Preporuci dokumentarac

Ja imam knjigu :)
Najbolja knjiga o filmu, ikad. Čita se ko triler ili krimić.
*Sad sam pogledala trejler :heart: E, knjiga je baš kao što neko od ovih reditelja kaže, skroz nepretenciozna, dva majstora razgovaraju o zanatu.
Samo što nisu majstori nego manijaci : ) Neverovatna količina informacija, bez predaha i bez praznog hoda.

Čak sam je i tražila na srpskom, kod nas je to, ako se dobro sećam, izašlo osamdesetih ili tako nešto, davno...
Čudi me da niko ne obnavlja to izdanje (a i ovo je bilo u nekom časopisu, ili kao skripta)... Možda postoji u biblioteci Kinoteke, tamo nema šta nema.
 
Poslednja izmena:
Ja imam knjigu :)
Najbolja knjiga o filmu, ikad. Čita se ko triler ili krimić.
*Sad sam pogledala trejler :heart: E, knjiga je baš kao što neko od ovih reditelja kaže, skroz nepretenciozna, dva majstora razgovaraju o zanatu.
Samo što nisu majstori nego manijaci : ) Neverovatna količina informacija, bez predaha i bez praznog hoda.

Čak sam je i tražila na srpskom, kod nas je to, ako se dobro sećam, izašlo osamdesetih ili tako nešto, davno...
Čudi me da niko ne obnavlja to izdanje (a i ovo je bilo u nekom časopisu, ili kao skripta)... Možda postoji u biblioteci Kinoteke, tamo nema šta nema.

Xexe, ti si opremljena u full-u :)
Ja se iskreno nadam da je iščeprkam negde na Kupindu, naravno na srpskom...
 
Preporuka za interesantan dokumentarni film mladog hrvatskog reditelja Matije Vukšića, pod nazivom "Djeca tranzicije".

Ovaj film prati četiri sudbine.

David je osmogodišnjak, koga su prozvali Mesijem iz Slavonskog Broda zbog toga što je izuzetno talentovan za fudbal. Kada dobije poziv za Barselonin kamp, njegova porodica u tome vidi kartu za bolji život...

Natalija ima 11 godina i njena porodica živi u siromaštvu. Zbog svog imovinskog stanja trpi fizičko i mentalno zlostavljanje od svojih vršnjaka. Naravno, škola se pravi luda...

Šestogodišnja Lana je razmaženo derište iz imućne porodice, koja uživa u tome da nosi markirane stvari, sluša turbo folk i mašta o tome da će postati poput Jelene Karleuše...

Petnaestogodišnja Marta postaje žrtva nasilja na internetu. Pretnje i uvrede preko društvenih mreža teraju je da digne ruku na sebe...

 
The Imposter (2012)

http://www.filmovix.net/videos/the-imposter-uljez-2012/

the-imposter-peace-duo.jpg


sto manje znate o ovom slucaju, bolji ce utisak ostaviti. ludi ameri..

10/10
 
images


Filmmaker Peter Mettler embarks on a mission that takes him around the world. He is determined to record the diverse modes of transcendence that people in different cultures adopt in order to live life to the fullest. As he traverses civilization and wilderness and encounters a range of lifestyles and ideas, the filmmaker's mind-expanding trip around the world grows into a poem of images and sounds, reflecting the fragmented but alluring worlds it attempts to capture.
 
Ne znam jel bilo.... ali preporučujem svima koji imaju mogućnost da prate RT doc.... ili na naški russoa today docimentary..... ima ga na onoj orion app za androide.... ima ga na satelitu nisam siguran dal beše 13e ili 16e.... pogledaću već sutra......

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima. Hteo bih da preporucim dokumentarni film pod nazivom Svet u ratu,tj "World at War".Dokumentarac se u potpunosti bavi drugim svetskim ratom i onim sto mu je prethodilo.Kako su nacisti dosli na vlast,pokusaji da se sacuva mir u Evropi,...Vrhunski dokumentarac sinhronizovan na nas jezik.
 

Back
Top