Da li je Isus Bog?

Pa već sam ti rekao, da postoji Bog Otac na prestolu. Jeste besmrtan, ali nije bog samo Otac i Sin je Bog i Duh Sveti. To je jedan Bog.

Možeš li ti odgovoriti argumentovano na stihove iz Biblije koji jasno pokazuju da se ljudi klanjaju Isusu?
A ne da kažeš da sam ja to izmislio.
Čim si počela da vrdaš sve mi je jasno. Ignorišeš sve ono na šta nemaš odgovora. Ustvari vi JS nemate argumentovan odgovor ni na šta u vezi ove teme.

Pa naravno da ignorise i ona i njena braca, vidis da vise neodgovara ni tebi ni meni, pa kako da odgovori na ovakve argumente a tripo.

Tako su joj rekli Njena braca, mani ih se isuvise znaju o bibliji tj istinu ,bolje lovi one koji nemaju pojma o bibliji.
 
a ko je rekao da nije, sve pogresno shvatas...

Isus je bio u telu i umro a ne BOg....

Bog ne moze da umre jer je besmrtan.. :aha:
tako da Isus ne moze biti Bog i da zeli..

Isus je Bozji sin...

Alo JS pitam vas pred forumasima, zasto ih pravite lude, kao vas kula strazare mi nismo u kraljevskoj dvorani pa da nas izbacite ako se neslazemo s vama.

Ove bi stihove i malo dete razumelo!!!

A u timotiju se potvrdjuje 1 Jovanova (1 timit 3:16)

16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

(matvej 1:23)23 Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog.

Evo tripo kao i na svim forumima ponasaju se savrseno ne hriscanski.
 
Alo JS pitam vas pred forumasima, zasto ih pravite lude, kao vas kula strazare mi nismo u kraljevskoj dvorani pa da nas izbacite ako se neslazemo s vama.

Ove bi stihove i malo dete razumelo!!!

A u timotiju se potvrdjuje 1 Jovanova (1 timit 3:16)

16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

(matvej 1:23)23 Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog.

Evo tripo kao i na svim forumima ponasaju se savrseno ne hriscanski.
Izvini zasto me uopstavas ja sam jedna osoba :)

ti razmisli lako je..

Bog je besmrtan, Bog ne moze umreti, Isus je umro= Isus nije Bog...

Isus i Bog su dve razlicite osobe..

da Ime koje znaci sa Nama je Bog a ne ja sam Bog...

Znaci sa nama je Bog...
 
Izvini zasto me uopstavas ja sam jedna osoba :)

ti razmisli lako je..

Bog je besmrtan, Bog ne moze umreti, Isus je umro= Isus nije Bog...

Isus i Bog su dve razlicite osobe..

da Ime koje znaci sa Nama je Bog a ne ja sam Bog...

Znaci sa nama je Bog...

odgovoreno...

Isus nije Bog, Isus je Bozji SIN.

On se uzdao u Boga: neka mu pomogne sad, ako mu je po volji, jer govoraše: Ja sam sin Božji. (Matej 27:43)

I odgovarajući anđeo reče joj: Duh Sveti doći će na tebe, i sila Najvišeg oseniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto, i nazvaće se Sin Božji. (Luka 1:35)

A i đavoli izlažahu iz mnogih vičući i govoreći: Ti si Hristos Sin Božji. I zaprećivaše im da ne govore da znaju da je On Hristos. (Luka 4:41)

A kad ču Isus, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božiju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)

A ova se napisaše, da verujete da Isus jeste Hristos, Sin Božji, i da verujući imate život u ime Njegovo. (Jovan 20:31)

A Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svog, možeš. A on odgovarajući reče: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)

I odmah po zbornicama propovedaše Isusa da je On Sin Božji. (Dela 9:20)

Jer Sin Božji Isus Hristos, kog mi vama pripovedasmo ja i Silvan i Timotije, ne bi da i ne, nego u Njemu bi da. (2. Korinćanima 1:19)

Iako i beše Sin Božji, ali od onog što postrada nauči se poslušanju. (Jevrejima 5:8)

Koji tvori greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Zato se javi Sin Božji da raskopa dela đavolja. (1. Jovanova 3:8)

Koji prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu. (1. Jovanova 4:15)

Ko je koji svet pobeđuje osim onog koji veruje da je Isus Sin Božji? (1. Jovanova 5:5)


ende
 
Poslednja izmena:

cisto malo da te podsetim da ne zaboravis

HRISTOS BOG I STVORITELJ ILI STVORENJE?

