Lan Veza?

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Ne znam kako se to bas zove ali ja cu nazvati Lan vezom!


Ovako:

Imam modem i moj partner takodje! Cuo sam da povremeno (ako ja znam njegov broj i on moj) mozemo da uspostavimo vezu (nesto slicno Lan vezi) i da nasi kompjuteri u tim momentima budu povezani tako da ja mogu da iskopiram neke fajlove od njega i on od mene takodje! Da li je to moguce, kako i koliko kosta jedan poziv (jedno povezivanje racunara) ako smo u istom gradu?????????

Thanks


Molio bih da ova tema ne bude zakljucena i da ako je na pogresnom mestu samo bude prebacena!!!
 
Mozes recimo da koristis program kao sto je Symantec PCAnywhere. On ti omogucava da pozoves sa svog racunara drugi racunar, i kada je isti takav program javi sa druge strane, da potpuno preuzmes njegov desktop, prebacujes fajlove, instaliras programe i sve kao da si tamo. Ako imas Win XP, onda mozes da napravis na jednom da ocekuje poziv na modem, a da se s drugog logujes na njega kao da se kacis na Internet. Po uspostavljenoj vezi pokrenes Remote Desktop Connection i opet preuzmes kontrolu nad njim tamo. Ako su vam iste Workgrupe, trebalo bi i da radi file sharing kao da ste u LAN-u, mada nisam probao.
 
MOzes i sa NetMeeting programom. Treba samo jedan od vas da zna IP onog drugog. Pozoves tada kolegu na trenutni IP (ako nema stalni IP) i mozes da radis sta hoces na njegovom racunaru, da mu prebacujes fajlove ili da preuzimas, startujes programe itd...
 
Ja imam 98 a on XP! Da li to predstavlja problem i molim Vas da mi to malo pojasnite?

A sto se tice onog da jedan ceka poziv a da drugi zove da li je to u mom slucaju moguce?
 
nidzesi:
Ne znam kako se to bas zove ali ja cu nazvati Lan vezom!


Ovako:

Imam modem i moj partner takodje! Cuo sam da povremeno (ako ja znam njegov broj i on moj) mozemo da uspostavimo vezu (nesto slicno Lan vezi) i da nasi kompjuteri u tim momentima budu povezani tako da ja mogu da iskopiram neke fajlove od njega i on od mene takodje! Da li je to moguce, kako i koliko kosta jedan poziv (jedno povezivanje racunara) ako smo u istom gradu?????????

Thanks


Molio bih da ova tema ne bude zakljucena i da ako je na pogresnom mestu samo bude prebacena!!!

Lici mi da pricas o vezi preko hyper terminala. imas ga u programs-accessories-communications u XP, ako si ga prethodno instalirao zajedno sa windowsom. ako ne onda ubaci win cd i instaliraj ga pa se zovite, chatujte, razmenjujte fajlove...
 
nidzesi:
Ja imam 98 a on XP! Da li to predstavlja problem i molim Vas da mi to malo pojasnite?

A sto se tice onog da jedan ceka poziv a da drugi zove da li je to u mom slucaju moguce?
NAravno da je moguce.
Predpostavljam da nemate stalnu IP adresu. U tom slucaju, onaj ko zove, treba da zna barem privremenu (dinamicku) IP adresu onoga koga ce zvati (meka ti javi mobilnim na SMS). Ako ce drugar tebe da zove, nakon sto se ukljucis i ustanovis dinamicku IP, javi ti njemu neka te zove na tu adresu...
(Govorim o NetMeetingu)

Ako koristis NetMeeting, nema veze sto jedan racunar radi pod XP a drugi pod Win98

Inace ako zelite da imate "simuliranu" fiksnu adresu, postoje neki sajtovi gde se prijavite i tamo vam se pri svakom konektovanju na internet, podesi jedna "stalna", kvazi IP adresa. Ne znam naziv te lokacije ali postoji barem nekoliko takvih sajtova
(Googlaj malo pa ces naci)
 
Ako si ga pozvao, znaci da si znao njegovu IP adresu. Na isti nacin saopsti drugaru tvoju IP adresu i cekaj. Kad te pozove, zazvonice kao stari telefonski aparat.
Da bi u NetMeetingu saznao tvoju tekucu IP adresu (ako nemas stalnu), idi u Help i na poslednjoj opciji "About Netmeeting" ces uz neke informacije na dnu dobiti i tvoju IP adresu (naravno to radis kada se konektujes na internet). Tu adresu posalji drugu, ne skidaj se sa veze i cekaj...
 
Meni se cini da se ovde mesaju dve razlicite stvari.

Jedno je uspostavili vezu izmedju dva racunara, a drugo je posle slati podatke kroz tu vezu.

Ja bih to uradio ovako:

1. Kreirao bih na XP-u jednog usera, sa admin privilegijama, recimo sima, password sima.

2. Onda bih pomocu 'New connection wizard' napravio
'Advanced connection' - Accept incoming connections
U vizardu bih podesio da konekcije stizu na modem, da moze sima da se konektuje. Vec wizard me sam pita sta treba sve.

3. Onda bih na win98 u dial up networking-u napravio konekciju, da zove broj na kome je XP, username: sima passowrod: sima. Pozovem, zakace se.

4. Pre toga sam na obe masine podesio isti workgroup, i ukljucio file and print sharing. I konsekventne IP adrese, recimo na xp 192.168.0.1 a na 98 192.168.0.2.

5. Odem u My network places na XP-u, odnosno Network neighborhood na 98 i vidim da li se medjusobno vide. Eventualno ping-om proverim da li su svesni veze medjusobno.

6. Ako necu to, mogu da pokrenem Netmeeting, ili neku igricu za igranje u mrezi, trebalo bi da fercera.

Snadjite se malo, umorih se od kucanja...
 
Pa NetMeeting moze da omoguci
- Desktop sharing (radis kao da si na tudjem racunaru kompletno, totalna kontrola udaljenog racunara)
- Prenos fajlova u oba smera
- Chat
- Voice
- Video
- Multi conference veze (s tim sto voice tada moze samo jedan na jedan)
Sve gore navedeno u isto vreme.

Ne razumem sto bi se pravio posebno sharing preko modema pa komplikovao stvari? Lepo se konektuju na mrezu obojica, posalju mailove sa tekucim IP, jedan pozove i rade sta hoce. Mogu naizmenicno da preuzimaju kontrolu desktopa, mogu da razmenjuju fajlove, ujedno da se cuju glasom (ako je brzina dobra) i da po potrebi catuju pa i da crtaju na "whiteboard" ako zele..

Naravno ima vise mogucih pristupa i programa.
BTW: nije mi jasno zasto je ova tema na "Poslovna primena" :)
 
Tacno ja zelim da se prikacim direktno bez interneta ali mi nije jasno kako je to moguce? Upravo to i celo vreme pitam? Da li ja mogu imati IP adresu ako ne koristim internet(da li IP adresa postoji samo kad si na netu ili i u drugim slucajevima)?


Nisam tako upoznat sa tim ali me zanima, ako neko hoce da objasni onda hvala mu!

Hvala i vama koji ste se trudili ali nikako nista ne mogu da shvatim oko netmeetinga
 

Back
Top