koga je ON doveo na mesto premijera, ne zna da se hvali.
 
Glas Sauronov:
Ma ne nego cemo da dovedemo Cedu Jovanovica za premijera, a za predsednika Natasu Kandic, pa ce svaki dan da nas usrecuju.
Prvi ce nas ubediti u to kako je sasvim normalno u tranziciji da se krade i obilazice svojim dzipom Srbiju i pricati radnicima kako su oni svoja radna mesta odavno izgubili, samo pre njega to nisu znali.
Potonja ce nas ubedjivati kako mi mozemo imati svoja ljudska prava, ali tek kad svaki covek, zirafa, paramecijum i beli medved na ovom svetu steknu sva svoja gradjanska, konstitutivna, nacionalna prava, a mi ispunimo svoje obaveze - suocavamo se neprekidno narednih 100 godina "sa svime sto nam se dogodilo", a za sta smo, jel' te, sami krivi...

Kostunicu mrzite vi reformski talibani zato sto su mu svi isti pred zakonom, pa i tajkuni koji su se obogatili u vreme Milosevica i zato sto pokusava da nas uvede uintegracije tako da sacuvamo minimum dostojanstva i identiteta. A koristite to sto, za razliku od onoga koga je ON doveo na mesto premijera, ne zna da se hvali.

Jedini taliban u celoj prici je ministar iznutrica i ostalih poslova gospodin legija,ovaj htedoh reci Jocic...Kome je taj lik ok,njemu je i Satana simpaticni mladic fasciniran vatrom
Toliko o DSS-u
 
da se malo podsetimo...
SLOBODAN ANTONIC, EVROPA

Ta Tadiceva inertnost i oportunost, koja ne vlada tudjim ambicijama, vec cesto ume da im se prepusti kao politicko sredstvo, jos vise je dosla do izrazaja kod samog izgreda na Topciderskoj zvezdi. Kolektivni duh totalnog marketinga, koji ocigledno vlada u Tadicevom okruzenju, povukao ga je da, pomalo zbunjen nakon samog dogadjaja, dopusti opsti juris na Kostunicu i napad iz svih oruzja. Aktivirana je citava reformska kasta - od politicara, novinara, NGO poslenika, do policijsko-bezbednosnih analiticara. Ono sto je posle incidenta na Topciderskoj zvezdi zapocelo kao puka marketinska instrumentalizacija, ocas se otrglo kontroli i pretvorilo u najgoru histeriju. Najpre su politicari podigli svoju galamu za citavu oktavu, sasvim razdrazujuci publiku. Vec vidjeni scenario, grmeo je Dragoljub Micunovic. Sve pocinje sa saopstenjem DSS, a iza njega se otvara put za likvidacije, upozoravao je. Istorija se ponavlja na najgori nacin, a Srbija ne sme da dozvoli da joj se ponovi mart 2003, zapomagao je i istinoljubivi Bojan Pajtic. Sada se vidi da je kampanja koja je vodjena protiv predsednika Srbije Borisa Tadica bila vrlo slicna kampanji koja je vodjena protiv potom ubijenog premijera Srbije. Prakticno, kampanju su organizovali isti ljudi, isla je sinhronizovano kroz medije i rezultirala je strasnim dogadjanjem, tvrdio je Pajtic. Atentat na Tadica su izveli isti ljudi koji su ubili Djindjica, mudro je zakljucio i Nenad Canak uz sekundiranje citavog roja navodnih strucnjaka za policiju i vojsku koji su toga dana defilovali u medijima.
Indukovan ovakvim neodgovornim izjavama deo javnosti je zaista pao u histeriju. Dovoljan je samo ovlasan pogled na sadrzinu vise od 400 komentara vesti dana 1. decembra koji se nalaze na sajtu B92, pa da se shvati zasto Cvijanovicev izraz reformski fasizam nije nikakvo preterivanje. Glavna nedoumica tih histericnih pisama nije bila ko je izvrsio atentat. Svi su znali da je to uradilo antihasko bratstvo, uz stratesku pomoc Kostunice i radikala. Glavna dilema je bila sta je najbolji lek za to, da li je to 6. oktobar ili pak nova Sablja. Da li da razgnevljeni narod sam krene od kuce do kuce pa da se konacno obracuna sa protivnicima modernizacije i evroatlanskih integracija ili da se to ipak prepusti policiji, naravno nakon obaranja mrskog Kostunice. Ovoj zemlji je potrebno permanentno vanredno stanje, bio je opsti zakljucak, a jedan veselnik je cak skovao ime za takvu operaciju - Gvozdena kuka (valjda po nacinu na koji bi se tretirali uhapseni).
Bilo je mnogo izrugivanja ljudskim pravima, a neki su upozorili da ovoga puta nikako ne treba dozvoliti da nam Zapad ogranicava nase definitivno razracunavanje sa neprijateljima progresa. Ukratko, svaki onaj koji sumnja da je Srbija duboko podeljeno drustvo koje je dusu dalo za gradjanski rat ili bar za nasilje najsirih razmera, neka samo pogleda pomenute poruke i sve ce mu odmah biti jasno.
 