U Kuli strazari od 1. marta 2011. godine na 16. stranisi piše sledeće:
„Ko je Isus Hristos?

Kao nijedno ljudsko biće, Isus je živeo na nebu kao duhovana osoba pre nego sto je rođen na Zemlji (Jovan 8,23).”

Zatim sledi značajna izjava:
„On je bio prvo Bozje stvorenje, i on je pomagao u stavranju svega.
On je JEDINI koga je Jehova direktno stvorio.”

Prvo, JS za ovu izjavu, de je Bog stvorio Hrista, nemaju nijednu potvrdu u Bibliji.

Međutim, oni svoje tumacenje zasnivaju na sledećim tekstovima:
Jovan 1,1-3.14
Price 8,22.23.
Kolosanima 1,15.16..

DA POGLEDAMO OVE TESKTOVE:

Jovan 1.1-3.14. „U početku BESE Reč, i Reč BESE u Boga, i BOG BESE REC.
Sve je kroz nju postalo i bez nje ništa nije postalo. U NJOJ BESE ZIVOT, i zivot bese videlo
ljudima. I reč postade teo i videsmo SLAVU NJEGOVU, kao jedinorodni od Oca. ”

Jevandjelje jasno kaže Da je u POCETKU BILA Reč, a ne da je u početku REC stvorena.
Jevandjelje nam takođe svedoci da je REC BILA BOG.
Zatim da je REC postala telo. Tu je reč o Hristovom, utelovljenju koji se naziva „jedinorodni” MONOGENOS, sto znaci jedini te vrste.

Zakljucak: OVAJ TEKST NE SVEDOCI DA JE Hristos stvoreno duhovno biće, nego da je Bog koji postoji od uvek.

Da bi dokazali da Isus niuje Bog, nego stvorenje Jehiovini svedoci navode ovaj tekst:

Price 8,22.23. „Gospod me je STVORIO u početku puta svojega, pre dela svojih, pre svakoga vremena. Pre vekiova postavljena sam, pre početka, pre postanja zemlje.”

Jehovini svedoci pogresno su preveli ovu reč. ne piše, STVORIO, NEGO IMAO.
Engleski: „Possesed”.

Međutim, to uopste nije nikakav problem, ovde nije reč o Isusu Hristu nego o mudrosti koja je personivicirana. Da je tako pokazuje početak ove glave: „Ne vice li mudrost?... Vas vicem o ljudi i glas svoj obracam sinovima ljudskim.” Price 8,1-4.
Isto tako kaže: „ Pre vekova postavljena sam.”, a ne kaže „postavljen sam.” Dakle i upotreba zenskog roda svedoci d anije reč o Hristu, nego u mudrosti.
Prema tome ovo nije niti može biti ikakav dokaz da je Hristos stvoreno biće, to je pogresno tumacenje.

„Gospod Isus Hristos vecni Sin Bozji postoji od vecnosti... On nas osigurava da nikad anije postojalo vreme kada On nije postojavo u uskoj zajednici sa vecnim Ocem.” Bible Commentary, 3/ p. 973.

Jehovini svedoci se pozivaju i na Kolosanima 1,15.16.
„On je slika nevidljivog Boga, prvorođeni svega stvaranja.
Jer je u Njemu stvoreno sve sto je na nebesima i na zemlji...
Sve je njegovim posredstvom stvoreno i za Njega.”

Jehovini svedoci ne uzimaju u obzir i 17. stih.
ON JE PRE SVEGA I SVE U NJEMU IMA SVOJE POSTANJE.„ Prevod, Carnic
a to znači da je Stvoritelj.

JS kažu: eto Hristos je RođeN.
Odgovor: ”Prvorođeni, grcki, prototokos, upotrebljava se za Hruista kao prvorođenca Marijinog... U Jevrejima 1, 6: ‘I opet uvodeci prvorođenoga u svet govori: Da mu se poklone svi andjeli Bozji„. Tu je reč o Hristovom utelovljenju.

Ako je SVE NJEGOVIM POSREDSTOM POSTALO, ONDA ON NIJE STVORENJE, NEGO STVORITELJ.
To upravo obajsnjava stih 17. ”ON JE PRE SVEGA, I SVE U NJEMU IMA SVOJE POSTOJANJE.„
 

Back
Top