Dečaka silovali brat, sestra, rođak i komšija penzioner

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
KRAGUJEVAC - Gružanski kraj je šokiran najnovijim saznanjima o bludničenju bez presedana. Otac trinaestogodišnjeg M. M. iz sela Brnjice prijavio je juče zlostavljanje svog deteta policiji.

Nad dečakom, koji ide u sedmi razred osnovne škole, seksualno su se iživljavali brat i sestra po majci, kao i rođak i komšija penzioner. Ispovest o silovanju, koje je dečak skrivao mesecima, šokirala je i policiju i radnike Centra za socijalni rad. Dete su poslednjeg dana protekle školske godine zatekli u kući, dok mu je otac bio na poslu, u nadnici, i tu su ga silovali.




U seoskoj kući u Brnjici zatekli smo oca i sina... Teško im je, uplašeni su. Markova žena je umrla pre pet godina. Od tada živi sam i brine o svom detetu.



– Moj sin je promenio ponašanje, i nisam znao šta se dešava. Postao je nervozan. Plakao je, vikao na komšiju, terao ga iz dvorišta. Pre mesec dana mi je rekao šta mu se dogodilo. Teško mi je, ne mogu da verujem. Prijavio sam slučaj policiji, i on je ispričao sve do detalja. Nadam se da će neko da nam pomogne. Strah nas je i da ostanemo u kući – priča M. M.



Uplašeni otac i M.M. u dvorištu porodičnog doma

Kako je mališan ispričao u policiji, „poslednjeg dana škole ga je u kući samog zatekao komšija. Hteo je da gleda crtane filmove, ali ga je ovaj naterao da skine gaće. Tada su u kuću ušli i brat, sestra i rođak, pa su ga redom svi silovali“.



– Svi muškarci su mi to radili. Onda su mi pretili da će da me zaklati ako kažem ocu. Mene je boleo stomak nekoliko dana, sve me je svrbelo i peklo, ali sam ćutao. Tek sam pre nekoliko dana rekao ocu šta se desilo – ispričao je dečak.



U kragujevačkoj policiji tvrde da će prijava biti prosleđena tužilaštvu, koje će odmah preduzeti mere i naložiti šta treba da se radi kako bi se ovaj slučaj razrešio. Na pregledu kod lekara je utvrđeno da su i sin i otac spremni za „psihijatrijsko lečenje“, ali je to, kako kažu stručnjaci, i normalno nakon svih pretrpljenih trauma i strahova.



Detalji koje je dečak izneo u policiji su, blago rečeno, monstruozni, i u celosti ne mogu da se prenesu. Navedeno je da je dečaka komšija naterao da „skine gaće“, a onda ga je obljubio. To su učinili i ostali muškarci, dok je za to vreme žena, koja je bila sa njima u društvu, pokušala da oralno zadovolji dečaka.



Kako je za „Blic“ izjavio direktor Centra za socijalni rad u opštini Knić Zoran Drešević, „obavljen je razgovor sa detetom“ i hitno će da se preduzme sve „kako bi se dečak zaštitio“.



– On i njegov otac su socijalno ugroženi, mi smo više puta iznenada proveravali da li dete ima svu potrebnu negu. Uvek se videlo da je dečak nahranjen, čist, i da otac dobro brine o njemu. Mi ćemo sa policijom i drugim organima odlučiti šta sve treba da se preduzme kako bi se ovaj slučaj razrešio. To znači da će pre svega dete biti zbrinuto i zaštićeno, a da će svi koji su učestvovali u njegovom zlostavljanju biti ispitani u policiji. Ovo je strašno, ne sme da se ignoriše, i reakcija države mora da bude munjevita. Sa dečakom su stručnjaci pričali u školi, u kojoj je dobar đak. Juče je sedeo u hodniku, na stolici i žmurio. Nije hteo da otvori oči. To mnogo govori... kaže Drešević.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/244548/Decaka-silovali-brat-sestra-rodjak-i-komsija-penzioner

Meni ''miriše'' da su i ovo počinili Romi,a to niko nije potvrdio?
 
