pas ili macka

Videla sam sliku kod cere, prelepi su tako njih dvoje. :)

0105131348.jpg
 
"Lepota je u oku posmatraca." Ovi psi imaju neverovatno elegantno telo (ako su negovani kako treba od steneta) i ogromno srce.

Глава им је огавна, боли ме уво за тело.

И шта ће ми код животиња нешто као што је "срце"? То тражим од људи.

Изем ти живот ако ти је псето најбољи другар.

------------------------------------------------------------------

Не волим псе и не разумем љубав према њима али знам да је ово лепо а да дога то није.

akita.jpg
s320x240


Нема шансе да прођем поред таквог пса а да не застанем и похвалим га пред власником.
 
Poslednja izmena od moderatora:
1. Ono je dogO argentino, ne dogA. 2. U DA ipak imam mnogo vise poverenja nego u (mada prelepe) primitivne azijske rase. Jer poznavala sam coveka koji je stradao istrcavajuci na bicikli svog akitu. 3. Psi su s razlogom nasi najbolji prijatelji. Ima i ljudi dobrih, to ne sporim, ali kad se vratim kuci, muz i cerka gledaju sta sam kupila, i macke takodje, samo mi se kuja iskreno obraduje samo zato sto sam dosla. A pritom i sa njom maleckom smem cerku da ostavim samu kuci, znam da nikome nece dati da pridje vratima.
 
1. Ono je dogO argentino, ne dogA. 2. U DA ipak imam mnogo vise poverenja nego u (mada prelepe) primitivne azijske rase. Jer poznavala sam coveka koji je stradao istrcavajuci na bicikli svog akitu. 3. Psi su s razlogom nasi najbolji prijatelji. Ima i ljudi dobrih, to ne sporim, ali kad se vratim kuci, muz i cerka gledaju sta sam kupila, i macke takodje, samo mi se kuja iskreno obraduje samo zato sto sam dosla. A pritom i sa njom maleckom smem cerku da ostavim samu kuci, znam da nikome nece dati da pridje vratima.


Те примитивне (у најбољем значењу те речи) расе бар личе на нешто а ови исфабриковани монгрели...Боље да ћутим.
 
Poslednja izmena od moderatora:
OK, i ne očekujem od nekoga ko otvoreno priznaje da ne voli pse, da shvati o čemu pričam.

Не разумем потребу да те неко слепо обожава и гледа у тебе као у бога. А изгледа да то љубитељима паса из неког разлога треба.

Љубитељи мачака воле мачке због њих самих а богами имају и зашто - идеалне су, савршене.
 
Poslednja izmena od moderatora:
OK, ti si cat-person. Ja sam podvojena licnost, i jedne i druge volim, najvise zbog iskrenosti. Bas malopre sam lezala na paleti u magacinu, uspavljivala uplakanog, usamljenog mini-Mirka, najmladjeg sina moje blesave macke, dok je ona ko zna gde brinula o svoja druga dva maceta. Ovoga je dovela meni jer su mu kreteni kod kojjih je juce pokusala da ga udomi (radi ona to, nikad ne znamo kad ce da joj "dune" da ih liferuje) povredili sapicu, zna da je kod mene bezbedan.
 
:kafa:

- - - - - - - - - -

Не разумем потребу да те неко слепо обожава и гледа у тебе као у бога. А изгледа да то љубитељима паса из неког разлога треба.

Љубитељи мачака воле мачке због њих самих а богами имају и зашто - идеалне су, савршене.

Kako koja mačka, isto kao i psi....isto kao i ljudi.
 
Не разумем потребу да те неко слепо обожава и гледа у тебе као у бога. А изгледа да то љубитељима паса из неког разлога треба.

Љубитељи мачака воле мачке због њих самих а богами имају и зашто - идеалне су, савршене.
Hmmm...
Ne znam nikog ko se druži sa psima i veruje u ovo. Najiskrenije.
Odakle tebi takav stav - nemam pojma niti me zanima. Znam samo da pas ne poznaje pojam "boga" niti "slepog obožavanja".
I jako dobro znam da u prirodi nema savršenstva - bar ne na način kako mi to doživljavamo.
I baš zato je priroda sama po sebi savršena... u toj svojoj nesavršenosti.
A nama ostaje izbor... društva koje nam prija i koje smatramo savršenim. Neki imaju potrebu ne samo da taj svoj izbor nemeću kao prirodan i - savršen, već i da nipodaštavaju i potcenjuju izbor koji je napravio neko drugi.
Inače, da ne bude zabune, trenutno imam dve mačke i jednog psa. :)
 
Извињавам се ако сам неког увредила али ја сам заиста стопостотна мачкара. Своју немам али су зато све уличне моје.

attachment.php
 
Poslednja izmena od moderatora:
M nema problema elektrika, samo ti voli i gaji mace. Ni jedan kučkar te nije napao. Svako bira prema svojim afinitetima, ali na svetu životinja volimo životinje, a to znači da ne osudjujemo i ne napadamo nikog ko ne voli baš onu vrstu koju mi volimo. Prava ljubav nikad ne povredjuje, ona samo stvara ljubav poštujući sve ostale jer zna šta je ljubav.
 
