Genetski inzenjering

Weeky

Zainteresovan član
Poruka
404
Nedavno sam citao neke SFove i naisao na tezu da je genetski inzenjering nephodan stepen razvoja svake civilizacije koja je napustila svoju zvezdu.Sta vi mislite o ovome,bas me je zagolicala ta tvrdnja!
 
Weeky:
Ma,lose sam recenicu slozio...sta ako nije...sta ako se razvijala na drugi nacin?Sta ako su i oni posledice genetskog inzenjeringa kao u Rami oktopauci?

UFFFF a otkud to da su oktopauci plod genetskog inzinjeringa :shock: :shock: :shock:
Da obnovis ti malko gradivo???

Ma bre genetski inzinjering i nije nesh posebno interesantan (majcica priroda to radi vec milenijumima) ono sto je mnogo gore je ideja koja je slikovito opisna u Gataki....
 
LNGost:
Weeky:
Ma,lose sam recenicu slozio...sta ako nije...sta ako se razvijala na drugi nacin?Sta ako su i oni posledice genetskog inzenjeringa kao u Rami oktopauci?

UFFFF a otkud to da su oktopauci plod genetskog inzinjeringa :shock: :shock: :shock:
Da obnovis ti malko gradivo???
Obnovi malo ti...oktopauci su bili bica sa potencijalom,ali su ih predhodnici genetskim inzenjeringom prilagodili da mogu bolje da iskoriste svoje mogucnosti...
 
da li je nekome palo na pamet da smo se mi zaglavili po pitanju evolucije jos kada smo poceli da slikamo! a konacnu rec je rekao televizor! kada svi vide kako ljudsko bice svi ce svesno ili podsvesno teziti ka tome da izgledaju sto blize sada imamo plasticne operacije i zatezanja koze a mislim da nisu daleko i genske terapije kao u novom bondu pa vi vidite genetski inzenjering je ne potreban nego obavezan... mada mislim da su ljudi suvise egocentricni i opsednuti svojim izgledom da bi prihvatili da im npr izraste treca ruka jer to zahtevaju medjuzvezdani ratovi (samo jedna ideja)
 
gnjec:
pa normalno da je genetski iznenjering obavezan..

...po default-u...smo veoma krhki...tako da moramo da se jacamo...eto ako je neko citao knjigu HALO skapirace :)
Nismo krhki nego smo u fazi evolucije u kojoj smo krhki.Ljudska bitja tje i bez gen. enzenjeringa biti sjajne gradje,samo da se evolucija zavrshi...
 
Weeky:
gnjec:
pa normalno da je genetski iznenjering obavezan..

...po default-u...smo veoma krhki...tako da moramo da se jacamo...eto ako je neko citao knjigu HALO skapirace :)
Nismo krhki nego smo u fazi evolucije u kojoj smo krhki.Ljudska bitja tje i bez gen. enzenjeringa biti sjajne gradje,samo da se evolucija zavrshi...

...super...dakle za nekih 10 miliona godina :)
 
LNGost:
Weeky:
Ma,lose sam recenicu slozio...sta ako nije...sta ako se razvijala na drugi nacin?Sta ako su i oni posledice genetskog inzenjeringa kao u Rami oktopauci?

UFFFF a otkud to da su oktopauci plod genetskog inzinjeringa :shock: :shock: :shock:
Da obnovis ti malko gradivo???

Ma bre genetski inzinjering i nije nesh posebno interesantan (majcica priroda to radi vec milenijumima) ono sto je mnogo gore je ideja koja je slikovito opisna u Gataki....
A to je?
 
gnjec:
Weeky:
gnjec:
pa normalno da je genetski iznenjering obavezan..

...po default-u...smo veoma krhki...tako da moramo da se jacamo...eto ako je neko citao knjigu HALO skapirace :)
Nismo krhki nego smo u fazi evolucije u kojoj smo krhki.Ljudska bitja tje i bez gen. enzenjeringa biti sjajne gradje,samo da se evolucija zavrshi...

...super...dakle za nekih 10 miliona godina :)
Ne mora da znachi ali ne za manje od milion god. :wink:
 
Kako ja vidim sve to rekao bih da postoje dva moguca puta, gruba podela.

Jedan je onaj gde se necemo uopste menjati, odnosno da ce to biti male promene. Pod malim promenama mislim na ispravljanje urodjenih gresaka i slicno, ne treca ruka, oko ili nesto slicno. Sve teskoce u odnosu sa okolinom cemo resavati tehnikom. Ovo je verovatniji put ako ljudsko drustvo ne evoluira u nesto malo kompaktnije sa vise svesti za opste dobro i gde ce pojedinci biti podredjeni celini a ne kako sada stoje stvari.

Druga mogucnost je da se genetskim modifikacijama dobiju ljudi koji ce biti prilagodjeni za odredjene funkcije koje ce obavljati i jedino ce u tome biti dobri a za sve ostalo totalno neupotrebljivi. Nove "vrste" ljudi bi bile stvorene i razmnozavane po potrebi ali je pitanje da li bi i dalje mogli da se nazivaju ljudima, sto zbog izmena na fizickom izgledu, sto na psihickom planu, jer kome treba supervojnik koji nece izvrsiti naredjenje ma kako suludo bilo.

Ovo je samo ukratko i na brzinu :)
 
mene interesuje zasto se niko nije setiJo da udruzi vise mozgova u jednu celinu - kao sto se to radi sa klasterima ili sa vise procesorskim sistemima kod racunara - i tako dobije neko super pametno bice, koje ce mozgati umesto nas. Ili se mozda neko setio ali ja to nisam cuo.
p0z
 
Pchelar:
mene interesuje zasto se niko nije setiJo da udruzi vise mozgova u jednu celinu - kao sto se to radi sa klasterima ili sa vise procesorskim sistemima kod racunara - i tako dobije neko super pametno bice, koje ce mozgati umesto nas. Ili se mozda neko setio ali ja to nisam cuo.
p0z

zato sto mozgovi nisu procesori i RAM. Da je tako, vec bi se uveliko sadrzaj mozgova cuvao na velikim diskovima i upotrebljavao po potrebi.
 
Genetski inzenjering neophodan!? Tesko je potvrditi tu tezu. Sve zavisi o kojoj oblasti nauke se radi.Verovatno, u budućnosti, bar sto se tiče medicine, pa i poljoprivrede, moraće se koristiti nove metode.Ali nije problem u prednostima genetskog inzenjeringa nego kako će on uticati, a sigurno hoće, na celokupnu životnu populaciju na Zemlji.Ipak su to geni. Nije šala igrati se sa njima!Kao što, evidentno,možemo postići dobre rezultate, pitam se, zbog našeg ograničenog znanja, koje će se slabosti i mane javiti pri rekombinaciji gena.Mislim da u genetski inženjering treba zakoračiti veoma oprezno.Greške, slučajne ili namerne, skupo bi nas koštale.
 

Back
Top