Kako ce vanzemaljci biti nastrojeni?

Prvo koliko kog želela, biću iskerena i rećiću da mislim da nećemo *doživeti vanzemaljce. Od kad znam za sebe, maštam o nekoj vanzemaljskoj školi u kojoj mali marsovci uče o nekim daaaaavno izumrelim inteligentnim bićima - o ljudima.
Oni po karakteru dosta podsećaju nanas, ima dobrih ili loši, a i nedsnalažlivih.
Pa kada bi se ipak desilo to da nas posete, verovatno bi došli u miru.
ali..
Kao što osam već rekla, prema svojoj viziji oni su slični nama, pa bi neminivno došlo sukoba, zbog prevelikih razlika ili BAŠ ZBOG SLIČNOSTI!

... :)
 
LPhoklica:
Weeky:
Sto mislis da bi bili slicni nama?Sto mislis da ne bi mogli recimo da budu slicni oktopodimaili tako necem?
NE gledam vizuelno
Govorimo o inteligentnom životu, a gde je inteligencija, tu su i razlike! :)
Da...madasve poprilicno zavisi od toga na kakvoj planeti se razvijaju ta bica!Ako je planeta slicna nasoj onda ce i njihovi pogledi na sve biti slicni...valjda :)
 
Weeky:
LPhoklica:
Weeky:
Sto mislis da bi bili slicni nama?Sto mislis da ne bi mogli recimo da budu slicni oktopodimaili tako necem?
NE gledam vizuelno
Govorimo o inteligentnom životu, a gde je inteligencija, tu su i razlike! :)
Da...madasve poprilicno zavisi od toga na kakvoj planeti se razvijaju ta bica!Ako je planeta slicna nasoj onda ce i njihovi pogledi na sve biti slicni...valjda :)

Dok ih ne vidimo necemo znati kako izgledaju i koji im je stepen inteligencije zar ne? Svaka prica o njima do tada je samo pusta masta.
 
Кулиража:
E ovaj dobronamernik lepo rece.
Ta su vanzemaljci dosli prvi do nas logicno bi bilo da su i mnogo napredniji od nas i ondak ne bi imali razloga da se skrivaju.
Sta recimo ako smo opet u svemiru mi najinteligentnija bica :lol: , a neki drugi oblici zivota se sad raduju sto su otkrili tocak.
Pa ne mislim da moraju oni nas da nadju,mozda mi njih nadjemo(mada to nece biti u skorijoj buducnosti 8) )A inace slazem se sa ovim da nema logike da se kriju...Opet ako su oni sad recimo otkrili tocak,sta ako su za jos 100 godina otkrili atomsku bobmu?Ako im je takav kapacitet,veci mozak,i brze shvatanje!Naravno ovo je sve samo razmisljanje,samo teze,a ja licno mislim da mi jos jedno 2 milenijuma necemo imati kontakta cak ni sa spoljasnjim delovima galaxije a kamoli sa vanzemaljcima!
A bilo bi veoma tuzno da smo jedina inteligentna rasa u svemiru,mada ja licno toj tezi ne dopustam neki veci prostor u verovatnoci...ne bi imalo smisla sobzirom na broj galaxija...
Onda kad bismo mi bili jedina inteligentna rasa u svemiru ne bismo potrajali mnogo jer bismo uskoro postali veoma nadmeni,a cak i usamljeni,tako da bi svemir uskoro bio bezivotan sto se tice neke znacajnije inteligencije.
Najzad takva razmisljanja ne vrede ni pisljivog boba(ne mogu da verujem rekao sam to :D )u godima tek ranog svemirskog putovanja.Mi smo ipak space-exploreri tek pola veka :!:
 
E vidis sve to sto nabroja povlaci milion pitanja na koje je veoma tesko ili nemoguce dati odgovore.
I koliko god razmisljas sve se svodi na isto.
Knjige daju ovakva ili onakva objasnjenja, neke priblzine odgovore.
SF pisci sa svom svojom mastom mnogima kreiraju i namecu svoju viziju...takodje tu je i los uticaj Americkih filmova (X files :lol: ). itd....

