Malokalibarske puske?

Malokalibarske puške su namenjene sportu i rekreaciji. Lov njima kod nas nije dozvoljen. Municija im je jeftina, pa su odlična zamena za "ozbiljnije" oružje.
Prave se u svim mogućim oblicima, od jednometki, repetirki, poluautomata, do jednog unikatnog oružja, koje se zove "Ameriken 180", koje puca 30 metaka u sekundi i sa rafalom od par sekundi može da probuši zid! (Slovenačko "Gorenje" je pokušalo na napravi nešto slično, zvalo se MGV-176, ali nisu napravili dobar posao)
Meni najzanimljivije malokalibarke prave Italijani, izgledaju kao pljunuti M-16 ili Kalašnjikov, a kalibra su .22 LR (naravno, pucaju poluautomatski)
Kod nas se inače teško dobija dozvola za malokalibrasku pušku (uglavnom je dobijaju samo sportisti). Razlog - da se ne bi mogla da koristi za krivolov. Malo bezveze, ali je tako.
Inače, postoji mogućnost da se za neka najviše korišćene tipove karabina ili lovačkih pušaka nabavi konverziona jedinica (umetnuta cev kalibra .22 i adapteri za zatvarač i magacin) koji standardno oružje pretvara u malokalibarku (opet, kod nas nije moguća takva varijanta - zakonodavac ne dozvoljava oružja kojima se može promeniti kalibar)
 
zanima me varijanta kalašnjikova i m-16 u kalibru 22 lr. navodno ih proizvode talijani?
molim vas da mi odgovorite koja je to talijanska firma, te ako može slika i tehničko-taktički podatci.inače ovo je moja prva poruka.star sam 50 god. i umirovljeni sam časnik HV-a,ako ima nekih pitanja pitajte!!!!
 
Pa bar u NS imas prodavnica koliko hoces ( Temerinska 119 ). 200 EU ti je sasvim dosta za jednu pravu pucaljku, ali, naravno ali, ako ikad dobijes dozvolu. Ne zbog mogucnosti krivolova, vec su pretpostavljam ovi posteni gore zabrinuti da se ne odomaci u narodu. To su veoma opasne sprave, tihe, malih gabarita, precizne, jeftine, ubojite...sad ti nekome objasni da ces pucati u papirne mete, pacove i konzerve. S' druge strane treba se nositi sa rizikom od rikoseta, ako svakoj budali das mogucnost nabavke...
 
pozdrav ns iz zg. evo ovako stoje stvari u rh. prije zadnjeg zakona o oružju mogla je svaka osoba koja je zdrava i punoljetna dobiti oržani list. sad malo tko. ja sam za zadnju nabavnu dozvolu trebao priložiti diplomu o položenom lovaćkom ispitu,iskaznicu hrv.lov. saveza s potvrdom očlanstvu i plaćenom godišnjom ćlanarinom, ljećnićku svjedodjbu, budući da sam ratni vojni invalid i pored pregleda i psiho testova još i potvrdu da nisam lijećen od1991od nikih psihićkih i duševnih bolesti. kao što vidiš malo tko može do nabavne dozvole.dakle u rh sada oružani list mogu dobiti samo lovci za pištolje i revolvere iznad cal. 7,62 to je kao za samilosni metak,puške bez ogranićenja stim da za malokalibar 22lr treba naglasiti da se koristi sami za ostrell štetoćina i ne smije se s njima loviti. Inaće mene strogo zanima prije spomenuta malo cal.puška,navodno izgleda kao m-16 i ak-47 a proizvodi se opet navodno u italiji.Ako znaš nešto o tom molim javi mi.
 
Rigorozni kriteriji za dobijanje dozvole moram priznati. Ja , recimo nikad ne bih mogao da ubijem životinju (osim u samoodbrani) , ali ne bih dobio dozvolu za malokalibarsku pušku jer nism niti ću biti član lovačkog društva , ne znam kako neko može da ubije lisicu, da ne govorim o srni, jelenu ...

Guglaj "small caliber replica AK 47" ili "AK 47 replica in small caliber"

JA sam dobio ovo : http://207.234.249.73/gunfax/rimfires/akcopy.htm

http://207.234.249.73/gunfax/rimfires/rimfires.htm
 
Poslednja izmena:
Ja bih ti preporuchio .22 WMR.
.22 LR jeste odlichan metak ali .22 WMR je kud i kamo jachi
Btw pored toga shto se koristi u streljashtvu i odstrelu sintnih shtetochina, budi siguran da je ovaj kalibar, .22LR odneo mnogo ljudskih zivota. Shta mislish, zashto je svugde u svetu potreban oruzani list za oruzje u tom kalibru? Preciznim pogodkom u glavu ili vrat, chovek pada kao pokoshen i do ( ) metara...al' da ne okrecemo u tom pravcu...
Municija je jeftina, i ima je gde hocesh.
Ako si u mogucnosti da naletish na CCI Stinger Hyper Velocity municiju, toplo je preporuchujem.
0050_Stinger.jpg

Obrati paznju na brzinu zrna.

Poredjenje .22LR i .22WMR
picture%5C265255113425.jpg
 
slažem se u potpunosti.ja osobno ne pucam po niem živom u to ubrajam i štakore,ubijam samo komarce i to samo one koji se nedaju urazumiti te mi piju krv a i peće me.strašno volim pucat a da bi to mogao morao sam napraviti sve ono što sam ti napisao prije.bome je i koštalo.zato me zanima puška 22lr,jeftina municija.malo kalibarski pištolj možeš kupiti treba ti sve ono opisano prije samo umijesto lovac moraš biti ćlan streljačkog društva.ipak kat.str.pištolj možeš dobiti samo za držanje. to znaći da ga ne smiješ iznositi iz kuće.pitao sam pol.a kako da dodjem do streljne,rekoše da neznaju te da moraju doraditi zakon.inaće to im je već peti od 1996. na temu nisam pronašao ništa na googlu. PS imam trenutaćno pušku 22lr poluautomat sabati,talijanka. nisam zadovoljan ćesto žvaće ćahuru.
 

Back
Top