Izgleda da je domacim konzervativcima potrebna Srbija medju sljivama sagorelim od bombi, oni su jedva naucili kompjutere da koriste a neko jos oce da ih natera da idu u Evropu.

Ako ce nam biti bolje i ako ce se ova zemlja pokrenuti ukoliko Cedomir Jovanovic bude premijer, ja to podrzavam, a posebno mogu da ga podrzim kada vidim ko je sve protiv njega to ukljucuje i ovogh Antonijevica i sve ostale mislioce nove srpske fasisticke misli.
 
A da malo prekinete sa obracunom izmedju narkomana i fasista (kako jedni druge nazivate) i pocnete da razmisljate o konkretnim stvarima. ne znam da li je ovo za novu temu, ali sta ljudi misle o eventualnoj koaliciji DS i SRS?
 
mislim da do takve koalicije nece doci jer i jedna i druga stranka mogu samo da izgube glasace...
ali svakako mislim da ce doci do nekog stepena saradnje...ako ne zvanicno, onda "ispod zita".

sada ocekujem plotun radikala "kako oni nista ne rade iza ledja naroda"
 
Nikakva saradnja ne postoji izmedju DS-a i SRS-a, niti ce je ikada biti...

Mislim da bi najbolje bilo ovako:

-Demokratska stranka
-Pokret Snaga Srbije
-SPO i Nova Srbija

Ovakva koalicija bi stvarno vodila Srbiju napred...!
 
Ok, a sada da dam svoje misljenje. Iako nemam licne afinitete ni prema jednoj od te dve stranke, voleo bih da vidim zajednicki rad po bilo kom pitanju, osim dosadasnjih "ajde da obaramo vladu" i "ajde da dizemo sebi dnevnice". Verujem da bi takva koalicija, ako nista drugo, dovela do konacnog sloma malih stranaka, koje imaju ljude, neretko veoma strucne i sposobne, ali nemaju znacajnije biracko telo, niti potencijal za isto, pre svega zbog toga sto se uglavnom orijentisu na iste teme, iste ciljne grupe, ali i zbog nedostatka promocije, ili bolje reci zbog lose prezentacije, raznih izvikanih lidera koji se isticu u prvi plan nesvesni cinjenice da ne moze svako biti vodja i da se ponekad treba i povuci. Mislim da bi eventualna koalicija dve trenutno najsnaznije politicke opcije u Srbiji dovela do toga da se pripadnici tih malih stranaka pocnu preorijentisavati na druge opcije, utapanjem u vece stranke a ne kao dosad stvaranjem koalicija od beskonacno+1 partije. Sto se ostalih politickih opcija tice, cini mi se da jedino DSS i SPS imaju kakav bilo potencijal da prezive u slucaju ukrupljavanja politicke scene.
Sa druge strane, takva koalicija (SRS i DS) bi dovela do znatnog usporavanja politickih desavanja i strukturalnih promena u nasem drustvu, jer, cini mi se, obe stranke bi u tom slucaju dobar deo vremena trosile na proveravanje onih drugih, to jest ne bi bilo uzajamnog poverenja. Pritom nisam siguran da li je to dobro ili lose, kao sto nisam siguran ni da se u sadasnjem stanju stvari ista desava.
 
