Jaaao... Bik!

Tobruk

Zainteresovan član
Poruka
141
Najcesca reakcija kada kazem sta sam u horoskopu ljudima koji tu tematiku prate odgovara naslovu.Gotovo da nema osobe koja nije rekla neku losu rec za ovaj znak... ( mislim ima i dobrih ali nekako mi se vise hvataju za glavu nego sto odobravaju). OK, sta je vas razlog da ne podnosite Bikove ( ako ih ne podnosite) , ili drugim recima (ne) pucajte u Bika.. :shock:
 
Budalastina. Ja sam bik i nista mi ne fali! 8)

Tobruk:
Najcesca reakcija kada kazem sta sam u horoskopu ljudima koji tu tematiku prate odgovara naslovu.Gotovo da nema osobe koja nije rekla neku losu rec za ovaj znak... ( mislim ima i dobrih ali nekako mi se vise hvataju za glavu nego sto odobravaju). OK, sta je vas razlog da ne podnosite Bikove ( ako ih ne podnosite) , ili drugim recima (ne) pucajte u Bika.. :shock:
 
uz veliko poshtovanje izuzecima(ne mislim na gwydiona...), bikovi su smeshni... sujetni, isfrustrirani, sitni manipulanti, a velike ******... sve shto od njih chujesh 70 % baci u vodu i znacesh ko su... materijalisti, opsednuti estetikom i mrze istinu, jer im uglavnom nije saveznik... tipichan profil shoviniste, beze i gade se zena jachih od sebe... uglavnom vole glupachice koje im nikad nece zameriti ni na chemu, narochito na mushkosti kojom su opsednuti... bleferi, ali za vecinu dobri bleferi..
 
Ma to je glupost, to što si ti bik u horoskopu znači da ti je sunce u biku a šta je sa ostalih 9 planeta. U svakom znaku ima i ubica i lopova i dobrih i čestitih ljudi i pametnih i glupih itd...

To ti je običan stereotip sličan ovim
· Svi Piroćanci, Škoti su škrti
· Svi policajci, plavuše, bosanci su glupi
· Svi bikovi su takvi i takvi ....

Jasno ti je da to ne može biti istina, a to što tvoji poznanici imaju takvo mišljenje je upravo iz razloga što su možda imali par loših ili dobrih iskustava sa osobama u znaku bika i sada su sve bikove etiketirali kao takve. U tom slučaju postojalo bi samo 12 tipova ljudi i to u odnosu na znak u kome je sunce. Kada ti neko tako nešto kaže to je znak da nema baš puno znanja iz astrologije već se služi datim stereotipovima, što ponavljam nema ni malo veze sa istinom.
 
Margott:
uz veliko poshtovanje izuzecima(ne mislim na gwydiona...), bikovi su smeshni... sujetni, isfrustrirani, sitni manipulanti, a velike ******... sve shto od njih chujesh 70 % baci u vodu i znacesh ko su... materijalisti, opsednuti estetikom i mrze istinu, jer im uglavnom nije saveznik... tipichan profil shoviniste, beze i gade se zena jachih od sebe... uglavnom vole glupachice koje im nikad nece zameriti ni na chemu, narochito na mushkosti kojom su opsednuti... bleferi, ali za vecinu dobri bleferi..

pa jel` :cry: kazem ja...
 
Dobro je dok drugi govore lose o bikovima jer to znaci da ti drugi imaju potrebu da se bave njima. Za to vreme bikovi gledaju sebe i zabole ih za druge i njihovo misljenje.
 
Da zivimo u Indiji to bi bio prilicno veliki kompliment, zar ne? U krajnjoj liniji krava je ipak nebeska krava i to je pre nekoliko hiljada godina, ili sekundi ako cemo o arhetipovima, nekad bio mejnstrim za ljudsku psihu :P
Ne postoji generalizacija. Ovakav nacin razmisljanja svodi se na nivo jeftinih horoskopa u dnevnim novinama. Hitler je bio bik, ali i Leonardo daVinci, ali i Lenjin i gomila drugih. Bikovi su sebicni bas koliko i Crveni krst koji takodje ima veze sa znakom Bika. Onda kad tako uopstavamo dolazimo do nekih prilicno zbunjujucih momenata. Naravno najveci deo populacije spada u kategorija najpovrsnijih kretena tako da su dnevni horoskopi i banalizacija koja iz njih proizilazi toliko i cesti... no Gwydiona to ne interesuje. Gwydion je beefcake i mora da se bavi materijalnim jer tako treba. Dakle Gwydion je KOOLER THAN JESUS i ode sad da bude sebican! :P

etotako:
nema ljutish, ali bikovi su onako... bezveze znak ako ih ne volish, a super ako ih volish
eto :wink:
a ti gwy si onako, mainstream kao neka krava :lol:
 
znam jednog bika koji je apsolutno fenomenalan
jeste materijalista i malo lenj

ali... je zaista divan i puno ga volim
nema jos ni 9 godina
toliko je pazljiv i dobar
jako ga volim
pametan je i lep
 
Aries, March 21 to April 20.

The astrology books tell us that Aries people are strong-willed and natural leaders, which is a pretty way of saying pigheaded and bossy. They are quite incapable of doing things someone else's way and proceed on their own course even as the iceberg looms dead ahead-they are unable to admit the error of their ways even when the crunching shock goes through the ship and water pours into the hold. When crossed, they have appalling tempers--and tend to be a bit snappish and irritable even when not crossed.

To say that Aries folk are indiscreet is putting it kindly. They are completely unable to hold their tongues and are mystified by those who can (they don't know what to make of Scorpios, who hate to tell anyone anything, like what time it is).

