Excel pitanje

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Vidite ovako imam dve tabele u excel-u kao sheet1 i sheet2 u jednoj imam ovako

A B
1.
2.
3.
...
18.

Kolona B je za sada prazna!

a u drugoj

1. kolo
1-18
2-17
3-16
...
9-10

pa onda drugo kolo i sve do 18. kola


e sad meni treba da kad u prvoj tabeli ubacim ime kluba na primer pod broj 1 partizan da svuda u drugoj tabeli gde se nalazi broj jedan dobijem partizan!

Prakticno zamena ako razumete!

Ako neko moze da napravi tabeli ili da mi da formulu bio bih mu veoma zahvalan!!
 
Objasni malo detaljnije drugu tabelu, a rešenje treba da bude sledeće:
u prvoj tabeli sa komandom copy kopiraš šta hoćeš, odeš na drugi list odnosno tabelu pozicioniraš gde treba to da stoji i onda paste special i to bi trebalo da bude to :wink:
 
Ma znam ja sta je ali nikako ne mogu da uradim tu tabelu! druga tabela sadrzi parove koji bi igrali posle izvlacenja! na primer da ne bi bilo namestaljki (govorimo o fudbalu) imamo tabelu da u prvom kolu igraju 1-18;2-17;3-16....9-10; u drugom 18-10;11-9;...1-2; ne znam da li bas razumes ali nije ni vazno ali ako mozes da mi pomognes bio bih ti veoma zahvalan!!!!!!
 
nidzesi:
Vidite ovako imam dve tabele u excel-u kao sheet1 i sheet2 u jednoj imam ovako

A B
1.
2.
3.
...
18.

Kolona B je za sada prazna!

a u drugoj

1. kolo
1-18
2-17
3-16
...
9-10

pa onda drugo kolo i sve do 18. kola


e sad meni treba da kad u prvoj tabeli ubacim ime kluba na primer pod broj 1 partizan da svuda u drugoj tabeli gde se nalazi broj jedan dobijem partizan!

Prakticno zamena ako razumete!

Ako neko moze da napravi tabeli ili da mi da formulu bio bih mu veoma zahvalan!!

Prvo u Sheet2 razdvoj parove na 3 kolone
npr.
A B c
1 - 18

Sada idi na Edit/Replace...
Ukljuci Match entire cell contents
Find What: 1
Replace with: =Sheet1!b1

dalje

Find what: 2
Replace with: =Sheet1!b2

Tako sve to 18 i =Sheet1!b18

Probaj pa javi da li radi
 
Uspelo je! Hvala ti puno ali bih hteo jos nesta da te pitam!


ovako u sheet1 imam katalog filmova
a u sheet 2 imam porudzbenicu. E sad kako da uradim ovo:

Kad covek klikne na film da mu prebaci direktno naslov filma u sheet 2 gde je porudzbenica! To je nesto kao hyperlink ali nikako da se snadjem?
 
nidzesi:
Uspelo je! Hvala ti puno ali bih hteo jos nesta da te pitam!


ovako u sheet1 imam katalog filmova
a u sheet 2 imam porudzbenicu. E sad kako da uradim ovo:

Kad covek klikne na film da mu prebaci direktno naslov filma u sheet 2 gde je porudzbenica! To je nesto kao hyperlink ali nikako da se snadjem?

Uf! To stvarno ne znam. Verovatno bi trebalo praviti neki makro a to mi bas ne ide od ruke. Ne znam da li ti je uopste Excel dobar za tako nesto.
Ako te ne mrzi vidi
http://office.microsoft.com/en-us/templates/
mozda tu nadjes nesto sto ce ti odgovarati.
 
OutlawTorn:
nidzesi:
Uspelo je! Hvala ti puno ali bih hteo jos nesta da te pitam!


ovako u sheet1 imam katalog filmova
a u sheet 2 imam porudzbenicu. E sad kako da uradim ovo:

Kad covek klikne na film da mu prebaci direktno naslov filma u sheet 2 gde je porudzbenica! To je nesto kao hyperlink ali nikako da se snadjem?

Uf! To stvarno ne znam. Verovatno bi trebalo praviti neki makro a to mi bas ne ide od ruke. Ne znam da li ti je uopste Excel dobar za tako nesto.
Ako te ne mrzi vidi
http://office.microsoft.com/en-us/templates/
mozda tu nadjes nesto sto ce ti odgovarati.

Ne mora sa koristiti makro ...
Jedan od najednostavnijih načina je korišćenjem liste za validaciju koju postaviš u nekoj od ćelija na radnom listu (Sheet-u) u kome se vrši izbor, a u ciljnu celiju na radnom listu na kome je narudžbenica napišeš da je jednako definisanoj ćeliji u radnom listu za izbor ...
Ako se ne snađeš javi se za detaljnije objašnjenje ...
 
Ajde i ja da pitam, jer u zivotu nisam koristio Excell a nesto mi sitno pritrebalo.
Imam tabelu na primer:
1 aaa
2 bbb
3 ccc
4 ddd
...
...
E sad prva kolona su zapravo redni brojevi. Zeleo bih kada na primer obrisem liniju koja sadrzi "3 ccc" da mi ostane opet numeracija rednih brojeva logicna (automatska):
1 aaa
2 bbb
3 ddd
...
...

a ne kao sto sada imam:
1 aaa
2 bbb
4 ddd
...
...