E zbog ovoga jedino zavidim bogomoljcima.
Na svako pitanje zasto dobijes odgovor, tako je Bog rekao i drugacije ne moze biti.
 
Кулиража:
E vidis sve to sto nabroja povlaci milion pitanja na koje je veoma tesko ili nemoguce dati odgovore.
I koliko god razmisljas sve se svodi na isto.
Knjige daju ovakva ili onakva objasnjenja, neke priblzine odgovore.
SF pisci sa svom svojom mastom mnogima kreiraju i namecu svoju viziju...takodje tu je i los uticaj Americkih filmova (X files :lol: ). itd....

E zbog ovoga jedino zavidim bogomoljcima.
Na svako pitanje zasto dobijes odgovor, tako je Bog rekao i drugacije ne moze biti.
Ali zato,kad bismo predali vlast bogomoljcima ne bismo napredovali nimalo,vec bismo izumreli ko stoka!
Barem cu imati neko drustvo u paklu,ako postoji bog :D
 
Кулиража:
Weeky:
Ali zato,kad bismo predali vlast bogomoljcima ne bismo napredovali nimalo,vec bismo izumreli ko stoka!
Barem cu imati neko drustvo u paklu,ako postoji bog :D
Sta kad bismo, to je bilo jednom, pa je cela civilizacija nazadovala.
Anticke civilizacije (Grcka, Egipat, Rim, ....) su bile mnogo naprednije nego drustvo tamnog srednjeg veka.
Pa postoji i ta mogucnost...nadajmo se da se to nece desiti...
 
Kakvi bi vanzemaljci mogli da budu??? Paaa mnogi su ih zamisljali na razne nacine, od kojih su najstupidniji oni americki tripovi o ET koji jadnim ljudima koje otimaju zavlace rektalne sonde po vasceli dan (sta li na ovo kazu psihijatri :roll: ).
Ja sam nekako misljenja da bi isti bili potpuno nezainteresovani za nas. Mislim sta ih se ticu primitivni divljaci koji imaju vece sanse da sami sebe istrebe nego da urade nesto korisno :roll:

E sad kad se radi o malo verovatnoj mogucnosti da smo mi jedini zivot u svemiru (ili ekvivalentno jedina inteligentna ziva bica u svemiru) paaa to je toliko malo verovatno da bi se takvo stanje stvari moglo smatrati direktnim i pouzdanim dokazom postojanja Boga :?
 
Kako vreme prolazi sve vise sumnjam u dolazak *malih zelenih*...

Toliko smo sr** gledali na TV da su nam na neki nacin reditelji filmova o vanzemaljcima zatvorili sopstvenu mastu.

Naravno kad govorimo o dolasku vanzemaljaca, tj. njihovom nastrojenoscu, imamo samo dve varijante dosli su u miru ili da nas pokore, treceg nema.
...ali obe od varijanti nisu *zatvorene*, jer npr. ne znamo ni kako ce to njihovo *dosli smo u miru* izgledati...

Mislim da, ako vec odluce na nas *posete to nece uciniti bez nekog (dugog ili kratkog) planiranja (u zavisnosti od sopstvene inteligencije i sposobnosti), jer nismo mi ljudi za podcenjivanje
:twisted: & :D u isto vreme :wink:
 
Pa vidis (mada smo mi mali da diskutujemo o necemo sto je pitanje i da li postoji) veliko je pitanje kako ce ko biti nastrojen prema kome.
Ako su oni mozda razvili tehnologiju da mogu lako da predju velike razdaljine ne mora da znaci da su u ostalim stvarima napredniji od ljudske civilizacije.
A moze biti i da im je prosecan zivotni vek kao ona maslina u Baru, pa im putovanje od 500-600 godina ne znaci puno.

Dakle logicno je da bi i 'upoznavanju' prisli sa rezervom i jedni i drugi.

Najveci problem kod ljudi bi bio previse losih Americkih filmova iz kojih su mnogi kreirali svoje vizije vanzemaljaca a prva impresija kod mnogih veoma se tesko brise.
 
