MSI combo & 8MB Maxtor

asdfg

Početnik
Poruka
10
Imam dva pitanja pa ako neko zna...

1. Da li neko nesto zna o MSI combo 52x24x52x16x?
Na prvi pogled mi se cini da se dosta greje, ne znam da li su i drugi rezaci takvi
2. Da li postoji neki program kojim mogu da proverim da li mi je SATA hard zaista sa 8MB kesha, ili su mi mozda "uvalili" sa 2MB? Na njemu ne pise, bar ne sa gornje strane na kojoj je text, dok na donju, gde je elektronika, nemam bas dobar pogled posto je hard u kucistu, mada mi se cini da ni tu ne pise.
 
asdfg:
1. Da li neko nesto zna o MSI combo 52x24x52x16x?

2. Da li postoji neki program kojim mogu da proverim da li mi je SATA hard zaista sa 8MB kesha
1. cuo sam da je prilicno los - drugarica koja ga ima, nije bas zadovoljna (u testu konfiguracija casopisa PC prilicno su lose govorili o njemu)... ja bih preporucio LiteON...

2. Everest Home Edition (freeware) - naslednik cuvene Aide32
http://www.lavalys.com/products/overview.php?pid=1&lang=en&pageid=1

Evo kako Everest "vidi" moj hard-disk na poslu:

everest3po.png


~~~~~~~~~~~~~~~~
 
1.MSI i optika kao nebo i zemlja, mada ruku na srce sa ovim njihovim DVD rezacem i nisu toliko losi po pitanju brzine...ali samo brzine.
2.A sto se tice harda to mozes videti i u "Device Manager"-u, samo nadji negde na netu tacnu oznaku tvog diska i uporedi je sa onom koju izbacuje DM (ili obrnuto)
 
Problem je sto device manager nigde ne prikazuje buffer size (ili mozda ja ne gledam gde treba), dok sam oznaku diska (tu koja se pojavljuje u device manager-u) ja vec procitao sa njegove gornje strane, ali je problem sto se sa istom oznakom proizvodi i disk sa 2MB i sa 8MB (tako pise na Maxtorovom sajtu). Postojalo je jos nekoliko oznaka na disku osim te, medjutim, ni pomocu njih nisam mogao preko neta da provalim da li mi je disk 2MB ili 8MB.

Everest deluje prilicno dobar. Dosta je detaljan.

Sto se tice MSI-ja, izgleda mi da se dosta greje (CD mi se cini prilicno toplim kada ga izvucem iz MSI-ja nakon njegovog duzeg rada), a za sada sam jedino citao CD-ove - sta li ce biti kad ih budem narezivao.
 
Oznaka nikako nije ista, ako je model isti, a razlika je u bufferu, kod Maxtora je cini mi se razlika u slovima "P" i "L".
Pogledaj malo bolje, mora postojati razlika.

A stose tice pregrevanja, ne brini za to...normalno je to...sve dok ne pocne da se topi.
 

Back
Top