In youth, the wild-eyed energy and honesty of Aries has a certain appeal, but in their older days, their basic craziness shines through. Because they get entangled in their own fanaticism, not as many become famous as you might think, considering their high opinion of themselves.

Some do. Adolf Hitler was an Aries. And Bismarck, known to his dear friends as The Iron Chancellor. And Van Gogh, with his ear in an envelope.

Taurus, April 21 to May 20.

Taurus people live in a rut and like it. It is dangerous to try to pry them loose. They enjoy their work and should marry someone who enjoys it too, because they have little use for l'amour. Consequently, they get famous a lot. Their fame is never for anything sudden or frivolous, but for some massive, interminable, obstinate lifework.

Karl Marx was a Taurus. Also Oliver Cromwell, Ulysses S. Grant, Shakespeare, Balzac, Catherine the Great, Sigmund Freud and John Brown, whose Body achieved such posthumous notoriety. Poor Czar Nicholas II didn't have much chance to exercise his Taurosity, but he had the one-track mind, obviously. At first glance, John James Audubon seems too mild a character, but when you consider his efforts, The Birds of America is just as weighty, dogmatic and exhaustive as Das Kapital or the theory of psychoanalysis. Taurus people don't fool around.

They are also very fond of money and rarely spend more than $2.98 for a Christmas present. Although often revolutionary in their work, they are personally conservative and around the house they are selfish, lazy and tyrannical. This may be why they accomplish so much.
 
neshto si se i za da vinchija prerachunao...

Aries celebrities: Leonardo da Vinci, Raphael, Marlon Brando, Charlie Chaplin, Bach, Adolf Hitler, Al Gore, Aretha Franklin, Camille Paglia, Celine Dion, Diana Ross, Elton John, Warren Beatty, Francis Ford Coppola, Gloria Steinem, Harry Houdini, Johann Sebastian Bach, Joseph Campbell, Kareem Abdul-Jabbar, Leonard Nimoy, Rosie O'Donnell, Tennessee Williams, Thomas Jefferson, Vincent Van Gogh.
 
Posto smo videli da je godine kada se Hitler rodio sunce uslo u bika tog 20. aprila pa je on zato bik (a nekad treba izbeci povrsnost i pogledati malo i u efemeride) sada mozemo reci i za Leonarda da je i on bik jer mu se sunce nalazi u biku na 3°38'


Margott:
neshto si se i za da vinchija prerachunao...

Aries celebrities: Leonardo da Vinci, Raphael, Marlon Brando, Charlie Chaplin, Bach, Adolf Hitler, Al Gore, Aretha Franklin, Camille Paglia, Celine Dion, Diana Ross, Elton John, Warren Beatty, Francis Ford Coppola, Gloria Steinem, Harry Houdini, Johann Sebastian Bach, Joseph Campbell, Kareem Abdul-Jabbar, Leonard Nimoy, Rosie O'Donnell, Tennessee Williams, Thomas Jefferson, Vincent Van Gogh.
 
pazi, shto se povrshnosti tiche zakasnio si i sa tim udicama... bolje se ti lepo izjasni kao Ovan, ici ce lakshe, poshto si se vidim za njih zalepio kao za "svoje"... inache obojica su bili Ovnovi, probaj da prihvatish, i to nisam ja "provalila", vec su se sami izjashnjavali... a shto se Hitlera tiche, bio je vishe nego "upucen" u Astrologiju i ostale "pravce", pa je samim tim imao i armiju istomishljenika i upucenika oko sebe, neshto ne bi rekla da si, od svih njih, bash ti pronashao rupu na saksiji, sa sve tim stepenima i minutima, sa izgovorom o nekakvoj tudjoj povrshnosti.. ne bali vishe...
 
Datum i mesto rodjenja - efemeride - natalna karta - razmatranje natalne karte. To je procedura. A efemeride i natalne karte kazu da im je sunce bilo u biku. Njima je obojici sunce bilo u biku i to ih cini bikovima. Ako je nekome sunce u nekom znaku onda je on taj znak i to je osnovni postulat astrologije. Probaj ti to da prihvatis jer oko toga mislim da postoji opsti konsenzus na ovom forumu.

Margott:
pazi, shto se povrshnosti tiche zakasnio si i sa tim udicama... bolje se ti lepo izjasni kao Ovan, ici ce lakshe, poshto si se vidim za njih zalepio kao za "svoje"... inache obojica su bili Ovnovi, probaj da prihvatish, i to nisam ja "provalila", vec su se sami izjashnjavali...
 
To kako se neko izjasnjava nema veze sa astrologijom. Ti mozes da se izjasnjavas da imas krvnu grupu koju u stvari nemas ali medicinsko osoblje koje se time bavi ce i dalje insistirati da ti imas krvnu grupu koju oni odrede.
Opet povrsnost. Ja sam samo rekao da su razliciti ljudi sa razlicitim karakterima i razlicitim sudbinama rodjeni u znaku bika i da je stoga takav pristup generalizacije ljudi po znacima skroz banalan i besmislen. Sto se tice poistovecivanja kada bih se poistovecivao sa svim osobama koje sam naveo kao primer za to bio bih ne podvojena nego prilicno multiplikovana licnost. A ja sam u osnovi skroz jednostavan.

Margott:
vidi, chovek se izjashnjavao kao Ovan, po tome shto ti kazesh on je onda budala, shta si ti ako se pominjanjem toga da je on bik, poistovecujesh sa njim...?!
 

Back
Top