Znam da je za one koriste Excell to macji kasalj, ali niti koristim Excell niti imam vremena da trazim po help-u. Ako neko moze da mi pokaze, bio bih zahvalan da ne trosim vreme uzalud.
Predpostavljam da treba upotrebiti neku funkciju ili formulu u svakom polju?

Ako nemate vrema, opet dobro, pokusacu da se snadjem i sam. Verovatno je neka trivijalija u pitanju al' eto...
 
Pjer_Nis:
Pa neka ti samo 1 bude obican unos, a svo istali na dole formula, +(gornja celija)+1 i sve radi.

pozdrav

Uradio kako si predlozio: (u pocetku uradio ovako)
B C
1 aaa nema formule
2 bbb izraz: +(B1)+1
3 ccc izraz: +(B2)+1
4 ddd izraz: +(B3)+1
5 eee izraz: +(B4)+1

Kada izbrisem "entire row" pod 3, ostaje mi:
B C
1 aaa
2 bbb +(B1)+1
=+(#REF!)+1 ddd
=+(#REF!)+1 eee

Eh, sta mi je trebalo da se petljam :(
A i u helpu nisam nasao, ili nisam dobro trazio.
 
Ево још једног питања у вези са редним бројевима. Да ли је могуће да некако селектујем једну колону и да ми он ту редом излиста редне бројеве? То ми треба када куцам отпремницу, тако да ми није увек исти број ставки.
 
codemaker:
Ajde i ja da pitam, jer u zivotu nisam koristio Excell a nesto mi sitno pritrebalo.
Imam tabelu na primer:
1 aaa
2 bbb
3 ccc
4 ddd
...
...



Ovako nabrzinu odradjeno, verovatno je najednostavnije da koristis sledeci makro

Kod:
Sub RedniBroj()

    Dim i As Integer
    i = 1
Do
    If ActiveCell.Value = Empty Then
        Exit Sub
    Else
        ActiveCell.Offset(0, -1).Value = i
        i = i + 1
        ActiveCell.Offset(1, 0).Activate
    End If
Loop

End Sub


uz uslov da kolona u kojoj su podaci nema praznih celija.
Sve sto treba da uradis je da klikneš na prvu celiju sa podatkom (tj na ćeliju desno od one u kojoj treba da se pojavi broj 1) i pokrenes makro.

Cupi NS:
Ево још једног питања у вези са редним бројевима. Да ли је могуће да некако селектујем једну колону и да ми он ту редом излиста редне бројеве? То ми треба када куцам отпремницу, тако да ми није увек исти број ставки.

Možeš da koristis i 'poluautomatski' nacin - ukucas
1, 2 i 3 u prve tri celije, postaviš miša na donji desni ugao celije u kojoj je trojka i kad pokazivac misa postane mali crni krstic vučeš pokazivac misa na dole ...
 
@Kasper
Hvala ti za trud :) Zao mi je sto si se gnjavio.
Samo mi jos fali da se petljam sa makroima u Excellu, mislio sam da to moze jednostavno, ali kao sto rekoh, nikad nisam koristio Excell pa tako i nemam pojma kako i gde da smestim makro, da ga aktiviram itd, itd...
Suvise mi je to posla da istrazujem, odustao sam od Excella i napravio normalan programcic za 10 minuta, gde to odradjujem kako zelim.
U momentu sam pomislio da cu Excellom to onako "ofrlje" ali eto, nije bilo tako.
U svakom slucaju hvala ti na pomoci.
 
codemaker:
Pjer_Nis:
Pa neka ti samo 1 bude obican unos, a svo istali na dole formula, +(gornja celija)+1 i sve radi.

pozdrav

Uradio kako si predlozio: (u pocetku uradio ovako)
B C
1 aaa nema formule
2 bbb izraz: +(B1)+1
3 ccc izraz: +(B2)+1
4 ddd izraz: +(B3)+1
5 eee izraz: +(B4)+1

Kada izbrisem "entire row" pod 3, ostaje mi:
B C
1 aaa
2 bbb +(B1)+1
=+(#REF!)+1 ddd
=+(#REF!)+1 eee

Eh, sta mi je trebalo da se petljam :(
A i u helpu nisam nasao, ili nisam dobro trazio.

Dobro, kad mu obrises ceo red on se zbuni, jer sad sledeca celija ukazuje na nepostojeci objekat, kao sto vidis, Excel ti nije za neke komplikovanije rabote.
 
Pjer_Nis:
codemaker:
Pjer_Nis:
Pa neka ti samo 1 bude obican unos, a svo istali na dole formula, +(gornja celija)+1 i sve radi.

pozdrav

Uradio kako si predlozio: (u pocetku uradio ovako)
B C
1 aaa nema formule
2 bbb izraz: +(B1)+1
3 ccc izraz: +(B2)+1
4 ddd izraz: +(B3)+1
5 eee izraz: +(B4)+1

Kada izbrisem "entire row" pod 3, ostaje mi:
B C
1 aaa
2 bbb +(B1)+1
=+(#REF!)+1 ddd
=+(#REF!)+1 eee

Eh, sta mi je trebalo da se petljam :(
A i u helpu nisam nasao, ili nisam dobro trazio.