Meni mirise na prevaru...

Usao stariji komsija, naterao klinca da skine gace i u kada su usli brat i sestra, nisu na prizor vrisnuli i razbezali se da zovu pomoc, nego poceli odmah da zlostavljaju dete, bez ikakvog ubedjivanja...
Nekako ne deluje ubedjujuce....
Pa zato je ova pretpostavka,nije mi verovatno da nekoliko ljudi koji su normalni i odrasli u porodici može da počini nešto ovako.
 
Pre mesec dana mi je rekao šta mu se dogodilo. Teško mi je, ne mogu da verujem. Prijavio sam slučaj policiji, i on je ispričao sve do detalja. Nadam se da će neko da nam pomogne. Strah nas je i da ostanemo u kući – priča M. M.
И тако отац да брани сина???:evil: Да мени неко дете на тај начин злоставља, гркљан би им појео :evil: каква црна полиција.. јаооооооооо :dash:
 
HRONIKA | SREDA 30.03.2011 | 15:18
Nema dokaza da je dečak silovan

IZVOR: TANJUG
Kragujevac -- Nadležni organi kažu da, prema dosadašnjim saznanjima, nema reči o seksualnom zlostavljanju dečaka iz sela Brnjica kod Gruže.


Prethodnih dana javnost je uznemirila vest da je pre deset meseci nekoliko članova šire porodice navodno silovalo dečaka iz Brnjica.

U Policijskoj upravi u Kragujevcu Tanjugu je rečeno da nema indicija da je izvršeno krivično delo i naglašavaju da, "da ima indicija da je dete silovano, bar pola sela bi odmah bilo privedeno na informativni razgovor".

Takođe, dodaju u policiji, Višem tužilaštvu su po zakonom predviđenoj proceduri prosledili prijavu oca maloletnog dečaka koji je optužio nekoliko članova šire porodice da su seksualno zlostavljali njegovog trinaestogodišnjeg sina.

Viši tužilac iz Kragujevca Aleksandar Petrović potvrdio je da je prijava jutros stigla u Tužilaštvo kao i da će uskoro biti doneta odluka o daljem postupanju po tom predmetu.

"Maloletni dečak je juče u pratnji policije pregledan u Kliničkom centru i nisu ustanovljene povrede koje bi ukazale da je bilo silovanja, posle čega su i otac i sin upućeni kod psihijatra", rekli su Tanjugu u toj zdravstvenoj ustanovi.

Direktor Doma zdravlja u Kniću dr Boris Milovanović rekao je da se otac sa maloletnim sinom, koji je inače, slabijeg mentalnog razvoja, juče, 29. marta, javio Dečjem dispanzeru i zbog izjava da je dečak silovan lekari su ih uputili u Klinički centar u Kragujevcu radi utvrđivanja činjenica.

Direktor Centra za socijalni rad u Kniću Zoran Drešević naveo je "da je reč o porodici koja je poznata toj ustanovi i da je otac maloletnika manipulator".

"Otac je svojevremeno imao starateljstvo nad stricem koji je mentalno retardiran, ali nakon naših saznanja da ga je iskorišćavao, slao u nadničenje i nije ga hranio na način dostojan čoveka, razvlastili smo ga tog starateljstva", rekao je Drešević.

Drešević je dodao da kako je otac maloletnika ostao bez primanja, prešao je da živi kod tašte, koja je američka penzionerka, ali ga je ona izbacila, zbog toga, kako se saznaje, što ju je pokrao, posle čega se vratio u kuću u kojoj je nekada živeo.

Tašta je potom, navodi Drešević, preuzela brigu o stricu oca maloletnika.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=03&dd=30&nav_category=16&nav_id=502913
 

Back
Top