NERO

Simmi

Početnik
Poruka
46
Napravio sam bootabilni CD u Neru ali kad ka pokrenem tj kad učita DOS ne mogu da formatiram C particiju.Probao sam disketu da formatiram sa Format B: i tu nije bilo problema, međutim kad Hoću C da formatiram sa Format C: nešto ispiše kao da ne može da formatira C: particiju.
Da li je ipak moguće da formatiram ovako C: particiju.Ili možda neki drugi program da koristim?
 
Moras da imas ispravan Boot-abilan XP cd ( po mogucstvu bez integrisanih Service Pack-ova ) !!!
Onda udjes u BIOS u podesis da ti CD-ROM bude 'first boot' ( mislim da se na Alt+TAB menja raspored )... I onda ubacis disk i restartujes komp..i voziiiiiiii :wink:

A nisi mogao da koristis format C: zbog toga sto ti je format.bin raspakovan na particiji C: !!!

Ako bude bilo nekih nejasnoca..tu smo...
 
Ja sam skoro imala slican problem... najvaznije je da stavis da ti primari slave u biosu bude cd, a ne hard disc... To ti je mislim u zavisnosti od biosa u prvom onom ekranu. posle je lako, stavis WIN XP cd, zavalis se u stolicu i pratis sta te on pita, dali da brise sve sa C diska, pa onda da napravi formati itd, mislim da ces se snaci...
i da ne zaboravim... nemoj da zaboravis da vratis bios u prvobitno stanje, tj da primaru slave bude hard disc, ti zapamti sta je pisalo pre nego si promenio...
 
Slučajno sam pogledao ovu temu,pa sam hteo da dodam nešto, koliko ja znam ako je particija u NTFS formatu
MS-DOS je ne prepoznaje tako da se sa njom ne može raditi u MS-DOS.Zato postoji boot cd XP i ako je BIOS podešen kako treba ne sme biti nikakvih problema!!!! :D :D :D :D
 
najlakse ja naraniti svinje i ne dirati nista (mislim na upotrebu butabilnog XP CD-a), ali da li si stavio format.com na CD. bez njega je nemoguce formatirati ista u DOS-u.
 

Back
Top