Dobro, kad mu obrises ceo red on se zbuni, jer sad sledeca celija ukazuje na nepostojeci objekat, kao sto vidis, Excel ti nije za neke komplikovanije rabote.
CCCCCC..... :cry:
 
codemaker:
Ajde i ja da pitam, jer u zivotu nisam koristio Excell a nesto mi sitno pritrebalo.
Imam tabelu na primer:
1 aaa
2 bbb
3 ccc
4 ddd
...
...
E sad prva kolona su zapravo redni brojevi. Zeleo bih kada na primer obrisem liniju koja sadrzi "3 ccc" da mi ostane opet numeracija rednih brojeva logicna (automatska):
1 aaa
2 bbb
3 ddd
...
...

a ne kao sto sada imam:
1 aaa
2 bbb
4 ddd
...
...

Znam da je za one koriste Excell to macji kasalj, ali niti koristim Excell niti imam vremena da trazim po help-u. Ako neko moze da mi pokaze, bio bih zahvalan da ne trosim vreme uzalud.
Predpostavljam da treba upotrebiti neku funkciju ili formulu u svakom polju?

Ako nemate vrema, opet dobro, pokusacu da se snadjem i sam. Verovatno je neka trivijalija u pitanju al' eto...
U koloni A su redni brojevi 1,2,3.....
u koloni B idu aaa, bbb, ccc, ddd....
Obeležiš samo red u koloni B i pritisneš delete a u koloni A ne diraš ništa odnosno ništa ne obeležavaš i to je to :lol:
 
Ala si ga odgovorio!
Pa sta, da mi ostane redni broj, sa praznim podacima u B,C,D ....
Ja sam pitao ako izbrisem CEO jedan red (sa svim kolonama), da mi se svi redovi od tog reda na dole, "pomaknu" za jedan na gore i da opet umesto
1 aaa
2 bbb
3 ccc
4 ddd
5 eee

imam

1 aaa
2 bbb
3 ddd
4 eee

Dakle, numeracija opet ide logicki redom.
Ili ja nisam razumeo tvoj odgovor?
Uostalom, problem resen na drugi nacin.
 
Ne mora sa koristiti makro ...
Jedan od najednostavnijih načina je korišćenjem liste za validaciju koju postaviš u nekoj od ćelija na radnom listu (Sheet-u) u kome se vrši izbor, a u ciljnu celiju na radnom listu na kome je narudžbenica napišeš da je jednako definisanoj ćeliji u radnom listu za izbor ...
Ako se ne snađeš javi se za detaljnije objašnjenje ...

Molio bih te za detaljnije objasnjenje!!!
 
Očigledno se nismo razumeli
1 aaaaa
2 bbbbb
3 ccccc
4 ddddd
Obeležiš samo bbbb i klikneš desnim tasterom miša na to polje i u kontestnom meniju izabereš delete, zatim te Eksel pita da li da izbriše u tom redu i ti potvrdno odgovoriš.
Briše se bbbb
i ostaje sledeće
1 aaaaa
2 ccccc
3 ddddd
4
Eto tako radi i to je gotovo za 5 sekundi.
Eksel je jedan od najmoćnih programa iz paketa Office i uz pravilnu upotrebu on mnoge stvari radi do savršenstva i vrlo jednostavno tako da je mašta samo ograničavajući faktor, naravno uz određeno znenje matematike.
 
stemark:
Očigledno se nismo razumeli
1 aaaaa
2 bbbbb
3 ccccc
4 ddddd
Obeležiš samo bbbb i klikneš desnim tasterom miša na to polje i u kontestnom meniju izabereš delete, zatim te Eksel pita da li da izbriše u tom redu i ti potvrdno odgovoriš.
Briše se bbbb
i ostaje sledeće
1 aaaaa
2 ccccc
3 ddddd
4
Eto tako radi i to je gotovo za 5 sekundi.
Eksel je jedan od najmoćnih programa iz paketa Office i uz pravilnu upotrebu on mnoge stvari radi do savršenstva i vrlo jednostavno tako da je mašta samo ograničavajući faktor, naravno uz određeno znenje matematike.
E - sad te razumem :)
STvarno, ono "shift rows up" odradjuej posao. Naravno, verovatno ako imam neka komplikovana izracunavanja u redovima a koja se odnose i na podatke u drugim redovima itd, treba malo gimnastike. Ali za obicno numerisanje nkih elemanata i brisanje sa pomeranjem je sasvim dovoljno.
Hvala ti.
 
Rekoh vec, ne koristim Excell, i ne zanima me, trebalo mi je samo nesto na brzinu slucajno.
Inace, nasi ljudi nisu "debili" da bi za njih trebalo pisati posebna "prilagodjena" izdanja :evil:
 

Slične teme


Back
Top