prevremena ejakulacija

A koliko imate godina, koliko ste imali sexualnih partnerki, koliko se cesto javlja ovaj problem, da li ste sposobni da zavrsite makar jedan odnos bez preveremene ejakulacije itd...? Moze li malo vise podataka, ne bi li znali sta da Vam odgovorimo?
 
Godina 31
Partnerke 5, trenutno stalna
Znam da se sam pojam prevremene ejakulacije moze razlicito shvatiti, ali kod mene je slucaj da nakon penetracije izdrzim maksimalno 2 minute, nekad i krace. Moram napomenuti da ovome svemu prethodi dug period apstinencije, ali sa sadasnjom partnerkom sam 2 godine i ovo mi vec postaje problem. Blaza varijanta je ukoliko masturbiram par sati pre odnosa, ali tada mi se desava da postignem erekciju ali ne i orgazam. Nadam se da je dovoljno informacija....
 
Da li ste od necega bolesni, da li imate problema sa mokrenjem, sa prostatom, sa digestivnim traktom? Koliko dugo uspevate da odrzite masturbatornu erekciju? Da li ima nekih problema u Vasem partnerskom odnosu? Kazete da ste sa ovom partnerkom vec dva godina a da je problemu prethodio period duge apstinencije - dakle predpostavljam da ovo traje vec 2 godine, da li sporadicno ili stalno? DA li uspevate da bar odredjeni broj puta ne zavrsite odnos prevremenom ejakulacijom (dakle imate potpun zadovoljavajuci odnos i za sebe i za partnerku)?
Ako se radi samo o problemu na nervnoj bazi, treba pronaci uzrok i otkloniti ga - psihoterapija kod seksologa je odlican nacin za to; ukoliko se radi o nekom poremecaju urogenitalnog aparata takodje ga treba pronaci i otkloniti - prava osoba za Vas je prvo urolog, a zatim opet psihijatar seksoloske orijentacije koji ce Vam objasniti sta Vam je ciniti.
 
Pa evo ovako...
Da, u pravu ste, moj problem traje vec 2 godine. Do sada nisam imao takvih problema, ali nijedna tadasnja partnerka nije bila stalna. Ovo mi je prva duza veza. Moram priznati da spadam u nervoznije osobe, ali pre to nije bio problem. Naravno da imam problema kao i svi drugi, pogotovo u vezi posla, manje u vezi porodice. Jedino sto bih mozda dodao na sve ovo je sto ni partnerka ni ja, ne planiramo decu, bar ne u skorije vreme, a ja, priznacu, cesto osecam strah prilikom odnosa (bolje reci pokusaja), jer nam je pre izvesnog vremena pukao kondom. Mislim da je od tada i doslo do izvesnog pogorsanja mog problema, tj. da sam puno nesigurniji. Sto vreme visse odmice, to manje i pokusavamo. Da ne pricam o tome da nijednom za dve godine nismo uspeli da imamo odnos u kom se oboje uzivati. Devojka ima razumevanja za mene, dakle, u vezi nemamo problema.Sto se zdravlja tice, nikada nisam imao problema sa prostatom, ili bilo kakav uroloske prirode. Do pre par godina, ziveo sam prilicno neurednim zivotom, alkohol, nespavanje i sl, i tada nisam imao problema. A sada, kada sam se sredio, problem je tu. Jedino sto mogu reci vezano za zdravlje je da su mi prosle godine utvrdili visok holesterol, ali ne vidim kakve bi to veze imalo s mojim problemom.
Hvala jos jednom!
 
Kao sto i sami kazete, u Vasem zivotu je bilo i ima dosta faktora koji mogu da unesu, i svakako unose dosta napetosti i nervoze u Vas, kako kroz svakodnevne aktivnosti koje se jos svesno mogu kontrolisati, tako i kroz seksualne aktivnosti koje su puka sprega izmedju glave i 'organa': glava mora da bude mirna, da se izrazim prostim recima, da bi i organ mogao da funkcionise. Prevremena ejakulacija terminoloski oznacava da bar u pola ili vise koitalnih epizoda u proseku muskarac ne uspeva da zadovolji partnerku. Obzirom kako opisujete svoj problem, cini se da je to Vas slucaj. Strah od nezeljene trudnoce moze samo da pogorsa postojece psiholoske probleme vezane za sam seksualni odnos, koji iz nekog razloga ne funkcionise u Vasoj vezi bez obzira na Vase dobre namere i navodno razumevanje partnerke. Postojanje preveremene ejakulacije bez fizioloskog poremecaja govori po pravilu u prilog psiholoskom problemu, koji moze da bude i verovatno jeste nekako vezan za Vas odnos sa sadasnjom devojkom: da li se radi o potisnutim konfliktima, strahovima, krivici ili necem drugom moze da Vam kaze samo psihoterapeut koje se bavi problematikom seksualnih poremecaja. Potrazite pomoc, Vas ceo emotivni odnos svakako pati zbog nedostatka mogucnosti da i Vi i devojka uzivate u seksualnim odnosima vec dve godine, sto je dovoljan vremenski period da shvatite da nesto nije u redu i da treba nesto da preduzmete. Kolko se secam (ako ste iz Bgda) u Beogradu su se seksualnom problematikom bavili na Psihijatrijskoj klinici Dragisa Misovic, u privatnoj varijanti dobar seksolog je Dr Minja Eric (psihoterapijska ordinacija Eric, ali nemam kontakt, pokusajte da ga samo pronadjete).
U medjuvremenu, pokusajte da se opustite kolko je to moguce, da shvatite da ne mora svaki seksualni odnos da zavrsi penetracijom da bi i Vi i partnerka bili zadovoljni i doziveli orgazam, ima zar ne i drugih nacina da se uziva u seksu sem, i iskljucivo, penetrativnog odnosa?! Ne panicite ako kondom pukne, Vasa partnerka moze da koristi neko drugo sredstvo za kontracepciju ako zelite 100%tnu sigurnost (niskodozazne kontraceptive, spiralu, itd) za ne daj Boze uvek moze pomoci PCC pilula (postkoitalna kontracepcija) u krajnjoj nuzdi, ako budete panicili vezano za to da ne napravite bebu - to ce se po Marfijevom zakonu verovatno dogoditi! Zato - opustite se, volite se, koristite kondom (jer se tako stitite i od drugih stvari a ne samo od nezeljene trudnoce), a ako nista od ovog ne pomogne - javite se lekaru!
Pozdrav, i srecno!
 

Back
Top