LPhoklica:
imamo samo dve varijante dosli su u miru ili da nas pokore, treceg nema.
Ima i treca opcija...malo sam dosadan sa ovom ramom ali jel si je citala?Katalogizacija svih zivih bica je sasvim dobar razlog za dolazak!Ako su toliko mocni i razvijeni da zele da katalogizuju sva ziva bica u galaxiji sasvim ima smisla da ce da se pojave,prouce nas i odu,ostavljajuci nas da se razvijemo ili unistimo,kako vec bude...ako budemo obecavali kao nacija,moguce je da ce napraviti plan razvitka i shodno sa tim mozda nam malo pomoci ili odmoci...
 
Кулиража:
Pa vidis (mada smo mi mali da diskutujemo o necemo sto je pitanje i da li postoji) veliko je pitanje kako ce ko biti nastrojen prema kome.
Ako su oni mozda razvili tehnologiju da mogu lako da predju velike razdaljine ne mora da znaci da su u ostalim stvarima napredniji od ljudske civilizacije.
A moze biti i da im je prosecan zivotni vek kao ona maslina u Baru, pa im putovanje od 500-600 godina ne znaci puno.

Dakle logicno je da bi i 'upoznavanju' prisli sa rezervom i jedni i drugi.

Najveci problem kod ljudi bi bio previse losih Americkih filmova iz kojih su mnogi kreirali svoje vizije vanzemaljaca a prva impresija kod mnogih veoma se tesko brise.
Kako se seti te masline,jbt...ja bih se pre setio kornjaca onih...
Sto se toga tice ne mora da znaci da dok oni dodju,posto do sada ne pokazuju nikakve znake,mi necemo,mozda kao plod genetskog inzenjeringa i sl.,imati po 5 ruku,visinu 4m i zivotni vek od 1000 god,mada bi tu zbog raka bilo ozbiljnih problema...
Dalje,ako ima je zivotni vek 500 god. moguce je da bi njihov pogon bio relativno slab jer bi im bilo svejedno...sa takvim zivotnim vekom i brzim pogonom svaka civilizacija,cak i na pocetku svemirskog putovanja,bi mogla da kolonizuje zvezde!
 
Weeky:
LPhoklica:
imamo samo dve varijante dosli su u miru ili da nas pokore, treceg nema.
Ima i treca opcija...malo sam dosadan sa ovom ramom ali jel si je citala?Katalogizacija svih zivih bica je sasvim dobar razlog za dolazak!Ako su toliko mocni i razvijeni da zele da katalogizuju sva ziva bica u galaxiji sasvim ima smisla da ce da se pojave,prouce nas i odu,ostavljajuci nas da se razvijemo ili unistimo,kako vec bude...ako budemo obecavali kao nacija,moguce je da ce napraviti plan razvitka i shodno sa tim mozda nam malo pomoci ili odmoci...

Mi smo jedinke koje se razlikuju, a koje su pritom inteligentne i necemo da nas iko razvrstava.

Dakle, svako menjanje postojeceg sistema (pogotovu ovog koje si naveo) jeste unistenje.
 
LPhoklica:
Weeky:
LPhoklica:
imamo samo dve varijante dosli su u miru ili da nas pokore, treceg nema.
Ima i treca opcija...malo sam dosadan sa ovom ramom ali jel si je citala?Katalogizacija svih zivih bica je sasvim dobar razlog za dolazak!Ako su toliko mocni i razvijeni da zele da katalogizuju sva ziva bica u galaxiji sasvim ima smisla da ce da se pojave,prouce nas i odu,ostavljajuci nas da se razvijemo ili unistimo,kako vec bude...ako budemo obecavali kao nacija,moguce je da ce napraviti plan razvitka i shodno sa tim mozda nam malo pomoci ili odmoci...

Mi smo jedinke koje se razlikuju, a koje su pritom inteligentne i necemo da nas iko razvrstava.

Dakle, svako menjanje postojeceg sistema (pogotovu ovog koje si naveo) jeste unistenje.
Ne mora da znaci...
 

Back
Top