M nema problema elektrika, samo ti voli i gaji mace. Ni jedan kučkar te nije napao. Svako bira prema svojim afinitetima, ali na svetu životinja volimo životinje, a to znači da ne osudjujemo i ne napadamo nikog ko ne voli baš onu vrstu koju mi volimo. Prava ljubav nikad ne povredjuje, ona samo stvara ljubav poštujući sve ostale jer zna šta je ljubav.

:amen:
 
Никада ми неће бити јасно шта неки људи виде у овоме. Катастрофално је гадан.
Pogledaj film "Hachiko", pa ti mozda postane jasno sta ljudi u akitama vide...
Inace, pse obozavam, prema mackama sam ravnodusna, nerviraju me samo u slucajevima kad ih porede sa psima...nema vece uvrede ze pse...:dash:
Neko pre par stranica pokusao da objasni da je u tim bogatim, razvijenim (citaj-sterilnim, izopacenim) zemljama macka popularnija... nebrojeno puta mi se u zivotu dogodilo da su ti ljubitelji macaka osobe kojih se treba "cuvati"-zasto, pa recimo da su lukave , podle, proracunate, oportunisti, materijalisti...Uvek ali uvek je tako, ko ih voli svaka mu cast-takav se treba roditi i tako vek vekovati.
Od pasa se moze uciti o bezuslovnoj ljubavi, odanosti i beskrajnoj lojalnosti, to je ono sto danasnjem coveku uz sav progres i napredak sve vise fali, pa taj svemoguci covek od njih moze samo da uci. Dakle, ne treba coveku pas da bi se (bar) ispred njega, neuspesan i neostvaren, osecao kao Car, vec zato sto mu u ovom surovom i sve bolesnijem svetu, fali onog iskrenog i cistog osecaja, koji coveku danas uvek fali...i nemojte mi sada pisati kako ako to nemam kod ljudi, onda se dzaba tesim sa zivotinjama, rec je o tome da koliko god ljubavi i lojalnosti imate u svom okruzenju-malo je, jer je svet generalno postao jedno hladno i surovo mesto, dosta je svima samozivih i proracunatih ljudi, da bi se divili i takvim zivotinjama...ne hvala! A i ako se divite, imate pravo...ali pse ne dirajte!
Lep pozdarav svima
 
Dakle, ne treba coveku pas da bi se (bar) ispred njega, neuspesan i neostvaren, osecao kao Car, vec zato sto mu u ovom surovom i sve bolesnijem svetu, fali onog iskrenog i cistog osecaja, koji coveku danas uvek fali...i nemojte mi sada pisati kako ako to nemam kod ljudi, onda se dzaba tesim sa zivotinjama, rec je o tome da koliko god ljubavi i lojalnosti imate u svom okruzenju-malo je, jer je svet generalno postao jedno hladno i surovo mesto

Ovo je sasvim na mestu. Ali ne diraj mi macke! Ti kao okoreli kuckar ne razumes, kao sto ni okoreli mackari ne razumeju kuckare. To su dve vrste ljubavi i dve vrste lekcija. Tvrdim da su moje macke bolji pedagozi od moje kuje i od mog prethodnog psa i od kuje koju sam u medjuvremenu cuvala i od psa kog planiram da usvojim sledece godine...ali da su psi tu odlicne dadilje u smislu da nece dozvoliti da se detetu nesto desi. I mada macke imaju slabije pokretljiva lica, ja moje dvoje, narocito macka, razumem jednako dobro kao i Mrvicu, psa. Mada priznajem, Mrvica ima neodoljiv osmeh, to macke nikad nece moci.
 
Ovo je sasvim na mestu. Ali ne diraj mi macke! Ti kao okoreli kuckar ne razumes, kao sto ni okoreli mackari ne razumeju kuckare. To su dve vrste ljubavi i dve vrste lekcija. Tvrdim da su moje macke bolji pedagozi od moje kuje i od mog prethodnog psa i od kuje koju sam u medjuvremenu cuvala i od psa kog planiram da usvojim sledece godine...ali da su psi tu odlicne dadilje u smislu da nece dozvoliti da se detetu nesto desi. I mada macke imaju slabije pokretljiva lica, ja moje dvoje, narocito macka, razumem jednako dobro kao i Mrvicu, psa. Mada priznajem, Mrvica ima neodoljiv osmeh, to macke nikad nece moci.
ok, samo zbog mrvice "stacu na loptu" :heart: Prvo ovo kuckar je strasno ruzna rec, a nisam ni musko...:rtfm: Drugo, ne mogu nikako da zamenim ono sto od psa mogu nauciti sa eventualnom pedegogijom macke, jer mi je strasno iritantna ta njihova samodovoljnost i proracunatost...:think: Trece, verujem da ti tvoje macke savrseno razumes, kao sto bi razumela i svakog drugog ljubimca...i na kraju, prepustam ti unapred pobedu u ovoj mini raspravi samo zato sto si imala pse, imas i sad mrvicu i planiras da ih usvajas...:heart: ja macku nikad nisam imala i svakako da u ovom slucaju imas argumente pred kojima moram da :brus:
ps-pozdravi mrvicu :rumenko::heart:
 

Back
Top