Headhunter:
Tema je mozda izlizana,al da je ne bi potezali u budce ajmo jedanput na izborima da otkacimo tu situaciju gde nas sps i radikali drze u saci,ili
ako je to nas usud,onda daj bar da iskorenimo kukolj od dss-a iz demokratskih opcija,posto oni to nisu.
To su sasvim lepo pokazali sa Jocicem,legijom i ostalim svojim ljudima pocevsi i zavrsivsi sa kostunicom.Na vlasti se poznaju junaci...birajte pazljivo-sledeci put
pazljivo citam celu diskusiju od pocetka do kraja a ovde sam se ukljucila iz jednog prostog razloga, da kazem da mi ocigledno mesamo dve stvari> demokratija i evropa,pa onda govorimo o DS kao jedinoj demokratskoj opciji, u sta me apsolutno nisu ubedili nigde gde su bili na vlasti. pravi demokrata jeste kostunica, ma kako to nekome smetalo,on je olicenje demokrate,opet ma kako to nekome smetalo,put DSS stvarno vodi u evropu, za razliku od puta DS koji nas je doveo na ivicu propasti zbog nenormalnih kradja i zloupotreba a to sigurno nije pravi put ili neko misli da se moze preko kriminala ici u evropu a bez donosenja svih onih zakona i podizanja standarda na odredjeni nivo.cinjenica je da ovde mnogi zanemaruju opste interese,cinjenica je isto da srbe mnogo lako kupuju ali ubedjena sam da nam je jedini pravi put ocuvanje naseg identiteta, pazljiva prodaja preduzeca i vodjenje racuna o nacionalnim interesima.takodje mislim da jos nismo izleceni od SPS/ovske propagande i da nam i dalje nije vazno sta neko cini nego je vaznije sta neko prica da cini.
 
Boki DX-11:
Srbija je jedan autobus kome se pokvario motor, stojimo pokraj auto-puta koji vodi do cilja (Evrope), autobus je u velikim problemima i umesto da ga poprave (politicari koji rukovode njime, na celu sa Kostunicom koji vozi) oni se svadjaju, srbi sede u tom autobusu i posmatraju, dok pored nas prolaze vozila Hrvatske, Slovenije...
Gde je Srbija sada? Kuda i kako ide? Jesmo li na dobrom putu?
Vase misljenje...?![/b]
ovde moram da te pitam,ko je pokvario motor autobusa, od kada stoji, zasto je u ovoliko velikim problemima i sto oni nisu reseni jer je od 2000.godine bilo vremena da se mnogo toga resi.kostunica ga vozi 10 meseci samo o mnogo sam sada sigurnija da smo na pravom putu nego godinu dana pre
 
Ja@ti:
Headhunter:
Tema je mozda izlizana,al da je ne bi potezali u budce ajmo jedanput na izborima da otkacimo tu situaciju gde nas sps i radikali drze u saci,ili
ako je to nas usud,onda daj bar da iskorenimo kukolj od dss-a iz demokratskih opcija,posto oni to nisu.
To su sasvim lepo pokazali sa Jocicem,legijom i ostalim svojim ljudima pocevsi i zavrsivsi sa kostunicom.Na vlasti se poznaju junaci...birajte pazljivo-sledeci put
pazljivo citam celu diskusiju od pocetka do kraja a ovde sam se ukljucila iz jednog prostog razloga, da kazem da mi ocigledno mesamo dve stvari> demokratija i evropa,pa onda govorimo o DS kao jedinoj demokratskoj opciji, u sta me apsolutno nisu ubedili nigde gde su bili na vlasti. pravi demokrata jeste kostunica, ma kako to nekome smetalo,on je olicenje demokrate,opet ma kako to nekome smetalo,put DSS stvarno vodi u evropu, za razliku od puta DS koji nas je doveo na ivicu propasti zbog nenormalnih kradja i zloupotreba a to sigurno nije pravi put ili neko misli da se moze preko kriminala ici u evropu a bez donosenja svih onih zakona i podizanja standarda na odredjeni nivo.cinjenica je da ovde mnogi zanemaruju opste interese,cinjenica je isto da srbe mnogo lako kupuju ali ubedjena sam da nam je jedini pravi put ocuvanje naseg identiteta, pazljiva prodaja preduzeca i vodjenje racuna o nacionalnim interesima.takodje mislim da jos nismo izleceni od SPS/ovske propagande i da nam i dalje nije vazno sta neko cini nego je vaznije sta neko prica da cini.

Skoro da bolji komentar nisam procitao odavno koji tacno slikava i moje misljenje (osim podvucenog, sa cim se ne bih slozio).
 

Back
Top